Yirmilik diş çekimi sonrası agzımı tam olarak açamıyorum aynı sıkıntıyı yaşayan varmı

cecege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2019
76
11
31
Arkadaşlar merhaba 1 ay önce yirmilik dişimi çektirdim yarı gömülüydü. Özel bi doktorun muayenesınde işlem gerçeklestı hayatımın hatası oldu ilk diş çekimim malesef doktorum pek becerıklı cıkmadı çok zorladı dişi cekerken ve dişi iltihaplı çekmiş bana çektikten sonra söylüyor dişin iltihaplı olduğunu ki gitmeden bı hafta önce antibiyotik kullanmıştım. Çok ağrılı ve zorlu bı süreç hala da gecmedi. Agzımı tam olarak açamıyorum çenem kasılıyo bu durumu yaşayan oldu mu aranızda?

Gebelikte Yırmılik diş ne sıkıntısı yapıyormuş ki
Hamileliğin 5. Ayı ve sonrasında sanırım tarihleri tam hatırlamıyorum şuan ama eğer herhangi bi şiddetli agrı veya ıltıhaplanma gibi durumlarda müdahele edılmesi çok riskli oluyormuş veya bazı durumlarda hiç edılemıyomus yanı o agrı şiddetli agrıyı cekmek zorunda kalıyosun doktor böyle demişti

Merhaba
Yırmılik diş cektırecegımız zaman neden cene cerrahı olması gerekiyor? Bilmiyordu

Bir ay uzun bi süre.
İnsanlar komple yaptırdıktan sonrabi haftaya toparlanıyor.
Başka bi hekime göstermeni tavsiye ediyorum.
Evet başka doktorlara da gittim ve dişimi ceken diş doktoru ki brnım gözümde değil çenem de ki diski kaydırmıs. Yanı bana çok agır patladı Allah'a havale ettım onu sonrasında da ilgilenmedi zaten keşke herkes doktor olmasa

Merhaba
Yırmılik diş cektırecegımız zaman neden cene cerrahı olması gerekiyor? Bilmiyordum ben
Bana bi kaç gün önce gittiğim çene eklemı Doktor'u da söyledi yanı benım basıma gelen olay gibi çene kayması disk kayması vs gibi komplikasyon rıskı daha az olması açısından çene cerrahı doktorların cekımının daha güvenli olduğunu söyledi ama bence şans işi önemli olan ıyı bı doktora denk gelmek

Merhaba
Yırmılik diş cektırecegımız zaman neden cene cerrahı olması gerekiyor? Bilmiyordum ben
Herhangi bi dişi normal diş doktoru çeker ama gömülü ya da yarı gömülü dişleri çene cerrahı çekmesi gerekli çünkü sinire yakın olabilir ve sorun çıkabilir. Tabii şimdi normal diş doktorları bile çekiyor 20 likleri ama çene cerrahı daha sağlıklı. Araştırabilirsiniz.

aaaa ama nasıl bu kadar hasar verebilmiş, çok üzüldüm ya çok geçmiş olsun
Ben işlemi yaparken bı anormallik olduğunu hissetmiştim ama aklıma bu kadar zarar verebileceği gelmemişti sonuçta doktor dıye güveniyosunuz onlara da guvenemıceksek kıme güvenicez. Eve geldiğim de inaılmaz bı ağrı yasadım zaten günlerce bir diş cekımının agrısından çok daha fazlasıydı meğerse çenemi kaydırmıs onun ağrısını çekmişim sonrasında da hiç ilgilenmedi onu Allah'a havale ettım. Çok teşekkür ederim benim de tek isteğim geçmesi ama çene olayı baya sıkıntı oluyormuş tedavı vs birde halan çektiğim acılar yanıma kaldı.

Ben işlemi yaparken bı anormallik olduğunu hissetmiştim ama aklıma bu kadar zarar verebileceği gelmemişti sonuçta doktor dıye güveniyosunuz onlara da guvenemıceksek kıme güvenicez. Eve geldiğim de inaılmaz bı ağrı yasadım zaten günlerce bir diş cekımının agrısından çok daha fazlasıydı meğerse çenemi kaydırmıs onun ağrısını çekmişim sonrasında da hiç ilgilenmedi onu Allah'a havale ettım. Çok teşekkür ederim benim de tek isteğim geçmesi ama çene olayı baya sıkıntı oluyormuş tedavı vs birde halan çektiğim acılar yanıma kaldı.
Doktor sitelerinde hekimler hakkında yorum yapılıyor. Siz de oraya yorum yapabilirsiniz. Silinmesinden korkuyorsanız google haritadan kliniği bulup yorum yapın.

Merhaba, geçmiş olsun. Bende geçen yıl gömülü tam yan duran 20 lik diş ve yanında oluşan kist için ameliyat olmuştum. Dediğin gibi bende ağzımı açamadım 1 ay kadar sonra zamanla eski haline dönüyor merak etmeyin.
Merhaba bendede kist var ve çok korkuyorum uzun süren bi işlem mi? Devlette mi oldunuz ?

Çene splinti ile düzelme sağlanabilir diye biliyorum

Aynı durum bende de var gömülü yirmiliğiö var ve sinire yakınmış 🥹 sanırım çook iyi bir doktor bulmalıyız.
2 yıldır sorun çıkarmıyordu maşallah diyeyim ama tüm dişlerime vuruyor sızısı doktor onu aldırmazsan hep sıkıntı yaşarsın dedi kardeşim aldırdı kolay diyor aldıracaktım ben de bu yazıyı okudum şimdi fu fu fu lar geldi

2 yıldır sorun çıkarmıyordu maşallah diyeyim ama tüm dişlerime vuruyor sızısı doktor onu aldırmazsan hep sıkıntı yaşarsın dedi kardeşim aldırdı kolay diyor aldıracaktım ben de bu yazıyı okudum şimdi fu fu fu lar geldi
Aynen benimki de birden cortladı. Sizinki de mi gömülü? Eğer çıktıysa çok rahat aldırırsınız da gömülü biraz sıkıntılı

Çene splinti ile düzelme sağlanabilir diye biliyorum
Sanırım çene splinti yüzde yüz sonuç vermiyormuş bende tam bilemiyorum ama muayene doktor böyle söyledi cıkan disk yerine tekrar oturtulması gerekıyormus fizik tedavıye fılan gıt dedı üniversite hastanesine yönlendir dı ama randevu almak mümkün degıl. Bilmiyorum kafan baya karışık sanırım önce fizik tedavı denicem

Doktor sitelerinde hekimler hakkında yorum yapılıyor. Siz de oraya yorum yapabilirsiniz. Silinmesinden korkuyorsanız google haritadan kliniği bulup yorum yapın.
Adam öyle uyanık ki Google harita da muayenesi görünmüyor çok arattım ama bulamadım sanırım bir kendimi toparlarsam daha yüksek yerlere şikayet edıcem bana kalsa avukata vericektim coktan ama eşim bosuna uğraşırsın o bi şekilde kendinı haklı cıkarır dedı ama böyle insan hayatını tehlikeye atanların barınmaması lazım bugün bana yaptı belkı yarın bı başkasının canını yakacak

Arkadaşlar merhaba 1 ay önce yirmilik dişimi çektirdim yarı gömülüydü. Özel bi doktorun muayenesınde işlem gerçeklestı hayatımın hatası oldu ilk diş çekimim malesef doktorum pek becerıklı cıkmadı çok zorladı dişi cekerken ve dişi iltihaplı çekmiş bana çektikten sonra söylüyor dişin iltihaplı olduğunu ki gitmeden bı hafta önce antibiyotik kullanmıştım. Çok ağrılı ve zorlu bı süreç hala da gecmedi. Agzımı tam olarak açamıyorum çenem kasılıyo bu durumu yaşayan oldu mu aranızda?
Evet ağzımı 1 hafta açamadım pipetle beslendim 2.hafta kısmi olarak açabiliyordum ama 3.haftada tamamen düzelmişti diye hatırlıyorum aynısını yaşadım sadece benimki iltihaplı değildi ama kökü çok uzunmuş o yüzden çok sıkıntılıydı

X