Yardım lutfen( babam)

Serpil8989

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2019
275
42
34
Merhabalar babamın psikolojik sorunları var akıl hastası ne olduğunu tam bilmiyoruz bipolar ya da sizofren.Son 1 senedir paranoya başladı.Annemin evlenmeden önce sevdiği varmış görücü babamla evlenmiş.1 senedir onu taktı kafasına rüyalarına giriyormuş ve annemin onunla görüştüğünü şüphe ediyor.Yanyana hayal ediyormuş.Annem uyurken rüyasında onu görüyordur diye ses yapıp uyanmadiriyormus ilerledi yani durum ikna ettim en son psikiyatri buldum ama şimdi yine vazgeçti ne yapcam bilmiyorum

Babam hep sinirli bir adamdı küçükken ben de şiddet gördüm ondan.Onunla çok derdim vardı ama terapiye başlayınca rahatladım anladım onu yani.Iyi iken cokiyi ama kötüyken de depresif cok konuşur eleştirir bağırır çağırır.Sinirlenince evi dagitirdi

Yıllarca çekti annem hala da çekiyor.Gitgide daha kötüye gidiyor.Karsi apartmanlara yakın otellere gidip sormuş o adam ordami diye.Plakalara bakıyormuş basharfleri yazılı mı içinde o adam mı var diye.Resimlerine bakıp bakıp yan yana hayal ediyormuş annemle adamı.

Çok ağır bir seviyede hastalığı tanısı nedir bilemiyorum ama tehlikeli bir hale gelmeden önce tedavi olması şart ne yapın ne edin doktora götürün

X