1 yıllık evliyim. Kocam bana değer vermiyor.

Çok uzun oluyor diye yazmadım. Evlenmeden önce böyle değildi tabii ki. Çaba gösterilecek biriydim. Evlenince gerek kalmadı galiba.
O zaman dediğiniz gibi sizi elde edince artık eski değeriniz kalmamış onda. Bir de henüz yeni evlisiniz belki eskiye döner sizin tutumunuza bağlı. Güzellikle anlatmaya çalışın anlamıyorsa siz de ilginizi çekin ondan

Evlenmeden önce

Evlenmeden önce böyle değildi. Uzun süre beni ikna etme çabası oldu zaten. Çok kıymet veriyordu. Evlilikler monotonlaşır biliyorum ama bu kadar erken olmasını beklemiyordum. Şiddet kısmına gelince şöyle oldu. Diğer kadınlardan ne eksiğim var kocaları her şeyi yapıyor dedim. Susmam için ağzımı sıktı.
açıkça şiddet uygulamış. Ya tamam der yolunuza devam edersiniz ve bu şiddetin artacağını kabul edersiniz ya da kapının önüne koyarsınız. tercih size kalmış çünkü değişmeyecek bu adam.

Evlilikte kabul edilmesi zor gerçeklerin ilki kocanızı olduğu gibi kabul etmenizdir çünkü kimse değişmez..

O zaman dediğiniz gibi sizi elde edince artık eski değeriniz kalmamış onda. Bir de henüz yeni evlisiniz belki eskiye döner sizin tutumunuza bağlı. Güzellikle anlatmaya çalışın anlamıyorsa siz de ilginizi çekin ondan
Defalarca anlattım. Tamam dedi. Ama diyorum ya. Ben susarsam dünyanın en iyi kadınıyım. Ama en ufak bir şeye tepki göstersem benden kötüsü yok.

Çok uğraşarak, emek vererek biraz değişim sağlamak mümkün tabiki ama hiçbir zaman evlenmeden önce size gösterdiği kişi olmayacaktır. Buna göre davranmanızı tavsiye ederim.
Annem ve babam ayrı. Babamdan ve abimden iyi şeyler görmedim. Keşke annemle aynı kaderi paylaşmasaydım..

Bilmiyorum. At gözlüğü takmış biri değilim. Boşanmak tabii ki aklımda var ama kolay değil. Herkes rahatça yargılıyor ama yaşarken kolay olmuyor.
Boşanmak sadece sizin vereceğiniz bir karar.Bazı yorumlar bana çok acımasızca geliyor.
Eşinizi karşınıza alıp,açık iletişim kurmalısınız.Henüz çok yeni evlisiniz ve evliliğe alışma sürecindesiniz.Sadece siz değil eşiniz de öyle.

Boşanmak sadece sizin vereceğiniz bir karar.Bazı yorumlar bana çok acımasızca geliyor.
Eşinizi karşınıza alıp,açık iletişim kurmalısınız.Henüz çok yeni evlisiniz ve evliliğe alışma sürecindesiniz.Sadece siz değil eşiniz de öyle.
Defalarca kendimi değersiz hissettiğimi anlattım. Kendisini, ailesini alttan alırsam ses etmezsem gerçekten mükemmel bir eş gibi. Ama en ufak şeye tepki göstersem, bunu da böyle istemiyorum desem bambaşka birine dönüşüyor. Ben 26 yaşındayım. O 27 yaşında. Maalesef olgunlaşamamış. Küsme huyu var. Asla hatalı olduğunu kabul etmiyor. Özür kelimesini unuttu bir senedir.

Defalarca kendimi değersiz hissettiğimi anlattım. Kendisini, ailesini alttan alırsam ses etmezsem gerçekten mükemmel bir eş gibi. Ama en ufak şeye tepki göstersem, bunu da böyle istemiyorum desem bambaşka birine dönüşüyor. Ben 26 yaşındayım. O 27 yaşında. Maalesef olgunlaşamamış. Küsme huyu var. Asla hatalı olduğunu kabul etmiyor. Özür kelimesini unuttu bir senedir.
Evlendim ve artık O benim eşim rahatlığı oluşmuş eşinizde.Maalesef bazı insanlar evlendikten sonra kaybetme korkusunu bırakıyorlar.Halbuki her şey gibi sevgi de bir gün bitebilir.Umarım bunu geç olmadan anlar eşiniz.

Boşanmak için bencede erken yargılayıcı olmadan kendinizi anlatın bence sen şunu şunu yaptin değil de ben bu şekilde hissediyorum gibi .. ancak yine de çözüm olmuyorsa ilk bu şekilde davranışında evi birbirine katın ne varsa kırıp dökün bazı erkekler de bu dilden anlıyor yani sizde şiddetli bir tepki gösterin siz biraz delirince belki oda huyunuza gitmeyi öğrenir. Çalışıyor musunuz bilmiyorum ama ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın bazı erkekler nasılsa benden başka çıkış kapısı yok rahatlığı ile de böyle davranabiliyorlar

Siz susunca kendisinin hesabına geliyor. En ufak şeye tepki gösterince düsman kesiliyor diyorsunuz, çünkü onu siz öyle alıştırmışsınız herşeye sus pus olmayın gerekirse tartışın ama susmayın.

X