1 örgün 3 açık üniversite okunabilirmi 2 yıllık üniversite okuyana iş yokmu?

Örgünde açıktan ayrıca okuyabilir evet ama tek bölüm açıktan okuyabilir yani 1 örgün 3 açıköğretim okunmaz aynı Anda ben öyle biliyorum örgünde bende okudum ama tek bölüm yani o bitnce tekrar diğeri baslanabilir
Hayır okunabiliyor, farklı üniversiteler olduğu sürece 1 örgün 3 açık (Ata, Anadolu, İstanbul) okunabilir.

Arkadaşım Boğaziçi mezunu, büyük bir şirkette hostes oldu.
Çok bilmiyorum ama başvurular arasından epey eleme yapılıyordur.

Aynı and 4 bölüm okunabiliyor mu bilmiyorum ama gerçekten bunu yapabileceğinizi düşünüyor musunuz? Çok fazla değil mi sizce de? Yani 4 bölüm demek onlarca ders demek, vize, final demek. Nasıl vakit ayıracaksınız? Bi şekilde hallettiniz diyelim kendinize dair hiç bir vaktiniz kalmayacak farkında mısınız?
Bi de hostes olmak o kadar kolay bir şey değil. Her şeyden önce ciddi bir şekilde yabancı dil biliyor olmanız lazım. Bence bu kadar bölümden ziyade yabancı dile yönelin. Her konuda işinize yarayacaktır.
Yolunuz, bahtınız açık olsun. İnşallah her şey istediğiniz gibi olur☺️

Bence bi kafanızı toplayın
Sonra gerçekten okunabilecek bi bölüm seçin
Aynı anda 4 bölüm okuyabilecek zekada veya kapasitede bi insan yoktur çünkü
Gerçi ben hepsini uzatmadan bitirilecek gibi düşündüm
Uzata uzata bitirecekseniz
4 bölüm okunur tabi niye okunmasın

Merhaba gelecek yıl tytye giricem örgün olarak sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü okumak istiyorum açık öğretim üniversitesinden Halkla ilişkiler ve reklamcılık, Havacılık yönetimi, Kültürel miras ve turizm bölümü okumayı düşünüyorum. Aynı anda 1 örgün üniversite 3 açık üniversite okunabilirmi seçebilirmiyiz bu şekilde ve çevremde bazı kişiler diyor 2 yıllık örgün okuyacaksan hiç okuma diyorlar 2 yıllık bölüm okuyanı işe almazlar diyorlar hosteslik düşünüyorum hosteslikte sıkıntı olurmu 2 yıllık örgün üniversite?
açıktan 3 bölümle uğraşacağına 1 bölüm okuyup dil öğrenmeni tavsiye ederim.

Hostes olmak öyle kolay değil. Kuzenim yaklaşık 10 yıldır bu işi yapıyor öncesinde de yıllarca uğraştı olabilmek için. Kendisi 2 yıllık bir bölüm mezunu ama türkiyedek en iyi dil kurslarına gitti baktı olacak gibi değil yurt dışında dil öğrendi sırf bu iş için. Kaç türlü elemeden geçti hatırlamıyorum. Sadece 2 yıllık kabin memurluğu okudunuz diye hostes olamazsınız yani.

Hostes olmak öyle kolay değil. Kuzenim yaklaşık 10 yıldır bu işi yapıyor öncesinde de yıllarca uğraştı olabilmek için. Kendisi 2 yıllık bir bölüm mezunu ama türkiyedek en iyi dil kurslarına gitti baktı olacak gibi değil yurt dışında dil öğrendi sırf bu iş için. Kaç türlü elemeden geçti hatırlamıyorum. Sadece 2 yıllık kabin memurluğu okudunuz diye hostes olamazsınız yani.

psikolojik olarak da çok test ediliyorlar bildiğim kadarıyla. herkes normal insan evladı olmadığı için...
bir arkadaşım 1 saat 45 dakikalık ankara uçuşunda bir kadının yerini 5 kere değiştirdiklerini söylemişti.
ben olsam 3te kafasını kırarım ama o yapamaz. çelik gibi sinir lazım.
insanlar sadece gezdiklerini sandığı için hafife alıyorlar ama en zor mesleklerden biri.

psikolojik olarak da çok test ediliyorlar bildiğim kadarıyla. herkes normal insan evladı olmadığı için...
bir arkadaşım 1 saat 45 dakikalık ankara uçuşunda bir kadının yerini 5 kere değiştirdiklerini söylemişti.
ben olsam 3te kafasını kırarım ama o yapamaz. çelik gibi sinir lazım.
insanlar sadece gezdiklerini sandığı için hafife alıyorlar ama en zor mesleklerden biri.
Evet öyle gerçekten ama ilk kriterleri dil. Yani dilin çok iyi olmadan istersen peri padişahının kızı ol olmuyor. Sonraki eğitimleri zaten uzun ve zorlu. Eğitim sürecinde bende kalmıştı kuzenim çok yakinen biliyorum o yüzden.

Merhaba gelecek yıl tytye giricem örgün olarak sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü okumak istiyorum açık öğretim üniversitesinden Halkla ilişkiler ve reklamcılık, Havacılık yönetimi, Kültürel miras ve turizm bölümü okumayı düşünüyorum. Aynı anda 1 örgün üniversite 3 açık üniversite okunabilirmi seçebilirmiyiz bu şekilde ve çevremde bazı kişiler diyor 2 yıllık örgün okuyacaksan hiç okuma diyorlar 2 yıllık bölüm okuyanı işe almazlar diyorlar hosteslik düşünüyorum hosteslikte sıkıntı olurmu 2 yıllık örgün üniversite?
1 örgün 3 aöf okursunuz evet aöf ler sınavsız 2.üniversitese kapsamında olur.Okullar farklı olacak şekilde (Anadolu, ıstanbul üniversitesi ve Erzurum Ataturk)

Eğer 2 yıllık örgüne kayıt olursanız aöf de 2 yıllık okumumaniz gerek eğer örgün 4 yıllık olursa aöf den ister 4 yıllık ister 2 yıllık okursunuz

Ama aynı anda 4 bölüm zor olmaz mi dersi sınavları bilemiyorum 1 örgün 1 aöf düşünürdüm ben yerinizde olsam.

Evet öyle gerçekten ama ilk kriterleri dil. Yani dilin çok iyi olmadan istersen peri padişahının kızı ol olmuyor. Sonraki eğitimleri zaten uzun ve zorlu. Eğitim sürecinde bende kalmıştı kuzenim çok yakinen biliyorum o yüzden.

evet, hatta sadece ingilizce bile yeterli değildir artık belki.
ama dünya dili olduğunda native seviyede konuşuyor olmak şart.

Hosteslikt çin bu bölümü okuman şart değil en önemlisi iyi seviyede İngilizce bilmek. Hatta artık sadece İngilizceyi de kabul etmiyorlar en az 2 yabancı dil bilmenizi istiyorlar. Eğer gerçekten istiyorsan dil öğrenmeye odaklan.

bence kafan çok karışık. Seçtiğin bölümler birbirinden çok ayrı alanlar.

Ayrıca neden açıköğretim okuma çabasındasın onu da anlamadım. Çünkü gerçekten kimseye bir faydası yok. Kimse "aa sen bir de açıköğretimden bir bölüm btirmişsin, çok iyi dur seni işe alayım" demiyor ne yazık ki. Açıköğretim olayı milleti kandırmaca. Harç parası gelsin falan.

X