Uzgunum ama birseylerde yapmak lazim.

-SWEET MOM-

All is well...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2.988
2.686
32
Merhaba sevgili kk hanimlari. Yapilan yardimin elbette ki lafi olmaz ama birsey ogrendim ve bu beni cok uzdu. Zaman zaman sma hastalarina gerek sms gerekse para gondererek yardim yapiyoruz. Insta da dolasirken o yavrulari oyle gormek beni cok uzuyor. Ama gel gelelim ki ogrendigim birsey beni uzdu. Bagis yaptigimiz bir hastanin babasi gelen paralari direk iddia sayfalarina yatiriyormus isim hatirlamiyorum ama cok kotu etkilendim. Sozde izinleri var ancak bu hesaplar denetlenmiyor mu? Sikayet edecek olursak hangi mercilere sikayet edilmeli bilgisi olanlar yazabilir mi? Tesekkur ederim.

O babayı nerden öğrendiniz link varsa atar mısınız? Hesaptan parayı çekemiyorlar ve çocuk için diye ben de hep sma lı şocuklara para gönderiyorum çünkü. Bazı mekanlarda kumbara gibi yerlerde sma lı çocuklar için para toplanıyor ya da okullardan zarflarla acaba onları harcıyor olabilir mi? Onlar denetlenmiyor her hangi birisi kullanabilir diye direk ibana gönderiyorum ben çünkü

Sma hastalarinin bir kurumu var ona edebilirsiniz bende yardim ediyorum Allah o babanın belasını versin
Beddua dönüp dolaşıp kendımızi yakınlarımızı bulur

Boyle demek yerine Allah ıslah etsın
Allah muvaffak eylesin
Allaha havale edıyorum dıyebılırsınız

Kendi iyiliğiniz için

Beddua dönüp dolaşıp kendımızi yakınlarımızı bulur

Boyle demek yerine Allah ıslah etsın
Allah muvaffak eylesin
Allaha havale edıyorum dıyebılırsınız

Kendi iyiliğiniz için
Sinirle söyledim ama bakarmisin adamin yaptığına ya insan çocuğunun parasına nasil göz koyar

banka ve smsleri çekemezler
diğer yardımları kullanıyor olabilir
bir aile daha vardı böyle galeri falan mı açmışlardı yalan olmasın
çocuk da ölüp gitmişti,aslında kurtulmuştu
merak ettiğim adam bunları yaparken bunu bilenler armut mu topluyor

O babayı nerden öğrendiniz link varsa atar mısınız? Hesaptan parayı çekemiyorlar ve çocuk için diye ben de hep sma lı şocuklara para gönderiyorum çünkü. Bazı mekanlarda kumbara gibi yerlerde sma lı çocuklar için para toplanıyor ya da okullardan zarflarla acaba onları harcıyor olabilir mi? Onlar denetlenmiyor her hangi birisi kullanabilir diye direk ibana gönderiyorum ben çünkü
linki bilmiyorum insta gecmisinden silmisim. Cidden denetleniyor mu hesaplar biraz rahatladim

Bende o yuzden sordum cidden aklim almiyor eger yapiyorlarsa gercekten. Ben hesaplarin valilik onayi oldugunu biliyorum ancak denetleme konusunda terddutlerim olustu.

Valilik onaylı hesaplarda işlem şöyle işliyor para tamamlanınca direk tedaviye aktarılıyor. Bu süreçte çocuğa bişey olursa o para başka çocuğun hesabına geçiyor. Yani o hesaplardaki parayı kullanamıyorlar. Elden vs toplanan yardımdır o.
Yaa insallah oyledir cok kotu vicdanim sizladi o cocuklarin adina. Duydugumdan bu yana uyuyamadim

o hesaplari sahis hesabi gibi kullanamiyorlar o zaman dogru mu anladim?

Luks araba ev vs aldi haberleri cikmisti bir aile icin ama ne denli dogru bilmiyorum. Sonucta sma icin gerekli olan para cok ciddi bi rakam mutlaka denetlenmeye tabiidir

Benim de yardım yaptığım hesaplardan iki tanesi hakkında böyle iddialar yapıldı. Bıraktım ondan sonra. Hele bir tanesini birbuçuk iki yıl takip etmiştim. Gıdım gıdım ilerliyordu. Üzülüyordum. Düzenli yardım yapıyodum. Çocuk vefat etti annesi hakkındaki iddialarla haberlere kadar çıktı. Ev falan almışlar, yıkamacı mı oto galeri mi ne açmışlar. Neler neler.
Çok büyük hayal kırıklığı oldu.

Bur tv programında çocuğun dedesinin araba alıp ailenin de otogaleri açtığını duymuştum. Smalı çocuklar para getirdiği için biri ölünce 2. 3. Çocuk yapan aile gördüm. Doktorlar bunu açıklıyor; Sma testi hem hamilelik öncesi, hem de hamilelik sırasında yapılabilen testler.
3. Olarak da Sma hastalığı ilaç verdikten sonra gerilemiyor maalesef. Cocuk sakatsa yine sakat kalıyor. Oksijen tüpü kullanıyorsa yine kullanıyor, hastalığın ilerlemesi duruyor sadece. Bence Lösemi çocuklar için bağış yapın. Kanser testler ile belli olmuyor; ailenin çocuğunun lösemi olduğunu bilme ihtimali yok. Kanseri atlatirsa çocuk yine normal şekilde yaşamaya devam ediyor üstelik. Tabii sizin kararınız, ben sadece öneri veriyorum.

Yorumlari okuyamadim qma benim bildigim kadariyla o para parca parca cekilmiyor tamamlandiginda toplu olarak aliniyor. Ha tabi tamamlandiginda parayi cekipbqskq amaclari icin kullanan varsa da evladina kör olmus demektir..

X