Aşılama 1 yıllık aşılama ille hamile kalma sürecim

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

karacabandirma

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2012
431
310
26
merhaba hanımlar..

bu sitede pek çok anne adayının yazısını okudum ..
her okuduğumda vay canına dediğim pek çok şey gördüm..

bu acaba gerçekmidir böyle bişe olabilirmi dediğim yazılarda gördüm..

asla başıma gelmez dediğim bir sürü şey yazında bu yazıyı sizlere yazmaya karar verdim..

ben 5 senelik evli bir bayanım 3 sene sonra bebek istedik ve tam 15 ay normal yollarla denedik..

en sonunda drum eşimden test istedi ve spermiyogram sonucu 3 milyon çıktı..

sayı çok azdı doktorum çok az birşansımız olduğunu ama istersem genede aşılama deneyebileceğimizi söyledi.

çok olmazmış gibi bir düşünceyle genede tamam dedim ve aşılama için start verdik..

bir sonraki aya eşimi biraz hazırlamalıydım.. ve açıkası burada hiçde sonucunu okuduğumda inanamadığım bir yöntem olan

keçi boynuzunu denemeye karar verdim..

1 hafta sabah akşamdan sonra sadece akşam vermem gerekirken ben sabah akşam vermeye devam ettim..

1 ay zamanım vardı ne kadar yükleyebilirsem zihniyetiyle dayadım keçi boynuzunu :)

yanında birde adını tam hatırlamıyorum preesed olabilir pahalı vir vitamindi ondan aldım ve bir ay sabah akşam kullandırdım..

ilk aşılama zamanı geldi klomen ile 3 yumurtam olmuştu aşılamam yapıldı ve birinci aşılamam tuttu fakat boigebelik olduğu için gebeliğim sonlandırıldı

2. aşılamada puregon tedavisi ile 1 yumurtam oldu.. ve aşılamam malesef tutmadı.

3. aşılamada puregon yükseltildi ve toplamda 10 yumurtam oldu drum bu ayı atlamamızı istedi ama ben o riski göze aldım ve aşılamam yapıldı

reglime 4 gün kala kahverengi akıntılarım oldu

acaba diye test yaptırdım kan testi ve negatif çıktı..

ilk aşılamamdada 3. aşılamamdada ortak tek belirti vardı göğüs uçlarımın dik durması..

onlar haricinde her ay kasığım ağırdı göğüsm şişti

midem bulantı öyle oldu böyle oldu diye ben..

hiç bir şey yaşamamıştım iksindede....

ama 3. aşılamadan sonra göğüs ucunm gene dikleşince yumurta sayısıda fazla olunca gene oldu diye sevindim..

regli gününe kadar tekrar etti akıntım

regli gğünüm geldiğinde tekrar kan testi yaptırdım ve tekrar negatif çıktı artık olmadığını anlamıştım ve akşamında
6 gün süren yoğun bir kanama başlamıştı ama öyle böyle değildi..

ve ben artık tüp bebek tedavisine geçmeye karar verdim

reglimin 13. gününde önümüzdeki reglime 10 gün varken kasığıma bir ağrı saplantı ve oluk oluk ne olduğunu anlamadığım bir kanama başladı..
dr a acil gittim ağrıdan kıvranıyordum
yapılan vajinal ultrasonda bebek kesesi göründü ve doktorum hamile olduğumu söyledi kulaklarıma inanamadım..
ama oradaydı bende görüyordum keseyi..

iki tahlilimi(iki ayrı yerde yaptırdığım kan testleri) dr a götürdüm doktor bişey diyemedi.. sonuca bakalım biraz karışık dedi

bana bir iğne yapıldı 1 hafta dinlendim evde ve sonuç pıtırcığım 12 haftalık oldu ve benimle..

başkasında okusam bu hikayeyi hayatta benim başıma gelmez derdim ama geldi..

regli oldum kan testlerim negatif çıktı ama ben hamileyim..

kızlar sakın inancınızı kaybetmeyin.. umarım en kısa zamanda bebklerinizi kucağınıza alırsınız.

Yaşadığın bqazı olumsuzlukllar karşısında güzel bir haber alman çok güzel darısı bizim başımıza....

hikayeniz çok güzel ve beni umutlandırdı. 4 yıllık evliyim ve 3 yıldır bebek istiyoruz. dr korkumdan ve beni kan tuttuğu için aşılama yaptırmadım. sadece yumurtlama ilacı ve çatlatma iğnesi ile tedavi oldum fakat sonuç alamadık. eşimin sonuçları normal. bende yumurtlama tembelliği var pko. bayramdan sonra tedavi için dr a gideceğim bu sefer korkmak kaçmak yok diyorum bakalım hayırlısı.
aşılama işleminde canım yanar diye korkuyorum daha detaylı anlatırsanız sevinirim. teşekkürler

canım hiç korkacak bişey yok hiç canın yanmaz ama insan utanıyo sadece

canım hiç korkacak bişey yok hiç canın yanmaz ama insan utanıyo sadece

artık utanmayı geçtim :) acı eşiğim çok düşük bi de sabırsızım biraz. ama bu kez çok kararlıyım kasım ayında kesin gidicem. bebek özlemi kötü bişey Allah isteyen herkese nasip eder inşallah buarada cvp için teşekkürederim

evet buna benzer şeyler okuyunca insan hiç başa gelmez sanıyor.. ben hep öyle sanardım açıkçası..

öyle bir mucize beni bulmaz canım derdim ama oldu valla..

ümidinizi kaybetmeyin

acı eşiğin düşükse anestezi ile yaptırabilirsin bende anestezi ile yaptırmıştım çok az sadece 10-15 dk gibi uyuyorsun, önümüzdeki ay 2.aşılamamı yaptırıcam yine anestezi istiycem, hakkımızda hayırlısı Allahım isteyen herkese nasip etsin

evet buna benzer şeyler okuyunca insan hiç başa gelmez sanıyor.. ben hep öyle sanardım açıkçası..

öyle bir mucize beni bulmaz canım derdim ama oldu valla..

ümidinizi kaybetmeyin

Allahım sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, bize ve isteyen herkese böyle bir mucize yaşatsın inşallah

Allahın hikmetine bakın yarabbim ummadığın anda böyle mucizeler veriyor işte hayırlı olsun cnm allah sağlılı kucağına almayı nasip etsin inşallah bende 3 aşılama denedim ve 3de tutmadı önümüzdeki ay 4.deneyeceğim olmadı tüp bebek ve eşimin sperm sayısıda düşük ve senin yaptığın gibi yapamıyom adam yemiyor ya keçi boynuzu felan hayırlısı artık inş senin gibi bir mucize olurda bizde bebek sahibi oluruz bizde 2,5 senedir istiyoruz ama nasip değilmiş hayırlısı artık önümüzdeki aya neler olacak...

hayırlısı olsun canım ama ben çok inanamamama rağmen genede yükseldi son aşılamadan bir ay önce bence düzenli kullansın farkı görürsünüz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…