Deri ve Cilt Hastalıkları Uyuz Hastalığı 2022

lanetliliris

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2017
24
10
31
Merhaba;
3 haftadır deli gibi yanmalı,kabarmalı,aşırı kaşınmalı,batmalı ve artık su toplamalı lanet gece uykusuna hasret bırakan yaşam kaliteni sıfıra indiren cildini bozan o deri altına işleyip bıkmadan usanmadan çiftleşip yumurtalar bırakan iğrenç böcek.. İlk elimde kabarmalar oldu ve ben alerji sandım sonra parmak aralarıma yayıldı beyaz sivilceyi anımsatıyor sonra başladı uykusuz geceler kaşınmalı yanmalı doktora gittim alerji olduguna karar verdik sonra koltuk alti gobek cevresi bacak ayak derken tüm vucuduma çiftleşme yatagına cevirdi 3.haftada uyzu teşhisi koyduk anti scab diye bi kremi 24 saat tüm vucuduma yedirdim ve bekledim 2 gün azalma hopp 3.gün tekrar hortlama ve su kabarcıkları eczane vazelinli bi karışım verdi bide sonuç sıfır. Mutasyona ugramiş yeni nesil uyuzumuz ülkefe ilerleyen ve degiskenlik gosteren tek sey virüs böcek salgın delirmek üzreyim ilaç hak getire. Bunu yaşayan yaşamakta olan abilerim ablalarim gardaşlarım gözünüzün yağını kemirem bana bi çözüm söyleyin ahirette duaciniz olurum nütfen nütfen nütfen

Benim gibi temizlik hastasi bir kadinin uyuz olmasida traji komik.nerden geldi nasil oldu bilmiyorum.ilk basra oglumda kasintilar basladi dr onlem amacli kwelade losy9lon verdi tabiki ilk o kullandi ve dogru bir uygulamada yapamadim

Daha sonra cildiye asit bazli bir ilac verdi ogkum cok acitmasina eagmen inatla tum vucud uygulamasi yapti 3 gun.birkac gun sonra vucudunkabar kabar oldu perisan:KK43:((egzamay dondu o asitle.kortizonku ilaclar vs hem uyuz gecmedi hem oglumun bembeyaz teni mahf oldu.bu sirada bizde 5 gun metrinle gezdik sonuc 0

Baska bir dr kwelada losyon verdi once kwelada bit losyonuyla yikandik 3 gun kwelada surduk hem ev mahvoldu hem bizim vucud .20 gunde 3 gun daha uyguladik.1,5 ay dedim tamm bitti. Bu esnada 3 ayi gecti uyuzla mucadelede.ekstra masumlar apartmani safiye modunda temizlik yapiyorum.hersey siyah posetlerde balkonda.sil Allah sil.her donemecde ayri ayakkabilar ayri montlar.yaziyorum ki okuyanlar bunun nasil ciddi birsey oldugunu anlasin . kovitten baska olay yok tek deddinmiz kovit.oyleki kovit iki kez olduk bir haftaya kurtulduk.bu nalet hayatimizin canini okuyor.evden yataklari esyalari bile attim.3 ay kimseyle gorusmedik.cocuklar mahf oldu.

Sonuc 2 aysonunda tekrar kasinmaya basladik.ne yapicagiz nasil biticek bu bilmiyorum.dr salgin var diyor.uyuz pandemisi var diyor.

Oglumun vucudu egzama,kortizonlu igneler dindiriyor tekrar aziyor.Allahim sen yardim diye hergun dua ediyorum.umarim bundan kurtulan biride cikar yazar nasil kurtuldugunu

Uyuz belirtileri nasıldır, küçük bir foto ata bilirmisiniz.

Oglumda tunel gorunumu var sanki bir igneyle cizilir deri ya egri bugru oyle.ve kucuk kirmizi slerji gibi aralikli dokuntuler.bendede kabuk bagliyor sanki sivilcelerin ustu
Görüntü her kiside farklı ozaman. Bizde de bisiler başladı ama anliyamadim. İğneyle çizili gibi değil, sivilce gibi sulu da değil. Sirke yapıyorum kaşıntı geciyor sonra belirti gidiyor. Pütür pütür bisiler çıkartıyorum ısılık gibi, kaşınıyor bazen kasinmiyor. Kaşıninca sirke li su geçiriyor. İlk kızımda sonra ben. Ufak kızımda bişi yok.

Görüntü her kiside farklı ozaman. Bizde de bisiler başladı ama anliyamadim. İğneyle çizili gibi değil, sivilce gibi sulu da değil. Sirke yapıyorum kaşıntı geciyor sonra belirti gidiyor. Pütür pütür bisiler çıkartıyorum ısılık gibi, kaşınıyor bazen kasinmiyor. Kaşıninca sirke li su geçiriyor. İlk kızımda sonra ben. Ufak kızımda bişi yok.
Benimde oyle putur putur.herkesdexayni etkiyi ve ayni goruntuyu gostermiyor.ozellikle diz ve dirsek bolgrlerinde putur putur bendeki goruntu.oglumda direk alerji ypiyor ve onda k8zamik gibi kucuk kucuk dokuyor.ve tunel belirli onda.

Benimde oyle putur putur.herkesdexayni etkiyi ve ayni goruntuyu gostermiyor.ozellikle diz ve dirsek bolgrlerinde putur putur bendeki goruntu.oglumda direk alerji ypiyor ve onda k8zamik gibi kucuk kucuk dokuyor.ve tunel belirli onda.
Bizde başlangıcı mı ki diye düşüniyorum artık. Hergun sirke suyu uygulama mi yapsam ki kızıma ve kendime. Endişelenmeye başladım ..

Bizde başlangıcı mı ki diye düşüniyorum artık. Hergun sirke suyu uygulama mi yapsam ki kızıma ve kendime. Endişelenmeye başladım ..
Ben bu hata yuzunden bu halecdustum cok pismanim ilk etapda bir losyon bir temizlikle gececekkken aylarim heba oldu cocugum mahf oldu.eger ki bir supheniz varsa gec kalmayin.ilacida cok iyi uygulayin tirnak aralarina varana kadar.

Ve bu sirkeli su hic bir ise de yaramiyor .yarasaydi bizde yarardi.ilac bu hastalikda sart.3 cesit ilac kullandik gene gecmiyor o denli de nefret birsey.
Sanırım başlangıç gibi gözüküyor, yarın ilk isim randavu almak. Şuan delilerce neti dolandım. Kükürt ve vazalin karışımı varmış herhalde, doktora taşınıp tedavi başlamam gerek. . Çay ağacı yağı, kese, kükürt sabunu yapanlar faydasını görmüşler. Hergun her tarafı ütü basarım, çarşaflar, halılar ve giyimler. Başlangıç sa inşallah kısa zamanda atlatırız. Sizede gecmis olsun, tez zamanda atlatirsiniz.

Kizlar benimde kardeşimin avuç iclerinde, ayaginda ve bacaklarinda değişik birsey çıktı surekli kasiniyor, doktora gitti net birsey soyleyemediler tahmininiz, bir fikriniz var mi?

Eklentiler

• derma 1.jpg
    derma 1.jpg
    119,4 KB · Görüntüleme: 4.441
  • derma 2.jpg
    derma 2.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 1.823
  • derma 3.jpg
    derma 3.jpg
    123,8 KB · Görüntüleme: 1.940
Kizlar benimde kardeşimin avuç iclerinde, ayaginda ve bacaklarinda değişik birsey çıktı surekli kasiniyor, doktora gitti net birsey soyleyemediler tahmininiz, bir fikriniz var mi?
Uyuz her kişide farklı gösteriyor herhalde, bizde böyle döküntüler olmadı. Belki bizde ilerlemedi, ilerleseydi belki döküntü yaralar oluşurdu. Başka doktora daha görünün. Ben acil doktoruna biz kasinıyoruz söyleyince ve pütür pütür bisiler çıkardığımız gösterince hemen uyuz tedavisine başladı.

Detayl8 bilgi yazarmisiniz nasil atlattijiz
Ben buraya detayli olarak yazmistim, yazilarimi nedense goremiyorum.
Ilk kizimda kasinti olustu, sonra bende ve en son kucuk kizima gecince doktora gitim. Eczanenin yaptigi karisimini kulandik. Orta da ne varsa kaldirdim ve posetledim. Yataklari yorganlari ve koltuklari utuledim devamli. Krec alip hertrafa pustkurtum. Giyimleri ve carsaflari devamli yikadim. Teyzemin kizinda fazla surmus.

Ben buraya detayli olarak yazmistim, yazilarimi nedense goremiyorum.
Ilk kizimda kasinti olustu, sonra bende ve en son kucuk kizima gecince doktora gitim. Eczanenin yaptigi karisimini kulandik. Orta da ne varsa kaldirdim ve posetledim. Yataklari yorganlari ve koltuklari utuledim devamli. Krec alip hertrafa pustkurtum. Giyimleri ve carsaflari devamli yikadim. Teyzemin kizinda fazla surmus.
Bunlari bizde yapiuoruz ama nafile.birtek eczanede kukurtlu karisim yapilmadi o kadar gerci onu yapipda gecmeyenlerde cok.size cok gecmis olsun darisi bizlere

Kızım çok kötü hala tedavideyiz yarın tekrar gidicem kwella losyon kasintiyi azdirdi resmen 5 aydır çekiyoruz herseyi posetliyorum 60 70 te yıkıyorum yataklara varana kadar utuluyorum heryeri günlük temizliyorum sirke sıkıyorum deliricem yok yok kurtulamicaz gibi psikolojim bozuldu

Eklentiler

• 20221105_221535.jpg
    20221105_221535.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 3.788
  • 20221105_221518.jpg
    20221105_221518.jpg
    118,7 KB · Görüntüleme: 6.596
X