Çocuk Hastalıkları 1 aydan fazla süren kabızlık ve yaparken çığlık çığlığa yapan kızım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

elma_sekerim01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2015
4.951
6.684
39
Kızım.2 yas 4 aylık 35 gündür kabız ama her tuvalet yapışın da çığlık çığlığa ağlıyor ter içinde çok zorlanıyor bez kullanıyoruz tuvalet eğitimine başlıcaktim kabızlık çıkınca erteledim 2 hastaneye göturdum duphalac ve enterogermina verdi içiyor ama hiçbir etkisi yok çok sert şekilde çıkıyor her defasında ve kakasını yapmamak icin gözlemlediğim kadarı ile tutuyor ve bütün gün oturuyor ayakta tuvaleti gelicek diye çok çaresizim ne probiyotik yoğurtlar ne ilaçlar ne kayısı suyu püresi bisey iyi gelmiyor çok iştahsız cocuk zaten 2 kasik YEMEĞI zor yiyor günde 3 sise hala süt içiyor 2 şişesi mama olarak ,Arkadaşlar bizim.sorunumizu yaşamış çözümü bir Allahın mucizesine bulmuş biri çıkar biseyler yazar belki faydalı olur bize de kabızlığın cocuklarda bu kadar zor olduğunu bilmezdim püften yardımcı olun bize

İyi bi uzmana götür Canım kabızlık çok zor bende de var hiç kıyamam korktuğu için içinde tutuyo ve sertleşiyor içinde mor kayısı kanatıp içirsen ben çok faydasını görmüştüm

Merhaba. Sorun büyük ihtimalle hayvan sütü. Sütü tamamen kesin mümkünse. Yeterli gelmezse yoğurt ve peynire de iyileşene kadar ara verin. Sütün insanlar özellikle bebekler için çok zararlı bir besin olduğunu yazıyor literatürü takip etmeyi önemseyen doktorlar.

Aynı durum ları ben de yaşadım benin oğlum 1 yaşında başladı kabızlık yüzünden basur oldu cok doktora götürdüm söyledikleri süt verme me söylediler O zaman lar şurup verdim onun sayesin de yapıyor du şımdı 5 yaşında hala zorlanıyor ben sık sık kayışı hoşafı yapıyorum o bayaga rahatlatıyor öneririm

Aynı sorunu aylarca yaşadı kızım.Öncelikle sütü kesmekle işe başlayın.o kadar süt içmeye kabız olması çok normal.su çok önemli kabızlıkta.çok su içmeli.oturma banyosunun da faydası oluyor.bir de soğuk pres keçi boynuzu pekmezi yedirin günde 1 2 tatlı kaşığı kadar.eczanelerden alabilirsiniz.bizim bu şekilde geçti.çok zor gerçekten.kızım ağladıkça ben de ağlardım.bunları yapın Allahın izniyle geçer inşallah.çok geçmiş olsun.

Sizi en iyi ben anlarim benim oglumda oyleydi cocukta catlak olmus o yuzden kendini sıkıyordu tuvalet egitimini verecegim donem bu kabizlik basladi ve vazgectim cocuk cisini yapacagi zaman bagriyordu bacaklari titriyordu kendini sikiyordu tabi kabiz oluyordu dogal olarak poposunu silmedim yikadim catlak icin krem kullandim cisi geldiginde elini tuttum hadi oglum acimayacak diye diye yapmaya basladi cok sukur mahvoluyorduk ikimizde. Bu arada gastroentolojiyede goturduk duphalac ve lavman verdi onlari kullandik

Normal sütü 3 gündür veriyorum mama içiyor 3 öğün ama sürekli mama içen çocuktu zaten şimdi niye kabızlık gibi yan etki yapsın

Bende gastroentroloji ye gotürcem pazartesi kısmetse şurup kullanıyoruz ama lavman hiç yapılmadı ?sizin kac ay sürdü düzelmesinde etken ne oldu cevaplarsanız sevinirim lavman düzenli mi yaptınız sprey galiba öyle duydum

Çöl iştahsız bisey yemiyor birtek içtiği süt nasıl yapicam bilmiyorum azalttım ama 3 sise veriyorum süt diy3 ağlıyor ama kabız olmasında büyük etken ise 2 ye indircem artık 2 kasik çorba bir küçük parca yumurta yer bisey yemez başka koca gün isim zor gerçekten,su her fırsatta veriyorum elimi indiriyor 1 bardak su içiyor toplam gün icin de benim.ısrarlarimla o da.otutma banyosunu nasıl yaptınız siz suyun içine bisey koydunuz mu ?keçiboynuzu pekmezi kabız yapar diye biliyorum ama ??

Hem sütten hem de korktuğu için tuttuğundan dolayı sert yapıyor. Aslında kabız değil bence. Kısır döngü olmuş, kısır döngüyü kırmak lazım. Ayrıca 3 şişe süt gerçekten çok fazla ve süt sanıldığı kadar yararlı da değil.

Keçiboynuzu faydalarına baktım kabizliga iyi geliyormuş bilmiyordum şimdi eczaneden hünnap marka sipariş verdim akşam başlicam inşallah faydası olur çok dua ederim size

Keçiboynuzu faydalarına baktım kabizliga iyi geliyormuş bilmiyordum şimdi eczaneden hünnap marka sipariş verdim akşam başlicam inşallah faydası olur çok dua ederim size
İnşallah.ibrahim saraçoğlu'ndan dinlemiştim ben.benim kızım 1 yıldan fazla çekti bu sorunu.şuruplar anlık rahatlık veriyor ama kalıcı çözüm olmuyor.bize şifa oldu size de olur inşallah.

Canim gecmis olsun ayni problemi ablam kiziyla yasadi hatta ikinmaktan makati disari cikmisti cocugun. Bu konuyu gorunce hemen ablama sordum. Mamayi birakin sutte icirme mumkunse ve bir kac gun brokoli mercimek gibi lifli corbayla besle icine ekmek dograma. Ablam tabi bi kac gun degil uzunca bir sure boyle doyurdu cocugu ama etkisini de gordu ilaclari da aksatma corbalarla gecmis olsun

kuru erik al iyice yumusasin kaynat yarin kiloya bir bucuk litre su koy su bardagindan biraz az seker at ilistirden gecir ilinsin kavanoza koy buzdolabina at sabah ac karnina 3 e 1 oraninda ilik suyla sulandir icir hergun benim oglum bu yontemle duzeldi

anlasilir yazmamisim bir bucuk litre suya yarim kilo kuru erik bj nardaktan biraz az seker bu sekilde kaynatacaksin .cok gecmisler olsun

1 ay surdu mahvoldu oglum ciglik cigliga kaliyordu cisi geldiginde bide kayisili meyvesuyu cok ise yaradi.sut yerinede hazir meyveli kefir icirdik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…