Yeni bir başlangıç hoscakal 26 kilo

Whiteblacklife

YOKSUN
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2017
16.383
67.254
Merhaba bayanlar
Aslında buraya yazmayı çok istemiştim mezun olali 2 haftadan fazla oldu ama cesaret edemedim bir türlü ve bugun yazmaya karar verdim.....
Biraz kendimi anlatayım sizlere
28 yaşında 156 boyda ve 78.5 kilodaydim belim 110 cm di.2 çocuk annesiyim kızım 8 aylık oğlum 4 yaşına girecek az kaldı.
Hani deriz ya kimse obez doğmaz yalan ben obez doganlardanim işte hep kilolu hep obezdim.Sabah kahvaltı gün boyu abur cuburla yaşayan gece 3 4 lerde kalkıp abur cubur yiyen birisiydim.
Kilo vermeye karar vermem çok ani oldu.Gecen ramazan bayramı ev dolu misafir akrabalar arkadaşlar eşleri sevgili görumcem aaaa White yine kilo almissin gidecegin yere yürümene gerek yok kamyon tekeri misali yuvarlanarak gidebilirsin dedi.3 buçuk aylık bebeğim kucagimda tüm misafirlerin gözü ustumde kalakaldim.Sadece oylemi farkında değilim diyebildim.
26 haziran sabahı bi kahvaltı hazırladım sucuklu yumurta sarella ne kadar abur cubur varsa koydum masaya afedersiniz kusana kadar yemek deyimi varya işte öyle yedim.Ve bu son dedim bir daha yok.Basladim diyete o gün ilk haftalar 73.5 kadar kendi cabalarimla geldim ama gitmiyor destek yok gaz yok tek başına baktım olmayacak.
Girdim internete kk Ausencia Ausencia nin başarı hikayesine denk getirdi Rabbim bana.Ben de başaracağım Ausencia Ausencia başarmış bende yapacağım ve buraya bende yazacağım dedim.Kk üye oldum sonra cuma zayiflama yarışmalarına katıldım önce 4 tk sonra 7 tk gectim.
Bir hirsliyim anlatamam ağzıma tek lokma ciss coss surmuyor her gün 1 saat spor yapıyordum.
Yarım saat ip atlama yarın saat egzersiz.Emziren anne olduğum için herkesten bi tık fazla yiyordum.1.ay 9.3 verdim bu bana daha da hırs oldu.Sonra yavaşladı kilo vermem ama yeterliydi yine pes etmeden 4.bucuk ayda istediğim kilonun altına düştüm ilk hedefim 54 kiloydu ve ben 50.6 ile mezun oldum.Tam olarak 27.9 verdim.
Su an 52 kilodayim ayagimdaki ufak bi sakatlıktan dolayı 10 gün yatmamin sebebi geldi 1.5 kilo ama önemli mi hayır hemen dikkat şimdi veriyorum yine bu defa hedef 48 kilo yılbaşına kadar.
Çok zorlandim anlar oldu agladigim basaramayacagim dediğim zamanlarda oldu ama hiç biri bana bi mağaza kapısında bekleyen adamın abla bizde büyük beden yok demesi kadar zor değildi yada sağdan soldan firtlayan yağları nasıl kapatacagi dusunerek geçirdiğim aaaa bunun kalıbı dar aslında ben giyiyorum 46 beden ama kesin kalıbı dar diye bahaneler uydurmak kadar zor değildi.Evet çok zordu ama toplum içinde aşağılanmaktan zor değildi.
Evet arkadaşlar gelelim gerçek kahramanlara güzel kalpli güzel insanlarla dolu güzel takımım 7 takıma binlerce kez teşekkür ederim.Sevgili Ausencia Ausencia ma o hikayesinin bana ne kadar moral verdiğini beni sıfırdan yeni bi hayata sürüklediğini bilmeyen gizli kahramanim hayatım boyunca sana hep dua edeceğim güzel kalplim benim.Ve 7 tk kaptanı her sıkıştığımda yanımda olan tokezledigimde elimden tutan sen yaparsın sana inanıyorum güveniyorum diyen @MiuLego la binlerce kez teşekkür ederim.İyi ki varlar iyiki hayatımdalar.......
Umarım bu hikayede biri okur bi umut ışığı olur onada ve oda başarır.Obez olmak hastalık tercih degil nasıl basimiz agridiginda ağrı kesici aliyorsak obezin ilacida diyet ve spor....
Çok başınızı agritmadan kacayim ben.Herkese bolll kilo vermeler .......

Canım white'm .... gözler dolu dolu okudum ... :KK200:

Ben o hikayeyi yazarken tek amacım buydu ... birilerine ilham olabilmek ... birilerine bak bende senin gibiydim , gece gündüz yemek yerdim ... kıyafet bulamazdım ... 100 kilolara çıktım ama bir gün hem de 40 ıma merdiven dayamışken ... başardım ...sende başarırsını göstermekti .

Sana ışık olmuş , umut olmuş ..ne mutlu bana ki :KK68:... Ama şu bir gerçek ... takımımıza geldiğin günden bugüne seni o kadar iyi tanıdım ki ; sen zaten başarırdın gülüm :KK19:... sen o yazıyı okumasam da bugün bu hikayeyi yazardın .

Çünkü inanmıştın bu bir ...

Ve kırılmıştın bu iki ... o azimle ..o inançla çok güzel işler başardın ... Kocaman , yürekten tebrik ediyorum seni , iradeni , azmini .... :KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu hikaye sana çok yakıştı be white'ım :KK200:

Canım white'm .... gözler dolu dolu okudum ... :KK200:

Ben o hikayeyi yazarken tek amacım buydu ... birilerine ilham olabilmek ... birilerine bak bende senin gibiydim , gece gündüz yemek yerdim ... kıyafet bulamazdım ... 100 kilolara çıktım ama bir gün hem de 40 ıma merdiven dayamışken ... başardım ...sende başarırsını göstermekti .

Sana ışık olmuş , umut olmuş ..ne mutlu bana ki :KK68:... Ama şu bir gerçek ... takımımıza geldiğin günden bugüne seni o kadar iyi tanıdım ki ; sen zaten başarırdın gülüm :KK19:... sen o yazıyı okumasam da bugün bu hikayeyi yazardın .

Çünkü inanmıştın bu bir ...

Ve kırılmıştın bu iki ... o azimle ..o inançla çok güzel işler başardın ... Kocaman , yürekten tebrik ediyorum seni , iradeni , azmini .... :KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu hikaye sana çok yakıştı be white'ım :KK200:
Sağol ausum binlerce kez teşekkür ederim iyiki varsın iyi ki seni tanımak nasip oldu bugün bu hale geldiysem emeğinin hakkın odenmez Rabbim senden razı olsun:KK200::KK200::KK200::KK200::KK60:

Sağol ausum binlerce kez teşekkür ederim iyiki varsın iyi ki seni tanımak nasip oldu bugün bu hale geldiysem emeğinin hakkın odenmez Rabbim senden razı olsun:KK200::KK200::KK200::KK200::KK60:

ne demek canım ya ... Ben ne paylaştımsa seve seve gönülden paylaştım , Allahım senden de razı olsun

Söylenecek neler neler var..

Söylenecek hiçbirşey yok..

Sen azmin istikrarın vücut bulmuş halisin vaytım..
Yeni bedeninle en hafifinden bir ömür geçireceksin eminim.. ve daha nicelerine bu hikayenle umut olacaksın:KK200:
Sağol güzel yürekli mium inşallah umut olurum bende birirlerine:KK200::KK200:

Ayy white ben de duygulandım canım.
Cadı görümce :KK62: senin adına o kadar mutlu oldum ki.. benim de son 3 kilo kaldı sonra bende yazıcam inş başarı hikayemi... bir gün motivasyonum düşer de kilo alma yoluna girersem açıp okuyim diye..

Ayy white ben de duygulandım canım.
Cadı görümce :KK62: senin adına o kadar mutlu oldum ki.. benim de son 3 kilo kaldı sonra bende yazıcam inş başarı hikayemi... bir gün motivasyonum düşer de kilo alma yoluna girersem açıp okuyim diye..
Sağol hipom yaz da bizde okuyalım inşallah hiç bir zaman dusmez motive hep böyle hitt kalırsınız balim:KK200::KK200::KK200:

azminizden dolayi cani gonulden tebrik ederim darisi basimiza ins.Bende her defasinda buyuk bir istekle basliyorum ama devami gelmiyor ne yapmaliyim bilmiyorum kendime inancim kalmadi.Yogun bi sinav doneminden gecyorum az yiyecegime stresten daha cok yer oldum biliyorm ki care bende ama derman yok gibi:KK43::KK42:

azminizden dolayi cani gonulden tebrik ederim darisi basimiza ins.Bende her defasinda buyuk bir istekle basliyorum ama devami gelmiyor ne yapmaliyim bilmiyorum kendime inancim kalmadi.Yogun bi sinav doneminden gecyorum az yiyecegime stresten daha cok yer oldum biliyorm ki care bende ama derman yok gibi:KK43::KK42:
Balım derman da sensin stres sıkıntı üzüntü bunlar hayatımız boyunca bizimle olacak her defasında yemeğe saldırmak demek obez olmak yolunda ilerlemek demek aynaya bak boyle mutlu musun gerçekten kendini iyi hissediyor musun bi dusun sinavim var stresim var yedim diyorsun sınav bitti eee o zaman da kilon yüzünden stres yasayacaksin balım o zaman ne yapıyoruz yemiyoruzzzzz demi bugün miladin olsun bu isi bitirinceye kadar yolundan sasma lütfen kilolu olmak hastalık ilacı diyet spor başladımi devamını getir yarıda birakma

helal sana gülüm çok güzel bir başarı etrafında ki herkese (görümcene özellikle) sağlıklı ve muhteşem görüntünle kapayın çenenizi demişsin, en güzeli sen kendine inanıp başarmışsın bundan sonrada inşallah kilo sorunu yaşamayacaksın inşallah

helal sana gülüm çok güzel bir başarı etrafında ki herkese (görümcene özellikle) sağlıklı ve muhteşem görüntünle kapayın çenenizi demişsin, en güzeli sen kendine inanıp başarmışsın bundan sonrada inşallah kilo sorunu yaşamayacaksın inşallah
Çok teşekkür ederim canım sende çok iyi vermissin en kısa zamanda inşallah hedefine sağlıklı kavuşursun bakım çok aminnn

Sağol hipom yaz da bizde okuyalım inşallah hiç bir zaman dusmez motive hep böyle hitt kalırsınız balim:KK200::KK200::KK200:
Bende deli gibi diyet yapiyorum,o kadar azimle yapıyorum ki ekmek,şeker,abur cubur vs herşeye dikkat ediyorum.bi nevi kalori sayımi yapıyorum.biraz zor olsada 6-7kilo veriyorum.dur diyorum,kendime bi ödül vereyim.zaten çok zayiflamisim birazcik yersem ne olur? birazcik ,birazcik derken tam kıvamını tutturuyorum.Vee ne oluyor? insülin direncim artiyor.artık kendimi durduramadan yiyorum.verdiğim bütün kiloları fazlasıyla alıyorum.bu bir kereye mahsus birşey değil.resmen kısır döngü olmuş.az önce aynaya bktim,sırt bolge mi görünce mahvoldum. ordaki etler yine katlanmış.çok moralim bozuk.zaten diye ten çok karar vermek zor.havadan dolayi su da icmiyorum.çok üzgünüm.....

Not:)bu arada çok tebrik ederim sizi darisi bizlerin başına..

Çok teşekkür ederim canım sende çok iyi vermissin en kısa zamanda inşallah hedefine sağlıklı kavuşursun bakım çok aminnn
benim daha çok uzun yolum var 3 sene de anca bu kadar zayıfladım troid bezim yok ilaçlarla da normal birinin ki gibi gitmiyor öneli de değil nasıl olsa eni sonu hepsi gidecek azıcık yavaş olsa da olur :)

benim daha çok uzun yolum var 3 sene de anca bu kadar zayıfladım troid bezim yok ilaçlarla da normal birinin ki gibi gitmiyor öneli de değil nasıl olsa eni sonu hepsi gidecek azıcık yavaş olsa da olur :)
Yeter ki pes etme aynı triod sorunu bende de var ama ben emzirmeyi avantaja dönüştürdüm biraz da çok sıkı diyet yaptim abur cubur siz ve hergun mutlaka 1 saatte olsa spor

Yeter ki pes etme aynı triod sorunu bende de var ama ben emzirmeyi avantaja dönüştürdüm biraz da çok sıkı diyet yaptim abur cubur siz ve hergun mutlaka 1 saatte olsa spor
işte sihirli kelime sporrrr:))
ben diyet yapmıyorum sağlıklı beslenme temeli, acıkınca ye doyup doymadığını kontrol et sistemi ah bir de düzenli sporum olsa , inşallah o da olacak

X