Bebek Beslenmesi 1 aylık bebek uyumuyor(anne sütü yetersiz olabilir mi?)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kkkmai

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2018
23
4
1 aylık bebeğimiz var ve bir türlü uyumuyor. Emzirirken uyuyor, yerine koyunca 5 dakika sonra uyanıyor. Gazını çıkartsak da aynı şekilde. Zaten gazını çıkartmasak ağlıyor. Gazını çıkartıyoruz emzik veriyoruz ama gözler açık şekilde yatıyor. Acaba anne sütü yetmediği için mi uyuyamıyor? Humana'nın mamasından aldık ama anne sütü varken kullanmayın dedikleri için kullanmamaya çalışıyoruz. Anne sütünün üstüne 1 ölçek kullansak sıkıntı olur mu?

Mamayi doktor kullan demeden kullanmayin
Bazi cocuk uyumuyor ac olsa aglar

Anneyi istediği için yatağa koyunca uyanıyor süt yetmediği için değil
Emzik filan vermeyin uyusun memede.
Tabi siz dikkatli olun uyumamak için

500 gr anne sütüyle iyi bi artıs.
500 gr sınır ama sizinki sadece anne sütü alıyormus.Ben mama destekli 500 gr aldırmıstm ilk ay drm normal sıkıntı yok dedi.
Söylemeyi unuttum. Doktorun hastaneden çıkarken verdiği numunelik Aptamil Prematüre'den almıştık. Anne sütü ve aptamil kullandık ilk ay. 350 gramlık olanı bitirdik. İlk ay süt az geldi. Bir de çocuk memede çok bağırıyordu. Memeye alışmamıştı.

Emzik veriyorsunuz, biberon da veriyorsanız memede bağırma sebebi bu ikisidir.
Emziğe alışıp gerçek memeden süt gelmesini sevmez, biberona alışıp kolay kolay süt akmasını ister.
Bol bol emsin, plastiği alınca midesine bir şey de girmiyor zaten

Bugün sabah 7:30'da kalktı. Şu an saat 23:50 toplasam 2 saat uyumamıştır. Ne yapacağız bilmiyorum. 45 günlük çocuğun bu kadar az uyuması normal mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…