Çocuk Hastalıkları 1 aydan fazla süren kabızlık ve yaparken çığlık çığlığa yapan kızım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Kızım.2 yas 4 aylık 35 gündür kabız ama her tuvalet yapışın da çığlık çığlığa ağlıyor ter içinde çok zorlanıyor bez kullanıyoruz tuvalet eğitimine başlıcaktim kabızlık çıkınca erteledim 2 hastaneye göturdum duphalac ve enterogermina verdi içiyor ama hiçbir etkisi yok çok sert şekilde çıkıyor her defasında ve kakasını yapmamak icin gözlemlediğim kadarı ile tutuyor ve bütün gün oturuyor ayakta tuvaleti gelicek diye çok çaresizim ne probiyotik yoğurtlar ne ilaçlar ne kayısı suyu püresi bisey iyi gelmiyor çok iştahsız cocuk zaten 2 kasik YEMEĞI zor yiyor günde 3 sise hala süt içiyor 2 şişesi mama olarak ,Arkadaşlar bizim.sorunumizu yaşamış çözümü bir Allahın mucizesine bulmuş biri çıkar biseyler yazar belki faydalı olur bize de kabızlığın cocuklarda bu kadar zor olduğunu bilmezdim püften yardımcı olun bize 🙏
Canım lağman yap kıza

anlasilir yazmamisim bir bucuk litre suya yarim kilo kuru erik bj nardaktan biraz az seker bu sekilde kaynatacaksin .cok gecmisler olsun
Teşekkür ederim erik de yaptım ama kizima içeremiyorum malesef ya hiç yardımcı olmuyor inan mutfaktan çıkmıyorum bütün gün ama aynı bisey yiyip içmez pek

Çöl iştahsız bisey yemiyor birtek içtiği süt nasıl yapicam bilmiyorum azalttım ama 3 sise veriyorum süt diy3 ağlıyor ama kabız olmasında büyük etken ise 2 ye indircem artık 2 kasik çorba bir küçük parca yumurta yer bisey yemez başka koca gün isim zor gerçekten,su her fırsatta veriyorum elimi indiriyor 1 bardak su içiyor toplam gün icin de benim.ısrarlarimla o da.otutma banyosunu nasıl yaptınız siz suyun içine bisey koydunuz mu ?keçiboynuzu pekmezi kabız yapar diye biliyorum ama ??
Beslenmesine sebze eklemeye uğraşın çorba iciyorsa ıspanak pırasa vb zeytinyagli sebze corbalari yapın soylediginize gore posali bişey yemedigi için de olabilir geçmiş olsun

Benim oglumda sevmedi erik suyunu ama kakaya cikamazsin diye diye icirdim icine bal kattim tatlandirdim tel suzgecten gecirirseniz belki icebilir

X