UZUN BİR DERTLEŞME OLDU:)

O küçük şeytansa, sen de büyük şeytanı oyna. Yüzüne gül, inceden inceden de hareket et. Alttan işle kocana da o zaman. Bak bana bunu bunu yaptı deme. Birgün üzgün olup, neyin olduğunu eşin sorunca ;
Eşinin annesi için, anneme X lafı etti çok üzgünüm bugün konduramadım falan de mesela. Kendi içlerinde tokuştur onları. :KK70:
Kendini katma, zararlı çıkarsın.

Günlüğü okumanız büyük ayıp.

Ayıbı yapıp okumuşsunuz , size olan nefretinide görmüşsünüz ...

Hatta beddualarını !

Bu saatten sonra alemi cihan olsa o kızla hiç bir şey bilmiyormuş gibi davranıp görüşmem ben. Onda da bana iş,kpss soracak yüz olmaz.

Madem okudun , yüzleşip , hadi yavrum eyvallah diyeceksin .

Ha günlükte yazdıklarına sebep ne onu da bilemem tabii . Gerçekten kötü bir yenge iseniz ,;nefretini günlüğüne kusması da olası .

Grup murup onlar işin hikaye kısmı .

Yok yere benden bu denli nefret edip , aileme beddualar yazan bir kardeşe sanırum eşimden de tepki beklerdim .

Tabii ki yok yere mi , ne yere ? onu siz bilirsiniz .
yok ben zaten ayıbımı kabul ediyorum inanın burada ne yengeler ne ilişkiler var ben kendimi sorgulamadım mı zannediyorsunuz hem de nasıl sorguladım. Çok iyi de davrandım hediyeler aldım harçlık verdim. Gezdirdim evimde ağırladım elini bir işe sürdürmedim tatildesin diye. Yemin ederim kendi kardeşlerime göstermediğim töleransı ona gösterdim belki de çok yüz verdiğim için şımardı. Eşimde farkında her şeyin ama ne yapayım kardeşim işte atsam atılmaz satsam satılmaz diyor hatta en son bayramda yine çok büyük terbiyesizlik yaptı eşim de gördü bunu çok üzüldü ezildi mahcup oldu onun adına . Hatta bazen ben çok dolduğum da konuşuyor ama yok kız yine şeytan yine şeytan. Çevremdeki herkes bana hak veriyor tabi beni sevdikleri için objektif olmazlar diye konu açtım buraya sizin yorumlarınıza çok ihtiyacım var.

sorduğu sorulara cevap vermemişsiniz o da sizin olmadığınız bir gurup kurmuş çok normal değil mi ?
ben bir şeytanlık göremedim..
hem önceki konularda bahsetmiştim hem de az önce bir arkadaşta sizin gibi bir şey söylemiş onları okuyun ona göre konuşalım isterseniz çünkü ergen gibi bir grup açtı diye bunları yazmadım canıma tak dedi artık. Sürekli yaptığınız iyi hareketlerden mana çıkarsa biri, ya da sizi küçümsese sürekli laf sokmaya kalksa eşinizde size hak verse ama kardeşim ne yapayım dese hatta ve hatta kayınvalidem terbiyesizlik yaptığnın farkındayız ama abisini kıskanıyor ıdare et tarzında konuşuyorsa cidden ben mi suçluyum?

Bence sıkıntı eşinizde, insan gerektiği yerde kardeşini gerektiği yerde eşini susturmali. Pasif bir adam herhalde.

Kızın şeytanlık ne yaptığını merak etim gerçekten bu anlattıklarınizda pek birşey bulamadım kardeşlerin kendi aralarında görüşmeleri kadar normal birşey bence yok ve sizin ve gorumcenizin yaşını cok merak ettim benceaynı zamanda neden cevap vermediğinizı de
yok benim Türkçe'm eksik ben ona karar verdim:) Hanımefendi yukarıda da yazdığım gibi (5 yıldır ) UZUN SÜREDİR ailenin içindeyim ağabeyiyle ilişkisi yok kızın iletişim sıfır yok öyle ballı börek kardeşlikleri falan ! HATTA VE HATTA ONLARIN ARASINDAKİ İLİŞKİNİN BİR NEBZEDE OLSA DÜZELMESİNİ BEN SAĞLAMIŞIMDIR eşimi zorla arattırdım yeri gelidi gezmeye çıkarttım ağabeyiyle yani zorlamamla oldu bunlar hep. En son da bayramda terbiyesizlik yaptı sonra bende bağlar koptu yazmışım ya ondan cevap vermedim işte yazdıklarına :) neyse biri size iftira atsa sürekli laf soksa sizi sürekli eksik görse dalga geçse eleştirse siz ne yapardınız? Başka bir arkadaşta sizin gibi sormuş ona yazdım azıcık ucundan onu okuyun daha önce ki konulara da göz atarsanız belki bir fikir oluşur kafanız da sevgiler saygılar:)

Bence sıkıntı eşinizde, insan gerektiği yerde kardeşini gerektiği yerde eşini susturmali. Pasif bir adam herhalde.
Evet eşim pasif ama bu da çok ilginç çünkü işinde bildiğiniz canavar abartısız. Sürekli insanlarla sorun çözen bir adam,özel hayatın da pasif, ilginç bir adama dönüşüyor:) ve cidden bu da etkiliyor ilişkileri.

Biri sizden nefret ediyorsa ne yapabilirsiniz ki? Nefretinin sebebini öğreneceksiniz bi konuşmayla güzellikle konusmak istiyorum derseniz sanmıyorum tersleyeceğini eşek değildir heralde o kadar. Sonra sebebi öğrenip çözüm üreteceksiniz ya hiç muhattap olmayalım dersiniz ya da insan gibi davranalım birbirimize dersiniz. Çocuk gibi uğraşmayla whatsappla falan olmaz sanıyorum

Biri sizden nefret ediyorsa ne yapabilirsiniz ki? Nefretinin sebebini öğreneceksiniz bi konuşmayla güzellikle konusmak istiyorum derseniz sanmıyorum tersleyeceğini eşek değildir heralde o kadar. Sonra sebebi öğrenip çözüm üreteceksiniz ya hiç muhattap olmayalım dersiniz ya da insan gibi davranalım birbirimize dersiniz. Çocuk gibi uğraşmayla whatsappla falan olmaz sanıyorum
5 yıldır aktif olarak sürekli sorun çıkıyor ve inanır mısınız 5 yıldır kızı kenara cekip ne derdin var ablacığım diye soruyorum bazen eteğindeki taşları döküyor karşılıklı özür diliyoruz sarılıyoruz sonra ben diyorum ki bak ablacığım gel sorunu benle konuş iletişimi koparma kocaman insanlarız diyorum. Gönlünü almak için hediyeler mi istersiniz gezmeye götürmeler mi harçlıklar mı her yolu deniyorum. Her ne kadar şuan görev yapmasam da öğretmenim ve önce işte ergen psikolojisi aileye kabul edemedi ağabeyini kıskandı falan diye hep yapıcı olmaya çalıştım ama sonuç ne biliyor musunuz kocaman bir hiç. Ben de insanım ve doldum artık git gide terbiyesizlik boyutunu aşıyor, artık kocaman kız oldu iyi bir bölüm okuyor ama yok yine yapacağı pisliği yapıyor!VE ben cidden tükendim yollarım kapandı iyi desem yok kötü desem yok olmuyor.Buradaki bazı arkadaşlar ne yapmış biz bir şey göremedik falan diyorlar inanın bana yapılan terbiyesizlikler onlara da yapılmış olsa kıyametleri koparırlardı. Bilmiyorum cidden aklı başında yorumlara çok ihtiyacım var.

Evet eşim pasif ama bu da çok ilginç çünkü işinde bildiğiniz canavar abartısız. Sürekli insanlarla sorun çözen bir adam,özel hayatın da pasif, ilginç bir adama dönüşüyor:) ve cidden bu da etkiliyor ilişkileri.
Kesinlikle bu etkiliyor. Eğer eşiniz dediğim şekilde size de kardeşine de ikinizle alakalı mevzularda , haksız olana haksızsın bunu yapma diyebilseydi bir sıkıntı olmazdı. Genelde erkekler etliye sutluye karismayip ortalığın daha da gerilmesine sebep oluyorlar aslında.

Kesinlikle bu etkiliyor. Eğer eşiniz dediğim şekilde size de kardeşine de ikinizle alakalı mevzularda , haksız olana haksızsın bunu yapma diyebilseydi bir sıkıntı olmazdı. Genelde erkekler etliye sutluye karismayip ortalığın daha da gerilmesine sebep oluyorlar aslında.
Bayram da araba da terbiyesizlik yaptı eşim de gördü bunu nasıl üzüldü ezildi anlatamam size ama sonuç ne kayınbabam da yaptıkları terbiyesizliği gördü ertesi gün bunları benim evime getirdi tuttu bu şeytan ağabeyinin kucağına yattı bizde:) eşim de her şeyi unuttu gitti. Ama ben artık bana terbiyesizlik yapılmasına tahammül edemiyorum. Eşim de farkında bunun kendince sorunları çözeceğini söylüyor ama hiç umudum yok:KK43:

5 yıldır aktif olarak sürekli sorun çıkıyor ve inanır mısınız 5 yıldır kızı kenara cekip ne derdin var ablacığım diye soruyorum bazen eteğindeki taşları döküyor karşılıklı özür diliyoruz sarılıyoruz sonra ben diyorum ki bak ablacığım gel sorunu benle konuş iletişimi koparma kocaman insanlarız diyorum. Gönlünü almak için hediyeler mi istersiniz gezmeye götürmeler mi harçlıklar mı her yolu deniyorum. Her ne kadar şuan görev yapmasam da öğretmenim ve önce işte ergen psikolojisi aileye kabul edemedi ağabeyini kıskandı falan diye hep yapıcı olmaya çalıştım ama sonuç ne biliyor musunuz kocaman bir hiç. Ben de insanım ve doldum artık git gide terbiyesizlik boyutunu aşıyor, artık kocaman kız oldu iyi bir bölüm okuyor ama yok yine yapacağı pisliği yapıyor!VE ben cidden tükendim yollarım kapandı iyi desem yok kötü desem yok olmuyor.Buradaki bazı arkadaşlar ne yapmış biz bir şey göremedik falan diyorlar inanın bana yapılan terbiyesizlikler onlara da yapılmış olsa kıyametleri koparırlardı. Bilmiyorum cidden aklı başında yorumlara çok ihtiyacım var.
Bişey yapmasa buraya konu açıp dert anlatacak kadar olmazdınız zaten eminim hoş olmayan yönleri vardır ama gerçekten eşinin kardeşi olunca elden fazla birşey gelmiyor arkadaş değil yabancı değil aileden değil sonuçta hepsine bir nebze anlatılır da sizin konumunuz cidden zor. Hala büyüyememiş olabilir belki zamanla düzelecektir olgunlaştıkça. Yalnızdır belki. Yalnız olduğu için eşinizle aranızdaki ilişkiyi kıskanıyordur. Ya da gerçekten yobaz sevecenlikten insanlıktan bi haber olan bi arkadaştır. Kendi ailesiyle konuşmayı denediniz mi babasına annesine birinden korksa cesaret etmez heralde abiyi saymıyormuş zaten

Bişey yapmasa buraya konu açıp dert anlatacak kadar olmazdınız zaten eminim hoş olmayan yönleri vardır ama gerçekten eşinin kardeşi olunca elden fazla birşey gelmiyor arkadaş değil yabancı değil aileden değil sonuçta hepsine bir nebze anlatılır da sizin konumunuz cidden zor. Hala büyüyememiş olabilir belki zamanla düzelecektir olgunlaştıkça. Yalnızdır belki. Yalnız olduğu için eşinizle aranızdaki ilişkiyi kıskanıyordur. Ya da gerçekten yobaz sevecenlikten insanlıktan bi haber olan bi arkadaştır. Kendi ailesiyle konuşmayı denediniz mi babasına annesine birinden korksa cesaret etmez heralde abiyi saymıyormuş zaten
AHHH AHHH denemem mi denedim konuştum anneyle babayla, bana dedikleri ağabeyiyle arasındaki ilişki bozuk sizin de aranız iyi ya onu kıskanıyor sonra bizi senden kıskanıyor dediler ben daha ne yapayım bilmiyorum. Size yemin ediyorum bugün gelse özür dilese sünger çekelim abla dese yine affederim kardeşimden ayırmam, ölümlü dünya kötü olmak için çok vakit yok, hem kötü olsam elime ne geçecek ama olmuyor hep şeytanlık peşinde ve işine gelen insanlara da o kadar iyi ki aklınız şaşar. E bende bunları görüyorum ben miyim ailenin günah keçisi? Sinir sistemimi bozdular ailecek tek dert de bu değil inanın hepsi birbirinden şahane:)

AHHH AHHH denemem mi denedim konuştum anneyle babayla, bana dedikleri ağabeyiyle arasındaki ilişki bozuk sizin de aranız iyi ya onu kıskanıyor sonra bizi senden kıskanıyor dediler ben daha ne yapayım bilmiyorum. Size yemin ediyorum bugün gelse özür dilese sünger çekelim abla dese yine affederim kardeşimden ayırmam, ölümlü dünya kötü olmak için çok vakit yok, hem kötü olsam elime ne geçecek ama olmuyor hep şeytanlık peşinde ve işine gelen insanlara da o kadar iyi ki aklınız şaşar. E bende bunları görüyorum ben miyim ailenin günah keçisi? Sinir sistemimi bozdular ailecek tek dert de bu değil inanın hepsi birbirinden şahane:)
Valla Allah yardımcınız olsun psikolojisi bozuk muhtemelen siz böyle düşünürken, iyi niyetli yaklaşırken yaptıkları çok anlamsız ve saygısızca. Sizin gibi bir ablaya ihtiyacı olur bir gün, anlar. Ona da biri aynı şekilde davranır, anlar. Büyür olgunlaşır, anlar. Yani her durumda sizin kaybedecek bişeyiniz yok bırakın kendi haline evinize kendinize bakın kimse ömür boyu kimseyle uğraşamaz :)

Valla Allah yardımcınız olsun psikolojisi bozuk muhtemelen siz böyle düşünürken, iyi niyetli yaklaşırken yaptıkları çok anlamsız ve saygısızca. Sizin gibi bir ablaya ihtiyacı olur bir gün, anlar. Ona da biri aynı şekilde davranır, anlar. Büyür olgunlaşır, anlar. Yani her durumda sizin kaybedecek bişeyiniz yok bırakın kendi haline evinize kendinize bakın kimse ömür boyu kimseyle uğraşamaz :)
Yüz yüze gelmek bile istemedigim için canım gibi sevdiğim memleketime bile gidemiyorum artık inanır mısınız:KK43: umarım dediğiniz gibi olur da bir gün beni anlar ya da olgunlaşır. Güzel msjlarinız için teşekkür ederim:)

Yüz yüze gelmek bile istemedigim için canım gibi sevdiğim memleketime bile gidemiyorum artık inanır mısınız:KK43: umarım dediğiniz gibi olur da bir gün beni anlar ya da olgunlaşır. Güzel msjlarinız için teşekkür ederim:)
Ne demek iyi geceler inşallah hersey güzel olur aranızda tatsızlık çıkmadan :KK54:

bence bir daha o küçük şeytan kavga sebebiniz olmasın, onu onemsemeyin, bırakın ne hali varsa görsün, yuz yuze geldiginizde de resmi davranın.. whatsapp grubu cok normal kardes onlar sonucta kendi aralarında sizden ayrı bir iliskileri olabilir buna karısamazsınız. gözardı edin olsun bitsin. esiniz sonra sizin takıntılı oldugunuzu dusunebilir bu kadar problem yaraatırsanız bu sefer de sizin aranız bozulunca o küçük seytan sevinir, sevindirtmeyinEn Büyük KK

Aslında yazılacak bin tane şeyim var ama sizi sıkmamak adına özet geçiyorum olayları kısaca. Eşimin mükemmel ötesi ailesinin hep benimle sorunları olur daha doğrusu benle olmasa bile kendi içlerinde de hep bir sorun hep bir kavga. Benden küçük görümcem var (ama ben ona artık küçük şeytan diyorum artık canıma tak dedi öğğğğğ getirdi) Bu küçük şeytanın yaptıklarını anlatsam ağzınız açık kalır, tam şeytan bazılarınız kesin bu nasıl sıfat diye üstüme gelecek ama gelmeyin arkadaşlar! Hani insanların bir sınırı vardır ya benim ki çok oldu geçileli, inanın çok ama çok hümanist bir insanım."Hayat felsefem üç günlük dünya insanın kalbini kırmaya değmez." Ama sürekli benim kalbim kırılıyor sürekli ben paramparçayım. Eşimle büyük kavgalarımızın tek sebebi sadece onun ailesi oluyor onlar dışında bir kere büyük kavga etmedik.

En son bu küçük şeytan bayram da bana terbiyesizlik yaptı cahil falan da değil her şeyin farkında çok iyi bir üniversitede okuyor . Ben de bunu sosyal medya hesaplarımdan ve telefonumdan sildim eşimle de çok güzel kavga ettik:) Bu arada tamam hiç etik değil baştan söyleyeyim hatta çok ayıp ama o küçük şeytanın yaptıklarının yanında benim ki solda sıfır kalır. Ben onun yazdığı günlüğü okudum hatta eşime de gösterdim.Benden nasıl nefret ettiğini :KK43: okudukça AMAN ALLAHIM KENDİMDEN ŞÜPHE ETTİM NE PİSLİK BİR İNSANMIŞIM DİYE HER HAREKETİMDEN HER KELİMEMDEN, BAKIŞIMDAN İĞRENÇ İĞRENÇ MANA ÇIKARMIŞ NELER NELER YAZMIŞ AKLINIZ HAYALİNİZ DURUR. ANCAK ÇOK AĞIR AKIL HASTALARI BU KIZIN BANA DUYDUĞU NEFRETİ DUYABİLİR ÜSTELİK BENLE DE KALMAMIŞ AİLEME KARDEŞLERİME NE HAKARETLER NE BEDDUALAR ETMİŞ RUH HASTASI MANYAK .
Eşim bundan sonra her şeyin değiştiğini söyledi.(daha önce ki kopan kıyametler de de hep bunu söyleyip kardeşinin yaptığı terbiyesizlikler değişmediği için benim eşime zerre güvenim kalmadı, bu konu da hiç bir şeyi çözemiyor ben de git gide daha çok hırçınlaşıyorum)

Neyse konuya geleyim:)erkek kardeşi aile içi bir grup kurmuştu whatsapp da 9 ay önce arada aile içi komik şeyleri paylaşılıyordu biz memlekette değiliz farklı bir ildeyiz foto falan atıyorlardı. Eşim,ben,küçük şeytan ve kardeşi var grupta. Bu olaylardan sonra grupta kpss puanlarını falan sordu şeytan bana, hiç cevap vermedim daha sonra da işle ilgili bir şey sordu ben yine cevap vermedim eşim cevap verdi çok lazım ya:KK66: Daha sonra bu şeytan ağabeyleriyle grup kurdu benim sessizliğimden sonra yani. Sürekli paylaşım yapıyor sürekli resim sürekli muhabbet ( Çoğunuz şöyle diyecek eee ne var bunda kardeş onlar.Hayır arkadaşlar bunun cidden kardeşlikle ilgisi yok hepsi de yıllardır whatsapp kullanıyor yeni mi aklı başına geldi şeytanın grup kurmak? hadi onu geçtim bu şeytan ağabeyini zerre kadar adam yerine koymaz aramaz sormaz eşim de onu aynı şekilde ama ne hikmetse sürekli eşimi arar sorar oldu sürekli yalaka yalaka yazışmalar falan.) Bu grubu gördükten sonra eşimle baya kavga ettim tamam kardeşi falan filan ama hep bana yaptığı terbiyesizlik yanına kalıyor azıcık omurgalı dursa şunun ağzının payını verse inanın bu bu kadar terbiyesizlik yapamaz dedim ki cevap yazıp şunu şımartma ama yok normalde msjlaşmayı sevmeyen adam benim zıtıma Bülbül -i şeyda oldu . Hadi bana akıl verin bayram da bu şeytanla yüz yüze geleceğim ne yapacağım ben mi abartıyorum siz olsanız bu olaylar karşısında ne yapardınız?

Nefret ettiği kadar varsınız yani, günlüğünü okumuşsunuz,abisi ile paylaşmıssınız, kız size soru sormui insan yerine koyup cevap vermemişsiniz sonra sizden el eteği çekince de sinirlenmişsiniz.Yok her zaman gelinler haklı değil.

X