Zayif arkadaslara bir soru. Cevaplari merakla okuyacam.

Kilo almak zordur hem de cok. Benim hiiayeme gelince:
Ana rahminde 9 ay sigara dumanina maruz kalmis bir cocuk olarak, dogduktan sonra süt sevmeyen ender bebeklerden biri olarak tip tarihine geçtim. Annem verdikten sonra kusarmisim. Velhasil, butun cocuklugum sigara dumani altinda gecti. İstahsiz, yemek secen, bir parca eekmekle doyan bir cocuktum. Su an 47 kikoyum, 30 yasindayim. En yuksek kilom 48 oldu. Yeme aliskanliklarima gelirsek, fazlasini fazlasini tabagimda birakirim kendimi zorlamam. Ogun atlamakla meshurumdur. Sabah ve ogle yemegini yerim ama aksamlari sallanti da .bazen hic yemem bazen cok az yerim. Bazen sadece meyve yerim. Yataga ac girdigim olmustur. Bi kere usenirim yemek yapmayi da sevmem. Yerken bazen sklrm. Keske kapsul olsa yutsak da aclik hissetmesek diye dusundugum olmustur. Spor yapmam. Hatta isim masabasi . Sadece yazlari yururum. Bu is kesinlikle az yemekle alakali.

Vallahi ben de senin şu üstteki yorumuna gülmeyi çok isterdim, ama inan gözlerim dolu dolu şu an.. hayat hiç adil degil:işsiz:
kilo vermek kadar almak da çok zor emin olun. sizlerin psikolojik olarak yaşadığınız her şeyi biz de yaşıyoruz.
giyilen kıyafetler yakışmıyor, etek/tayt giysen bacaklar çöp gibi, askılı giysen kollar dal mübarek.

bir şekilde verilir ama inanın alması daha zor.

Oncelikle merhaba ben 23 yasindayim 1.63 boyum var ve 47 kiloyum evliyim bir kizim var 44 gunluk . Hamilelik dahil olmak uzere devamli yedim bir oturdugumda duble iskender yiyorum ekmegi dahil. Yada sabahlari bir ekmek sandivic yapip yiyebiliyorum devamli atıştırıyorum. Galiba kilo alamamin sebebi sik yemek yemem bnmle ayni olan kardesim benden kisa ve kilolu o da dogum yapti 35 günlük oglu var onunda yani kisiden kisiye degisir cok takilmayin ekmegi azaltin hamur isleri makarna falan yagi mumkun oldukca az tuketin akil vermek bize dusmez tabi ama bir deneyin isterseniz .

Merhabalar bem de yiyip kilo alamayan gruptanim.1.60 boyum var 48 kiloyum
8 ay önce doğum yaptım bu süreçte 8 kilo aldim. Hiç vermek istemedim ama 1 haftada hepsi gitti. Günün her saati her şeyi yerim. Makarnayı pilavı ekmeksiz yiyemem. Hatta şerbetli tatlıları bile ekmekle yerim:KK49:buyuk boy pizzayı tek başıma bitiririm. Kendimi bildim bileli zayıfım kilo alamıyorum sağlık anlamında sıkıntım yok. Bu durumdan gerçekten hoşnut değilim en azından hamileligimdeki gibi kalsam mutlu olurdum

Aynı benim gibi kendim yazmış gibi hissettim doğumdan sonra çoğu kişinin kilosu gitmez benimki nasıl bir andan gitti anlamadım :)

yıllarca kilo alabilmek için elimden geleni yaptım, tozlar kullandım. hala da kilo alması çok zor biriyim. boğazım da durmaz genelde.
öğrenci evinde düzenli beslenemiyorum diye normal kilomun altına düşmüştüm ancak aile evine geldiğim günden beri her gün kahvaltıda 1 tam ekmeği kesin bitiriyorum, (düşünün o kadar vahşiyim) aklınıza ne geliyorsa kahvaltıda tüketiyorum. hatta benim kahvaltılarım yaklaşık 1 saat sürer. (yavaş yemiyorum da genelde çok çiğnemem bile)
akşamları çok sevdiğim bi yemekse 2 tabak yediğim oluyor, şuan normal kilomdayım 56, daha da üstüne çıkmam, çıkamam.
Acik konuscam canim ama kusmek yok tamm mi.
Siiiniiirrr oluyorum yaaaa niye niyeee böylesinizzzz :)))

Masallah diyelim o zaman ben mutfagin onunden gecerken teneffus ettigim havadan kalori aliyorum da

Ben kendimi bildim bileli küçüklüğümden beri boyletim midem aşırı hassas o yüzden dikkat ediyorum çünkü sonucu mide ağrısı oluyor ekmeği tost falan o şekilde yiyorum ama protein almadım mı doymuyorum. Et süt yumurta peynir balık sevdiğim çorba bile proteinli, mercimek çorbası. Ben doktora gittim kilo alabilmek için testler falan bi sorun yok ama alamiyorum. Çok istahim da yok mide agrisina o kadar alıştım ki midemin acikma ağrısını anlamıyorum. Her seyin uc noktasi zarar dikkat etmek lazim . Bu arada kolesterolüm de yüksek sporun ona da faydası olacağini düşünüyorum .
Mide agrilarinda umarim kurtursun zordur bilirim. Gastrit vardi bende ağrırdı hatta şişerdi midem o donemler bende zayiftim. Sanirim mide rahatsizlihin bayagi yoruyor seni cook dikkat etmen lazim suan ki yazdigun beslenme seklin gayet iyi . Ha bu arada mercimek mideye iyi gelmiyor diye biliyorum siskinlik ve agri yapar canim

Vallahi ben de senin şu üstteki yorumuna gülmeyi çok isterdim, ama inan gözlerim dolu dolu şu an.. hayat hiç adil degil:işsiz:
Hahahah :) aynen yaaaa niye boyle kii. Metabolizma bizde de hizli olsa nolur ki dimi

Mide agrilarinda umarim kurtursun zordur bilirim. Gastrit vardi bende ağrırdı hatta şişerdi midem o donemler bende zayiftim. Sanirim mide rahatsizlihin bayagi yoruyor seni cook dikkat etmen lazim suan ki yazdigun beslenme seklin gayet iyi . Ha bu arada mercimek mideye iyi gelmiyor diye biliyorum siskinlik ve agri yapar canim
Tesekkur ederim oneriniz için .

Tesekkur ederim oneriniz için .
Ne demekm burada bundan onceki mesajina cevap yazmadim sandim o nedenle biraz once cevap yazdim. Sonra ustlere dogru cikinca onceden cevap yazdığımı gordum :)

Kilo almak zordur hem de cok. Benim hiiayeme gelince:
Ana rahminde 9 ay sigara dumanina maruz kalmis bir cocuk olarak, dogduktan sonra süt sevmeyen ender bebeklerden biri olarak tip tarihine geçtim. Annem verdikten sonra kusarmisim. Velhasil, butun cocuklugum sigara dumani altinda gecti. İstahsiz, yemek secen, bir parca eekmekle doyan bir cocuktum. Su an 47 kikoyum, 30 yasindayim. En yuksek kilom 48 oldu. Yeme aliskanliklarima gelirsek, fazlasini fazlasini tabagimda birakirim kendimi zorlamam. Ogun atlamakla meshurumdur. Sabah ve ogle yemegini yerim ama aksamlari sallanti da .bazen hic yemem bazen cok az yerim. Bazen sadece meyve yerim. Yataga ac girdigim olmustur. Bi kere usenirim yemek yapmayi da sevmem. Yerken bazen sklrm. Keske kapsul olsa yutsak da aclik hissetmesek diye dusundugum olmustur. Spor yapmam. Hatta isim masabasi . Sadece yazlari yururum. Bu is kesinlikle az yemekle alakali.
Bencede cayla hapla zyiflama tozuyla olmaz ki buisler bogazimiza dur demeliyiz. Bende tam aksi yemek yapmayi cocuklarima esime cesit cesit yemekler tatlilar yapmayı severim. Yapinca da yeniyor yemiyecem desem bile en az 1 dilim yiyorum.
Sağlığıniz yerindeyse sorun yok bence. Boyunuzu bilmiyorum ama eger benim boylardaysaniz sanirim 55 falan yakisir

Merhabalar bem de yiyip kilo alamayan gruptanim.1.60 boyum var 48 kiloyum
8 ay önce doğum yaptım bu süreçte 8 kilo aldim. Hiç vermek istemedim ama 1 haftada hepsi gitti. Günün her saati her şeyi yerim. Makarnayı pilavı ekmeksiz yiyemem. Hatta şerbetli tatlıları bile ekmekle yerim:KK49:buyuk boy pizzayı tek başıma bitiririm. Kendimi bildim bileli zayıfım kilo alamıyorum sağlık anlamında sıkıntım yok. Bu durumdan gerçekten hoşnut değilim en azından hamileligimdeki gibi kalsam mutlu olurdum
Boyunuza gore kilonuz iyi bence 165 170 faln olsaydiniz 55 60 iyi dururdu. Ama suanki haliniz bence iyi

Oncelikle merhaba ben 23 yasindayim 1.63 boyum var ve 47 kiloyum evliyim bir kizim var 44 gunluk . Hamilelik dahil olmak uzere devamli yedim bir oturdugumda duble iskender yiyorum ekmegi dahil. Yada sabahlari bir ekmek sandivic yapip yiyebiliyorum devamli atıştırıyorum. Galiba kilo alamamin sebebi sik yemek yemem bnmle ayni olan kardesim benden kisa ve kilolu o da dogum yapti 35 günlük oglu var onunda yani kisiden kisiye degisir cok takilmayin ekmegi azaltin hamur isleri makarna falan yagi mumkun oldukca az tuketin akil vermek bize dusmez tabi ama bir deneyin isterseniz .
Estagfurullah hepimizin birbirimizden ogrenecegi seyler olur elbette. Ben zayif arkadaslarin gundelik hayatta nasil beslendigini merak ettim . Ama aldigim cevaplar doğrultusunda su kaniya ulastim gercekten yakiyorlar. Cok yiyorlar zamansizca ve bol kalorili yiyorlar ama yakiyorlar .
Biz yakamiyoruz.
Gecen sene 10 kilo verdim 3 ay spor yaptim evde. Ve düzenli saglikli beslendim ama korumak kilo vermekten daha önemliymiş onu iyi anladim.
Bu arada sizinde kardesinizinde gözü aydin olsun. Saglikli ve hayirli bir omur dilerim size ve evladiniza

kilo vermek kadar almak da çok zor emin olun. sizlerin psikolojik olarak yaşadığınız her şeyi biz de yaşıyoruz.
giyilen kıyafetler yakışmıyor, etek/tayt giysen bacaklar çöp gibi, askılı giysen kollar dal mübarek.

bir şekilde verilir ama inanın alması daha zor.
Kiyas yapmak ne kadar dogru bilmiyorum ama kollarin bacaklarin poponun ve memelerin kocaman oldugunu düşünsene bi daha zor degilmi. Sen kis gbi hafifsindir.
Gerci ben asiri kilolu degilim kilom vucuduma orantili yayilmis durumda herkes de begenir beni ama ben mutlu degilim 15..20 kilo falan fazlam var.
Isterseniz size kilo verebilirim bende fazla fazla var :))

Kiyas yapmak ne kadar dogru bilmiyorum ama kollarin bacaklarin poponun ve memelerin kocaman oldugunu düşünsene bi daha zor degilmi. Sen kis gbi hafifsindir.
Gerci ben asiri kilolu degilim kilom vucuduma orantili yayilmis durumda herkes de begenir beni ama ben mutlu degilim 15..20 kilo falan fazlam var.
Isterseniz size kilo verebilirim bende fazla fazla var :))
valla alırım :KK70:

Aah ah. Ne cok cektim zayif olmaktan. Malesef herkesin durumu genetigine bagli zayif ya da kilolu olmak biz bunu degistiremiyoruz sadece ufak alma verme olablr ama hayatmz boyunca vucut tipimiz bellidir. Bizde de sulalece zayiflik durumu soz konusu yani 50 yaslarina gelmis teyzelerim genc kiz gibi veya amcalar dayilar.zaten akraba evlilikleri cok fazla.herkes dengini bulmus.her neyse. Hayatim boyunca kilo alamadim 30 yasindayim 45i hic gecemedim.bende asiri takinti ve ruhsal sikinti da var.kafama takiyorum herseyi.is evlilik cocuk meseleri..bu yasta hala evlenemedim.icim gidiyor kucagimda bi bebek yok.ayrica evlenip kilo alanlara oyle ozeniyorum ki.bi yerden gelince baba evine donmek zoruma gidiyor.yani kisacasi bu tur sorunlarla kafam rahat degil duzensiz uykum var ve az yiyorum.bunlar birlesince ben kilo almiyorum.ustelik kemik erimesi hastasi oldum.zayiflik da inanin hos degil.sisman insan en azindan hep mutlu insanlardir.biz boyle kendimizi yiyp bitirmekten dongu gibi kilo alamiyoruz...

25 yaşındayım. 21 yaşıma kadar 45 kiloydum. Evlendikten sonra 60 oldum.
Çok yiyordum hemde çok. Gece uyanıp lahmacun yiyordum ama kilo alamıyordum işte. Çok sık tuvalete çıkıyordum

Şimdi vermeye çalışıyorum yemiyorum aç yatıyorum yok yok yok 10 gram bile gitmiyor.

25 yaşındayım. 21 yaşıma kadar 45 kiloydum. Evlendikten sonra 60 oldum.
Çok yiyordum hemde çok. Gece uyanıp lahmacun yiyordum ama kilo alamıyordum işte. Çok sık tuvalete çıkıyordum

Şimdi vermeye çalışıyorum yemiyorum aç yatıyorum yok yok yok 10 gram bile gitmiyor.
6p cok degil ideal bence . Boyunuzda benimkiyle ayniysa cok guzeldir. 60 olmak benim hayalim tek istegim. Off keske bende olabilsem

Aah ah. Ne cok cektim zayif olmaktan. Malesef herkesin durumu genetigine bagli zayif ya da kilolu olmak biz bunu degistiremiyoruz sadece ufak alma verme olablr ama hayatmz boyunca vucut tipimiz bellidir. Bizde de sulalece zayiflik durumu soz konusu yani 50 yaslarina gelmis teyzelerim genc kiz gibi veya amcalar dayilar.zaten akraba evlilikleri cok fazla.herkes dengini bulmus.her neyse. Hayatim boyunca kilo alamadim 30 yasindayim 45i hic gecemedim.bende asiri takinti ve ruhsal sikinti da var.kafama takiyorum herseyi.is evlilik cocuk meseleri..bu yasta hala evlenemedim.icim gidiyor kucagimda bi bebek yok.ayrica evlenip kilo alanlara oyle ozeniyorum ki.bi yerden gelince baba evine donmek zoruma gidiyor.yani kisacasi bu tur sorunlarla kafam rahat degil duzensiz uykum var ve az yiyorum.bunlar birlesince ben kilo almiyorum.ustelik kemik erimesi hastasi oldum.zayiflik da inanin hos degil.sisman insan en azindan hep mutlu insanlardir.biz boyle kendimizi yiyp bitirmekten dongu gibi kilo alamiyoruz...
Evlenmemis olmanin kiloyla br alakasi yokki arkadasim nasip kismet isi bu işler . Ben kendim isteyerek severek evlendim de noldu basim goge mi erdi. Hemen hemen hersey icimde ukte kaldi. Hos evlenmesem abim babam tutucu baskin. Evlenmeseydimde ukte kalacakti.
Onu bir kenara birak izme kendini.
Kilo konusuna gelince de insallah ideal kilona ulaşırsın. Bazi insanlar stes yapinca istahi acilir ben gbi. Bazılarının kapanir sen gbi. Mutlu olmaya calis. Spora gitsene. Zamanim olsa cocuklari tutacak birileri olsa cok istiyorum spora gitmeyi. Insan enerjik oluyor mutlu oluyir. Herseyin basi saglik kemik erimesi neden oldu menapoz icin yasin daha cok erken bir rahatsizlik mi var

Birde nedense bende dahil hayatimuzdan memnun olamiyoruz oldugumuz hali kabul edemiyiruz ya kilo almak ya vermek istiyoruz. Inan bu sıkıntılar her kadinda oluyor kendini yanliz hissetme mutlu olmaya calis

Ben de kendimi bildim bileli zayifim, yemek yemeyi çok abarttığımda kilo alabiliyorum ama azcık dikkat edince gelenler gidiyor çok şükür. Zayıf olmamın en büyük etkeni yavaş yemem sanırım, çok fazla çiğniyorum az şey yesem de doymuş hissediyorum.

Evde yaptığınız mis gibi pastayi yerken de suçlu hissetmeyin, ne güzel, ailenizle bu anların tadini çıkarın ama olabildiğince küçük parça alın kendinize ve sanki çok büyükmüş gibi uzun sürede bitirin.

X