Deri ve Cilt Hastalıkları Uyuz Hastalığı 2022

Merhaba ilacın 2dozunu ictiğimden beri kaşıntı neredeyse bitti yara olan yerlerde sadece kaşıntı var
Merhaba ne durumdasınız bende uyuzdan şüpheleniyorum aile hekimine gitcem ilaç daha etkiliyse onu alıyım bir aydan fazla oldu bu kaşıntılarım sirkeli suyla siliyorum vücudumu hafifliyo sonra tekrar ediyor

Biz ailecek kullandık hem hapı bende losyon+karanfil yağı+çay ağacı yağı+birde uyuz için çıkan özel yağlı losyonu karıştırıp sürdük günde 3defa kükürt sabun ve evi her gün temizledim evi resmen fısfısla Beyaz sirkeyi her yere sıkarak silmeden sıktım yatak yorgan yastık bol buharla utuledim bir hafta sonunda Beyaz sirkeyle her tarafımıza sıkıp bekleyip duşa girdik kurtulduk ikincisi doz ilacı 15 gün sonra içtik bakalım şimdilik geçti 🧿
Geçmiş olsun uyuz için çıkan özel yağlı losyonun marka VS isim paylaşabilir misiniz acil. Bende benzil benzonat aldım saçım da dahil uyguluycam çünkü saçımdan vücuda atan birsey var anlayamadığım

Merhaba ne durumdasınız bende uyuzdan şüpheleniyorum aile hekimine gitcem ilaç daha etkiliyse onu alıyım bir aydan fazla oldu bu kaşıntılarım sirkeli suyla siliyorum vücudumu hafifliyo sonra tekrar ediyor
Benzil benzonat yuzde 70 alkol ve sovan noir karışımını deneyin YouTube da bir kişi paylaşmış ben etil alkol ile karıştırıp uyguladim rahatlama oldu şimdi reçete edicek doktor arıyorum bunu hammaddeleri alıp kendim yaptım ben

Merhaba;
3 haftadır deli gibi yanmalı,kabarmalı,aşırı kaşınmalı,batmalı ve artık su toplamalı lanet gece uykusuna hasret bırakan yaşam kaliteni sıfıra indiren cildini bozan o deri altına işleyip bıkmadan usanmadan çiftleşip yumurtalar bırakan iğrenç böcek.. İlk elimde kabarmalar oldu ve ben alerji sandım sonra parmak aralarıma yayıldı beyaz sivilceyi anımsatıyor sonra başladı uykusuz geceler kaşınmalı yanmalı doktora gittim alerji olduguna karar verdik sonra koltuk alti gobek cevresi bacak ayak derken tüm vucuduma çiftleşme yatagına cevirdi 3.haftada uyzu teşhisi koyduk anti scab diye bi kremi 24 saat tüm vucuduma yedirdim ve bekledim 2 gün azalma hopp 3.gün tekrar hortlama ve su kabarcıkları eczane vazelinli bi karışım verdi bide sonuç sıfır. Mutasyona ugramiş yeni nesil uyuzumuz ülkefe ilerleyen ve degiskenlik gosteren tek sey virüs böcek salgın delirmek üzreyim ilaç hak getire. Bunu yaşayan yaşamakta olan abilerim ablalarim gardaşlarım gözünüzün yağını kemirem bana bi çözüm söyleyin ahirette duaciniz olurum nütfen nütfen nütfen
Merhaba ne durumdasınız bilmiyorum ama yıllardır burdan bilgi alırım bunu kendime borç bildim paylasmak istedim benzil benzoat li karışım isteyin özellikle doktordan dirençli uyuza şuan bu v. Çözüm. Ve saçlı bölgeye de uygayin boyun boğaz ense hatta ben tüm yüzüme sürüyorum kendimde fena göz yakıyor çocuklarda dikkat edin kullanımı ideali bir ay kadar ama çok kasmadan deli gibi temizlik yapmadan çok yıpratıcı hersey çünkü bu aşamada ben sirkeli sprey kullandım her zaman silme yapmadım çamaşırları yıkarken ilave şu koyup bol kopurttum üç dört gün yatağın üstünde beklettimarada üstlerine sirke sıktım acil kullanilacaklara içten sirke sıktım dıştan utuledim okul kıyafeti gibi eve giren herkes ilk kıyafet değiştirip el yıkasın ergen çocuklara müdahale etmek çok zor olsa da lambalara sirke sıktım sirkenin içine biraz kwelleda losyon döktüm güzelce calkaladim öyle sıktım kurtulduk mu bilmiyorum tek bildiğim benzil benzoat acayip rahatlama sağlıyor ama cildi fena yakıyor ama kwelleda gibi sonradan cilt lezyonu yapmıyor aklıma gelenler bunlar iki sene öncesi çok uğraşmıştım şimdi ham maddelerini alıp kendim evde yapıyorum birseyler hem maddi hem manevi zorcunku. Bence gecmemesinin de tek sebebi saçlı deriyi tutmaz demeleri saçtan vücuda atıyor ensem boğazım boynum sivilce doluydu benzil benzonat ile yarıya indirdim i ki üç günde Allahım tez zamanda Şafi ismiyle şifa versin herkese

X