1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Madem bu kadar düşünüyordun niye baştan ilgilenmedin nur.

Kedi teli taktırabilirsiniz. Ama bundan da önce evdekileri de ikna etmeniz ve kedi bakımının sorumluluğunu almaya kararlı olmanız gerekli.

Getir annem sen mahalleye dene bakalım

Onu ilk baktığımda Maddi yönden yetersizdim fakat şimdi onun kısırlaştırabilirim vesaire masraflarını karşılayabilirim fakat Yani benim kedim hafif saldırgan olduğu için tırmaladığı ısırdığı için evdeki eşyalara zarar verdiği için evde istemiyorlar Ben de onu kendi bölgemde bakma kararı aldım ama işte dediğim gibi diğer kediler Korkutur kaçar diye endişeleniyorum İnan ben de onun iyiliğini istiyorum

Kediler kendi yerini ve bölgesini kendi seçer. Kendini en güvende hissettiği yerde durur. Hayvanın yerini değiştirmeyin. 1 senedir siz olmadan yaşamış; kaş yapayım derken göz çıkaracaksınız.

40 derece sıcakta teli olmadığı için kapı cam açmayan insanlar var. Ama ailen ve hatta sende pek umursamadığınız için açıyorsunuz.
Mahalleye getirirsen alıştığı bölgeden ayrıldığı için diğer kediler tarafından dövülebilir. Muhtemelen tekrar kaçar. Anlayamıyor musun? Sahiplendirebilirsin hayvani herkes sen ve senin ailen gibi değil. Eşyaya zarar versede bebek gibi seviyoruz kedileri. Sahiplendirmeyi dene

Benim kedim uçakta ağzı kapalı kafesten kaçmış, bi hareketlendi uçak, bi baktım ortada koridorda geliyo çatwalk yapa yapa millet fotoğrafını çekiyo, hostesler yerde
Ay gerçekten hiç gülesim yoktu aynı zamanda hiç şaşırmadım da bugün annemin kedisi de babam evden çıkarken bir anda fırlayıp kaçıyor ve karşı apartmanın 3. Katında bulunuyor. Evdekilerin bile haberi yok. Nasıl oldu hala kimse anlam veremedi. Büyücü bunlar

İSTEMEYEN ben değilim lütfen beni de araya katma sahiplendirme yapsam bile yuva Bulacağımı zannetmiyorum Çünkü şimdi İnsanlar kendi Kedisine atıyor sokağa ya da küçük yavru kedileri sahiplenmeyi tercih ediyorlar Sonuçta bu kediyi Oradan da kaçabilir O zaman ne yapacağım tamamen İZİNİ De kaybedeceğim bu sefer

Evet aynı zamanda kısırlaştırma yapmam şart şöyle bir şansı olabilir kısırlaştırma yapıldıktan sonra hala saldırganlığı ve ısırma alışkanlığı ve en kötüsü Evden kaçma alışkanlığı devam ederse evde yaşamak için şansı olmayacak Ve tekrar kısırlaştırmama rağmen kaçarsa çekeceği acı boşuna olacak kısırlaştırma konusunda
kendi bölgemde baksam Diğer kediler huzur vermeyecek yani çok zor

Nur bizden ne istiyosun tam olarak

Değiştirmek isteme sebebini de söyleyeyim istersen Şu an yaşadığı yer iki yönlü trafiği yoğun bir cadde yani araba çarpma riski çok yüksek Ben onun araba çarptığı haberini alırsam çok vicdan azabı çekerim bu konuda o yüzden ben de onu kendi mahalleme getirip bakmak aklıma geldi ama diğer kediler de ona huzur vermeyebilir ve tekrar kaçıp uzaklaşabilir Bir daha onu da göremem kaş yapayım derken gözde çıkartabilirim Benim için çok zor bir karar var olacak

Gidecekte gitmesi de sıkıntı.
Evet hem de çok büyük sıkıntı ben onu kendi mahalleme getirip Buradan da kaçarsa ben onu bir daha göremeyebilirim Ama şu an yaşadığı yerde de kalsa araba çarpma ihtimali yüksek trafiği yoğun bir cadde olduğu için yani onun iyiliğini düşünmek istiyorum İşin içinden çıkamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…