Vajen Estetiğini Jinekologlar mı Yapmalı Yoksa Plastik Cerrahlar mı Yapmalı?

canayakxixn

Bir Nefes&Düş Gibi
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
4.916
3
49
Bu konuyla ilgilenen,ihtiyaç duyan arkadaşlara daha faydalı olması açısından ayrı bir başlıkta tartışmayı açık buldum.Herkesin bu konuda kafası bayağı karıştı ve kararsızlık sözkonusu.Deneyimlerimizi ya da düşüncelerimizi buradan paylaşabiliriz.

Bu konuyla ilgilenen,ihtiyaç duyan arkadaşlara daha faydalı olması açısından ayrı bir başlıkta tartışmayı açık buldum.Herkesin bu konuda kafası bayağı karıştı ve kararsızlık sözkonusu.Deneyimlerimizi ya da düşüncelerimizi buradan paylaşabiliriz.

Canım cok iyi bir konuya değinmişsin Fakat kimse bişey yazmamış.Keske bişeyler yazsalarda benim gibi kararsızlar düşünmekten kurtulsa

Arkadaslar bende merak ettim arastirdim , yurddisinda bu isi sadece benim arastirdigim kadariyla Platik cerahlar yapiyor.Yani Kadin dogum uzmanlari degil .(YAPANLAR MUHAKKAK VARDIR BEN BULAMADIM )

Birde her jinekolog ayni degil tabiki hastanede calisanlar la muayenesi olanlar arasinda fark var burda ögle yani her doktor cerahlik yapamiyor ben buraya göre konusuyorum tabiki Türkiyede yasamadigim icin.

Benim tercihim heralde plastik cerhahlar olurdu internetde öncesi ve sonrasi resimlerine baktiysaniz dikkat edin hepsi plastik cerah iclerinde Jinekolog yok.

Estetik kelimesinden zaten ilk anlaşılan plastik cerrahi anlaşılıyor.Fakat bu alanda kendisini yetiştirmiş jinekologlarda var.Bence bu işi anlayan konuya hakim kişi yapmalıdır.Her estetikçi veya jinekolog başarılı olacak diye bir şey yok.İllede plastikçiler yapar bu işi sözüne katılmıyorum.Sanırım iyi araştırma yapılmalı bu konuda....................

Estetik kelimesinden zaten ilk anlaşılan plastik cerrahi anlaşılıyor.Fakat bu alanda kendisini yetiştirmiş jinekologlarda var.Bence bu işi anlayan konuya hakim kişi yapmalıdır.Her estetikçi veya jinekolog başarılı olacak diye bir şey yok.İllede plastikçiler yapar bu işi sözüne katılmıyorum.Sanırım iyi araştırma yapılmalı bu konuda....................

Evet canım cok haklısın.İyi araştırılmalı.Çünkü işin hem estetik boyutu önemli,hemde işlevi önemli.Mesela benim vajina iç dudaklarım ve klitorisim dısardan bakıldığında belli oluyor.Bazılarının ise sadece vajina iç dudakları belli oluyor.Yani demek istediğim sadece iç dudaklar belli olsa jinekologmu estetikçimi yapsın diye düşünmem.Ama diğerinde sanırım Klitorisin üstündeki deri fazlalığıda alınıyormuş ve gerekirse Dış dudaklara dolguda yapılıyormuş daha estetik olsun,daha iyi kapansın diye.Sonucta jinekolog yada estetkçi pratiği bol bu konuda uzman bir doktor bulmak lazım.

bence plastik cerrah yapmalı. Sonuçta oda koskoca cerrah,muhakkak ki vajinanın anatomik yapısını biliyordur.Ben bi program izliyorum.Başarılı bi plastik cerrah,tabiki sürekli estetik ameliyat yapıyor ve yaptığı ameliyatları gösteriyolar. vajina operasyonları için gelen kadınlar da var,onlarıda plastik cerrah ameliyat ediyo.Bu iş estetik, o yüzden plastik cerrah yapmalı bence.

bence plastik cerrah yapmalı. Sonuçta oda koskoca cerrah,muhakkak ki vajinanın anatomik yapısını biliyordur.Ben bi program izliyorum.Başarılı bi plastik cerrah,tabiki sürekli estetik ameliyat yapıyor ve yaptığı ameliyatları gösteriyolar. vajina operasyonları için gelen kadınlar da var,onlarıda plastik cerrah ameliyat ediyo.Bu iş estetik, o yüzden plastik cerrah yapmalı bence.

Carmin; O estetik programın adını verebilirmisin?Merak ettim canım.

canım ben digiturk te izliyorum onu. E News diye bi kanal var, 9.uncu kanal hatta. orda denk geldikçe izliyorum. genelde 12den sonra veriyolar.her türlü estetik operasyonunu gösteriyolar..

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi

Kızlar bendede doğum sonrası ister istemez aynı dert olmuştu. Vajina daraltma için kadın doğummu plastik cerrahmı derken Gayrettepe Florans nigtingale hastanesinde plastik cerrah Op.Dr. Serkan Dinar'a ameliyat oldum.Utanmayın derdinizi anlatmanız yetiyor öyle ayrıntılı muayenesi yok bu işin.Ameliyatta siz uyuyunca doktor görüyor ve hallediyor. Ameliyat narkozla oluyor ve 1 gece hastanede kalıyorsunuz. Uyandığınızda içerde bir pansuman oluyor onu hemşire alıyor ve işlem tamam hihoyyyt
2 ay ilişki yasağı oluyor sonra normal hayat.Bu işleme 5000 tl verdim hastane dahil.
Bu kadar sorunsuz olacağı aklıma gelmezdi
Sadece vajen daraltmaya mı 5000 tl verdiniz?Öyleyse çok pahalı.

Son düzenleme:

bence de plastik cerrah yapmalı...ayrıca hastane de çok önemli die düşünüorum.zira bu tür operasyonlarda anestezi ve yoğun bakım da çok önemli..bu hizmetleri gerçekten iyi sunan bir hastanede bu ve benzer türevli operasyonları geçirmek daha ii olur die düşünmekteyimm..sonuçta toparlayacak olursak iyi bir hastanede ve plastik cerrah tarafından yapılmalıdır diyorum..ucuz etin yahnisi çiğ olur arkadaşlar..operasyon sırasında ve sonrasında hiç birimiz problem yaşamak istemeyiz..sonuçta bu tür operasyonlar en hassas bölgemizde ve risk almamız en mantıklısıdır die düşünmekteyim..

bence de plastik cerrah yapmalı...ayrıca hastane de çok önemli die düşünüorum.zira bu tür operasyonlarda anestezi ve yoğun bakım da çok önemli..bu hizmetleri gerçekten iyi sunan bir hastanede bu ve benzer türevli operasyonları geçirmek daha ii olur die düşünmekteyimm..sonuçta toparlayacak olursak iyi bir hastanede ve plastik cerrah tarafından yapılmalıdır diyorum..ucuz etin yahnisi çiğ olur arkadaşlar..operasyon sırasında ve sonrasında hiç birimiz problem yaşamak istemeyiz..sonuçta bu tür operasyonlar en hassas bölgemizde ve risk almamız en mantıklısıdır die düşünmekteyim..

bende böyle bir ameliyatı plastik cerrahlar yapsın diye düşünüyorum, hem iz konusunda deneyimliler hemde iyi hastaneleri tercih ediyorlar.

bende böyle bir ameliyatı plastik cerrahlar yapsın diye düşünüyorum, hem iz konusunda deneyimliler hemde iyi hastaneleri tercih ediyorlar.
Kendini bu alanda yetiştirmiş konuya hakim jinekologlar da var hemde tam donanımlı özel hastanelerde titizlikle ve başarılı bir şekilde bu işi yapıyorlar.a.s.

arkadaşlar bu konu önemli ama plastik cerrahmı yoksa jinekolokmu ayrımına takılıp bu kavramlar üzerinde kara kara düşünecek kadar değil.yanii araştırıp tespit etmeniz gereken en önemli şey iyi bir uzman dr.ağırlıklı yaptığı ve başarılı bulununan opererasyonları hangisi.yani kısacası ilgili alanda braşlaşmış doktor seçmek en doğrusu yoksa teknik açıdan salt plastik çiler bunu yapmalı yada bu bölgenin anatomisine daha hakim diye jinekoloklar yapmalı diye kesin ve kati kararlar vermek bence yanlış olur.genital estetiğini sıkça yapan ve bu konuda rağbet gören bir plastik dr çok iyi fakat bu alanda tecrubesi az olan bir jinekoloktan daha eftaldir .kişisel fikrim ve eğilimim ihtisas alanı olarak daha donanımlı bulmam sebebiyle bu işi sıkça yapan ve sırf bu tür sorunlarla ilgilenen başarılı jinekolog olsada yinede değerlendirme yaparken objektif davranmak en iyisii..

Öncelikle ,şunu söylemeliyim ben bu ameliyatı jinekolog doktora yaptırdım .2sebebi var araştırdım soruşturdum ,estetik doktorlarada muayne oldum .Ameliyat olan diğer kişilerlede konuştum velhasıl plastik cerrahların aynı operasyon için en az iki katı ücret istediğini ve Türkiyede bu operasyonları olma konusunda ilk tecrübeyi jinekoloj dr.ların kazandığını öğrendim .bir çok kişinin ilk sorununu paylaştığı jinekologu ,yani ilk onlar başlamış yapmaya .Bu işestetik ,estetik dr. yapsın falan sakın ha kaç kere bu ameliyattan yapmış .sonuçlar nasıl araştırmadan teslim olmayın ,bir kaç kere müdahale edilemiyor çünkü.Plastik cerrahların kullandıkları teknik ki bu tekniğin dışına pek çıkmıyorlarmış dilim çıkarma yöntemi gerginliği uzun sürüyor ,kitoris çevresi ellenmiyor ve koyu görünümlü deri kalıyormuş.tabiki kişinin sorunununun büyüklüğü,plastik cerrahın o bölgedede uzmanlık kazanması sonucu mutlaka olumlu etkiliyordur.fakat jinekolojlar o bölgenin siniri damarı vs. konusunda daha fazla deneyim ve bilgi sahibi oldukları için klitorisede müdahale etmeye cesaret edebiliyorlar ve genelde istenmeyen fazlalıkları daha rahat temizliyebiliyorlarmış,tabiki soruşturmadan elinde ameliyat ettiği hastaların önce ve sonra resimlerini görmeden her jinekologada gözü kapalı güvenmeyin ben ancak size kendi ameliyat olduğum ve bu ameliyatı sık yapan doktorumu tavsiye edebilirim.Sizi çok güvende ve rahat hissettirecek çok tatlı bir hn.OPR. DR.YEŞıM YERÇOKweb siteside var internetten araştırabilirsiniz.1.750.tl gibi de bir ücreti var.şimdiden geçmiş olsun!!

Yurt dışın dada bu operasyonları yapan jinekoloğlar var fakat muaynaelerinde yapmıyorlar.önce ve sonra fotolarına gelince çoğu sitede aynı resimler var,yasal sınırlamalar gereği Türkiyede hastalarına ait fotoları estetik yada jinekolog dr.lar yayınlayamıyor ,resim varsa bile yabancı sitelerden alınmış görüntüler. Türkiyede bu operasyonları ilk yapmaya başlayanlar buna dikkat bayan jinekoloğlarmış,sebebini tahmin etmek zor değil çünkü sorunu olanlar zar zorda olsa jinekologlarına açılıyorlarmış ,Dolayısıyla bu tür oprasyonlara gelen talepler üzerine başlamışlar.

Şekerim plastik cerrahlar iki katı para alıyolar diyorsun Aylin hanım bir plastik cerrah hastanede iki ameliyatımı (vajinoplasti ve labioplasti)yapıp, 2500 almıştı benden, senin ki muayenehanede yapıp tek ameliyat için 1700 alıyor, hastanede olursa bi de üstüne hastane fiyatı ile ucuz mu oluyor?? Ayrıca kimin başlattığı değil, kimin iyi yaptığı önemli!!!

Son düzenleme:
Tabiki iyi olmasa sonuçtan memnun kalmasaydım ,zaten tavsiye etmezdim . benim sorunum tek taraflı ve bir kazadan kaynaklanan bir sorundu o yüzden muaynanede 30 dk gibi bir sürede oldu.hastanede isteseydim 2000tl sizinki gibi vajen daraltma olsaydım 2500 tl olacaktı yani bir farkı yok ,ayrıca operasyon olalı 1 hafta oldu , siz ne zaman oldunuz ? doktorunuz şu andada mı aynı ücreti alıyor onu bilemem, Aylin hn da iyi bir dr.olabilir, evet fiyatıda uygun olabilir lakin fiyat hastaneye ve kullanılan malzemeye göre değişiyor ,yani önemli olan plastik cerrah olsun jineko log olsun pratiği olan tecrübesi olan iyi DR ları , sorunu olan, çözüm arayan arkadaşlara tavsiye etmek diye düşünüyörum yani sonuç olarak aynı fikirdeyiz.

vajina daraltma ameliyatlarına her iki hekimde girebilir fakat bazı jinekologlar tek başınada yapabiliyor bu tür ameliyatları önemli olan vajinanın anatomisini iyi bilmesia.s

X