Makyaj Ürünleri Yüz Makyajı Yapmak İstiyorum

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

PacemTeAmo

VuslataHasret
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2015
435
375
Merhabalar Herkesee :)

KK' nın tecrübeli hanımlarından tavsiye almaya geldim. Bu makyaj özürlü insana bi el atıverin...
Ben 23 yaşındayım ve yüzüme çok fazla abartılı olmayan günlük bir makyaj uygulamak istiyorum. Bunun için ürün önerileri isteyeceğim sizden.
Bazı araştırmalar yaptım onları da yazacağım şimdi.
Cildime gelirsek gözeneklerim var neredeyse tüm yüzümde. Sivilce ve leke yok. Kış aylarında kuruya dönük karma bir cildim oluyor. Yaz aylarında ise yağlanıyor. Bu kış aylarında gözeneklerimi ön plana çıkarmayacak bir aydınlatık veren ürün kullanmak istiyorum. Bunun için highlighter mı daha iyi olur luminizer mı? Luminizer cildimi yağlandırabilir diye düşünüyorum ve gözeneklerimi belirginleştirebilir. Allık da almak istiyorum. The Balm'ın Hot Mama adlı ürünü iyiymiş. Hem yaz hem kış aylarında kullanılabilirmiş onu öğrendim. Siz ne dersiniz?
Cildime taze, sağlıklı ama asla abartılı olmayan bir parlaklık ve renk katmak benim makyajdan tek beklentim. Yani fondöten, allık, ve highlighter mıdır olay? Nasıl bir pudra kullanmalıyım? Ya da kullanmalı mıyım?Ayrıca Drug store ürün tavsiye ederseniz sevinirim :) Araştırma sonucu bulduğum bazı ürünler bunlar :)

1. Catrice Prime and Fine primer
2. Essence contouring palette
3. Essence lumizing palette
4. The Balm Desert bronzer
5. The Balm Hot Mama allık
6. The Balm Mary- Lou minizer.

Bu ürünler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Paylaşırsanız sevinirimm.

EKLEME

Essence paletlerinden vazgeçtim arkadaşlar. Mary Lou dan da. Çnkü yanaklarımdaki gözenekleri çok fazla ön plana getirecek belli ki. Bunun yerine WNW reserve your cabana'yı pudra gibi kullanayım diyorum. Çok doğal ve çok çok hafif bir ışıltısı varmış.

Son düzenleme:
Fondoten mi kullanmak istiyorsun, pudra mı, her ikisini de mi? Cilt rengin ne

Merhaba ben de benzer bi durumdayım yorum olmamış ama umarım gelir :) Takipteyim

Merhabalar :) Umarı gelir beklemekteyim. Tabi bu arada araştırmalarıma devam ediyorum :)

Fondoten mi kullanmak istiyorsun, pudra mı, her ikisini de mi? Cilt rengin ne

Fondötenim var krem formatta onu kullanmaya devam edeceğim. Pudrayı daha çok sabitlemesi için düşünüyorum (Rimmel London Stay Matte 001 ve The Balm Sexy Mama arasında kaldım) ayrıca çok hafif ışıltı veren bir pudrayı da kış aylarında kullanabilirim. Bunun için de Wet 'n Wild Reserve your Cabana'yı düşünüyorum.

Canım tavsiyelerde bulunabilirim, cildin gözenekli olduğunu söylemişsin bunun için baz kullanmalısın, NYC primer öneririm en başarılı bulduğum ürün budur gözenek küçültmek ve makyaja hazırlama açısından.
Fondoten olarak günlük istiyorsan hafif yapılı ve yoğun kapatıcılı olmayanı tercih etmelisin bu anlamda Revlon colorstay kullanabilirsin, iki çeşidi var kuru ciltler için ve yağlı ciltler için. Far olarak ten rengine yakın ya da tope dediğimiz doğal tonlara yakın farlar tercih edebilirsin flormar 07 hem sürümü kolaydır hem de tozutma yapmaz makyaja yeni başlayanlar için güzel bir tercihtir. Highligter günlük olarak pek önermiyorum ama arada kullanacaksan The Balm luminizer kullanabilirsin asla disko topu görüntüsü yaratmaz yüzünde hafif ışıltıya sahiptir.
Rimel olarak nasıl bir görüntü istediğine bağlı hacimli mi ,kıvrık mı, tel tel ayrılmış kirpikler mi buna karar vermelisin çünkü her rimel bunları sağlamayabiliyor :KK66:

Başka kafana takılan soru olursa yazabilirsin seve seve yardımcı olurum canım :)

Canım tavsiyelerde bulunabilirim, cildin gözenekli olduğunu söylemişsin bunun için baz kullanmalısın, NYC primer öneririm en başarılı bulduğum ürün budur gözenek küçültmek ve makyaja hazırlama açısından.
Fondoten olarak günlük istiyorsan hafif yapılı ve yoğun kapatıcılı olmayanı tercih etmelisin bu anlamda Revlon colorstay kullanabilirsin, iki çeşidi var kuru ciltler için ve yağlı ciltler için. Far olarak ten rengine yakın ya da tope dediğimiz doğal tonlara yakın farlar tercih edebilirsin flormar 07 hem sürümü kolaydır hem de tozutma yapmaz makyaja yeni başlayanlar için güzel bir tercihtir. Highligter günlük olarak pek önermiyorum ama arada kullanacaksan The Balm luminizer kullanabilirsin asla disko topu görüntüsü yaratmaz yüzünde hafif ışıltıya sahiptir.
Rimel olarak nasıl bir görüntü istediğine bağlı hacimli mi ,kıvrık mı, tel tel ayrılmış kirpikler mi buna karar vermelisin çünkü her rimel bunları sağlamayabiliyor :KK66:

Başka kafana takılan soru olursa yazabilirsin seve seve yardımcı olurum canım :)

Çok teşekkür ederim:KK200:

NYC türkiye'de var mı? internette yalnızca yabancı sitelerde çıkıyor da:KK64:
Fondötenim ve rimelim var. Zaten bundan önce sırf onları sürüp çıkıyordum ancak çıplak cilde sadece fondöten çok hoş durmuyor. Renksiz duruyor cilt ayrıca. bu yüzden daha tamamlayıcı ürünler almak istedim. Dediğiniz gibi aydınlatıcılardan şimdilik vazgeçtim.. önce sadeye bi elim alışsın belki sonrasında mary lou veya cindy lou'yu deneyebilirim :) sanırım ben the Balm'dan yürüyeceğim swatchlarını çok beğendim yorumlarda gayet iyi.

Evet canım nyc Türkiye'de var Watsonslarda bulabilirsin beyaz bir ambalajı var. Evet dediğin gibi cildi renklendirmek sağlıklı görünüme kavuşturmak önemli. Günlük ten makyajında hafif ürünler kullan leke,iz yoksa. BB krem de işini görebilir, aydınlatıcı alıp kenarda bulundurabilirsin the balm bu konuda başarılıdır gerçekten :KK66: inşallah yardımcı olabilmişimdir :KK19:

Evet canım nyc Türkiye'de var Watsonslarda bulabilirsin beyaz bir ambalajı var. Evet dediğin gibi cildi renklendirmek sağlıklı görünüme kavuşturmak önemli. Günlük ten makyajında hafif ürünler kullan leke,iz yoksa. BB krem de işini görebilir, aydınlatıcı alıp kenarda bulundurabilirsin the balm bu konuda başarılıdır gerçekten :KK66: inşallah yardımcı olabilmişimdir :KK19:

Çok teşekkür ederim. Tabii ki yardımcı oldun:KK36::KK36: Gözenek küçülten primer bulunmaz nimet doğrusu. Şimdi sıra indirim kollamakta :KK70: Bu arada Eklips'in alık fırçası ve süngerini almayı düşünüyorum. Bambu saplı olanlardan iyi yorumlar duydum hakkında. Ayrıca fiyatları da uygun. Avatarındaki resim Zoella mı ? çok benzettim de

Çok teşekkür ederim. Tabii ki yardımcı oldun:KK36::KK36: Gözenek küçülten primer bulunmaz nimet doğrusu. Şimdi sıra indirim kollamakta :KK70: Bu arada Eklips'in alık fırçası ve süngerini almayı düşünüyorum. Bambu saplı olanlardan iyi yorumlar duydum hakkında. Ayrıca fiyatları da uygun. Avatarındaki resim Zoella mı ? çok benzettim de

Evet canım eklipsin fırçaları gayet başarılı, ben eyeliner fırçasını kullanıyorum jel eyeliner sürmek için çok memnunum 3 tl gibi bir fiyata almıştım. Art net de çok güzel satın alma fırsatın varsa far fırçasını alabilirsin Mac karıştırma fırçasına muadil olarak gösteriliyor :)
Resim Zoella canım evet :KK19:

İndirimi beklemene gerek yok bence canım NYC için konuşuyorum tabi. Çok uygunlar zaten. Bence gözeneklerin için onu hemen almalısın ben de kefilim kendisine :) Arkadaşım kullanıyordu

Bu arada neden fondoten kullanıyorsun, cildinde büyük problemler yoksa pudra işini görür hem de zararlı değil çok

Evet canım eklipsin fırçaları gayet başarılı, ben eyeliner fırçasını kullanıyorum jel eyeliner sürmek için çok memnunum 3 tl gibi bir fiyata almıştım. Art net de çok güzel satın alma fırsatın varsa far fırçasını alabilirsin Mac karıştırma fırçasına muadil olarak gösteriliyor :)
Resim Zoella canım evet :KK19:

Not ettim en kısa zamanda edineceğim inşallah :)

İndirimi beklemene gerek yok bence canım NYC için konuşuyorum tabi. Çok uygunlar zaten. Bence gözeneklerin için onu hemen almalısın ben de kefilim kendisine :) Arkadaşım kullanıyordu
Evet NYC uygunmuş ancak the balmdan 3 ürün almayı düşünüyorum hepsi 100 tl yı geçiyor yüzde 50 indirime sık giriyormuş o yüzden bekleyeyim diyorum. Bu kadar sık indirime giriryorsa boşuna kazıklanmayayım :KK70:

Bu arada neden fondoten kullanıyorsun, cildinde büyük problemler yoksa pudra işini görür hem de zararlı değil çok

Ah hep bilinçsizlikten... Nasıl bir pudra kullanmalıyım? transparan olmaz sanırım. Tavsiye alabilirim :)

Highliter ve lumizer in arasındaki fark ne
Ay iyice japon kaldım :)))

benim bildiğim kadarıyla highlighter yüzü kontürlediğimiz zaman ortaya çıkarmak istediğimiz bölgelere uyguladığımız bir ürün. Luminizer ise ışıltı veren ürün. Baya canlı parlaklık veriyo. Yeni makyaj trendi parlak cilt makyazı olduğu için bu ürünlerde popülerleşti. highlighter ışıltı vermez. sadece ön plana çıkarır. diğeri verir :)

Not ettim en kısa zamanda edineceğim inşallah :)

Evet NYC uygunmuş ancak the balmdan 3 ürün almayı düşünüyorum hepsi 100 tl yı geçiyor yüzde 50 indirime sık giriyormuş o yüzden bekleyeyim diyorum. Bu kadar sık indirime giriryorsa boşuna kazıklanmayayım :KK70:

Ah hep bilinçsizlikten... Nasıl bir pudra kullanmalıyım? transparan olmaz sanırım. Tavsiye alabilirim :)

Ben de yeni yeni bilgileniyorum :) Benim makyaj uzmanı arkadaşlarım var mac fondoten kullanıyorlardı ben de fondotenle başlayayım dedim onlara ne önerirsiniz dedim. Beni döveceklerdi az kalsın, fondoten kullanmamı istemediler, çok zararlıymış ve kullanmama gerek yokmuş: Cildimde sivilce izim yok, yara izi yok yani kusur pek yok sadece ben rengimi daha beyaz, canlı, pürüzsüz gösterecek bir ürün arıyordum. Cildinde bir kusur yoksa, pudra fondotenden çok çok daha iyi durur. Yüzümde güneş lekeleri var biraz, çok az kapatıcılıkta bir pudra aldım ona rağmen fondoten pudra kullanmış gibi sıfır lekeli duruyor, tamamen kapatıyor yani.
Ben mac pudra almak istedim ama o çok aşırı yoğun bir kapatıcı, o kadarına gerek yok diyerek mac'tekiler bile beni yönlendirdiler :) Ben beyaz yüz beğeniyorum, rengim de beyaza yakın buğday. NYC önerdi bana mac'tekiler :)) Ben de onun pudrasını aldım çok memnunum ama çok iyi nemlendirmek gerekiyor sanırım cildi. Ben de iyi bir makyaj altı nemlendiricisi arayışındayım :)

Ben de yeni yeni bilgileniyorum :) Benim makyaj uzmanı arkadaşlarım var mac fondoten kullanıyorlardı ben de fondotenle başlayayım dedim onlara ne önerirsiniz dedim. Beni döveceklerdi az kalsın, fondoten kullanmamı istemediler, çok zararlıymış ve kullanmama gerek yokmuş: Cildimde sivilce izim yok, yara izi yok yani kusur pek yok sadece ben rengimi daha beyaz, canlı, pürüzsüz gösterecek bir ürün arıyordum. Cildinde bir kusur yoksa, pudra fondotenden çok çok daha iyi durur. Yüzümde güneş lekeleri var biraz, çok az kapatıcılıkta bir pudra aldım ona rağmen fondoten pudra kullanmış gibi sıfır lekeli duruyor, tamamen kapatıyor yani.
Ben mac pudra almak istedim ama o çok aşırı yoğun bir kapatıcı, o kadarına gerek yok diyerek mac'tekiler bile beni yönlendirdiler :) Ben beyaz yüz beğeniyorum, rengim de beyaza yakın buğday. NYC önerdi bana mac'tekiler :)) Ben de onun pudrasını aldım çok memnunum ama çok iyi nemlendirmek gerekiyor sanırım cildi. Ben de iyi bir makyaj altı nemlendiricisi arayışındayım :)

Benim gözeneklerimin ve siyah noktalarımın görünümünü azaltsın bana da yeter aslında başka sorunum yok. NYC pudralarına bir göz atayım en iyisi :)
Nemlendirici konusuna gelince evet bu çok önemli yoksa makyaj ciltle bütünleşmiyor. Son zamanlarda nemlendiriciden önce bitkisel yağ sürüp öyle nemlendirici sürmek baya revaçta. Tatlı badem yağını deneyebilirsin canım ardından nemlendiricini sürersen etkisi artar :)

Biraz araştırma yaptım. Gözenek küçültücü NYC primer'dan sonra mineralli bi pudra kadifemsi bir görüntü veriyormuş. Ayrıca biraz kapatıcılığı da varmış. Uygun fiyatlı olarak Golden Rose var ancak Yves Rocher'de baya iyi sanırım bu konuda

Biraz araştırma yaptım. Gözenek küçültücü NYC primer'dan sonra mineralli bi pudra kadifemsi bir görüntü veriyormuş. Ayrıca biraz kapatıcılığı da varmış. Uygun fiyatlı olarak Golden Rose var ancak Yves Rocher'de baya iyi sanırım bu konuda

Golden rose pudra konısunda pek başarılı değil malesef çizgilere doluyor, çabuk kırutuyor yüzü. Maybelineye bakabilirsin uygun fiyatlı olarak.

X