Doğal Saç Bakım Kürleri Yumurta ile Saca Protein Verin

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

Selenais

Kelepceliyim ben sana
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2006
1.284
6
Ben denedim ve faydasini gørdum:

2yumurta
2kasik bal
1kasik zeytinyagi

saca surulup 20-30dakika bekletilir

canım peki kırık ve yıpranmış saçlara iyi geliyormu..haftada kaç gün kullanmam gerekiyor..nezaman faydasını görebilirim

yaaa biri bana açıklasın yumurtayı ilk saçınıza sürdüğünüzde nasıl oldu benim saçım kazık gibi oldu bide ben 1 yumurtadan yaptım yetmedi biri bana açıklasın ve tam tarif versin lüppeeeeeen :KK43: ühühühüh

sarısı çok iyi dediler ama bende akşam sarısıyla yaptım zaten çok sert oldu ama bide yetmedi :S:S

yumurtanın sarısıylamı yapıyoz yoksa yumurtayı komple kırıyozmu anlanadın :KK70:

sarısının çok iyi geldiini sölüolar canım ama ben akşam yaptım 1 yumurtadan hem az geldi hemde saçıma sürünce kazık gibi oldu normal mi acaba biri sölesin lüppeeen ya :eek::eek:

bu yöntemi daha önceleri uzun bir süre uygulamıştım.gerçektende fayda ediyor.birazda limon suyu ilave ediyordum ben.ama şimdi her banyodan sonra saçlarımı elma sirkesiyle yıkıyorum acayip parlıyorlar.yaklaşık iki aydır uyguladığım bir yöntem gerçekten fayda ediyor.denemenizi tavsiye ediyorum.üstelik elma sirkesi kepek sorununada birebir.

bu yöntemi daha önceleri uzun bir süre uygulamıştım.gerçektende fayda ediyor.birazda limon suyu ilave ediyordum ben.ama şimdi her banyodan sonra saçlarımı elma sirkesiyle yıkıyorum acayip parlıyorlar.yaklaşık iki aydır uyguladığım bir yöntem gerçekten fayda ediyor.denemenizi tavsiye ediyorum.üstelik elma sirkesi kepek sorununada birebir.

canım yaaa tam olarak nası yapıosun bunu bak ben annatayım akşam ilk kez uyguladım bir yumurta sarısı beyazını almadım 2 kaşık zeytinyağı 1 kaşık da menekşe yağı attım menekşe yağı yumurta kokutmazmış öle okumuştum 1 yumurta yetmedi heralde saçımın bir bölümüne süremedim 2 yumurta fazla mı gelir acaba tereddütte kaldım olduu kadarını yaptım saçlarım böle sert sert oldu normal mi öle olması yıkanınca yumuşadı ama biri bişi desin yaaa :çok üzgünüm:

canım ya ben sadece sarını sürdüm sarısı sertleştirdi benim saçımı yannış bişi mi yaptım acaba ?????????

canım yaaa tam olarak nası yapıosun bunu bak ben annatayım akşam ilk kez uyguladım bir yumurta sarısı beyazını almadım 2 kaşık zeytinyağı 1 kaşık da menekşe yağı attım menekşe yağı yumurta kokutmazmış öle okumuştum 1 yumurta yetmedi heralde saçımın bir bölümüne süremedim 2 yumurta fazla mı gelir acaba tereddütte kaldım olduu kadarını yaptım saçlarım böle sert sert oldu normal mi öle olması yıkanınca yumuşadı ama biri bişi desin yaaa :çok üzgünüm:
canım iki yumurtada koyabilirsin.ama yumurtaların sadece sarılarını koyuyorsun.bak tarif şu;ben iki yumuta sarısı,1 çorba kaşığı zeytin yağı,ama hakiki zeytin yağı olacak.1 tatlı kaşığı limon suyu,1 tatlı kaşığıda bal koyup saçıma sürüyordum.yaklaşık bir saat sonrada yıkıyordum.haftada bir kez uyguluyordum.

kahvegözlüm canım çot soru sordum apedersin :KK43: ama beyazınıda sürün diyolar sen denedin mi ???

ayy yumurta ve saçta mın onun kokusu falan geçer mi ya sanki saçtan çıkmaz gibi geliyor bana

bende korkmuştum yumurta saçta kokar die yıkayınca zor çıkar die hiç koku olmadı annemde şaşırdı saçıma sürüyom 1 saat bekletiyorum koku yok 1 kerede hair+ ile şampuanlıyorum hemen çıkıyo bilmiyom belki bayatlamış yumurtalar çok koku yapıyordur o yüzden kokusu ağır olanlarda olabilir:1hug:

kızlar bu karışımı bende yapıyorum gerçekten çok menunum 2,5-3 ay gibi bi sürede uzamayan saçlarım hızla uzadı göz kararı zeytinyağı 1 adet yumurta iyice çırpıp saç derime yediriyorum 1 saat kadar bekletip yıkıyorum ilk şampuanlamada yumurtdan eser kalmıyo mutlaka deneyin harika bi karışım çevremde gören herkes şaşırıyo saçların nasıl bu kadar çabuk uzadı diye

Merhaba canım peki ne kadar suya ne kadar elma sirkesi yazarsan sevinirim şimdiden teşekkürler

kızlar saçların sağlıklı olması için öncelikle proteine ihtiyacı vardır ve bunun için yumurtanın sarısı saça sürülür.(beyazını da atmayın yüzünüze sürersiniz)normal yumurtadan çok bıldırcın yumurtasının sarısında e vitamini yoğunluğu daha fazla.zeytinyağı elma sirkesi yumurta sarısınıkarıştırın ve saça sürün dilerseniz içine hint yağı,çamterebentin yağı,sarımsak yağı vs... de ekleyebilirsiniz. saçınıza sürdükten sonra iyice yedirin ya streçfilm yada poşet geçirin en az 2 saat bekletin bir iki seanstan sonra değişikliği siz de farkedersiniz.haftada 2-3 sefer uygulanabilir.hepinize rapunzel gibi saçlı günlerr...

peki sirke kokmuyormu saç.acil cevap lütfen.saçlarım röfleli ve matlaştı artık.parlaması çok iyi olur

bu tarifi yıllardır bende kullanırım..yumurtanın sarısı biraz zeytinyağı ve bademyağı..1saat kadar bekletip yıkayın..yumurtalar koku falan yapmıyor..ilk anda sürünce sertleşiyor ama yıkayınca eser kalmıyo.
sirkeyide durulama suyunuza karıştırın..onunda kokusu kalmıyo.. şakkıdı :kahve:

Kızlar saçım açıcı işlemi gördü ve renginden sıkılıp bir ay bile geçmeden üstüne yine röfle gördü omuzdan aşagı olan saçlarım keçe gibi birbirine dolaşmış lastik ip gibi duruyordu önce saçlarım kulak hizasında kesildi psikoloji berbat tabi 3 ay hafiften uzadı ara makas attırmaya başladım keratin yüklettim tabi fönle olan Brezilya fönü gibi olan deil sarı Sevda'mdan vazgeçtim kumral boyadım saç iyileşsin diye her hafta yumurta sarısı maskesi yaptım saçlarım 6 ayda düzeldi uzadı dökülmesi bitti kızlar inşallah sizlerinkide aynı olur

X