Verimli Yaşam Günlüğüm

Günaydın sevgili günlük
Bugün sınav görevim var erkenden okula geldim beklerken biraz yazayım dedim
İki gün önce görümcem geldi beni öyle kötü hissettiriyor ki aslında hiç bir sye yapmıyor ama ben kafamda onun beni hep yetersiz gördüğü ve göreceği ile ilgili düşüncelere sahip olduğum için kötü hissediyorum evin içinde kirli olan yerler her zamankinden çok gözüme batiyor kilo muhabbebti zaten sürekli yapılıyor o ayrı canımi sikiyor halbuki ne yani bı kaç gün geldi kalıp gidecek ne olur ki arkamdn pis dese dağınık dese oo o da duba gibi çok kilo almış dese ne olur zihnimin bu kadar bununla meşgul olmasına ve duygularımın da bu durumdan etkileniyor olmasına gercekten üzülüyorum

Bu hafta okulun açılması ile düzenim degisti okulda ufak tefek ikramları geri cevirmedim ve kilo aldım gorumcemin geldiği akşam da üç dilim baklava yedim baklavayı iki gün üst üste okulda da vardı ama yememistim eve gelince her zamanki gibi kisitladigim yiyecek için patlama yaşayıp çok yedim her neyse bu yol zaten uzun bir yol ne zaman kestirmelerden gitmeye çalışsam hep daha çok kilo almayla ataklarla sonuçlandı bu sefer bunu kendime yapmayacagim ufak molalar olabilir geri gitmeler bile olabilir ama alışkanlık değişimi zaten böyle bir şey bunun farkındayım ve takılmadan battı balık demeden devam ediyorum

Yüksek lisans için yarın kayıt başlıyor beni farklı bir yol bekliyor umarım stresimi kontrol edebilir ve bu süreci merakla ve keyifle gecirebilirim

Çocuklar okula başladı geçen hafta uyuma gittiler halalarinin gelmesi onlar için iyi geldi tabi ben bu konuda da kendimi eksik hissedip sucladim acaba eksik bir annemiyim onun kadar eğlenceli olamıyorum gibi saçma bunlar tabiki ...

Bende işime iyi bir şekilde başladım umarım uzaktan eğitime geçilmez ve verimli bir yıl olur bu sene kendime bir akademik ajanda aldım okul planlarımı onun üzerine yazarak tamamladıklarıma tık atarak devam ediyorum şimdilik bu da iyi geldi eğitim öğretim yılını da stres kaynağı yapmadan doyum alarak geçiririm inşallah

Ekonomik durum planladigimin çok dışında değil o hallolur zaten kafasindayim artık

İşte böyle bir özet yapmış oldum

Merhaba sevgili günlük
Bugün evdeyim okulun ilk haftası epey hızlı bir giriş oldu oldukça yoruldum beni strese sokan işler bitti sayılır bundan sonrası daha sindire sindire bir iki iş disinda onları da hemen pazartesi halledip rafa kaldıracağım inşallah genel olarak verimli bir haftaydi diyebilirim

Bugün evde olunca şöyle bir genel temizlik yaptım bu hafta evde misafirim de vardı ortalık epey dağılmış özellikle çocuk odasına bir çözüm bulamıyorum oyuncak kutularını ben kaldırıyorum oğlum dolabına yigiyor bir de dolabının üstüne ne bulursa yapıştırıyor geçen kıyafet alışverişi yapmıştık etiketleri bile yapıştırmış 😂😂çok şükür ikisinin de okulla arası iyi küçüğüm ara sıra mizmizlansada okuldan mutlu alıyorum 💕
Evde onlarla ödev dışında pek bir şey yapamaz olduk bı de yatma rutini işte bu haftayı genelde halalariyla geçirdiler o da yarın gidiyor sonra oyun isteyeceklerdir bizden bakalım nasıl düzenlerim

Yüksek lisans kaydımi yaptırdım ders kayıtları Eylül'ün 20 sinde 4 Ekim'de de ders başlıyor keşke uzaktan olsa gidip gelmek beni zorlayacak bir saat yol

Diyete de devam ediyorum bu hafta aldığım kiloyu verdim biraz daha düşük kalorili bu haftaki listem iyi kilo vereceğime inanıyorum bu hafta kendimi kontrol noktasında gucleniyorum en azından artık duygularımi yemiyorum 🙏

Ev işleri meselesi biraz canımı sıkıyor annem salcaydi sostu uğraşırken mutfak baya kirlendi diğer odaları da şöyle bı detaylıca elden geçirmek istiyorum duvar silme işi gözümü korkutuyor ama bir yerden baslamak lazım

Ekonomik durum kontrolden çıktı eğitim öğretim ödeneği ile toparlanacaguni umuyorum hayırlısı

İşte böyle benden şimdilik bu kadar

Merhaba sevgili günlüğüm

Ben niye bı düzen tutturamiyorum bu hafta oa kadar yorgun hissediyorum ki çok şükür okul işlerimi ertelemeden devam ettiriyorum ilk iki hafta için plandaki çalışmaları bitirdim ama evde canım hiç bir şey yapmak istemiyor bir kaç gündür ne makyaj ne diş fırçalama bile canım istemiyor eve geçince yığılıp kalıyorum annem sürekli kediden şikayet ediyor hala ailemle yaşamak zorunda olmaaktan yoruldum çocuklar için mecburum artıları da çok fazla ama yine de yipraniyorum işte

Bıktım kendimden waffle gömdüm bugün bu kez son diye inandirdim kendimi tabiki arkasından inanılmaz pişmanlık çöktü bugün tartı günüydü hala 71 lerdeyim zaten bu etkiledi üç haftadır takıldı resmen ufak tefek atistirmalarim bütün emeklerimi çöp yapıyor yeter artik bitti 62 olana kadar ağzıma şeker koymamaya yemin ediyorum bu kadar aciz olamam bundan sonra şikayet değil eylem olacak yarın da evi temizleyecegim duvarlar perdeler camlar yeter istediğim gibi olmak için ne gerekiyorsa onu yapacağım 😤

Merhaba sevgili günlük şükür iki gündür iyi gidiyorum üstümde bı halsizlik var gerçi ama bence sebebi zihnimde buyuttugum şeyler zihnimin içi çok karışık ve çok konuşuyor malesef ne zamandır rutinlerimden çok uzaklastim kendime neredeyse hiç vakit ayirmiyorum her yeni gün bir başlangıç deyip yeniden bı niyet alalım bakalım

Günlük niyet ettiğim rutin

Sabah 7.00 uyanma cilt bakımı makyaj ve özenli giyinme haftasonu uyanma saati 8.00
Kahvaltı ve 8.00 evden çıkış 8.15-8.25 okula varış yolda hareketli müzikle modunu arttır 8.30-9.00 arası günü planlama 9.00-15.00 okul işleri
15.00-15.50 arası kendine bı yeşil çay demle ve kitabını oku
16.10 gibi evde oluyorum ara öğün saati 😋 17.00 a kadar dinlenme
17.00-18.00 çocukların odevi
18.00-18.30 akşam yemegi
18.30-19.15 serbest zaman spora hazırlık
19.30-21.00 spor duş
21.00-21.30 uyku hazırlığı cilt bakımı diş fircalama
21.30-22.30 çocukları uyutma
22.30- 23.00 meditasyon ve uyku

Sağlıklı beslen pozitif düşün enerjik ol ☺️

Merhaba sevgili günlük pazartesiden beri iyi gidiyorum planıma göre gittim her gün yarın tartı günü bakalım sonuç ne olacak

Günaydın sonucum 70.9 geçen Haftaya göre -800 her eksi değerlidir diyerek bu durmayı kırdığım için sevinerek devam ediyorum

Merhaba sevgili günlük

En son cuma yazmışım cumartesi pansiyonda nobetciydim son nöbetimi tuttum idareme diğer aylarda nöbet istemediğimi söyledim illaki otorite kullanmak gerekiyor o da psikolojik danışman kimliğine yakışmıyor bir de çok yipraniyorum parası da çok fazla bişi değil zaten çocuklarımdan ayrı kaldığıma değmiyor böyle daha rahatim pazar günü de pansiyonun yorgunluğu ile geçti tahlillerimi yaptırdım onlarda iyi şükür

Kendime sonbharlik kıyafet siparişi verdim hepsini 40 beden aldım kuculursem de daralttirirum artık istediğim şeyleri hele bı kilo vereyim diye ertelemek istemiyorum artık

Kitap pek okuyamıyorum ama elimdeki kitaptan da kaynaklanıyor yarım birakmak da istemiyorum okurken de sıkılıyorum o yüzden yavaş gitti daha çok dikkat edeyim buna

Yüksek lisansa ders kaydıni yaptım haftaya ders dönemi başlıyor çok heyecanlıyım inşallah çok verimli olur isimde faydası dokunacak şekilde bilgiler edinirim umarım

Diyet spor devam kayda değer sıkıntı yok atak yok tartı yok kafa rahat cumayı bekliyorum tartilmak için

Çocuklar iyi oğlum ödevleri daha özenli yapıyor artık okula severek gidiyor şükürler olsun kız biraz dirençli o da zamanla daha iyi olacak inşallah

Ekonomiyi takmıyorum artık bir şekilde olup gidiyor 😁

İşte böyle..

Sevgili günlük
Kedimiz kayboldu canım çok sıkkın bugün üçüncü gün oldu yok 😭
Okuldaki işlerim iyi gidiyor bu perşembe yüksek lisans derslerim başlıyor çok heyecanlıyım kendimi strese sokmadan sakın sakın öğrenerek geçirdiğim bir eğitim yılı olur inşallah
Bu hafta kilo veremedim ama yanlış bir şey deyapmadım vücudum direniyor hızına saygı duyuyorum acelem yok eski hatalarima düşüp de aceleye getirip kendimi tetiklemeyi asla istemiyorum stresimi yönetmek için yemeği kullanmıyorum artık çoğu zaman bu çok önemli bir kazanım benim için
Çocuklarla ödevleri yapıyoruz apartmandaki çocuklarla dışarda oynuyorlar çoğu zaman ikiside mutlu çok şükür oğlumla korktuğum gibi değil 1. Sınıfı iyi kiviriyoruz bence

Merhaba sevgili günlük
Bu hafta 1.2 kg a daha veda ettim şükürler olsun 69.6 güncel
Spora da devam ediyorum
Çocuklarla vakit okul ödevler ekseninde geçiyor pek oyun oynayamiyorum ödevler beni yoruyor

Bu ara kendimi verimsiz hissediyorum pek bişi yapamıyorum bir sürü kitap aldım yeni ama çok okumuyorum

İlk yüksek lisans dersine gittim geçen perşembe okulda olmaktaan büyük keyif aldim alandaslarimla bir arada ders dinlemek çok keyifliydi bakalım yüksek lisans sürecim nasıl olacak heyecanlıyım inşallah sıkıntısız biter

Bu haftalık da böyle

Yoğunluktan vakit ayiramamisim buraya ilk ders dönemi bitiyor kaldı iki hafta
Kilom aynı saldım biraz
Kendimle ilgili kendim olma yolunda bir adım attım bugün ve çok mutluyum
2021 e veda vakti 2022 dahha güzel gel

Merhaba sevgili günlük bugün ders günüydü pert bir şekilde eve geldim. Bu dönemin bitmesine son iki hafta. Ve yılın bitmesine son bir gün. 2021 oldukça çalkantılı ama pek çok açıdan verimli bir yıldı. Pandemi ile birlikte evde olduğumuz sürede hem ALES hem YDS yi halledip mezun olduğumdan beri hep aklımın köşesinde olan aksiyon almaya fırsat bulamadığım yüksek lisans sürecim başladı bu yıl. İş yerinde de her işimi plana uygun şekilde ilerlettim ve ne odevlerimde ne isimde hiç bir şeyi ertelemeden zamanında hallettim. Böylelikle ertelemeden oluşan zihinsel yükten kurtulmuş oldum ve zihinsel yükler benim için fiziksel yüklerden çok daha ağır her zaman. O sıkıntıya katlanmaktansa biran önce işi bitirip rahatlamayi sectigimde hayatı da daha dingin yasayabiliyorum.İki gün önce bir karar alıp hiç içime sinmeyen başörtüsunu çıkardım. İçimdeki duygularla dış gorunusum uyusmuyordu ve bu bende baskı olusturuyordu bu anlamda şu anda rahatlamis ve kendi benliğimle daha uyumlu hissediyorum. Bu kararı almak benim için kolay olmadı. Muhafazakar bir ailem var ve imam hatip lisesinde çalışıyorum. Hem ailemden hemde toplumun baskısına takılmadan bu kararı uygulama cesareti gösterebildigim için memnunum. Bu yıl en kotu durum ekonomi. Bu sadece benim için değil tüm ülke için aynı galiba. Eylül basinda kredi çekip arabamızı yenilemistik. Enflasyonu hesap etmeyince evdeki hesap çarşıya uymadi. Sonrasında bilgisayar bozuldu eşimin cep telefonu bozuldu falan derken bayağı içeri girdik. Yüksek lisansa başlamışken artık eğitimler almak da istedim ve bu konularda yaşamı ertelemek istemiyorum artık
Bir iki eğitim de alınca dibi görmüş durumdayım ekonomik olarak. Umarım bir iyileştirme yapılır maaşlara da yavaş yavaş toparlayabilirim 2022 de. Bu sene başladığında 62 kilo falandim şu anda 68-69 arası bir kilodayım. Yaz döneminde 76 ya kadar çıkmıştım en azından şu anda hedefe daha yakınım. Yine 62 ye düşmek istiyorum.
Bu sene kızım anaokuluna oğlum birinci sınıfa başladı. İkisiyle de güzel ilerledik kızımın okula uyumu epey zorlasa da şu anda olduğumuz noktadan memnunum hem alıştı keyifle gidiyor hem de okul kültürü oluştu okula karşı ilgili. Oğlum okuma yazmayı zorlanmadan öğrendi ama onu ödev konusunda biraz ittirmek gerekiyor içsel motivasyonu yok maalesef hep dışsal bir uyaran gerekiyor. Bu durum beni biraz rahatsız ediyor ama yaşı ilerledikçe daha iyiye gideceğini umuyorum. Oğlumu bu sene satranç kursuna yazdırdım geçen hafta başladı. Bunun da olumlu atılmış bir adım olddugunu görüyorum. Kendi yogunlugumdan çocuklara istediğim kadar zaman ayiramadim bu sene ama yine de zaman geçirdiğimiz de kaliteli olmasına özen gösterdim. Pandemiden sonra artan ekran süresini epey kontrol altına aldık. Çocuklarla iletişim ve kaliteli zamanla ilgili kendime notum 10 üzerinden 6 olabilir bu sene. Umarım 2022 de daha kaliteli daha dolu zamanlarimiz olur çocuklarla. Ev işlerinde büyük işler için yardımcı aldım bu sene ve hem zihnen hem de yorgunluktan kurtuldum. En azından iki ayda bir yardımcı almaya devam edeceğim 2022 de de yine büyük işler için. Diğer kısmı esimle rahatlıkla götürüyoruz. Hafta içi ev dağılıyor maalesef ama her hafta sonu elden geçirince çok da büyük bir problem değil benim açımdan. Genel olarak değerlendirmem bu şekilde . Yarın vakit bulabilirsem 2022 için bir planlama yapmak istiyorum. Aklımda çok şey var ama tabiki bunun için zamanı etkin kullanmak en önemlisi. Yarın hedeflerim için iyice düşünüp bir şablon oluşturmaya çalışacağım yeni yil için.

Son düzenleme:
Merhaba günlüğüm yazayım yeni yıl hedeflerimi dedim ama yazamadım dün misafir ağırladım yeni yilin ilk misafirlerini çocuklu arkadaşlarımı çağırdım hem biz hem çocuklar sosyallestik yorucu olsa da iyi geldi
Yeni yıl hedefleri için ise yapmak istediğim çok sey var aslında ama benim oturup bir oncesinde yazmam lazım nasıl yapacağımı da planlamam lazım nedense bir erteleme var üstümde bugün saçlarıma keratin yaptırdım çarşambaya da ombre için randevu aldım ve çarşamba günü cildiye ye gideceğim onumuzdeki hafta için yapacaklarim bunlar bunların dışında bir sürü hayatima sokmak istedigim şey var
Öncelikle namaza samimiyetle başlayıp bırakmamak istiyorum
Kendi tarzimi yansıtan sadece kendim beğendiğim için giyeceğim kıyafetlerim takilarim olsun istiyorum tabi bu alışveriş için hem para hem zaman lazım sömestr bunun için uygun olabilir
Tabiki bı 5-6 kilo verip onu korumak istiyorum bunun için sağlıklı beslenme ve spor olmalı spora devam edemeyeceğim çünkü online eğitim aldım ve saatleri çakisiyor ama evde yürüyüş bandım var bantta yürüyerek o saattlerde bana iyi gelecek videolar dinleyebilirim
Bu sene haftalık ajanda alıp haftalık olarak yapmak istediklerimi planlayip detaylı uymak iyi olacak gibi inşallah bugün bunun için bir aksiyon alıp yeni yıl planlarımı hazirlamis olurum
Çok güzel bir yıl olacak hissediyorum içime dönmek o kadar iyi geldi ki yeniden doğmuş gibiyim çok güzel günler geliyor hissediyorum ☺️

Eveeet bu yılın hedeflerini gecikmeli de olsa yazalım bakalım

Yüksek lisans ders dönemini güzel bir ortalama ile bitirip tez dönemini de yarılamış olmam lazım önümüzdeki sene bu zamanlarda : Bu hedefim için her gün mutlaka akademik çalışma yapmam lazım.

İngilizcemi geliştirmek: Hem akademik çalışmalar hem de doktora başvurusu için İngilizcemi okuduğumu tam anlayabilecek bir seviyeye ulaştırmak istiyorum. Bunun için küçük adımlar ilkesiyle elimde olan YDS kitaplarından günlük olarak bir ya da iki metin inceleyeceğim kelime defteri tutmaya devam

Kişisel Gelişimim için: Kitap okumak ayda en az iki kitap okumak istiyorum. bunun için de her gün okumalıyım tabiki. Buna ek aldığım eğitimler var Yeme bozukluklarında ikinci kısımı almamıştım. 8-9 Ocakta bu eğitimi tamamlayacağım. 28 Ocak-28 Mart arasında BDT eğitimine kayıt yaptırdım. sonrasında BDT eğitimi ikinci modülü tamamlamak istiyotum bu sene eğer açılırsa.

Bakım: Bugün saçlarıma keratin bakımı yaptırdım. Çarşamba günü Cildiye ye gidip cildim için muayene olmak istiyorum. Hem cildim hem saçlarım için aksatmadan bakım yapmak ve eksik varsa eğer vitamin desteğini de düzenli almak istiyorum.

6 kilo verme hedefim var. Bu sabah 69.3 kilo idim. Kendimi 62-63 kilolarda beğeniyorum ve sağlıklı hissediyorum. Bunun için yine küçük adımlarla yaza kadar sağlıklı beslenerek bu hedefe ulaşmak istiyorum. Aynı zamanda her gün yürüyüş bandımda 6-7 arasında 45 dk yürüyüş yaparak bu hedefimi desteklemek istiyorum.

Çocuklar: Oğlumu satranç kursuna yazdırdım. Her gün 15 sayfalık iki kitap okuyarak gidiyoruz ödevlere ek. Ekran süreleri epey azaldı. Şu anda durumdan memnunum. Kızım okula alıştı şükürler olsun. Onu kendimle sosyal ortamlara mümkün olduğunca sık sokuyorum. Kesme boyama çizgi çalışmaları ile desteklemeye çalışıyorum. Her gün yediyle dokuz arası çocuklarla benim saatimiz. Genelde ödev kitap okuma ve bu tarz aktivitelerle geçiyor. İkisi güzel oynamaya başladılar. Artık ben onlarla pek oynamıyorum. Bu yaz ikisini de yüzme kursuna başlatmak istiyorum.

Eşle ilişkiler: Burası gayet dengeli çok şükür. Aynen devam.

Arkadaş İlişkileri: En azından iki ayda bir falan eve misafir almak istiyorum. Farklı arkadaş gruplarımı sırayla davet etmek istiyorum ve arkadaşlarımla dışarı planları yapmak da. Bu pandemiden dolayı epey azaldı tekrar çoğaltmak istediğim bir konu.

Okul İşleri: Okuldaki işlerimde ajanda kullanıyorum. Mutlaka her Cuma diğer haftanın yapılacaklarını ajandama not alıyorum. Beni en zorlayan işten başlayarak mümkün olduğunca günün işlerini öğle arasından önce bitirmeye çalışıyorum. Gayet verimli gidiyor bu sene. Okuldaki işleri yetiştirme ile ilgili bir sorunum yok. Öğleden sonraya genelde iş bırakmadığım için ingilizce çalışma ve kitap okumayı okulda halletmeye çalışacağım.

GÜNLÜK RUTİNDE YAPILACAKLAR LİSTESİ
  1. Namaz. 5 vakit. Bunun bahanesi yok unutma.​
  2. Sabah cilt bakımı. Yıkama jeli ile yıka. Tonik. Nemlendirme. Göz altı. Makyaj.​
  3. Okul işleri. Her günün işini ertelemeden gününde bitir.​
  4. Kitap okuma. (45 dk -1 saat civarı.)​
  5. İngilizce metin çalışması. En az bir metin.​
  6. Yürüyüş bandı 45 dk. Ve kendini geliştirecek bir video dinle burada.​
  7. Sağlıklı yiyecekler tüketme.​
  8. Çocuklarla vakit geçir.​
  9. Akademik çalışma yap.​
  10. Meditasyon yap.

Merhaba günlük bugün verimli geçti diyemem alışma süreci diyelim
Sabah okula bir gittim biri börek getirmiş biri kalburabastı haşhaşlı çörek yahu sizin bana kastınız mi var diyesim geldi düzgün kahvaltı etmediğim için de yedim sonra gün boyu bir doymak bilmedim çünkü yeterli beslenmedim bunun için yanımda sağlıklı atistirmalik bulundurmaya özen gosterecegim yarın ve daha güzel bir beslenme olur inşallah
spor yapmadim çünkü gelince uyudum vakit kalmadı
okuldaki işleri hallettim ama İngilizceye bakmadım oğlumun okuma bayramı olacakmış bu hafta sonu benim de eğitimim var katilamayacagim buna çok canım sıkıldı ve öğleden sonraki buna can sıkarak boş boş geçirdim 🥴
Kitap okuma tamam
Akademik çalışma tamam
Namaz bir vakit kıldım tabiki berbat
İşte böyle .

Bugün cildiyeye gittim dahiliye ye gidip tahlillerime baktırdım saçıma ombre yaptırdım bunlar güzel ama günlük rutinden bir şey yapmadım 🥴

Merhaba sevgili günlük bu hafta final ödevlerini tamamlamayla geçiyor büyük oranda bitti bir ödevim kaldı onu da çarşambaya kadar bitiririm umarım yarın okul çıkışı dosyalama işlerini tamamlasam iyi olur ders dönemi bitiyor güzel bir ders dönemi geçirdim ama yapmak istediğim çok şey var daha öğrenmeyi gerçekten seviyorum tutkuyla araştırıp okuyorum ama işte diğer sorumlulukların arasında buna vakit ayırmak oldukça zorlayıcı oluyor bu hafta sonu yeme bozuklukları eğitimnin 2. Modülünü de tamamlamış oldum çok verimli dolu dolu bir eğitimdi bu ayın sonunda bilişsel terapi eğitimim basliyor eğer maddi imkanı ayarlayabilirsem duygu odaklı terapi eğitiminin de birinci modülü bu ayın sonunda
Ödevlere odaklandigim için diğer işler aksadı inşallah Çarşamba ödev tesliminden sonra bir daha gözden geçiririm rutini ve daha iyi uyabilirim 😊

Yeme meselesini de detaylı ele almam lazım
Öncelikle gün içerisinde çok az beslenip akşamları yoldan cikiyorum bunun için gündüz de yeterli beslenmeyi oturtmam gerek biliyorum ki yürüyüş bandına çıkmaya başladığımda aksam yemelerim zaten azalacak
Bir de duygularını yeme meselesi var tabi duygu düzenleme konusunda çalışmalıyım kendi üstümde ozellikle kaygı ve degersiz hissttigimde ne bulursam yiyorum bir de sosyalleşmek yemek değildir sadece bir kahve ile de bir fincan çay ile de sosyallesilir tatlı söylemek zorunda değilsin hem daha ekonomik
Lütfen artık bilmen gereken her şeyi biliyorsun ve surunduruyorsun yap ve olsun bahane uydurma bu senin hayatın değil sadece bir parcasi

X