Zayıflama arkadaşı arıyorum?

ZayiflamaPerisi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2023
51
-11
21
Çok kilo almışım acilen kilo vermem lazım arkadaş arıyorum birbirimizi motive edip daha da bu zayıflama işine odaklanmak ve başarabilmek için yardımcı olacak var mi?

Keşke biri olsa
Ya kıyamam. Ben bu yaz başı diyete başlayıp 6 kilo vermiştim hem de arkadaşsız🥺 bir başına, aç biilaç, çaresiz ve bir o kadar mağrur :KK53: bir iki bir şey yazayım bari hem konu one çıksın.

Birincisi bence hiç kimseye ihtiyacın yok kendi kendini motive edersen daha sağlıklı bir yol alabilirsin. Çünkü birlikte yola çıktığın insanlar vazgeçip bırakabilir, o durumda sen de bırakıp emeklerini boşa mi atacaksın?

Youtube'da çok güzel kanallar var sağlıklı beslenme ile ilgili ama birkaç tavsiye verecek olursam, şekerden yok denecek kadar uzak dur, sabah kahvaltısı hariç ekmeği kes. Yediğinde de tam buğday. Ekmek dediysem ekmek yemeyip börek, pizza makarna da yemeyeceksin tabii ki. Akşam yemeklerini erken saate çek. Şimdi ramazanda oruç tutuyorsan zor olabilir ama iftar sonrası bir şey yememeye çalış. Genel olarak akşam yemekleri maksimum 7de bitirip gece meyve dahi yememeni tavsiye ederim. Akşamdan sabaha kadar olan açlık metabolizmayı inanılmaz hızlandırıyor. Hiçbir şey yapmadan adece yeme saatini erkene çekerek bile kilo verebilirsin. Çok açlık hissedersen yoğurt, biraz ceviz, fındık ya da birkaç kuru meyve atıştır. Filtre kahve yağ yakma konusunda bende çok işe yaradı. Spor öncesi içtim hep, hem enerji de veriyor ve metabolizma hızlanıyor.

Yürüyüş, kardiyo mutlaka hareket et. Bunları da tok karnına değil yemekten en az 1 saat sonra ya da iyi hissedersen aç karnına yaparsan daha iyi olabilir. Genelde egzersizde bir önceki günde yediklerimizden aldığımız enerjiyi kullanırız o yüzden yediklerimiz önemli.

Kahvaltıda mutlaka yumurta tüket tok tutuyor. Bazı günler metabolizmayı şaşırtman gerekiyor o günlerde yasak koyduğun canının istediği şeyleri tüket. Diyetisyenlerin verdiği ödül günleri de bu yüzden. Vücut kısıtlı beslenmeyi sürdürürse bunu tehlike olarak algılayıp kilo vermeyi kesiyor çünkü.

Aklıma gelenler bunlar. Sadece bunları yaparak çok rahat kilo verebilirsin. İnşallah istediğin hedefe sağlıklı bir şekilde ulaşırsın. Güç, kuvvet, irade diliyorum 🌺🌺🌺

Ama birtürlü kilo veremiyorum zayıflama çayları kahveleri kürleri diyet ne varsa denedim ama bir kilo bile gitmiyor gerçekten çok sıkıldım artık yardımcı olursanız çok sevinirim

İyi geceler kızlar bende zayıflama arkadaşları arıyorum motive etsek birbirimizi. Wp veya telegram kurulsa aslında daha iyi olur ama sanırım kurallara aykırı

X