Yeni yıla zayıf girmek isteyenler 🛎

uranus35

🎯58
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2020
1.800
6.297
Merhaba kızlar, yeni yıla nasıl girersen öyle geçer yıl derler. Ben de biraz kilo vermiş olarak girmek istiyorum ki yıl içinde formumu hep koruyayım.

:nazar:Bu pazartesi başlayıp 31 aralıkta bitecek program.

:nazar:Diyet + spor herkes istediği yöntemle devam etsin burda paylaşırız kim ne yapıyor, tavsiyeler veririz.

:nazar:Esnek bi program yani sürekli mesaj yazmak zorunda değilsiniz.

:nazar:Max 10 kişiyle devam edelim ki takip kolay olsun.

:nazar:3-7 arası kilo kaybı hedefimiz.

:nazar:Pazartesiden itibaren başlıyoruz, her pazartesi sabah tartı günü.

Var mı katılmak isteyen?!?:KK200:

Merhaba kızlar, yeni yıla nasıl girersen öyle geçer yıl derler. Ben de biraz kilo vermiş olarak girmek istiyorum ki yıl içinde formumu hep koruyayım.

:nazar:Bu pazartesi başlayıp 31 aralıkta bitecek program.

:nazar:Diyet + spor herkes istediği yöntemle devam etsin burda paylaşırız kim ne yapıyor, tavsiyeler veririz.

:nazar:Esnek bi program yani sürekli mesaj yazmak zorunda değilsiniz.

:nazar:Max 10 kişiyle devam edelim ki takip kolay olsun.

:nazar:3-7 arası kilo kaybı hedefimiz.

:nazar:Pazartesiden itibaren başlıyoruz, her pazartesi sabah tartı günü.

Var mı katılmak isteyen?!?:KK200:
Hamilelik düşünüyorum yumurtlama takibi yapıyorum acaba bende katılabilir miyim ? Diyet yapabilir miyim ki ?:KK64:

Benim de bebeğim var emziriyorum başta tereddüt etmiştim ama hiç olumsuz etkilemiyor hatta tam aksine daha sağlıklı besleneceğimiz için daha iyi 👍🏻

Benim de bebeğim var emziriyorum başta tereddüt etmiştim ama hiç olumsuz etkilemiyor hatta tam aksine daha sağlıklı besleneceğimiz için daha iyi 👍🏻
Pekii menüyü biz kafamıza göre mi yapacağız sen mi belirleyeceksin ? Genellikle yeşillik ağırlıklı oluyor zaten değil mi 🥰

Pekii menüyü biz kafamıza göre mi yapacağız sen mi belirleyeceksin ? Genellikle yeşillik ağırlıklı oluyor zaten değil mi 🥰

Ben 1 aydır diyetisyen eşliğinde ilerliyorum zaten kendi listem var isterseniz onu paylaşırım ama benimki emziren anne diyeti yani kalorisi biraz daha yüksek sütü etkilemesin diye. Genel olan kuralları da paylaşırım yenmesi yasak olan şeyler falan

Ben 1 aydır diyetisyen eşliğinde ilerliyorum zaten kendi listem var isterseniz onu paylaşırım ama benimki emziren anne diyeti yani kalorisi biraz daha yüksek sütü etkilemesin diye. Genel olan kuralları da paylaşırım yenmesi yasak olan şeyler falan
Tamam olur öyle yapalım bende bol yeşillik alayım hep onunla besleneyim bir ay boyunca 🤗umarım biraz kilo verebilirim

Tamam olur öyle yapalım bende bol yeşillik alayım hep onunla besleneyim bir ay boyunca 🤗umarım biraz kilo verebilirim
Gebelik düşünüyorsan bol protein vitamin önemli et,balık, tavuk, yeşil mercimek, süt ürünleri özellikle kefir, yumurta bunları bol tüket kahvaltıda 1-2 haşlama yumurta yanına süt ara öğünlerde meyve- kefir akşam yemeği et ya da baklagil koyabilirsin

Teşekkür ederim Benimde vermem gereken çok kilo var Siz diyetisyenle ilerliyorsun çok iyi
Kendim diyete başladığımda hiç ilerletemiyordm ilk kez diyetisyen eşliğinde devam ediyorum çok faydası oldu 1 aydır hiç bozmadan devam ettim diyete. Şimdi 2. Aya başlayacağız inşallah

Genel Kurallar
• Günlük 2.5 litre su
• Öğünlerden önce bir bardak su içmeniz tokluk hissi sağlar.
• Öğünleri düzenli aralıklarla yerleştirin.
• Çiğ Kuruyemişler sizin için çok önemlidir.
• Çiğ sebzelerin tüketimi önemlidir. Salataya yer
verin.
• Basit şeker, kızartmalar, kavurmalar, tatlılar,
paketli gıdalar, beyaz ekmek, hamur işi, salam, sosis, sucuk, tuz tüketimi, margarin, kremalı kahveler tamamen yasaktır.
• Günlük 1 saat düzenli yürüyüş Ya da leslie
• Unlu gıdalar, şekerli gıdalar oldukça uzak duralım.
Ekmeği beyaz ekmek olarak tüketmeyin.tam buğday ekmeği tüketelim
• Ev yapımı yoğurt kullanalım.
• Haftada 1-2 defa yağlı balıklar başta olmak üzere balık tüketimi yapalım.

Kendi başına yapıldığında her zaman sonuç alınamıyor Diyetisyen olunca gereken düzenlemeyi o yaptığı için daha rahat yapılır

Sabah kalkınca limonlu ılık su

Kahvaltı
2 yumurta
Salatalık
1 dilim peynir
2 dilim tb ekmek
Tahin pekmez 1 kaşık

Öğlen
Kefir

Akşam
Et
Bulgur pilavı