Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Ben temelde sorunun Türk annelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.Eski nesilde bir "erkek evlat" kavramı mevcut ve dengeyi kurmayı da bilmiyorlar.Herkes anasına bağımlı olmayı bağlı olmak sanıyor.

Ben tek çocuğum.Ona rağmen diyelim ki annemle bir yemek üzerinden konuşuyorsak ve odada erkek çocuğu varsa ,annem;" Amaa o erkek evlat,canı çeker" vs diyor:))) Ulen kızların canı çekmez mi,ne alaka..Bu düzeni bozarsak bozarsak biz bozarız.Ama bir nesil arada kaynıcak gibi gözüküyor.
Eski kafalı insanlar toprak olmadıkça bu anlayışları değişmez. Bi 50 - 100yıl sonra bu durumların daha iç açıcı olacağına inanıyorum. Ama bir şehir var mesela bildiğim orasının iflah olması için bin yıl gerekli belki de. Aşırı yobaz. Kadınlar sadece hizmet eder bir toplulukta önce erkeklerin karnını doyururlar erkekler hep masada kadınlar yerde yer yemeğini. Kadınlar evde geçirir ömürlerini balkonu olanlar biraz daha şanslı gün yüzünü birazcık görebilirler ordan. Ay yazarken iğrendim

30 yaşla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum...Biraz yaşanmışlık ve hayat tecrübesi lazım...Alışverişi böyle yapıyorsa demekki evde hiçbir iş yaptırılmamış, alışveriş bile ve hatta alışveriş yapılırken ne alınıyor nasıl alınıyor şahit bile olmamış eşiniz...Öyle büyümüş yani ve ben pek gülünecek bişi de bulamadım açıkcası bunda aksine ilerki yıllarda her iş size düşeceği için fena halde bezeceksiniz
Aynen öyle eşimin alışverişle ilgili hiç yokmuş üstünü başını bile annesiyle kız kardeşi alırmış 🙄 gülüyorum çünkü yapacak başka birşeyim yok her işi kendime bırakmaya niyetli değilim çok yüreklendiriyorum birşey yapınca çok övüyorum benden iyi çamaşır atar mesela pek sevmem çamaşır işini bu konuda başarılı 🤣ailesi gibi muamele etmeye niyetim yok.

Yahu nasıl anlıyorsunuz konuyu?
Ben aman sex te neymiş flört edilsin demiyorum ama tanısırtanısmaz konu oraya geliyor ve tarz olarak tam bir abaza yaklaşımları, müthiş bir açlık sexe...Tabiki ilişkide olan 2 insan sexi de yaşar normal eğer istiyorlarsa karşılıklı, sapık mı diyoruz her sex isteyen adam ya da kadına hayır...

Ama bir tavır var sürekli her konuyu sexe getirmek, işte ilk ne zaman kimle beraber oldun diye o klasik soruyu sormak, kadının daha once yasadıgı sexleri anlattırmaya çalışmak, amacın sadece sex oldugu ve kadını sex aracı olarak gören, sex yapınca da kadını direkt sallayan telefonlarını falan zamanla açmamaya başlayan zihniyetlerden bahsettim ben....Normal bir ilişkide sex isteyen adamlara bişey mi demişiz? O kadar geri kafalı değiliz merak etmeyin neyin ne oldugunun bilincindeyiz...Aaa erkek arkadasım sex istedi tü kaka evlenmeden olmaz tarzında bi yaklasım mı gördünüz konumda ya

baştan rengini belli etmesi de bir yerde iyi aslına bakarsan. daha dürüst.

Ben bu duruma en büyük etken ailenin etkisidir diye bakmıyorum tabiki etken ama misal benim eşim meslek değiştirmeden önce aşırı kibarken değiştirdiği ortam full erkek olduktan sonra kabalığa doğru meyilleşti.. Yani erkekleri erkekler de bozuyor içinden bir tanesi olsun yeter ve erkeklerin zayıf noktası çabuk etkilenmeleri şahsi fikrim..

Anneci Türk erkeği genellemesi yaptıgım için eleştirenlere kk 'da açılan bazı konu başlıklarını sunuyorum efendim, kendiniz de bakabilirsiniz..

-Anneci koca sorunu

-Aşırı mı aşırı anneci koca müsveddesi

-Evlilikte anneci koca-kayınvalide-elti çıkmazı

-Sorun kaynanamın herşeye karışması ve anneci nir koca

-Annesi yüzünden ayrıydık bugün boşanma davası açmış

-Anneci eş

-Bir erkeğin anneci olduğunu nasıl anlarız?

-Evliyim ve eşim çok anneci

-Anneci kocalar

-Anneci erkekler evlenmesin!!!!

-Anneci eşler

-Kocam beni evde bıraktı 15 gündür annesi ile tatilde

-Düşüncesiz kayınvalide & anneci bir eş

-Eşim çok anneci oldu yardımcı olun

-Anneci kocam yüzünden annemin evine geldim

-Kv 10 gün daha kalacak anneci kocam yine deişti

-Eşim çok anneci

-Sonradan anneci erkek modeli

-Anneci erkek, yıkılan yuvalar!

-Ne yapacam be bu anneci kocayla..!

-Eşim çok anneci....

-Kaynana ve sütten kesilmemiş eş

-Ana kuzusu erkek ve Nişan'nın bozulması

-Ana Kuzusu kocası olanlar yazın lütfen

Ben %100 katılıyorum

Adam karşısındaki özgüvenli bakımlı sosyal kadına aşık oluyor. Sonra kadını kısaknıyor mu artık bastırmak mı istiyor onu giyme, çalışma evde otura getiriyor. Kadın da taviz veriyor. Eeee adamın sevdiği kadın gidiyor yerine pasif bir insan geliyor. Adam da hoşlandığı tipte başka kadınlara yöneliyor.

En son flört ettiğim adam daha az makyaj yapmamı ve parfüm kullanmamı istemişti, sebep olarak ben kıskanç bir adamım dedi. Kabul etmedim. seven böyle sevsin o kadar.

ben bir erkeğin kıyafetime karışmasına en son 17 yaşımda izin verdim 🧿

ben yurtdisinda yasiyorum. benim yasadigim memleketteki erkeklerle turk erkeklerinin alakasi yok.. evlenince aile bitiyor. kendine bir aile kurmus oluyor. onemli olan onceligi olan her zaman o ailenin memnuniyeti oluyor. konu sahibine gelince.. annenin yetistirilis tarziyla ve turk aile baglariyla alakali bir durum.
Alıntıladiginiz uye cin demis zaten uzak dogu aile kulturu de ataerkil oldugu icin oralarda da cok yasaniyor kv sorunu vs vs
Bati dunyasinda ise cok nadir olan seyler bunlar

Anneci Türk erkeği genellemesi yaptıgım için eleştirenlere kk 'da açılan bazı konu başlıklarını sunuyorum efendim, kendiniz de bakabilirsiniz..

-Anneci koca sorunu

-Anneci eş

-Anneci kocalar

-Anneci eşler

-Eşim çok anneci

-Eşim çok anneci....

Bir elestiri yapim mi sana bozulmayacaksan?

Yap şekerim bozulacak ne var
Bozulmak yok ama 😂
Cok alingansin ve elestirilmeye tahammul edemiyorsun , elestiri mesajlarini begen ve gec , neticede herkes fikrini beyan ediyor
Kisiligine bir hakaret , seni rencide edici bir soylem olmasi halinde tabi ki karsilik ver ama bunlar yoksa gulumseyerek okuman gerekiyor
İki tane mesajina denk geldim ve bu izlenimi uyandirdin bende
Abla tavsiyesi olarak al lutfen , konuna gulen de olabilir , neden genelleme yaptin diyen de olabilir , acik olman lazim hepsine , cabuk bozulup aliniyorsun , kendine hakaret gibi algiliyorsun, ama elestiri almak iyidir , disardan bir gozle kendini gormeni saglar ya da baska bir bakis acisi katar vs vs( bunu genel anlamda soyledim buraya actigin konudan bağımsız)
Bana da bozulma bak ben sorup da yaptim elestirimi 😂

-Anneci koca sorunu

-Anneci eş

-Anneci kocalar

-Anneci eşler

-Eşim çok anneci

-Eşim çok anneci....

Bunlardan biraz da benim nişanlıma vereymiş Allah anneciliği keşke ya 🤦🏻‍♀️Adam benle nikah günü aldığında annesini tanımıyordum bile. Hani önce bi isteme falan olsaydı dedim. Dedi gerek yok, ailem benim ne istediğime karışamaz 😱 Ki haklı, tek kelime edemiyorlar bizim süreçteki durumlara bile. Bir yerde korkuyorum bu durumdan yani annesini bu kadar sallamayan adam bana neler yapmaz bilemiyorum altan 🤦🏻‍♀️ ben de aşırı anneci olmamasından şikayetçiyim.

Bunlardan biraz da benim nişanlıma vereymiş Allah anneciliği keşke ya 🤦🏻‍♀️Adam benle nikah günü aldığında annesini tanımıyordum bile. Hani önce bi isteme falan olsaydı dedim. Dedi gerek yok, ailem benim ne istediğime karışamaz 😱 Ki haklı, tek kelime edemiyorlar bizim süreçteki durumlara bile. Bir yerde korkuyorum bu durumdan yani annesini bu kadar sallamayan adam bana neler yapmaz bilemiyorum altan 🤦🏻‍♀️ ben de aşırı anneci olmamasından şikayetçiyim.

Annecilerde annelerine karsı asırı bi duygu oldugundan boyle abartı küsmeler olur...Oyle bişi olmasın?

Bozulmak yok ama 😂
Cok alingansin ve elestirilmeye tahammul edemiyorsun , elestiri mesajlarini begen ve gec , neticede herkes fikrini beyan ediyor
Kisiligine bir hakaret , seni rencide edici bir soylem olmasi halinde tabi ki karsilik ver ama bunlar yoksa gulumseyerek okuman gerekiyor
İki tane mesajina denk geldim ve bu izlenimi uyandirdin bende
Abla tavsiyesi olarak al lutfen , konuna gulen de olabilir , neden genelleme yaptin diyen de olabilir , acik olman lazim hepsine , cabuk bozulup aliniyorsun , kendine hakaret gibi algiliyorsun, ama elestiri almak iyidir , disardan bir gozle kendini gormeni saglar ya da baska bir bakis acisi katar vs vs( bunu genel anlamda soyledim buraya actigin konudan bağımsız)
Bana da bozulma bak ben sorup da yaptim elestirimi 😂

Alınmıyorum ama genelleme yapacak bir.düzeydeyiz gercekten bu konuda...Hakaret gibi algılamıyorum benle ilgisi yok zaten

Annecilerde annelerine karsı asırı bi duygu oldugundan boyle abartı küsmeler olur...Oyle bişi olmasın?
Yok ya küsme değil. Adam fazla tekil şahıs 😂 Ben ona karşın daha aileciyim mesela. Daha önceki kayınvalidemle de adamdan daha ii anlaşıyordum. Daha çok onu görmek istiyordum falan 😂 Ben istiyorum ki annesine düşkün olsun hep tembihliyorum . Hasta oluyor diyorum annene git baksın yok ben hastayken kimseye muhtaç etmem kendimi diyor. Ya o annen senin yok 🤦🏻‍♀️ Adam özgürkız gibi

Yok ya küsme değil. Adam fazla tekil şahıs 😂 Ben ona karşın daha aileciyim mesela. Daha önceki kayınvalidemle de adamdan daha ii anlaşıyordum. Daha çok onu görmek istiyordum falan 😂 Ben istiyorum ki annesine düşkün olsun hep tembihliyorum . Hasta oluyor diyorum annene git baksın yok ben hastayken kimseye muhtaç etmem kendimi diyor. Ya o annen senin yok 🤦🏻‍♀️ Adam özgürkız gibi

Dert etme şükret
Kv ile o kadar iyi anlaşıyorsan neden boşandın acaba cunku annesinin sevdiğini severler genelde

Dert etme şükret
Kv ile o kadar iyi anlaşıyorsan neden boşandın acaba cunku annesinin sevdiğini severler genelde
Yok boşanmadım nişan attım. Çocuğa olan sevgim bitmişti. Ama gerçekten kv mi çok seviyordum. Ki hala seviyorum. Yaptığı kısırların tadı damağımda 😢 Özlediiiim 😭😭

Evet kesinlikle temelinde kadın-erkek eşitliği kültürü ile eğitim var ama bana yasadıgım topluma cok uzak geldi bu anlattıklarınız...Biz daha anneci erkekleri aşamamışız yıllardır..
Bir zamanlar herkes bu uzaklıktaydı, dediğim gibi biz güçlenmeden ses cıkarmadan daha yaklasamayız zaten.. Benim ümidim var, bu halkayı kırabilmiş insanların varolduguna. özellikle de biz gibi narsist elinden kurtulmus kadınlar sayesinde bu döngü bir yerde dur diyecek.

Bir zamanlar herkes bu uzaklıktaydı, dediğim gibi biz güçlenmeden ses cıkarmadan daha yaklasamayız zaten.. Benim ümidim var, bu halkayı kırabilmiş insanların varolduguna. özellikle de biz gibi narsist elinden kurtulmus kadınlar sayesinde bu döngü bir yerde dur diyecek.

Narsist erkekten kurtulabilen her seyi yapabilir evet :)

erkeklik de kadınlık da evrensel emin ol amerikan erkeği görmemiş olsam belki tamam derdim Türk'ü öper başına koyarsın o kadar diyorum, ben kadınların ayıklamayı beceremediklerini düşünüyorum bazen düzgün erkekleri. ne bileyim bana hiç denk gelmedi nerdeyse beni üzen, yıpratan, harcayan erkek.. belki de onu yapan taraf ben olduğumdan olabilir gerçi :KK43:

Ben yazmis olabilirmiyim bunlari :KK71:

Evlenmeden önce 2 sevgilim oldu,ikisi de baya uzun solukluydu. Ne onlarda ne de eşimde bu sıkıntıları yaşadım. İkisi de iyi ki hayatımda olmuşlar,hala severim saygı duyarım insani olarak. Eşimle de 10 senelik evliyim,ataerkil bi aile yapısı olsa da kendi kafa yapısı çok hümanist,çok modern. Bi daha dünyaya gelsem bi daha eşimle evlenmek isterdim. Bunları neden anlattım; 33 yaşındayım ve birlikte olduğum erkekler bdv de yazılan erkeklere o kadar uzak ki.. bilmiyorum ya ben çok şanslıydım ya da böylelerini seçtim. Geppetto değilim ki yontayım,hazırını alıyorum,kafam rahat

X