Yatirim da başarısız olmak

Sana bir mahsub kirmizigul şarkısıyla cevap vermek isterim sarı sarı kimin yarı🤣
Altin her zaman iyidir ya dursun
Zaten hep demezler mi dolar euro kaybettirir ama altın uzun vadede hep kazandirir

Şu altın düşmez, altın yükselecek diyen muneccimler neye göre diyor bunu çok merak ediyorum.
Yanlış zamanda yanlış yatırım, altın doların da yükselişiyle yatırımcısına 10 kat para kazandırdı son 5-6 senede.
Şu an ne ucuzsa ona bakın, bunlar ev araba arsa değil malumunuz
Sorunun içinde cevabı da vermişsin. Müneneccimiz ona göre dedik.

Zaten çok yüksek kazandıracağını kazandırdı demek istiyorum, tekrar o günleri görmek kolay değil.
Basit ya anlamasi zor değil
Yarın yükselmeyecek altın. Kazandırdığını da iki günde kazandırmadı. 5-10 YILDA kazandırdı evet. Gerçekten basit ve anlaması zor değil.

Yakin zamanda ev kredisi filan acilirsa altinlari pesinat yapin bi eve girmeye calisin. Malesef bu ulkede yuksek enflasyon degerleri en cok tl kredi cekip yatirim yaparak kazanc yapmanizi sagliyor. 2 yil once ev kredisine girenler en az 5 kat kazandi artan ev fiyatlarindan. Altin 2 yil da 5 e katlamaz bence.

Kizlar iyi geceler bir miktar altınım var ama herşeyin fiyatı bu denli artarken altında büyük bı ilerleme yok.Şuan bozdurup zarar etmek de istemiyorum değilse kur korumalı mevduata yatiracaktim.Param pul olmuş gibi hissediyorum önceden elimdeki altınla normal halli bı araba alabilirken şimdi alınabilecek en uygununa zor yeter ev,araba fiyatları katlayarak gitti ama altın kaldı yaya.Ne yapmamı önerirsiniz
YOUTUBE DA CİHAT ÇİÇEK VAR DİNLEYİN LÜTFEN. altınınızı bozmayın dolar veya euro yapmayın kağıt paraya yatırım yapılmaz çünkü enflasyonu var. ben dolar kazanıyorum mesela, bozup altın alıyorum. fiziki altından bahsediyorum. eğer uzun vadeciyseniz altında kalın. değilseniz yani sürekli al sat yapacaksanız maalesef bende öyle bir öneri yok. batabilirsiniz o konuda. yazdığım gibi ciha tçiçeği dinleyin. kenara tın ve unutun

Yarın yükselmeyecek altın. Kazandırdığını da iki günde kazandırmadı. 5-10 YILDA kazandırdı evet. Gerçekten basit ve anlaması zor değil.
dolar 20 yılda 18 kat artarken altın 62 kat artmış altın dolar gibi dalgalı değil sağlam adımlarla artıyor. ben ki dolar kazanan biriyim ama bozup altın alıyorum. kredi kartlarım krediler dibinde kadar borçtayım hep altın alırım. insanlara gerçekten altını anlatmak zor. herkes hemen zengin olmak istiyor oyle bir şey yok maalesef

Yakin zamanda ev kredisi filan acilirsa altinlari pesinat yapin bi eve girmeye calisin. Malesef bu ulkede yuksek enflasyon degerleri en cok tl kredi cekip yatirim yaparak kazanc yapmanizi sagliyor. 2 yil once ev kredisine girenler en az 5 kat kazandi artan ev fiyatlarindan. Altin 2 yil da 5 e katlamaz bence.
en güzel yatırım evdir dediğiniz gibi. kredisi çok peşinatı az verilecek 1+1 evler en güzel yatırımlardır. cihat çiçekten öğrenmiştim bunları. altın yükselir 5e katlar bence ama tabiki 1 numaralı yatırım ev 2 numaralı yatırım altın

Ben altını bozdururum zarar edip sonra altın çıkar kafamı taşlara vururum
Altın FED'in faiz kararları yüzünden bir süre daha böyle, dolarda baskilaniyor kurkorumadan çıkan çıkana külliyen zarar. geçeceğiniz esturuman olmadığı için yerinizde kalmak şuan bence mantıklı olan hepimizin durumu aynı ..Fed eninde sonunda faizi bırakacak resesyona girdi eli mahkum
2 kasımi bekleyin en azından önünüzü görmek için ...

Altın düşecek arkadaşlar kesin bilgi.
çünkü yarın sabah ben kendime alyans alacam :KK70: piyasaları alt üst etmeye geliyorum
Ne zaman ne alsam (altın, dolar, euro fark etmez) fiyatı yerlere düşer. O yüzden sen altında kalma istersen :)))

Bende bu konuyu merak ediyorum. Altin ne olacak. Uzun vadede kazandırır herhalde ,daha önceden olduğu gibi.

Konu sahibi sizin acil ihtiyacınız varsa ki anladığım kadarıyla ev ,arac düşünüyorsunuz hiçbir yatırıma girmemek daha mantıklı değil mi. Sonucta hepsi kısa vadede iner de çıkar da.kumar oynamak gibi kısa vade için. Altin son zamanlarda cokkk kazandırdı ama olağanüstü şeyler oldu pandemi gibi. Artık inişler ve yatay seyredisler ülkenin ve dünyanın durumuna bağlı devam edebilir diye düşünülüyor.

ocak ayinda asgar' ucrete zam gelecek ve tahm'nen 8500 tl gibi bir miktara cikacak. araba yatırım değildir aslında çünkü her ay götürüsü de vardır bakımı sigortası benzini... evdir en güzel yatırım. paranızın %30u nakit verip kalanına kredi çekeceğiniz ev...
şöyle düşünün 500.000 tl ye 1+1 aldınız 150.000 tl nakit verdiniz 350.000 tl kredi çektiniz diyelim.kirası da aylık 2500 tl olsun
10 yıllık kredinin aylık geri ödemesi 5600 tl oluyor,
kiraya 2500 demiştik 3100 tl cebinizden kredi ödüyorsunuz 1. yıl.
2. yıl kira 3500 tl ye rahatlıkla çıkar, bu sefer 2100 tl kredi ödeyeceksiniz
3, yıl kira 4000 oldu diyelim 1600 tl kredi ödeyeceksiniz ki ben kiraların 1 senede bile daha fazla artacağını düşünüyorum.
e sizin maaşlara da her sene zam gelecek. 10 yıllık çektiğiniz kredinin %30unu siz ödeyeceksiniz toplamda, kalanını kiracı ödeyecek ve hatta artık üstüne para bırakacak.
bu sebepten en iyi yatırım evdir.
sonrasında altın gelir ya da fonlar. altın fonu, sağlık fonu, petrol fonu gibi fonlar...

Altin yatırım değildir ki elimizdeki paranın maden karşılığıdır. Aslinda ne kazandırır ne kaybettirir. Dünyanın her yerinde geçerli olduğu için tüm dünyada tek güvenilir liman. Al sat teknik analiz ile ilerlenmez ise birikim olarak bekler. Bizim ülkemizde enflasyon ve TL durumu nedeniyle kestirmek zor. Önümüzdeki süreçte riskli. Ama altin işte, aslında en değerli maden

Altin yatırım değildir ki elimizdeki paranın maden karşılığıdır. Aslinda ne kazandırır ne kaybettirir. Dünyanın her yerinde geçerli olduğu için tüm dünyada tek güvenilir liman. Al sat teknik analiz ile ilerlenmez ise birikim olarak bekler. Bizim ülkemizde enflasyon ve TL durumu nedeniyle kestirmek zor. Önümüzdeki süreçte riskli. Ama altin işte, aslında en değerli maden
elimizdeki para devletlere bağlı yani mark nasıl kaybolduysa dolar da silinebilir piyasadan. aslında tamamen siyasi. ama altın madendir, o yüzden kıymetlidir. devletler kasalarında altın depolarlar, merkez bankalarında ne kadar altın var ise o kadar güçlüdürler. ve altın ev yatırımı hariç en fazla kazandırandır 2 yıl ve üstü uzun vadede

elimizdeki para devletlere bağlı yani mark nasıl kaybolduysa dolar da silinebilir piyasadan. aslında tamamen siyasi. ama altın madendir, o yüzden kıymetlidir. devletler kasalarında altın depolarlar, merkez bankalarında ne kadar altın var ise o kadar güçlüdürler. ve altın ev yatırımı hariç en fazla kazandırandır 2 yıl ve üstü uzun vadede

Hayır bu sizin ülkenizin para politikasına bağlıdır kazanç sandığımız enflasyon karşısında değer kaybetmemektir ki artış hızı yüzdelik olarak fiyat arttıkça değişiklik gösterir 2016dan pandemiye hayatimiz nasıl değişti altin fiyatı 4 kat değişti pandemiden bu yana nasıl değişti ama fiyat 2.5 kat degisti

altın artışa geçti, böyle süreceğini de öngörenler var?
siz ne yaptınız konu sahibi?

altın artışa geçti, böyle süreceğini de öngörenler var?
siz ne yaptınız konu sahibi?
altın uzun vadecidir, altınkaynak sitesinden tarih bazlı kontrol edebilirsiniz. ons fiyatı dolar bazında 1734 idi sanırım en son. bne 2200lere çok kısa sürede ve sağlam bir şekilde çıkacağını düşünüyorum. yani altının gramı seneye 2000 tl nin üstüne çıkar. kısa vadeli yatırımcıysanız aman düştü aman çıktı diye panik yapıyorsanız hiç bulaşmayın. ben uzun vadeciyim. pahalı da olsa ucuz da olsa alır atarım kenara. zira bugün pahalı dediğiniz altın 1 hafta sonra ucuz kalıyor. almadığınız yüksek dediğiniz fiyattan birdaha alamıyorsunuz.

Kizlar iyi geceler bir miktar altınım var ama herşeyin fiyatı bu denli artarken altında büyük bı ilerleme yok.Şuan bozdurup zarar etmek de istemiyorum değilse kur korumalı mevduata yatiracaktim.Param pul olmuş gibi hissediyorum önceden elimdeki altınla normal halli bı araba alabilirken şimdi alınabilecek en uygununa zor yeter ev,araba fiyatları katlayarak gitti ama altın kaldı yaya.Ne yapmamı önerirsiniz
Asla ama asla başkasının aklıyla yatırım yapmayın. En iyi anladığıniz yatırım aracı ne işe sizin için en iyi yatırım aracı odur

X