Yirmilik diş çekimi sonrası agzımı tam olarak açamıyorum aynı sıkıntıyı yaşayan varmı

cecege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2019
76
11
31
Arkadaşlar merhaba 1 ay önce yirmilik dişimi çektirdim yarı gömülüydü. Özel bi doktorun muayenesınde işlem gerçeklestı hayatımın hatası oldu ilk diş çekimim malesef doktorum pek becerıklı cıkmadı çok zorladı dişi cekerken ve dişi iltihaplı çekmiş bana çektikten sonra söylüyor dişin iltihaplı olduğunu ki gitmeden bı hafta önce antibiyotik kullanmıştım. Çok ağrılı ve zorlu bı süreç hala da gecmedi. Agzımı tam olarak açamıyorum çenem kasılıyo bu durumu yaşayan oldu mu aranızda?

Sanırım çene splinti yüzde yüz sonuç vermiyormuş bende tam bilemiyorum ama muayene doktor böyle söyledi cıkan disk yerine tekrar oturtulması gerekıyormus fizik tedavıye fılan gıt dedı üniversite hastanesine yönlendir dı ama randevu almak mümkün degıl. Bilmiyorum kafan baya karışık sanırım önce fizik tedavı denicem
İyi bir yerde yaptırırsanız splint kesin çözüm diye biliyorum ama dediğim gibi kaliteli bir doktor bulmak lazım. Biraz pahalı bir tedavi

Evet ağzımı 1 hafta açamadım pipetle beslendim 2.hafta kısmi olarak açabiliyordum ama 3.haftada tamamen düzelmişti diye hatırlıyorum aynısını yaşadım sadece benimki iltihaplı değildi ama kökü çok uzunmuş o yüzden çok sıkıntılıydı
Benım ki daha farklı bı problemden dolayı agzımı acamıyormusum ki hala açamıyorum doktor dişimi çekerken çene disk mi kaydırmıs malesef

Ayyy bunu okudum ben şimdi onu nasıl aldiricam bir panik atakli için iyi olmadı bu
Bende de panık atak var ve benım yaşadığım gerçekten bır panik atak hastası için çok zor ama korkmayın sadece doktorunuzu iyi seçin hatta devlet yada üni hastanesınde aldırırsanız Allah korusun bi aksılık olduğun da ispat edebilme sansınız olur özel de malesef çok fazla bısey ispat edemiyosunuz.

İnstagram da görmüştüm araştırıym teşekkür ederim eğer siz cektırırsenız buraya yazabılırmısınız sonucu birde sizin ki de göümülü mu benım diğer 3 tane yarı gömülü
Tabiki yazarım bütçemi ayarlamaya çalışıyorum çünkü dişi çekmeden önce tomografi falan çekiliyor biraz pahalı olur diye tahmin ediyorum. Benimkilerin hepsi gömülğ alt üst

Zamanla büyüdü martta öğrendim ilk doktor çene cerrahına git dedi gitmedim temmuzda ağrı başladı gittim baya büyümüştü. Ama ameliyat yapan doktorum seneler içinde büyüdüğünü söylemişti
Peki ne büyüklüğündeydi ? Benimki elleyince bilyeden az daha küçük gibi ama elime geliyor, geçen sene daha küçüktü

Ben işlemi yaparken bı anormallik olduğunu hissetmiştim ama aklıma bu kadar zarar verebileceği gelmemişti sonuçta doktor dıye güveniyosunuz onlara da guvenemıceksek kıme güvenicez. Eve geldiğim de inaılmaz bı ağrı yasadım zaten günlerce bir diş cekımının agrısından çok daha fazlasıydı meğerse çenemi kaydırmıs onun ağrısını çekmişim sonrasında da hiç ilgilenmedi onu Allah'a havale ettım. Çok teşekkür ederim benim de tek isteğim geçmesi ama çene olayı baya sıkıntı oluyormuş tedavı vs birde halan çektiğim acılar yanıma kaldı.
çok üzüldüm çok, valla öyle doğru emanet ediyoruz kendimizi mecbur güveniyoruz. sonra başımıza neler geliyor. inşallah iyi olursunuz hepsi en yakın zamanda biter

çok üzüldüm çok, valla öyle doğru emanet ediyoruz kendimizi mecbur güveniyoruz. sonra başımıza neler geliyor. inşallah iyi olursunuz hepsi en yakın zamanda biter
Aminnn. Teşekkür ederim. Allah ıyı insanlarla işini gerçekten iyi yapan insanlarla karsılastırsın hepımızı.bır ınsanın yaptıgı hata baskasının hayatını mahvedıyor

X