YUTULABİLİR MİDE BALONU DENEYİMİM

dreamlatte

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
5
7
34
Merhaba,

Forumda endoskopik mide balonuyla ilgili birçok paylaşım varken yutulabilir mide balonuyla ilgili çok fazla içerik göremedim. Ben de kendi deneyimimi paylaşmak istedim.
Dün(11 Ağustos) saat 17:00’de mide balonu yuttum. Yutarken veya şişirilirken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Göz korkutsa da kolay bir süreçti.

Pazartesi günü iş başı yapmam gerektiğinden yan etkileri konusunda çok tedirgindim. Kramp ve bulantı başlamadan, önlem olsun diye, uygulamadan hemen sonra serum taktırdım. Belki serumun da etkisiyle ilk gece küçük kramplar dışında bir ağrım, bulantım olmadı.

İkinci gün sabahında, yani bugün, yine serum taktırdım. Ara ara gelen küçük kramplar dışında bir ağrım yok. Bugün küçük yudumlarla bir bardak elma suyu içtim.

Şu an için rahat bir süreç oluyor. Umarım bundan sonrasında da bir sorun yaşamam 🙏

Kilom 81 bu arada. Düzenli olarak burada sürecimi anlatacağım.

Geçmiş olsun şifa olur ve amacınıza ulaşırsınız inşallah 🤲

Merhaba,

Forumda endoskopik mide balonuyla ilgili birçok paylaşım varken yutulabilir mide balonuyla ilgili çok fazla içerik göremedim. Ben de kendi deneyimimi paylaşmak istedim.
Dün(11 Ağustos) saat 17:00’de mide balonu yuttum. Yutarken veya şişirilirken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Göz korkutsa da kolay bir süreçti.

Pazartesi günü iş başı yapmam gerektiğinden yan etkileri konusunda çok tedirgindim. Kramp ve bulantı başlamadan, önlem olsun diye, uygulamadan hemen sonra serum taktırdım. Belki serumun da etkisiyle ilk gece küçük kramplar dışında bir ağrım, bulantım olmadı.

İkinci gün sabahında, yani bugün, yine serum taktırdım. Ara ara gelen küçük kramplar dışında bir ağrım yok. Bugün küçük yudumlarla bir bardak elma suyu içtim.

Şu an için rahat bir süreç oluyor. Umarım bundan sonrasında da bir sorun yaşamam 🙏

Merhaba kime yaptırdınız? Ve fiyat nedir? Balıkesir deyim. Al ver yoruldum. Yutulabilir olanı denemek istiyorum sanırım.

55 bin TL ödedim. Ben İstanbuldayım. Doktor ismini şu an vermek istemiyorum. Henüz sürecin çok başındayım, yanlış bir yönlendirme yapmaktan korkarım.
55.000 tl mi? Pahalı geldi bana. Umarım işe yarar. Sağlıkla zayıflarsınız🤲

Merhaba tekrar,
3. Günüm bitmek üzere. Bu sabah da önlem olması için serum taktırdım. Ara sıra kramp dışında bir rahatsızlığım yok. Ancan perşembe akşamdan beri yemek yemediğim için bugün biraz halsizdim. Akşam meyve püresi yedim. Midemde herhang bir rahatsızlık hissetmedim. Şu an her şey yolunda. Cuma günü diyetisyenle randevum var. Cuma gününe kadar püre ile beslenmeye devam edeceğim.
Olabildiğince sıvı da tüketmeye çalışıyorum.
Okuduklarımdan çok korkmuştum ancak bende çok rahat bir süreç oluyor. Bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor sanırım.

Merhaba tekrar,
Birinci haftam bitti. Berrak sıvı diyetinden sonra püre diyetine geçip haftayı tamamladım. Bir şey yemek istemediğim ama enerjisiz kalmamak için kendimi yemeye zorladığım günler oldu. Genel olarak haftayı meyve püresi ve sıvı ile geçirdim. Meyve püresinde bile midemde ciddi bir ağırlık hissettim. Yemek yediğimde midemde kramp ve ağrı oluyor. Yürümek, hareket etmek biraz zorluyor. Daha yavaş yürüyüp, daha hızlı yoruluyorum. Katlanılamayacak boyutta değil ama hayat kalitemi etkiliyor diyebilirim.
İlk hafta sonunda 4 kilo verdim.
Şimdi katı gıdalara geçiş yaptık.
Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Merhaba tekrar,
Birinci haftam bitti. Berrak sıvı diyetinden sonra püre diyetine geçip haftayı tamamladım. Bir şey yemek istemediğim ama enerjisiz kalmamak için kendimi yemeye zorladığım günler oldu. Genel olarak haftayı meyve püresi ve sıvı ile geçirdim. Meyve püresinde bile midemde ciddi bir ağırlık hissettim. Yemek yediğimde midemde kramp ve ağrı oluyor. Yürümek, hareket etmek biraz zorluyor. Daha yavaş yürüyüp, daha hızlı yoruluyorum. Katlanılamayacak boyutta değil ama hayat kalitemi etkiliyor diyebilirim.
İlk hafta sonunda 4 kilo verdim.
Şimdi katı gıdalara geçiş yaptık.
Gelişmelerden haberdar edeceğim.
süreciniz nasıl gidiyor acaba

Merhaba,
Birinci ayım sona erdi. 7 kilo verdim. 5 kilosu yağdan. Diyete çok dikkat edemediğim için kilo verişim çok hızlı olmadı diye düşünüyordum ama doktorum ve diyetisyenim sonuçların iyi olduğunu söylüyor.
Balonun etkisi tabi giderek azalıyor. Ancak yine de daha küçük porsiyonlarla daha uzun süre tok hissediyorum.
Her şey yolunda.

Merhaba,
Birinci ayım sona erdi. 7 kilo verdim. 5 kilosu yağdan. Diyete çok dikkat edemediğim için kilo verişim çok hızlı olmadı diye düşünüyordum ama doktorum ve diyetisyenim sonuçların iyi olduğunu söylüyor.
Balonun etkisi tabi giderek azalıyor. Ancak yine de daha küçük porsiyonlarla daha uzun süre tok hissediyorum.
Her şey yolunda.
merhaba. son durum nedir acaba?

Merhaba,

Merhaba nedir yutulabilir mide balonu? Tam olarak süreci nasıl oluyor?
Normal mide balonunda bayıltılıp mideye gönderiliyor diyr biliyorum bu başka bir şey o halde doğru mu

Merhaba,
Her şey yolunda.
D dreamlatte mrb kati gida normal yemek mi oluyor acaba

X