10 cm Endometriozis ile 5 ay

10cm'den büyük çikolata kistiniz oldu mu, olduysa ilaç tedavisi denediniz mi, tehlikesi var mı?

• Evet, ilaç tedavisi denedim bir tehlikesi olmadı.

OY: 0 0,0%
  • Hayır, acil ameliyata alındım.

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1
  • Anket Kapalı .

PickleRick

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2017
18
26
Merhabalar, uzunca hikayemi yazacağım umarım sıkılmadan okursunuz bunu yaşayan ablalarımdan tavsiye almak çok hoşuma gider çünkü fazla çaresizim.Kendimi bildim bileli adetlerim kötü ve ağrılı geçer, bugüne dek bunu anormal bir şey olarak görmemiştim sonunda aşırıya kaçınca kadın doğum uzmanına görünmeye karar verdim.Aralık 2016'da 11x10 cm Endometriozis'im olduğunu öğrendim, 11cm bir kist ile yaşıyormuşum ve fark etmemişim bile...Çaresizce ağlamalar ve depresyon dönemlerim başladı, başka bir şehirde başka bir doktora gittik okulum devam ettiği için ameliyat olmayı reddettim çünkü daha lise dönemindeyim.Mart ayından beri Visanne kullanıyorum, kist 10x7 cm'e geriledi ağrım sızım çok nadir oluyor.Son bir aydır siyah lekelenmelerim var doktora gidip ''Hadi ameliyat olalım'' demek istiyorum, küçük şehirde yaşadığım için baya bir yol tepip başka şehirde ameliyat olacağım.Psikolojim bunu kaldırmıyor, tekrar etme şansının 2 yılda bie %20 arttığını varsayarsak 30'uma gelene kadar %140 bir artış söz konusu fazlasıyla çaresizim.Yaşım 17 ve evlenme gibi bir şansm hiç yok.Ameliyattan, karnımda fazla yapışıklık olmasından ya da kistin doku zedelenmesine uğrayıp karnıma dolmasından çok çok korkuyorum.Tecrübe edeniniz varsa uzun uzun yazsın dinlerim lütfen bana yardım edin.

X