Yapamazsın diyenlere inat YAPABİLİRSİN! KENDİNDE DAHİL

gemigelecek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2019
6
16
31
Bundan 3 sene once 95 kilo diyete baslayan diyet yaptikca diyen bozan,bozdukca daha cok uzulup yiyen,kiyafetlerde 46 bedenleri goren bi ben vardi.Asla yapabilecegime inanmiyordum.Hep gozum daha zayif insanlara gidiyordu.cizme giyemiyordum giydigimi yakistirmiyordum.Bi gun dedimki yeter artik.Hep kilolu gecti benim hikayem.ortaokulada bile nasil kiloluydum.Yemek yerken baskalarinin yaninda utaniyodum.Bir gun bir karar aldim.Her zamanki iki gunde 5 kilo verdileren ya da haftada 10 kilo verdiren diyet arastirmalari gibi degildi.Bu hayat benimdi ben iki tabak makarna bir paket kocaman cipsi kendim yiyen ardina tatli yiyebilecek potansiyele sahip biri olarak ilk amacim beyaz ekmegi kesmekti.Kepekli ekmege gectim ilk gun bu bir gecis evresiydi.Cunku ben ekmegi birakacaktim.Beyaz ekmegin yarisini yerken ben dilime dondum.Sabah haslanmis yumurta yemeye ya da omlet yapmaya basladim.Omletimi surekli cesitlendirdim.Ayak ustu yemek yemedim.Bir tabagim vardi maydonoz roka susledim.Oglen yemegim bir tabak yemekti.Ne varsa makarna pilav harici yedim.Oglen yemek yemezsem ölmezdim o yüzden çorba bile olsa o benim icin bir tabakti yaninda salata yedim.(salatayi sevmem seveni hic sevmezdim genelde koca kase zayiflar yerdi) Erken uyanmaktan nefret ediyordum erken uyanmaya basladim.Öğleden sonra 3 gibi 10 tane badem ayran ya da yogurtla ara ogun yapiyordum.Bademin yaninda yesil cay.Badem yoksa findik.Iki tane siyah gün kurusu.Aksam tek bir tabak yemek ve ekmek yok.Acliktan ölüyordüm.Şişmanlık ya da kabinde xxl ve üzeri kıyafetler için ağlamaktansa açlıktan ağlardım.Kalori programi yükledim programima bir tarti aldim ve her gün kilomu tartım.Tartıldığımda verdiğim 100 gr bile beni heyecanlandırıyordu.Diyet yaparken sen yapamazsın diyenler oldu.Kollarin ne kadar kalin diyenler, yine birakirsin diyenler oldu.Hic birini umursamadim.Bu hayat benim hayatim ve ben ne kadar basarmak istersem o kadar.Sihirli bir degnek yok seni incecik yapabilecek.Begenilmek istedim,kendimi beğenebilmek.Aciktim su ictim aciktim kahve ictim soda ictim sakiz cignedim bir peynir kemirdim.Zayifladikca kendine olan güvenim geri geliyor.Arkadasima mercimek köftesi ikram ederken ben cay yanında fındık gün kurusu yedim.Hic bir zayiflama ilaci kullanmadim.Evde spor yaptim ip atladim.Tartida fazla çıktım ama yine bırakmadım.Kaçamak lafına inanma kilouysan asla kaçamak senin yararina olmuyor hele ilk bir ay.Ilk bir ayy asla kacamak yapma.Bir ogunu abarttiysan diger öğünü aman yaa nasil olsa gitti diyet diye abartma.Ertesi gün düzenli yediğinde bir önceki günü telafi edebiliyorsun.Zayıf insanlara baktım hayal ettim spor yapmaya başladım spora iki durak önce otobüsten inerek başladım.Sağlıklı beslenmeye kendimle ilgilenmeye başladığımı fark ettim.Kiloluyken ne bulduysam çöp gibi mideme doldururken gittim fit bar lar aldım süt ictim ayran aldım kuruyemiş seçtim Ertesi güne kahvaltılık menü oluşturdum .Tarçınlı süt içtim.Kendime olan ilgim çoğaldı.Bak sen özelsin.Kimseden bir farkın yok sadece kendine olan inancını yitirdin.Bu yola başlamayı düşüyorsan eğer inan bana devamı gelecek.Bir ay liste oluştur yaz anlat paylaş yediklerini çek.Kalori hesaplaması yap ne karbonhidrat ne lif ne protein öğren bunun için uygulamalar var.Zaten o azime ulaştığında kendi isteğinle bunu yapacaksın.Başarıyla kal !

İyi akşamlar. Şu an ihtiyacım olan şey tam da buydu. Çok teşekkür ederim. Bende 91den başlıyorum serüvenime.
Şu an kaç kilosunuz?

Bende baslamak istiyorum ve biliyorum bir bahane değil ama deri sarkmasindan korkuyorum. Herkes çok güzel olduğumu söylüyor ama yüzümden aşağısı fena. Kendime güvenim tamamen yok. Bir sürü siyah kazak ve tshirtim var başka birşey giymem. Erkek arkadaşıma bile vücudumu gösteremiyorum. Aklım hep acaba oda benim gibi mi düşünüyorda...ama başladım ve umarım deri sarkması olmaz yaşım 22

X