Tuylucerceve'nin Diyet Günlüğü (52 kilo olma macerası)

05/01/2010
sabah:
2 adet haşlanmış yumurta
1 ince dilim çavdar ekmeği
avuç içi kadar beyaz peynir

ara:
2 kupa yeşil çay
5 adet fındık

öğle:
yarım tabak mercimek yemeği
avuç içi kadar kıymalı yumurta (sadece yumurtasını yedim)
1 kase makarna salatası

ara:
1 kupa yeşil çay
1 adet salatalık
1 adet mandalina

akşam:
1 kase tavuk suyuna çorba
1 adet muz

akşam ara için de tarçınlı süt ve muz yerim

(yaa bugün pek doymadım gibi günlük... ama sanırım öğlen çok az yediğim ve erken yediğim için ara öğünü fazla yedimm :26: neyse telafi etçez artık)

günlükçüğüm,

sabah kalkamadım kahvaltı için servisi de kaçırıyordum az kalsın.. mecburen;

Sabah;
2 adet kuru kayısı (evden çıkarken aldım)
yarım poğaça :KK43:

Ara:
1 kupa yeşilçay (bol limonlu)

:KK43::KK43::KK43:

Son düzenleme:
günlükçüğüm,

sabah kalkamadım kahvaltı için servisi de kaçırıyordum az kalsın.. mecburen;

Sabah;
1 adet kuru kayısı (sabah evden çıkarken ağzıma attım)
yarım poğaça :KK43:

Ara:

:KK43::KK43::KK43:

Problem görünmüyor burdan kahvaltında. Sadece az olmuş, artık bugün de öyle olsun ne yapalım. Yani çok mu yediğini düşündün de üzüldün. Öyleyse öyle değil yani :) Ne güzel cümle kurdum :KK1:

öğle:
1 kase yayla çorbası
1 adet tavuk butu
avuç içi kadar z.yağlı barbunya
yarım dilim kepek ekmeği

ara:
1 kupa yeşil çay (bol limonlu)
1 adet ufffaaaacıııkk elma
1 adet etsiz çiğköfte

bakalım akşam ne yiycem.. azıtmam cozutmam umarım :):26:

Son düzenleme:
Problem görünmüyor burdan kahvaltında. Sadece az olmuş, artık bugün de öyle olsun ne yapalım. Yani çok mu yediğini düşündün de üzüldün. Öyleyse öyle değil yani :) Ne güzel cümle kurdum :KK1:

Yani poğaça yediğim için üzüldüm hamur işi yemiyorum çünkü normalinde ama mecbur kaldım o yüzden... :26: Cümlen de gayet anlaşılır valla bir sıkıntı yok ben anladım en azından :KK1::KK34:

Benim metabolizmam inanılmaz yavaş. ayrıca PKO var bende.. O yüzden biraz sıkıntılı bir durum.. Metabolizma zayıf olunca kabızlık kaçınılmaz oluyor bu da kilo vermeyi zorlaştırıyor. Şanssızım bu konuda bayaa :KK43:

O yüzden yeşilçay ve bu tip bitkisel çaylara ağırlık veriyorum. Metabolizmayı çalıştırıcı etkileri varmış.. :21:

Öncelikle hem geçmiş olsun hemde azmin daim olsun demek istiyorum :nazar::KK42:

Bende de pcos var. pcoslular zor kilo verir evet asla pes etme
Ben 1 ayda 6 kilo vermeyi başardım.Senin de başarabileceğine inanıyorum :nazar:

Ayrıca kabızlığın için günde 3-4 kayısı yada sabah öğününde müsli tüketmen yararlı olacaktır :KK34:

Öncelikle hem geçmiş olsun hemde azmin daim olsun demek istiyorum :nazar::KK42:

Bende de pcos var. pcoslular zor kilo verir evet asla pes etme
Ben 1 ayda 6 kilo vermeyi başardım.Senin de başarabileceğine inanıyorum :nazar:

Ayrıca kabızlığın için günde 3-4 kayısı yada sabah öğününde müsli tüketmen yararlı olacaktır :KK34:

iyi dileklerin için teşekkür ederim canım...
! ayda 6 kilo çok iyi vermişsin... neler yaptın açıkçası merak ediyorum ben de uygularsam iyi olur :)
kabızlığım için kuru kayısı yiyip üstüne bardak bardak su içiorum ama ı-ıh. bana mısın demiyor resmen ne yapıcam bilmiyorum :KK43:
müsliyi denememiştim ama müslide fazla enerji var diye.. :26: etkisi var ise hemen başliyim.

07/06/2012

sabah:
2 adet haşlanmış yumurta
3 adet siyah zeytin
1 dilim ince çavdar ekmeği

Ara:
Çeyrek simit (mecburennn olduu geneee)
1 parmak kalındığında tel peynir
1 fincan çay

05/01/2010
sabah:
2 adet haşlanmış yumurta
1 ince dilim çavdar ekmeği

ara:
2 kupa yeşil çay
5 adet fındık

öğle:
yarım tabak mercimek yemeği
avuç içi kadar kıymalı yumurta (sadece yumurtasını yedim)
1 kase makarna salatası

ara:
1 kupa yeşil çay
1 adet salatalık
1 adet mandalina

akşam:
1 kase tavuk suyuna çorba
1 adet muz

akşam ara için de tarçınlı süt ve muz yerim

(yaa bugün pek doymadım gibi günlük... ama sanırım öğlen çok az yediğim ve erken yediğim için ara öğünü fazla yedimm :26: neyse telafi etçez artık)
Neden acıktın söyleyim ben sana ,
öğlen az filan yemedin gayet iyi ama mercimek ve makarna korbonhidrat değerleri yüksek besinler.:nazar: makarna, mercimek yada kuru fasülye yediği zaman yanında salata yada yoğurt tercih et .
akşam öğünlerin çok zayıf bir tabak çorba - yoğurt seni gece boyu tok tutmaz, en son öğünün meyve- süt -ayran vb şeyler bile kurtarmaz.
Öyle gece boyunca açlıktan kıvranırsın.çok açken yediğin besinler yağ olarak depolanırmış. zayıflayacağım diye kendini aç bırakma
Akşam öğünlerin çok zayıf. imkanların doğrultusunda akşam öğünlerine sebze- salata eklemeye gayret et.
kabızlık yaşıyorsun madem muzu biraz azalt en azından günde 1 tane ile sınırla .
Birde hem 2 haşlanmış yumurta , hemde öğlen kıymalı yumurta bu eder günde 3 yumurta
sabah 2 haşlanmış yumurta olabilir ,bir günde 3 yumurta fazla değil mi ?
Her şeyin fazlası zarar .en azından gün aşırı yemeye dikkat et. ( bir gün ye bir gün yeme :)

Neden acıktın söyleyim ben sana ,
öğlen az filan yemedin gayet iyi ama mercimek ve makarna korbonhidrat değerleri yüksek besinler.:nazar: makarna, mercimek yada kuru fasülye yediği zaman yanında salata yada yoğurt tercih et .
akşam öğünlerin çok zayıf bir tabak çorba - yoğurt seni gece boyu tok tutmaz, en son öğünün meyve- süt -ayran vb şeyler bile kurtarmaz.
Öyle gece boyunca açlıktan kıvranırsın.çok açken yediğin besinler yağ olarak depolanırmış. zayıflayacağım diye kendini aç bırakma
Akşam öğünlerin çok zayıf. imkanların doğrultusunda akşam öğünlerine sebze- salata eklemeye gayret et.
kabızlık yaşıyorsun madem muzu biraz azalt en azından günde 1 tane ile sınırla .
Birde hem 2 haşlanmış yumurta , hemde öğlen kıymalı yumurta bu eder günde 3 yumurta
sabah 2 haşlanmış yumurta olabilir ,bir günde 3 yumurta fazla değil mi ?
Her şeyin fazlası zarar .en azından gün aşırı yemeye dikkat et. ( bir gün ye bir gün yeme :)

Yaaa aslında haklısın ama işyerinde olduğum için o gün yemekte ne çıkıosa onu yemek zorundayım.. o gün salata ve yoğurt yoktu bu yüzden de makarna salatası yemek zorunda kaldım...

akşamları hiç acıkmıyorum aslında. o 1 çorba beni tutuyor. çünkü akşam 8de evde olduğum için normalinde de 6dan sonra bişey yememek gerektiği için 1 kase çorba iyi geliyor. ama yoğurt yemeye çalışıyorum olabildiğince.
günde 3 tane yumurta çok evet ama o 3. yumurta planlanmış değildi yine işyerindeki koşullar gereği oldu. :) zaten 2 günde 1 yumurta yemeye çalışıorum. spor yaptığım için proteine ağırlık veriyorum ama karbonhidratta tüketmem lazım.. yoksa hoppp verdiğim kiloları alırım di mi :)))

tavsiyelerin süper oldu canımmm çok teşekkür ederimmmm biraz silkelenip kendime gelmem lazım :)

sabah: (aslında öğle oldu :KK1: )
avuç içinden küçük kaşar peyniri
1 dilim kepek ekmeği
2 adet küçük sosis

ara:
5 adet fındık
1 kupa biberiyeli çay (nurs lokman hekimin)

akşam:
1 kase tarhana çorbası
1 tabak bezelye
1 kase yoğurt

ara:
1 bardak tarçınlı süt

Canim simdi 63 kilomusun.. bn 63 kiloyum 85 den 54 de dustum ama iki senedir 60 63 oluyorum karar verdim 52 olcam bana gore cok yiyosun sen oyle gibi geldi simit kilo yapar bn puan diyeti ypmistim bugun basliycm ins.. ikimizde 52, olaalliiiimm

Canim simdi 63 kilomusun.. bn 63 kiloyum 85 den 54 de dustum ama iki senedir 60 63 oluyorum karar verdim 52 olcam bana gore cok yiyosun sen oyle gibi geldi simit kilo yapar bn puan diyeti ypmistim bugun basliycm ins.. ikimizde 52, olaalliiiimm

Canım 69,9 ile başladım 1 haftada 67,4 'e indim. Yani 2,5 kilo verdim. Aslında çok yemiyorum buraya yazınca öyleymiş gibi duruyor ama işin aslı öyle değil.. Ki aç kalmak zaten iyi değil metabolizmanı durduruyorsun.. Ben olması gerektiği gibi yiyorum. paketlenmiş olan her üründen uzak durmaya, doğal olan şeylere yönelmeye çalışıyorum. ama çalıştığım için maalesef simit, poğaça gibi şeylere maruz kalabiliyorum ondan da az yiyorum zaten. eğer onu yediysem akşama muhakkak dengeliyorum..
burada önemli olan aç kalmadan kilo verebilmek.. ikimiz de 52 olalım süperrrrr olalım birbirimize destekkkkk olalımmmmmmmmm :))))En Büyük KK:129:

Sabah aç karna: 1 adet biberiyeli çay içtim.

Sabah:
1 dilim kepek ekmeği
2 adet haşlanmış yumurta
avuçiçi kadar beyazpeynir
3 adet siyah zeytin
bol domates salatalık

Ara:
1 bardak sade nescafe

Canım 69,9 ile başladım 1 haftada 67,4 'e indim. Yani 2,5 kilo verdim. Aslında çok yemiyorum buraya yazınca öyleymiş gibi duruyor ama işin aslı öyle değil.. Ki aç kalmak zaten iyi değil metabolizmanı durduruyorsun.. Ben olması gerektiği gibi yiyorum. paketlenmiş olan her üründen uzak durmaya, doğal olan şeylere yönelmeye çalışıyorum. ama çalıştığım için maalesef simit, poğaça gibi şeylere maruz kalabiliyorum ondan da az yiyorum zaten. eğer onu yediysem akşama muhakkak dengeliyorum..
burada önemli olan aç kalmadan kilo verebilmek.. ikimiz de 52 olalım süperrrrr olalım birbirimize destekkkkk olalımmmmmmmmm :))))En Büyük KK:129:

olalımmmmmmmmmmm :):) bir hafta da mukemmel vemrişin gerçekten ama simit yerine bence form bıskvleri ye.. inşalah sonucu güzel olurrr :)

X