Karın germe , diastazis rekti ve meme diklestirme sürecim

2. Ayda cıkar demisti 2.5 ay taktım. Gögüs korsesini 3 ay kullandım
Benim doktorum da korseyi erken çıkar der sanmıştım ama 7-8 haftaya kadar kullanmamı söyledi aksine göğüs korsemi 3. haftadan çıkar ay dedi ama ben takmaya devam ettim ona rağmen bir göğsümde sarkma oldu miaselinam miaselinam senin yazıları okuyarak yüksek destekli sporcu sütyeni aldım şimdi onu takıyorum

Selam arkadaşlar benim 6. haftam bitti tam 42 gün oldu ama göbeğimi dik durup kaslarımı serbest bırakırsam göbeğim dışarı pörtlüyor. Oturunca daha da beter. Kaslarım iyi dikilmemiş mi? yoksa yapım gereği gevşek kaslı biri miyim? yoksa sadece ödem mi? Birde sağ mememde biraz sarkma var doktor bakalım duruma göre 8 ayda bi dikişle düzeltiriz dedi sebebi deri cinsim gevşekmiş olabilir ikiz gebeliğe rağmen çatlağım yoktu

Selam arkadaşlar benim 6. haftam bitti tam 42 gün oldu ama göbeğimi dik durup kaslarımı serbest bırakırsam göbeğim dışarı pörtlüyor. Oturunca daha da beter. Kaslarım iyi dikilmemiş mi? yoksa yapım gereği gevşek kaslı biri miyim? yoksa sadece ödem mi? Birde sağ mememde biraz sarkma var doktor bakalım duruma göre 8 ayda bi dikişle düzeltiriz dedi sebebi deri cinsim gevşekmiş olabilir ikiz gebeliğe rağmen çatlağım yoktu
biz senle aynıyız biliyorsun
bahsettiğin kısım dikiş hizasıysa benim de öyle dışa bombeli gibi ama bazen dümdüz olabiliyor bence ödemliyiz
3.ayı bekliyorum ya da kişiden kişiye değişir kimisi 6.ay da tam iyileşme düzelme gösterir ama en geç 1 sene diyor uzmanlar
umarım en kısa zamanda toparlarız süreç sıkıntılı zaten

biz senle aynıyız biliyorsun
bahsettiğin kısım dikiş hizasıysa benim de öyle dışa bombeli gibi ama bazen dümdüz olabiliyor bence ödemliyiz
3.ayı bekliyorum ya da kişiden kişiye değişir kimisi 6.ay da tam iyileşme düzelme gösterir ama en geç 1 sene diyor uzmanlar
umarım en kısa zamanda toparlarız süreç sıkıntılı zaten
Hayır canım dikiş hizası değil direk çok yemişte göbeğim içerden şişmiş gibi üstelik sıkı diyetteyim hiiiiççç kilo veremiyorum 😔

Benim doktorum da korseyi erken çıkar der sanmıştım ama 7-8 haftaya kadar kullanmamı söyledi aksine göğüs korsemi 3. haftadan çıkar ay dedi ama ben takmaya devam ettim ona rağmen bir göğsümde sarkma oldu miaselinam miaselinam senin yazıları okuyarak yüksek destekli sporcu sütyeni aldım şimdi onu takıyorum
Benimkide orta destekliydi. Trendyolmillanınkinden aldım. Bana da sarkmıs gibi geliyor ama sarkmadılar bence. Yumusadıgı için artık asagı indi. Zaten aşağı incekti. Daha doğal görünüm var suan . Ama dik. Ben hala sporcu sütyeni takıyorum. İşe giderken arada normal olanlara geciyorum balenli.

Benimkide orta destekliydi. Trendyolmillanınkinden aldım. Bana da sarkmıs gibi geliyor ama sarkmadılar bence. Yumusadıgı için artık asagı indi. Zaten aşağı incekti. Daha doğal görünüm var suan . Ama dik. Ben hala sporcu sütyeni takıyorum. İşe giderken arada normal olanlara geciyorum balenli.
Öncelikle geçmiş olsun bende olacağım Haziran'da ameliyat ama gün yaklaştıkça acaba değecek mi diyorum.iki çocuk annesiyim sezaryanla ameliyat oldum malum sakmalarimda var ameliyat olduktan sonra iyiki oldum diyor musunuz

Öncelikle geçmiş olsun bende olacağım Haziran'da ameliyat ama gün yaklaştıkça acaba değecek mi diyorum.iki çocuk annesiyim sezaryanla ameliyat oldum malum sakmalarimda var ameliyat olduktan sonra iyiki oldum diyor musunuz
Bunu sürekli yazıyorum bu soruyu soranlara ama doktorunuzla herşeyi çok açık konuşun,istediğiniz her detayı belirtin.Bir de ameliyat sonrası hastasının arkasında olan doktor çok önemli bir sürü revizyon olması gereken arkadaşlarım oldu ben de dahil doktorun bunu kabul edip düzeltmeye yanaşması çok mühim.Bunun dışında eğer her şey sorunsuz geçer istediğiniz gibi olursa iyi ki oldum dersiniz.Bence değer👍

Bence gerçekten sarkıklığınız çoksa ameliyat olunuz mesela benim ikiz gebelikti çok kilo alıp verdim gerçekten berbat durumdaydı şu anda çok şişim ama önceki haline göre çok çok iyiyim birde hemen ayy zapzayıf olacam diye düşünmeyin süreç çok uzun

ihtiyaç duyuyorsanız olun bence
sıkıntı yaşayacağınız 2 hafta sonrasında yavaş yavaş normal rutininize dönebiliyorsunuz. Burda önemli olan doktor seçimi, iyi ve güvendiğiniz bir doktor olmalı bence sorun yaşayanların büyük yüzdesi doktor eli diğer kalan kısım ise kişiden kişiye değişen bünye meselesi
kendinizi ameliyat yönünde keşfedin,

29 Martta ameliyat oldum,hala ödemli olmama rağmen iyi ki oldum diyorum

X