1 aydır pişiğimiz geçmiyor ne yapacağım?

• Konu Sahibi fulya79
trosyd kullandın mı bilmiyorum
ben akşam trosyd sabah fito krem sürdüm gecmişti

• Konu Sahibi fulya79
Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler.yarın doktorumuza gidelim bakalım ne kremi verecek olmazsa sizin önerilerinizi tek tek deneyeceğim.Allah yardımcım olsun.

• Konu Sahibi fulya79
canım geçmiş olsun.trosyd.travacor gibi ilaçlar kortizonlu sürekli kullanılmamalı.benim oğlumda atopik dermatit vardı.alerji önce yanaklarda sonra popoda yara şeklinde oluyordu pişik gibi kanıyordu.1-2 gün dermatop sürdüğümde geçiyordu.sürekli değil 1 - 2gün.kortizonlu çünkü.sana tavsiyem altını her değiştirdiğinde nivea nın pişik kremiyle kapla poposunu özellikle yara çıkan yerleri.içinde çinko oksit var yazar üzerinde katı olduğu için uzun sürede bitmiyor zaten.ama her seferinde sür koruyucu tabaka oluyor.poposuyla hiç bişey temas etmediği için yarada olmuyor.inan tek çözümü bunda buldum kanardı yavrumun poposu alerjiden.geçmiş olsun öpüyorum bebişini.

• Konu Sahibi fulya79
okadar cok tavsiye varki kadincagiz hangisini denesin :) gecmis olsun canim bebegin altini devamli degis islak birakma

• Konu Sahibi fulya79
Selam kızlar ben oxyde zinc isimli kremden çok memnun kaldım.ilginize yeniden teşekkürler.sizlerede tavsiye ediyorum çok etkili.

• Konu Sahibi fulya79

canım zeytinyağı asitli olduğu için direk vücut teması önerilmez,pişik kanıyorsa dahada derinleştirirsin pişiği ben oğluma mustelanın ürünlerini kullandım pişik nedir bilmem.ıslak bez kullanma pamuk kullan.ve kurut muhakkak.altını her emzirmeden önce altını değiştir.

• Konu Sahibi fulya79
Ben eylül annesiyim..çocuğuma doğumdan beri bepanten krem kullanıyorum doktor tavsiyesiyle..karneye de yazılıyo..ıslak mendil olarak da organik mendillerden alıyorum ama her zaman değil..dalin yada jonson baby de kullanıyorum mendillerde..daha hiç pişik olmadı..bide sık sık değiştirin altını..uzun süre bezli kalırsa da pişik yapar

• Konu Sahibi fulya79
bende bu sorunu yaşadım sebametın pışık kremı ve nıvea nın pişik kremınle hıç bır şekılde pişik olmuyoruz pişiğide bunlarla kutardım bebegımı

• Konu Sahibi fulya79
kızlar ben de sebamed kullanıyorum ama çok nadir sürekli ılık suyla yıkayıp açıkta havalandırıyorum bize ıslak mendiller iyi gelmedi

• Konu Sahibi fulya79
canım benim kıZım nerdeyse doğduğundan beri pişik arkadaşların yazdığı tavsiyelerin çoğunu dednedim son 3 gündür vazelin sürüyorum mucize gibi çok az kaldı bi dene istersen

• Konu Sahibi fulya79
Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler.yarın doktorumuza gidelim bakalım ne kremi verecek olmazsa sizin önerilerinizi tek tek deneyeceğim.Allah yardımcım olsun.

çok yıllar oldu benim kiler kocaman oldular şimdi :asigim:
önce güle güle büyüt diyorum canım :1hug:
pişik olayına gelince
bizde çok kremler neler neler denerdik zamanın da
ama en iyi çözümü nedir bilirmisiniz
bunu tüm genç anneler akıllarının köşesine koysun
bebeğin kıçını güneşe doğru çıkartıp
günde 5 dakika kadar güneş ışınlarına maruz bırakmaktır

bu işlemi birkaç kez üstüste yaptığınızda göreceksinizki pişik hemen kaybolacaktır a.s
yanlız tek sorun kış ayındayız :1no2:
güneyde olan arkadaşlar bunu yapabilirler ama
güneş olmayan yerlerdekiler biraz beklemek zorun dalar herhalde a.s
ama hepinizin uygulayabileceği kolay ve kesin bir yöntem
sevgiler :1hug:

• Konu Sahibi fulya79
bende bı arkadasdan duymustum daha once yazdım burda da hatta.margarini oda ısısında yumusatıp surunce ıyı gelıyormus.bıde bezını falan degıstıysen o uzdende olabılıyor.bizim kıza prıma yaramadı mesela.evy baby kullandık ıyı geldı.yenı dogdugunda neler cektı zavallı pışıkten.bıde nıveanın ıslak havkusu mavı kutu ve hametan kullandım.yıkarkende hacı sakır sabun kullanıtorum.sımdı hıc bı sorun yok.

• Konu Sahibi fulya79
ben de herşeyi denedim bana mısın demedi..sonra ablam birisinden duymuş bldiğimiz arko krem onu kullandım pişiğimiz geçti.o gün bu gündür arko krem kullanıyorum pişik olmuyor çok şükür.ufak bi kızarıklık oluyor ı-onada hametan kullanıyorum geçiyor.

• Konu Sahibi fulya79

aynen katılıyorum arkadasım banada ılk bebegımdeken ananem soylemıstı arko krem kullandım aradada zeytınyag süruyordum hıc pişik olmadı yerimseniben

• Konu Sahibi fulya79
pişikten kurtulmak için önce primanın yeşil paketteki bezlerinden kullanın kesinlikle çok kaliteli ve kremli olduğu için için pişiği baştan önlüyor birde furasin ve anestol pomat merhemlerini nohut büyüklüğünde alıp bi güzel karıştırıp pişik yere sürün ard arda iki kullanım sonrası çok güzel faydasını göreceksiniz benim babam eczanede çalışırken habire pişik kremleri alıp fayda görememek yüzünden ne kavgalar ettiğimizi bilirim ama bunları kullandıktan sonra başka hiç bişeye ihtiyaç duymamıştım çok şükür birde nolur bebekleriniz altını hep bezli tutmayın hani altlarına bi naylon parçası üzerine bir kumaş koyun bir saat yarım saat kadar havalansın tepinsin yavrucaklar biz bile regl döneminde sürekli ped kullanmaktan ne kadar bunalıyoruz birde onları düşünün

• Konu Sahibi fulya79

ama bildiğim kadarıyla hazır ıslak mendillerde tahrişe pişiğe neden oluyor bunun yerine yumuşak pakumlu bi kumaşı sıcak suyla ıslatıp kullanabilirsiniz yada pamuk kullanılabilir

• Konu Sahibi fulya79
doktor en son bana ağır bi yara ve mantar kremi vermek zorunda kalmıştı çünkü geçmiyordu
ve kullanınca iki gün içerisinde geçti

• Konu Sahibi fulya79
doktor en son bana ağır bi yara ve mantar kremi vermek zorunda kalmıştı çünkü geçmiyordu
ve kullanınca iki gün içerisinde geçti

ahhh yazıkk geçmiş olsun kurtulmanıza sevindim

• Konu Sahibi fulya79
kızlar aklınızda olsun emziriyorsanız kola içmeyin kola içtiğinizde bebğinizde pişik oluşuyor.
çok ilginç bir durum denemek isterseniz bilemem ama tavsiye etmem biliyorsunuz zaten faydalı bir içecekte değil
birde arkadaşlar çok fazla pişik problemi yaşıyorsanız eczanelerde pişik kremlerinin içinde bulunan çinko oksit satılıyor asıl pişik önleyen madde buymuş ve dikkat ederseniz bütün pişik kremlerinde vardır bu madde eczanelerde saf olarak satılmaktaymış ileri derece pişikleri gidermeye yarıyormuş bilginiz olsun

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…