Yaşasaydınız Ne Yapardınız?

Bu yüzsüzlük işte
Niye yüzsüzlük olsun ki düğününe gitmek? Elalem değil ki görüşmeyi keselim? Kuzenim kendisi. Giden zaten anne ve babasının hatrına gitmiştir ve gider de. Ruhu ve karakteri bozuk. Yüzüne söyleyince hatta ima edince bile inkar ediyor ve üstelik aslında karşı taraf çalmış/aldatmış gibi kamuoyu oluşturuyor. Çirkefin teki. Daha da hırsızlığına denk gelinmedi diye son zamanlarda mesafeli de olsa görüşülüyor. Şu anda çalıyorsa da bizi es geçmiştir çünkü artık tüm oklar ona çevriliyor.
Sıcakkanlı biri, hırsızlığı bilen tek tük kişi var. O karakter bozukluğu olmasa herkes tarafından sevilecek biri aslında. Çocukken yaşadıklarına bağlıyorum bu huyunu suyunu. Psikiyatriye/psikoloğa git deyince de küfretmişim gibi davranıyor.

Bende bir akraba ev toplantısına gidip eve döndüğümde çantamdan bir miktar param ve yarım altınım alındığını görüp ev sahibini bilgilendirdim…dikkatli olmasını evine giren eli uzun biri olduğunu söyledim sadece…kesinlikle peşine düşmek gibi bir niyetim olmadığını da söyledim aslında…çünkü o kalabalıkta çantamı aynımdan ayırmamam gerekiyordu…fakat iş o kadar büyütüldü ki…bir hırsız sensin demedikleri kaldı🤭ailesine hırsız demişim’e getirildi olay…benim çalınan para ve Altınım değersizleştirildi…böyle bir şey olmamış ta ben uydurmuşum gibi oldu🙈küsüştük uzun yıllar konuşmadım ilgili kişilerle…kim aldı bilmiyorum ama ben en çok evin sahibine kırıldım…beni en iyi o tanıyordu ve durduk yere bunu söyleyecek biri olmadığımı da o çok iyi biliyordu…ailesi dışında yabancı olarak sadece ben vardım ve o ailesini aklamak için beni harcadı😢

Yani bilemedim. Hiç mi bir şeyinizi caldirmadiniz? Bir şeyi çalıninca insan tonla ihtimal düşünür. şu olabilir mi , bu olabilir mi..
Ayrıca bunu polisler de diyor, KK'da da kaç konu açıldı, benim çevremde de oldu. bir hırsızlık varsa en büyük şüpheli evdeki eş çocuk vsdir. İkinci şüpheli eve sık sık gelen insanlardir.
Mesela benim arkadaşımın altınları parça parça çalındı. Ben neredeyse eminim ki kocası çaldı. Kıza ima ettim sadece, o anlamayinca devam etmedim ama yani bence kocasidir. Allah'ın cimrisi bir kocası var her şeyi kıza kitlemeye çalışan. Evlerinde çelik kapı var, üst katta oturuyorlar, herhangi bir kapıda zorlama vs yok. Üstelik altınlar açıkta da değilmiş oraya buraya sokuşturmuş kız . Bunu adam duysa belki iftiraya uğradım şöyle böyle der, üzülürdü. Ama düşünüyorum yani, suç mu?
Kendim de altınımi kaybetsem, kapıda iz vs yokken benim de aklıma bir şeyler gelir yakinlarimi bir düşünürüm. Bu yani iftira değil ki.
"Bence odur" der yani insan, neden demesin ki?
Kimse yakıştıramaz kimseye ama hep yakınlardan biri cikar.

Kuzenim evde Nisan yaptı, iki kişinin telefonu bir kişinin cuzdani çalındı meseal yıllar önce. Herkes gözüne kestirdiği birini düşündü, ben dahil:) belki erkek tarafı da bizden birini hatta beni düşünmüştür. Şabanoğlu Şaban filmi gibi. Her an herkes hirsiz olabilir
Bence çok da anormal değil sizi düşünmeleri.
Çok da kişisel almayın.

Yani bilemedim. Hiç mi bir şeyinizi caldirmadiniz? Bir şeyi çalıninca insan tonla ihtimal düşünür. şu olabilir mi , bu olabilir mi..
Ayrıca bunu polisler de diyor, KK'da da kaç konu açıldı, benim çevremde de oldu. bir hırsızlık varsa en büyük şüpheli evdeki eş çocuk vsdir. İkinci şüpheli eve sık sık gelen insanlardir.
Mesela benim arkadaşımın altınları parça parça çalındı. Ben neredeyse eminim ki kocası çaldı. Kıza ima ettim sadece, o anlamayinca devam etmedim ama yani bence kocasidir. Allah'ın cimrisi bir kocası var her şeyi kıza kitlemeye çalışan. Evlerinde çelik kapı var, üst katta oturuyorlar, herhangi bir kapıda zorlama vs yok. Üstelik altınlar açıkta da değilmiş oraya buraya sokuşturmuş kız . Bunu adam duysa belki iftiraya uğradım şöyle böyle der, üzülürdü. Ama düşünüyorum yani, suç mu?
Kendim de altınımi kaybetsem, kapıda iz vs yokken benim de aklıma bir şeyler gelir yakinlarimi bir düşünürüm. Bu yani iftira değil ki.

Kuzenim evde Nisan yaptı, iki kişinin telefonu bir kişinin cuzdani çalındı meseal yıllar önce. Herkes gözüne kestirdiği birini düşündü, ben dahil:) belki erkek tarafı da bizden birini hatta beni düşünmüştür. Şabanoğlu Şaban filmi gibi. Her an herkes hirsiz olabilir
Çok da kişisel almayın.
Güzel yorum yapmışsınız . Başka konuşmaya gerek yok.

Kuzeninizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Kuzeniniz evli ve siz bekarsınız.
Bir gün toplanıp özel bir kutlama için kuzeninizin evinize gidiyorsunuz (10-12 kişi ile birlikte) Telefonunuz çalıyor ve kuzeninizin oturma odasına gidiyorsunuz orada telefonla konuşuyorsunuz..
Birkaç gün sonra kuzeninizin eşi fark ediyor ki yatak odasındaki takılarında eksik var. Polis çağırılıyor parmak izleri alınıyor vs ama sonuç yok..

8 yıl sonra öğreniyorsunuz ki o takıları çalan kişinin siz olduğunu düşünülmüş, yıllarca size o sıfatla bakılmış. Telefonla odaya konuşmaya gittiğiniz için hırsızın siz olduğu düşünülmüş.
Ne yapardınız 🤗
Anlattığın varsayımmı yoksa gerçekmi ,eğer gerçekse bağımı komple kopartır haritadan silerim onlar 😱

Çok da kişisel almayın.

A alfadime nin bu konuyu kişisel almaması çok zor diye düşünüyorum. Forumda açtığı önceki konularında da uğradıkları bu iftira yüzünden ailelerinin çok ciddi şekilde etkilendiğini anlatmıştı.

Bir gün toplanıp özel bir kutlama için kuzeninizin evinize gidiyorsunuz (10-12 kişi ile birlikte) Telefonunuz çalıyor ve kuzeninizin oturma odasına gidiyorsunuz orada telefonla konuşuyorsunuz..
Birkaç gün sonra kuzeninizin eşi fark ediyor ki yatak odasındaki takılarında eksik var. Polis çağırılıyor parmak izleri alınıyor vs ama sonuç yok..

8 yıl sonra öğreniyorsunuz ki o takıları çalan kişinin siz olduğunu düşünülmüş, yıllarca size o sıfatla bakılmış. Telefonla odaya konuşmaya gittiğiniz için hırsızın siz olduğu düşünülmüş.
Ne yapardınız 🤗

Öğrendiğimde mesaj atarım "senin 3 kuruş altınına tamah edecek kadar düşmedim. Bir daha asla karşıma çıkma fena rencide ederim ." yazardım ve asla görüşmezdim

Düğüne çağırmazdım ben osam. O an şokal tepki verememek normal ama lafımı sokardım bir daha da görüşmezdim. Bunllar ne utanmaz insanlar hem iftira atmışlar bir de tembih mi yapmışlar:sinirli: Belki de eşi kumarda sattı yedi ihale sana kaldı asla görüşme sil hepsini gitsin.
Ben düğüne çağırdığımda bu olaylardan haberim yoktu.
Bu çalınma muhabbeti olduğunda da eve hırsız girdi dediler bize. Benimle ilgili iftirada bulunduklarını evlendikten sonra öğrendim ben.
O da annem teyzemle bi tartışma yaşıyo, teyzem diyo bizim senin kızına olan öfkemiz var altınları onun çaldığını düşünüyoruz diyo. Olay orda patlıyo. Sonra yüzleşmeler olunca ve ben de ısrarla parmak izi vermek isteyince ve orda bulunan herkesin benimle birlikte parmak izi verceğini söyleyince çalınan altınların kutusu çöpe atılmış oluyo (parmak izi alınan), ali rıza efendi moduna bağlanıyo aman tadımız kaçmasın gibisinden 😅

Madem parmak izi aldirmislar isi tamamina erdirselermis yillarca sizi suclamak yerine.
Orda bulunan herkes tanıdık olduğundan ayıp olur diye düşünmüşler, üstünü kapatmışlar.
İZİN ALIP odaya girerek ve telefonla konuşarak da ben o kafese girmiş oldum

Öğrendiğimde mesaj atarım "senin 3 kuruş altınına tamah edecek kadar düşmedim. Bir daha asla karşıma çıkma fena rencide ederim ." yazardım ve asla görüşmezdim
Mesajla uğraşmadım ben, herkesle yüzleşmeyi tercih ettim.
Planları istediği gibi işlemedi zaten 😉👍🏻 ne demişler alma mazlumun âhını çıkar aheste aheste..

Bende bir akraba ev toplantısına gidip eve döndüğümde çantamdan bir miktar param ve yarım altınım alındığını görüp ev sahibini bilgilendirdim…dikkatli olmasını evine giren eli uzun biri olduğunu söyledim sadece…kesinlikle peşine düşmek gibi bir niyetim olmadığını da söyledim aslında…çünkü o kalabalıkta çantamı aynımdan ayırmamam gerekiyordu…fakat iş o kadar büyütüldü ki…bir hırsız sensin demedikleri kaldı🤭ailesine hırsız demişim’e getirildi olay…benim çalınan para ve Altınım değersizleştirildi…böyle bir şey olmamış ta ben uydurmuşum gibi oldu🙈küsüştük uzun yıllar konuşmadım ilgili kişilerle…kim aldı bilmiyorum ama ben en çok evin sahibine kırıldım…beni en iyi o tanıyordu ve durduk yere bunu söyleyecek biri olmadığımı da o çok iyi biliyordu…ailesi dışında yabancı olarak sadece ben vardım ve o ailesini aklamak için beni harcadı😢
Ahh.. Sizin yaşadığınız da kötüymüş. Umarım herkes kalbinin ekmeğini yer ya. İyi niyette bi işe yaramıyor bu zamanda.

Çok da kişisel almayın.
Öncelikle birşeyimi çaldırmadım.
Eğer çaldırsaydım en yakınlarımdan şüphe etmezdim. Şüphe etmeyi bırakın gözümle görsem görmezden gelirdim.

En yakın arkadaşımın bi rahatsızlığı vardı ordan biliyorum. Kızın babası aşırı varlıklı biriydi ve istediği şey önüne istediği zaman serilebilirdi. Fakat kız çalıp çalamayacağını, insanların anlayıp anlamayacağını merak ettiği için sürekli hırsızlık yapıyordu. Kimse ondan şüphe etmezdi çünkü kızın maddi durumu gözler önündeydi..

Benim olayımın gerçekleştiği gün o evde bulunan kişilerin hepsi aile dostu-akrabasıydı. Herkesten şüphe edilirdi sizin gibi düşünüldeydi.

Unutmadan ekliyim, UMARIM SİZ DE İFTİRAYA UĞRADIĞINIZ İÇİN BAŞINIZI YASTIĞA RAHAT KOYAMADIĞINIZ bi olay yaşamazsınız..

Orda bulunan herkes tanıdık olduğundan ayıp olur diye düşünmüşler, üstünü kapatmışlar.
İZİN ALIP odaya girerek ve telefonla konuşarak da ben o kafese girmiş oldum
Bu arada parmak izi alındığını da iftira atan taraf söyledi. Ne kadar doğru bilmiyorum. Belki de alınmadı olay kapansın istediler. Çünkü suçsuzdum ve ellerinde koz yoktu kanıt yoktu. Karakola gitsem dava açsam onların zararına olacaktı..
Ben parmak izi vereceğimi söylediğimde olayı yumuşatmaya başladılar.
Madem parmak izi aldirmislar isi tamamina erdirselermis yillarca sizi suclamak yerine.

.ben iletişimi falan kesmem.bir daha böyle şaibeli bir durumda kalmamaya çalışırım sadece.insanlar bence haksız değil.sadece sizden değildir ki herkesten süphelenmişlerdir.başkaları hakkında da konu geçmiştir muhtemelen.
iletişimi kesmez misiniz ? 🤣
Sanırım hiç iftiraya uğramadınız, umarım uğramazsınız da.. Ordan yazıldığı kadar kolay aşılmıyor çünkü..
Olayların sonrasında bütün kirli çamaşırları ortaya çıktı zaten. Allah büyük.. Er ya da geç önüne tek tek geliyo insanın.

Ne yapardınız 🤗
Niye mutlu emoji😳

Öncelikle birşeyimi çaldırmadım.
Eğer çaldırsaydım en yakınlarımdan şüphe etmezdim. Şüphe etmeyi bırakın gözümle görsem görmezden gelirdim.

En yakın arkadaşımın bi rahatsızlığı vardı ordan biliyorum. Kızın babası aşırı varlıklı biriydi ve istediği şey önüne istediği zaman serilebilirdi. Fakat kız çalıp çalamayacağını, insanların anlayıp anlamayacağını merak ettiği için sürekli hırsızlık yapıyordu. Kimse ondan şüphe etmezdi çünkü kızın maddi durumu gözler önündeydi..

Benim olayımın gerçekleştiği gün o evde bulunan kişilerin hepsi aile dostu-akrabasıydı. Herkesten şüphe edilirdi sizin gibi düşünüldeydi.

Unutmadan ekliyim, UMARIM SİZ DE İFTİRAYA UĞRADIĞINIZ İÇİN BAŞINIZI YASTIĞA RAHAT KOYAMADIĞINIZ bi olay yaşamazsınız..
Umarım yaşamam . Ama umarım sen de bir hırsızlık yaşamazsın. Çünkü yaşanan hırsızlıkların çok büyük bir bölümü en yakın çevreden gelir. Bu benim şahsi görüşüm falan değil. Bu çok bilindik - tanık olunduk bir şey. Dediğim gibi polisler ilk olarak eşlerden birinden ya da çocuktan suphelenirler bir hırsızlık durumunda.
Sizin olayda da hırsız çok büyük oranda eve girip çıkan insanlardan biri. Hatta belki de şimşekleri sana yönlendiren koca kişisi altınları tirtiklayan. Senden suphelenmeseler ayseden supheleneceklerdi, mehmetten - kaynanadan supheleneceklerdi. Kişisel almamaya çalış dememin sebebi bu. Elbet birinden supheleneceklerdi yani. 'kapida da zorlama yok, evde de en ufak dagikiklik yok . Eliyle koymuş gibi bulmuşlar ama kesin profesyonel hırsızdır dedektorle gelmiştir. Ya da inler cinler çalmıştır' diye düşüneceklerini sanmam. İnsan beyni böyle işliyor işte.

X