Deri ve Cilt Hastalıkları UYUZ OLABİLİR MİYİM?

agresifkiz

Güzelbirşeylerolsun
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2013
3.111
1.752
Arkadaşlar uyuz nasıl anlaşılır tam olarak? Kollarımda ve karnımda pütür pütür kırmızılıklar var kaşıntım hiç yok ama uyuzdan şüphelendiğimden midir nedir akşamda beri aşırı boynum kaşınıyor. Acile gitsem tanı konur mu bilemedim şu an. Yarın pazar zaten. Pazartesi cildiyeye gideceğim her türlü ama aşırı kafaya taktım. En net nasıl anlaşılır bu acaba? Cildim çok kuru bu ara aşırı stresliyim onlardan mıdır diye bir düşündüm ama uyuzu taktım kafaya nasıl anlaşılır bu? Tek yaşıyorum bu arada.

Siz saglikcisiniz degil mi? Emin olmak icin konulariniza baktim daha oncede uyuz suphesi konusu acmissiniz.

Cocukken bir kere ailece uyuz olmustuk. Kasinmaktan rezil olmustuk. Daha yurumeyi bilmeyen kardesim kapinin pervazina emekliyip kosesinde sirtini kasirdi. O yuzden kasinti yoksa uyuz olmayabilir diyorum. Ama tabi doktora gidip kesin sinuc alsaniz iyi olur.

Cocukken bir kere ailece uyuz olmustuk. Kasinmaktan rezil olmustuk. Daha yurumeyi bilmeyen kardesim kapinin pervazina emekliyip kosesinde sirtini kasirdi. O yuzden kasinti yoksa uyuz olmayabilir diyorum. Ama tabi doktora gidip kesin sinuc alsaniz iyi olur.
Acile gideceğim umarım hemen tanı koyabilir

Atopik ciltler aşırı kuruluktan kızarır ve kaşınır bence öyle bir şeydir sizinki.

Atopik ciltler aşırı kuruluktan kızarır ve kaşınır bence öyle bir şeydir sizinki.
Cildim aşırı kurudur evet ama kollarım ve göbeğimde gözle görülür minik minik sivilceler var kaşıntısı aşırı değil hiç yok hatta zaten görüntüden dolayı kurt düştü içime acile gidiyorum şimdi

Cildim aşırı kurudur evet ama kollarım ve göbeğimde gözle görülür minik minik sivilceler var kaşıntısı aşırı değil hiç yok hatta zaten görüntüden dolayı kurt düştü içime acile gidiyorum şimdi

Ben de aynıyım ondan demiştim inşallah korktuğunuz gibi değildir.

İnşallah koyar hemen uyuz durumunda işe nasıl gideceğim rapor veriyorlar mı acaba of aşırı moralim bozuk
Bulasici oldugu icin verir rapor. Bozmayin moralinizi Allah dermansiz dert vermesin uyuz ne ki biseycik olmaz.

uyuz olsa yerinde duramazsın kaşınmaktan, ben yalovada bi tatilde kapmıştım 3-4 ay hayatımın en kötü günleriydi artık kaşımaktan kanıyordu her yerim iz kalacak diye çok korktum. allahtan geçti.

Acilde uyuz tanısı koyamazlar bunun için sürüntü alıp mikroskopta bakmaları gerekir. Aman olsun uyuz tedavisi de almış olurum derseniz gidin ilaç yazdırın. Alerji ilacı alın ılık duş alın, Dermatoloji’ye özellikle eğitim araştırma veya üniversite hastanesine randevu alın

Uyuz kaşıntısı geceleri artar ve sıcakta artar bununla direkt ayırt edebilirsiniz. Çevrenizde başka kaşınan var mı? Bir de bildiğim kadarıyla uyuz nemi sevmiyor nemlendirin cildinizi bol bol. Acilde uyuz ilacı yazıyorlar bu arada sürüntü vs almadan.

Uyuz kaşıntısı geceleri artar ve sıcakta artar bununla direkt ayırt edebilirsiniz. Çevrenizde başka kaşınan var mı? Bir de bildiğim kadarıyla uyuz nemi sevmiyor nemlendirin cildinizi bol bol. Acilde uyuz ilacı yazıyorlar bu arada sürüntü vs almadan.
Bende hiç kaşıntı yok

X