1 yıllık evliliğimde yıkılmalar başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

unicorn1927

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2022
23
2
29
Arkadaşlar öncelikle merhaba daha yeniyim . Ben 1 yıldır evliyim 3 aylık bir oğlum var eşim beni lohusa iken aldattı daha bebeğim 22 günlüktü zeki olduğum için vlla kendim çözdüm olayı kadinlada konustm birlikte olmuşlar fln neyse ailesine söyledim geldiler benle konuştular annemlerde kalıyordum o sırada . Boşanmak istedim yapamadm bebeğim çok küçük diye altından kalkmak diye bebeği bahane eder gibi konuşamam şimdi ama affettm evimize geldik eşim bnden özür dilemek kendini affetrmek yerine spora gideceğim diye tutturdu neyse git dedim şuana gelecek olursak kavgalarimjz bitmiyor unutamyrum nasil bir yol izleyeceğimi sasrdm aynı durumu yaşayan var mı siz affettiniz mi

Arkadaşlar öncelikle merhaba daha yeniyim . Ben 1 yıldır evliyim 3 aylık bir oğlum var eşim beni lohusa iken aldattı daha bebeğim 22 günlüktü zeki olduğum için vlla kendim çözdüm olayı kadinlada konustm birlikte olmuşlar fln neyse ailesine söyledim geldiler benle konuştular annemlerde kalıyordum o sırada . Boşanmak istedim yapamadm bebeğim çok küçük diye altından kalkmak diye bebeği bahane eder gibi konuşamam şimdi ama affettm evimize geldik eşim bnden özür dilemek kendini affetrmek yerine spora gideceğim diye tutturdu neyse git dedim şuana gelecek olursak kavgalarimjz bitmiyor unutamyrum nasil bir yol izleyeceğimi sasrdm aynı durumu yaşayan var mı siz affettiniz mi
Biraz karışık oldu detayları vermedim yazarsanız sevinirim

Eşiniz sizi sevmiyor . Bunu böyle söylemek istemezdim ama daha hâlâ spora gitmek filan bu nasıl bir gamsizlıktır inanamadım. Unutup normale dönecek bi durum yok ortada. Evliliğiniz yıkılmış siz enkaz altındasınız şu an.

Eğer kararınızdan pişmansanız (ki bugün olmasa bile birgün mutlaka pişman olacaksınız) boşanma hakkınız var. Affederim sandım, çocuğum için katlanırım sandım ama olmadı dersiniz.

Lohusa kadını aldatıp utanmadan spora giden ve keyfine bakan arsızlar da var işte bu coğrafyada. Siz onu zor gününde aldatsaydınız ne olurdu hiç düşündünüz mü mesela???

Nasıl oldu da ben ortadoğu gibi adaletsizliğin nirvanaya ulaştığı bu Allahin belasi yere kadın olarak geldim. Ben de kendimi affedemiyorum. Affederim sandim ama affefemedim.

Nikahın düştüğü vakit mi hamile kaldınız, biraz bi durdaydınız keşke.
Neyse, affedemeyecekseniz ve aileniz de arkanızdaysa boşanın bir kere aldattıysa devamı gelir maalesef. Çünkü adam size değer bile vermiyor, spora gitme derdine düşmüş size kendini affettirmek için uğraşacagına.

İzleyeceğim yol tabiki boşanmak olurdu.Hem evladım için hemde kendi ruh sagligim için.Her gün ne yaptı ne etti bunları yaşattı diye ömür tüketemem.Aileniz ne diyor peki desteklemez mi bı ayrılık durumunda calisiyormusunuz?

Trol müsünüz? Umarım öylesinizdir. 12 aylık evlisiniz, 3 aylık çocuğunuz var ilk gece oldu herhalde . Bu süreçte eşiniz aldattı ve boşanmanın eşiğinden eşinize geri döndünüz ama adam hâlâ spor derdinde, eşinize bravo👏 Yaşınız da küçük değil aslında tüm bunlar gerçekse eşinizi çok mu seviyorsunuz? Sevmiyorsanız tek çocuğun hatrı için ne kadar devam edebilirsiniz ki? Aileniz de sizin yanınızdaysa madem delil toplayın ve ondan sonra duruma göre harekete geçin isterseniz. İki tarafta isteyerek , severek mı evlendi?

Trol müsünüz? Umarım öylesinizdir. 12 aylık evlisiniz, 3 aylık çocuğunuz var ilk gece oldu herhalde . Bu süreçte eşiniz aldattı ve boşanmanın eşiğinden eşinize geri döndünüz ama adam hâlâ spor derdinde, eşinize bravo👏 Yaşınız da küçük değil aslında tüm bunlar gerçekse eşinizi çok mu seviyorsunuz? Sevmiyorsanız tek çocuğun hatrı için ne kadar devam edebilirsiniz ki? Aileniz de sizin yanınızdaysa madem delil toplayın ve ondan sonra duruma göre harekete geçin isterseniz. İki tarafta isteyerek , severek mı evlendi?
Adam zengindir. Kadının gitmeyeceğini biliyordur. O yüzden böyle rahattır.

Çocuğunu düşünen insan kimseyi dinlemez ve kendine çocuğuna güvenli huzurlu bir ortam sağlar. Boşanmak istemeyen de ailelere özellikle de eş ailesine haber verir. Çünkü boşanmak istemiyordur, aile büyüklerinin araya girmesini ve onlar sayesinde affetmiş görünmeyi ister. Biriniz de dürüstçe "sevdiğim için boşanmıyorum" deyin çocukları bahane etmeyin.

Bu adamdan koca olur mu, aynı evde yaşayınca farklı olabiliyor biraz gözlemleyeyim, evliliğe alışayım, çalışıp birikim yapayım...demeyi bırak ilk geceden hamile kalıp adamı baba yapmışsınız. Kendinizi yakmışsınız da masum bebeğin günahı ne, onu niye bu ortamda büyütmek istiyorsunuz?

Kocanız istediğini istediği zaman yapmakta özgür görünüyor. En büyük hatayı, ihaneti affetmişsiniz de spora gitmesine mi izin vermiyorsunuz? Adamın düşüncesi şu; yaygara koparır aileme gider şikayet eder, anasına babasına söyler sonra da eve döner susar oturur. Değil mi?

Affedip duruyorsun zaten, koştura koştura çocuk yapınca noldu? Adam gözünün içine baka baka devam edecek, sen de velisi gibi anasına şikayet edip oturursun böyle evde beklersin. Neden affedelim başkalarının koynundan çıkmayan adamı?

Affetim diyorsunuz da ben ortada af dileyen birini göremiyorum. Ayrılmaktan korkup çocuğunu bahane eden bir kadın görüyorum. Sizin huzur bulmadığınız bir yerde çocuğunuz ne kazanıyor tam olarak? Baktınız af dilemiyor aileler araya girdin de affedeyim diye düşünmüşsünüz. Yek başına bir evlilik yürüteceksiniz. Asla bir kocanız olmayacak. Kağıt üzerinde evli olacaksınız çamaşırını yıkayıp yemeğini yapacaksınız yıllarca. Kimseye bir şey sormanıza gerek yok. Tercihler ve sonuçları

Ailesine anlatırken ne beklediniz ki, daha 1 senelik eşini başkalarını altına alarak aldatan bi adam anasının babasının lafına kanıp size mi dönecekti? Bahane değil diyorsunuz ama bahane olmuş maalesef. Sevgisiz bir evlilikte çocuk büyütmeyi yeğlemişsiniz, biz ne desek boş, sevmeyen adama zorla sevdiremezsiniz kendinizi.

Pişman değil adam belli, düzelmez.

Oldu madem kendi başınıza büyütmeye çalışın bebeğinizi, insanlar şunu düşünmüyor bi gün buadam hayatımda olmazsa da ben çocuğumun herşeyiyle ilgilenip haksızlığa ugradıgımda arkamı dönüp gidebilir miyim , bu sorumluluğu alabilir miyim, evetse gönül rahatlığıyla yapılabilir.

Ben 1.5 senelik evliydim, şuan boşanma aşamasındayım çocuk bende çok istedim lakin bu evlilikte olmazdı. Bu cesareti kendimde göremedim, büyük sorumluluk.
Çok acele ediyorsunuz çocuk için, adamlar çocuk olunca boşanamaz istediğimi yaparım diyorlar.

Kocayı tanımadan koştur koştur hamile kalıyorsunuz. Neye güvenip bu cesareti gösteriyorsunuz anlamıyorum.

Aldatılmaya devam edeceksiniz. Kaybetme korkusu yok bu herifin.
Buna ben de çok şaşırıyorum. Eşimle evlenmeden önce 6 yıldır sevgiliydik. Evlendik aradan en az 1 yıl geçmesini bekledim hamilelik için. Çünkü ben bu adamı dışarı da tanıdım, ev haliyle ilgili bilgim yoktu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X