1 yaş için nasıl etkinlik ve oyunlar hazırlıyorsunuz?

arastiranne

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2024
73
23
34
Merhaba hanımlar, 1 yaş bebelerinize ne tür etkinlik ve oyunlar hazırlıyorsunuz? Montessori etkinlikleri gibi eğitici ve öğretici etkinlik önerilerinizden ilham almak isterim

Suyu butun bebekler çok sever koyun bir leğene su atin oyuncak hayvan ,top veya meyve yikasin dursun. Kilitli poşetlere su koyup su etkinlikler için ponponlar var onlardan atın kilitleyin yakalamaya calissin. Yada köpük yapın eline sünger verin sıksın dursun. Yada bebek bezlerinin icininndeki malzemegi kesin çıkarın suya deyince şişiyor duyusal etkinliklerde kullanılır. Ben hamurda yaptırdım internetten doğal hamur var ,kinetik kumlada oynattim . İki sepet yapıp topları taşısın ordan oraya . Yada duvara yada koltuğa koli banti ile yapıştırın üstüne topları tek tek koparıp artsın yada bir sepete koysun. Aklıma gelen bunlar. Bunların hepsini yaparken sizi kontrolünde olsun ben hiç yanindan ayrılmadım.

Harika fikirler, teşekkürler Ponponları ağzına sokuyor diğer anlattıklarınızın da tadına bakmak ister çok büyük ihtimalle oral dönemin sonuna doğru olabilir. Toplu olanları yapıyoruz arada

Merhaba hanımlar, 1 yaş bebelerinize ne tür etkinlik ve oyunlar hazırlıyorsunuz? Montessori etkinlikleri gibi eğitici ve öğretici etkinlik önerilerinizden ilham almak isterim
Yanlış hatırlamıyorsam oynasin da büyüsün gibi bir kitap vardi. Ondan almistim ben. Yenidogandan 2 yaşa kadar cesitli etkinlikler vardı. 1 yaşındaki etkinligi isterseniz 1,5-2 yaşında bile yaptirabilirsiniz. Çok yönlü seyler var.

Ayyy bende isterim. Benimki asla oyunca sevmiyor.
Oyuncaklar sadece dağıtmak için var sankihevesle kutudan çıkarıyor oynayacak gibi sonra da öylece bırakıp başka şeylere yöneliyor, sizde de öyle mi? kitaplarla çok vakit geçiriyoruz biz, günde kaç tane elden geçiyor sayamam. Onun dışında bir karton kutuya delikler açtım içine renkli pipetler sokuyorum o çıkartıyor, bir de tam tersi o sokuyor deliklere. Kutunun bi tarafını daha büyük deldim oraya da ponpon küçük Oyuncaklar toplar falan atıyor, bir tarafını da ince uzun kestim oraya da oyun kartlarını sokuyor. Kutu daha çok is görüyor yani tavsiye ederim yapmadıysanız

Sözcük kartlarını çok seviyodu benimki. Tavalar tencereler bebeklere yemek yedirmece. Oyuncak olanlardan değil gerçek küçük tencerelerden verirdim eline. Kule severdi yapalım yıkalım.

O yaslarda oyuncakla oynamiyorlar. Benim kizimc3 yasinda. 27 aylıkken kreşe başladı. Orda öğrendi oyuncaklarla oynamayı. Oncesinde mutfaktaki kasiklar tencereler dikkatini cekerdi simdi kendi kendine oyun kuruyor. Kitaplara ilgisi maalesef yeni başladı

Aaa evet gördüm, pdf de varmış galiba, bakacağım teşekkürler

Evet oyuncak kutusundan oyuncaklar dışında neler çıkıyor bilseniz.. yumurta fırçası, metre, kumanda, gece lambası... bulaşık makinesini boşaltırken onu makinenin yanına oturtuyorum, içinden alıp bana uzatıyor ben yerine koyuyorum eşyaları, öyle yapa yapa birçok şeye ilgisi biraz azaldı sürekli görüp ellediği sıradan şeyler haline geldiler ama yine de arada sıkılınca ulaşabildiği alandaki tencereler vs ilgi görüyor

Bizim en sevdiğimiz oyun sise kapatmaca eline bir kapak veriyoruz siseyide tutuyoruz o kendisi kapatıyor oyuncaklar ilgisini pek çekmiyor ayni tencere tava birde kapaklı şişeler o sayede yemek yiyor zaten

Bizim en sevdiğimiz oyun sise kapatmaca eline bir kapak veriyoruz siseyide tutuyoruz o kendisi kapatıyor oyuncaklar ilgisini pek çekmiyor ayni tencere tava birde kapaklı şişeler o sayede yemek yiyor zaten
Döner kapaklı şişeler mi, su şişeleri falan? Ben birkaç kez denedim de onları pek yapamadı, siz nasıl öğrettiniz? küçük yoğurt kavanozlarının kapaklarını kapatmak istiyor oğlum da. Yerken 1 kaşık yoğurt alıp hemen kapak kapatıyoruz sonra açıp tekrar..

Bildiğimiz plastik şişeler ama gül suyu şişesi falanda farketmiyor sise gördümu hemen yapışıyor kapağına biz öğretmedik aslinda kendisi buldu onu eline kapak gecince baya baya dikkatlice kapatmaya çalışıyordu bende fırsata çevirdim

Harika fikirler, teşekkürler Ponponları ağzına sokuyor diğer anlattıklarınızın da tadına bakmak ister çok büyük ihtimalle oral dönemin sonuna doğru olabilir. Toplu olanları yapıyoruz arada
Ponponlar kilitli poşetin içinde olacak zaten. Hamur ,boya hem keçeli hem mum boyasini aldim, kinetik kumun doğal olanlarını aldım. Ağzına atsa da sorun olmayanlarından , genede her girişiminde engelledim. Benimki de 1 yaşındaydı oynatmaya başladığımda. 21 aylık şuanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…