1.5 yılda 50 kilo verdim sizce sağlıklı mı ve nasıl koruyabilirim yardım ?

melek333

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2013
53
3
34
Evet 1.5 yılda verdim ve biraz korkuyorm kendimi sağlıklı hissediyorum çok ama kilo almaktan çok korkuyorum ve her yediğimin kalorisini hesaplıyorum tatlı yiyince felan kendime kızıyorum psikolojim kötü.
Nasıl koruyabilrim :KK43: Kilodan nefret ediyorum alışkanlık haline getirdim sağlıklı beslenmeyi ama hergün tatlı bişey yiyorum 1-2 aydır ama vermişim bile 1-2 kilo sizce almam kolay olur mu çok korkuyorum :KK43: ilerde sağlık sorunu oluşur mu 19 yaşındayım bu araadaa

Evet 1.5 yılda verdim ve biraz korkuyorm kendimi sağlıklı hissediyorum çok ama kilo almaktan çok korkuyorum ve her yediğimin kalorisini hesaplıyorum tatlı yiyince felan kendime kızıyorum psikolojim kötü.
Nasıl koruyabilrim :KK43: Kilodan nefret ediyorum alışkanlık haline getirdim sağlıklı beslenmeyi ama hergün tatlı bişey yiyorum 1-2 aydır ama vermişim bile 1-2 kilo sizce almam kolay olur mu çok korkuyorum :KK43: ilerde sağlık sorunu oluşur mu 19 yaşındayım bu araadaa
Nasıl verdın anlatırmısın ? :)

Öncelikle çok çok tebrik ederim takıntı olması çok doğal insan bir daha o duruma dönmek istemez tabi gönlünce istediğini ye diyemem çünkü biliyorsun mankenler ünlüler bile her şeyi yiyerek formlarını korumuyorlarlar form tutmak bu zaten ama tamamen de sıkı diyet halinde ol da diyemem mesela bir gün arkadaşlarınla öğle yemeğine çıktın akşam hafif bir şeyler yersin salata yersin sürekli kalori hesabı veya diyet düşünmek istemeyişini anlıyorum ama zaten belli bir zaman sonra alışkanlık oluyor canının istediği her şeyden kararında yersen her gün değil ama haftada bir iki haftada bir de tartılıp kilonu kontrol altında tutarsan korkma o günlere bir daha dönmezsin şu anki halinin keyfini çıkarmaya bak bence :)

X