10 cm çikolata kisti

reyodero

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
19
5
40
Merhaba arkadaşlar bel ve dayanılmaz bacak ağrısı yüzünden fizik doktoruna gittim mr a girdim ve sol yumurtalıkta 10 cm büyüklüğünde çikolata kistim çıktı.Bu kist yüzünden ağrılarım oluyormuş sinirlere baskı yapıyormuş.Kan tahlilleri yapıldı CA 125 120 çıktı adet döneminde yapıldığı için büyük ihtimalle şimdi tekrardan pelvik mr verildi ona giricem sonucunu bekleyelim dedi.Daha önce bunu yaşayan arkadaşlar varmı ne gibi yol izlenir acaba direk ameliyat mı teşekkür ederim şimdiden

Arkadaşımda vardı. 2 3 cm olsa ilaç ile düşürmeye çalısırız ama 8 cm olunca ameliyatla almamız lazım demişti dr 'u. Gebe kalmaya da engel olmuştu. Çişe zor yetişiyordu baskıdan. Kasık ağrıları oluyordu. Ameliyatla alınınca ağrıları geçti. Tekrarlanabilir demişti, 4 yıl geçti yine kist var. Takip etmek gerekiyor

Evt idrara çok sık çıkmaya başladım baskı yapıyor benimki baya büyümüş hiçbir belirti vermedi rastgele emarda öğrendim benim kızım 17 yaşına geldi 39 yaşındayım artık çocuk ta yapma planım yok ama zor bir şey tekrar etme riskide çabası Allah herkese şifa versin

Canim c life macunu kullan Instagram da yaz konusun bircok kisi faydasini goruyor kimileri kistler icin kimileri gegebe kalmak icon . Bende kullanıyorum kistlerin temizlenir Allahin izniyle bendede cikolata kistleri var iki tarafli hemde ve ca 125 tuksek cikmisti

Merhabalar pelvik mr a girdim tekrardan yumurta ca yazıyor mr raporunda doktor ben kötü dusunmuyorum dedi ama ameliyat yapicak yarın gidicem gün vericek bakalım ameliyat için birde 4 cm büyüklüğünde miyom çıktı

Tekrar çocuk düşünmüyorsan çözüm ameliyat patoloji de netleştir tekrar etme durumu ama yumurta kaybı olmasın diye tam alınmıyor bazı kistler çocuk düşünen hastalarda tekrar büyüyor o yüzden

11mayis ameliyat günü verildi kapalı ameliyat ile başlıyacak duruma göre hareket edicem dedi açık ameliyata dönüp tek yumurtalik alabilirim dedi çocuk düşünmüyorum yeter ki temizlensin inşallah

11mayis ameliyat günü verildi kapalı ameliyat ile başlıyacak duruma göre hareket edicem dedi açık ameliyata dönüp tek yumurtalik alabilirim dedi çocuk düşünmüyorum yeter ki temizlensin inşallah
Korkmayın, 2017 de bende bu ameliyatı olmuştum. Laparoskopi normallere göre daha kolay bir ameliyat çeşiti. Hızlı iyileşiyor. Allah şifa versin.

Bende de 7.5 cm kist var hamile kalamıyorum ameliyat olmadan hamile kalamaz mıyım yok mu bunun bir çözümü ya? tonla para veriyoruz doktorlara ilaçlar vitaminler soğan kürleri yok bilmem ne . Hiçbiri fayda etmedi yok mu bir çaresi ?

İlacli mi cekildiniz ? Sonucunuzu buraya atma sansiniz var mi bakalım

Yerine gore doktorlar hamile kalmaya engel veya degil derler aslinda. Size birsey denmedi mi bununla ilgili

Bazı çikolata kistleri inatçı oluyor. Ben de ameliyat olduğum ve defalarca tüp bebek denedikten sonra hamile kalamadım. En sonunda bıraktım tedaviyi

Yerine gore doktorlar hamile kalmaya engel veya degil derler aslinda. Size birsey denmedi mi bununla ilgili
Gebeliğe engel değil dedi 6 ay doğal yollarla deneyin dedi biz 2 yıldır demiyoruz olmuyor olmazsa ameliyat dedi ve ben ameliyat olmak istemiyorum iyi bir dr olmazsa yumurtaya rezerve zarar verebilir zaten bilinçli doktorların çoğu önce ameliyatsız tedavi uyguluyor ama hangisi işe yarıyor acaba varsa bildiğiniz görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Rahim icine mudahale her durumda rezerve zarar veriyor en iyi doktor olsa da. En azından benim ameliyatimi yapan doktor soylemisti bunu. Ben uc sene once ameliyat oldum ve hormon degerlerim vs hic sallanmadi. Tecrubeli bir hekim bulup yapmak lazim. Fakat imkaniniz varsa laparoskopik yaptirin. Ben pismanim acik ameliyat oldugum icin. Kapalida vucut daha az travmatize oluyor daha çabuk iyilesiyor vs. Kiste dair cok tecrubem yok. Ben myomlari taniyorum ve ikisi epey farkli malesef. Cok yorum gorunce bugun c life macun siparisi ettim instagram yorumlarinda kistleri yok olan kuculen cok kişi gordum deneseniz mi acaba

İyi bir tüp bebek Dr una gidip ameliyat olmadan önce yumurtalarımı dondurmak istiyorum de. Çünkü ameliyat yumurta rezervini düşürüyor. Daha sonra ameliyat olursun ardından tüp bebek düşünürsün. Bu şekilde bir yol izlemenizi tavsiye ederim

Çok fazla olumsuz yorum var kullanmaktan çekindim açıkçası… c life ı

Tavsiye edebileceğiniz iyi bi dr var mi acaba? İstanbul dışı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…