Tur Şirketleriyle İtalya Gezisi

Merhaba sevgili KK Üyeleri bu kez güzel bir dertle karşınızdayım. Mayıs ayında Italya'ya gitmek istiyoruz. İlk kez yurt dışına çıkacağımız için tur sirketlerinden biriyle gitmeye karar verdik kendimize pek güvenmediğimizden. Hangi tur şirketi güvenilirdir ekstra turlara katılmak gerekli midir gibi bir çok soru dönüyor kafamda. Kimi turlar 7 gecelik kimi 4 gecelik hangisini tercih etmeli 4 gün buraları görmek için yeterli olur mu? Roma Floransa ve Venedik yani 3 şehir gezmeyi içeren bir tura katılmayı planlıyoruz. Gezgin kk hatunları bir yardım ediverin minnettar olurum :)

Lady Travel ı tavsiye ederim .. Geçen yıl gittim ve ekstra turlarda hiç üzmediler bizi ..

Hiç duymamıştım bu şirketi. Biraz daha detaylı yazar mısınız? Nerelere gittiniz nasıl geçti?

Bizim ki büyük italya turuydu .. İzmir firmasıdır siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ..
Jolly turdan uzak durun derim, biz çok araştırmıştık geçen yıl .. Ets iyiydi ama İzmir çıkışlı turu yoktu ..
Lady Travel genel olarak İzmir çıkışlıdır tabii yaşadığınız şehir de önemli ben o konuyu atladım tavsiye verirken ..
Çoğu tur şirketi ekstra turlara katılmayı mecbur kılmak için dinlenme tesislerinde bekletiyor ekstraya katılmayanları ..
Bu anlamda tarih ve hareket yeri uysaydı biz ets yi tercih edecektik ..Ama uymadığı için Lady Travel ı tercih ettik ve memnunuz ..

Merhaba sevgili KK Üyeleri bu kez güzel bir dertle karşınızdayım. Mayıs ayında Italya'ya gitmek istiyoruz. İlk kez yurt dışına çıkacağımız için tur sirketlerinden biriyle gitmeye karar verdik kendimize pek güvenmediğimizden. Hangi tur şirketi güvenilirdir ekstra turlara katılmak gerekli midir gibi bir çok soru dönüyor kafamda. Kimi turlar 7 gecelik kimi 4 gecelik hangisini tercih etmeli 4 gün buraları görmek için yeterli olur mu? Roma Floransa ve Venedik yani 3 şehir gezmeyi içeren bir tura katılmayı planlıyoruz. Gezgin kk hatunları bir yardım ediverin minnettar olurum :)
kesınlıkle pronto turu tercıh edın hatta edi bey var rehber kendısı aynı zamanda ıtalyan vatandası bız onunla buyuk ıtalya turuna katıldık 6 gun 7 gece bastan basa tum İtalyayı gezdık, ekstralara katılmazsanız turun pek anlamı kalmıyor açıkcası cunku genel paket panoramık sehır turu, konaklama,ulasım ve kahvaltıyı kapsıyor....
Bazı sehırlerde free gunler oluyor , o gunlerdede alın bır harıta atın kendınızı sokaklara kaybola kaybola gezın cok zevklı oluyor.....
Bırde yeme masrafı,ufak hedıyelıkler ve ekstra tur ıcın yaklasık kısı bası bır tur ucretı kadar butcenız olsun....
Bırde lımonçello almadan, özellıkle Siena da pızza yemeden, şaraplarının tadına bakmadan, Pompei yi ve Como gölünü görmeden, Venedıkte gondol sefası yapmadan, Roma da Melekler ve Şeytanlar fılmındekı kaleyı gormeden geri dönmeyin...

Bizim ki büyük italya turuydu .. İzmir firmasıdır siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ..
Jolly turdan uzak durun derim, biz çok araştırmıştık geçen yıl .. Ets iyiydi ama İzmir çıkışlı turu yoktu ..
Lady Travel genel olarak İzmir çıkışlıdır tabii yaşadığınız şehir de önemli ben o konuyu atladım tavsiye verirken ..
Çoğu tur şirketi ekstra turlara katılmayı mecbur kılmak için dinlenme tesislerinde bekletiyor ekstraya katılmayanları ..
Bu anlamda tarih ve hareket yeri uysaydı biz ets yi tercih edecektik ..Ama uymadığı için Lady Travel ı tercih ettik ve memnunuz ..

http://www.ladytravel.com.tr/tur/yurt-disi/italya-forza-istanbul-hareket

Ben İstanbul çıkışlı bir tur şirketi bakıyorum tatlım çok sağol.

biz ets ıle 2 kız gitmiştik bır ıkı ekstra tur hariç hepsine katıldık dıyebılırım...ve memnun da kaldık.
ılk olarak venedık e inmiştik.orada yapılan gondol turuna katılmadık onun yerıne şehiri dolaşmıştık.ertesi gün yapılan ekstra geziye katıldık.çünkü otel venedıkten uzak oluyor merkeze gitmenız ıcın ılk once tren sonra da vapuretto ya bınmenız gerek.yol parası hemen hemen aynı paraya geliyor tur gitmişken görelim dedik. floransa da ekstra tur olarak pisa turunua katılmıştık buda güzeldi.son olarak romada sadece tek tura kaıtldık o da roma dışında bır köye aıttı...
sonra kalan 2 gün kendımız romayı gezdik elımızde haritalar ıle otelımız merkeze yakındı dıyebılırım onunden otobus geçıyordu metro hattı yakındı

Sonuç olarak tekrar gitmek ısteyeceğım bı gezi olmuştu.Eşımle cesaret eder mıyım bılmıyorum çünkü o keyıf ınsanı bır haftada yurumekten 2 kg vermısım mutlaka rahat ayakkabı ve şemsıye yanınıza alın

Italya icin pronto demisti tur soforu bir abi ki kendisin ilgi alani da benim gibi Italyaydi.Ondan cok sey ogrenmistim gezi oncesi.ilk defa gidecekseniz klasik italya turuyla 1 hafta guzel yeterli.

Eğer dilin varsa kendin git derim
bir de şu kitapçılardan haritalar al nerede ne var gösteren,bir de tanıtım kitapçığı al tamam
inan haritaya baka baka gezmek gibisi yok.Ayrıca evet biz mesela Venedikte çok uzak bri otelde kalmıştık kendimiz gidip gelemiyorduk bi yere illa otobüsü bekliyorduk.Yani hiç gidilemez mi gidilir ama ne gerek var o kadar sıkıntıya tura vereceğin paraya zaten daha merkeze yakın yer ayarlarsın kalmak için

italya ya gitmedik ama orta avrupaya gittik tur şirketiyle.sizi havalanından karşılayıp kısa bir şehir turundan sonra otele bırakıyorlar ,ekstra turlara katılma zorunluluğu yok,kendimiz gitmeye kalksaydık tura verdiğimiz parayla uçak biletimizi ancak alırdık oda promosyon uçuşları takip ederek olurdu heralde.turla gidecekseniz götürecekleri otelin yeri çok önemli şehir merkezine uzaksa belki sorun olabilir.ama daha evvel italyaya gitmiş blog yazarlarının seyahat yazılarını okumanızı tavsiye ederim ,faydalı bilgiler veriyorlar.tabi rehber çok önemli joly turla gittiğimiz tur rehberi çok iyiydi bineceğimiz otobüsün metronun numarasını istasyon adını yazdırmıştı,daha bir sürü detay anlatmıştı.dilde bilmememize rağmen sorun yaşamadık.italya da durum ne olur bilemem tabi.

Eğer dilin varsa kendin git derim
bir de şu kitapçılardan haritalar al nerede ne var gösteren,bir de tanıtım kitapçığı al tamam
inan haritaya baka baka gezmek gibisi yok.Ayrıca evet biz mesela Venedikte çok uzak bri otelde kalmıştık kendimiz gidip gelemiyorduk bi yere illa otobüsü bekliyorduk.Yani hiç gidilemez mi gidilir ama ne gerek var o kadar sıkıntıya tura vereceğin paraya zaten daha merkeze yakın yer ayarlarsın kalmak için
O kitapçıkları nereden temin edebilirim? Açıkçası turla gidip Roma'da kendim gezmeyi planlıyorum. Sora sora bağdat bulunur değil mi :) Tüm ektra turlara katılmayı düşünmüyorum.

kesınlıkle pronto turu tercıh edın hatta edi bey var rehber kendısı aynı zamanda ıtalyan vatandası bız onunla buyuk ıtalya turuna katıldık 6 gun 7 gece bastan basa tum İtalyayı gezdık, ekstralara katılmazsanız turun pek anlamı kalmıyor açıkcası cunku genel paket panoramık sehır turu, konaklama,ulasım ve kahvaltıyı kapsıyor....
Bazı sehırlerde free gunler oluyor , o gunlerdede alın bır harıta atın kendınızı sokaklara kaybola kaybola gezın cok zevklı oluyor.....
Bırde yeme masrafı,ufak hedıyelıkler ve ekstra tur ıcın yaklasık kısı bası bır tur ucretı kadar butcenız olsun....
Bırde lımonçello almadan, özellıkle Siena da pızza yemeden, şaraplarının tadına bakmadan, Pompei yi ve Como gölünü görmeden, Venedıkte gondol sefası yapmadan, Roma da Melekler ve Şeytanlar fılmındekı kaleyı gormeden geri dönmeyin...
Ah ne güzel anlatmışsınız 8 ay önce balayında gittik özlediğimi farkettim :)
Bu listeye birde colesseumu ekliyorum tur götürmüyor ama sen mutlaka git okeanos

Arkadaşlar yazmıştır belki ama ben de yazayım

O ekstra denilenler bence esas görülmesi gerekenler İtalya ya gidip Pompei yi görmemek olmaz ki

Bir de gece otelde her şey çok pahalı diye buradan yemek konserve su kettle çay vs götürüyor insanlar

Orada yemeğe vereceğimiz paraya bir şeyler alırız diyeni duydum

İlk çıkışınız olduğu için böyle endişe duyuyorsunuz
Gidince ne kadar kolay gezeceğinizi görüp kendinize güveniniz gelecek.
Tur şirketiyle görüşün kalacağınız oteli öğrenin merkeze yakın otellerde konaklatan turlar var.
Çat pat İngilizce ve işaret dili yeterde artar bile
Şehir haritaları var kullanımı çok kolay kaldığınız otellerden edinebilirsiniz
Turla gitmenin avantajı rehberiniz iyiyse size şehrin hikayesini anlatıyor panoramik şehir turu yaptırıyor
Sonrasında ekstralara gitmek yada gitmemek sizin tercihiniz ya turdan ayrılıp kendiniz gezin
Ya turla geziye çıkın
Gitmeden önce netten araştırıp nereleri görmek istediğinize karar verin. Turun programında varsa onlarla takılırsınız
Yoksa yalnız gezersiniz
Roma Floransa yakın ama Venedik onlara daha uzak
Süreniz kısıtlıysa çok koştur koştur olmasın Roma Floransayla sınırlayın
Romaya pronto turla gitmiştim rehber çok iyiydi çok memnun kalmıştım
Viyana pragda yine aynı turu tercih ettim rehber çok kötüydü beklediğim hizmeti alamadık. Rehber konusu şans işi
Ama gitmeden gerekli araştırma yapılırsa rehber olması şart değil zaten
Turun avantajı gidiş geliş uçak bileti konaklama yerleri havaalanı otel transferi gibi detayları paket halinde satın almış oluyorsunuz ayrı ayrı uğraşmıyorsunuz.

Ben n11'den bir iki tura katıldım. Bir sorun çıkmadı. Artık o yüzdenjolly,ets gibi turlara bir dünya para vermiyorum. Hatta italya turunda emka, jolly ve bir turdan daha alanlar birlikte gezdik. Çünkü bu turlar da oradan anlaşmalı rehberlerle toplu gezi yapıyorlar.
http://urun.n11.com/italya-ve-romat...s-2016-7-gece-8-gun-P91870635?rf=travelSearch
Sorun yaşamadınız yani öyle mi? Fiyatı da uygun geldi bana bunu da bir araştırayım çok teşekkür ederim.

İşte bu süper oldu :) Katıldığın turlardan gereksiz gördüğün oldu mu? Roma'da sadece panoramik tur yeterli oldu mu? Yoksa kendin mi gezdin? Yeme içme vs tecrübelerini yazarsan çok sevinirim çünkü ben de ets yi tercih etmeyi düşünüyorum :)[/QUO

en baaştan anlatim sana uzun olcak ama yararlı olur..
hava alanında dış hatlarda ets tur diye elinde kartla biri bekliyrdu.. bizi uçağa bindirdi .. indiğimizde gene biri bizi bekliyordu rehberimiz oldu 8 gün... ilk venedikde indik gondol turunu mutlaka yap 4 kişi yapıyor rehber kişi başı 25 euro verdk.şampanya patlatıo gondolcu... venediği gezdirdi rehber sonra 2 saat yemek molası verdi toplanma yeri belirledi herkez istediği yerde yiyiyp istediği gibi tekrar gezip rehberin dediği saatde buluştuk otele gittik akşam olmuştu zaten ben hep pişmiş yemek konserve götürdüm yanımda akşam yemeklerini oyle yedik,çok da tavsiye ediyorum.. biz kız kardeşimle gitmiştik o yuzden hep ikimize ayrı oda verildi .. kimse yoktu .. ertesi gün ekstra geziye katılmıştık ,verona ve garda mutlaka rehberle git romeo ve julyetin hikayeleri ordan verona arenası gladyatörlerin yeri ordan sirmiıone ve garda gölüne gittik bunları kendin hiç bilmediğin bir ülkede hepsine gidemezsin ve hikayelerini bilemessin bizim turda kızlar vardı onlar kendileri gitmişler çok uzulduler bizden yerleri duyunca onlar oraları görmemiş bile çok üzüldüler diyerlerine katıldılar... bir kere gidiyorsun italyaya kısman gereken yer asla gezi olmasın , biz dışarda fazla yemek yemiyerek rahat rahat ekstra turlara katıldık ...dışarda yemek min. 15 euro akşam oldu zaten floransaya gittik gece sabah kahvaltı hep otelden zaten rehber floransayı baya gezdirdi ertesi gün eksta tura katıldık toskana turuna katıldık , pisa kulesine gittik siena ya gittik san gimıona ya gittik rehber süper di herşeyi detayına kadar anlatıp hiç bir yeri atlamadı ... tura katılmayanlar otelde kalıyor istediklerini yapıyor ...ertesi gün romaya gittik romayı gezdirdi rehber akşam ekstra gece gezisi vardı ben katılmadım çok da bişey kaybetmiyorsun zaten eğlenme amaçlı ..ertesi gün ekstra gezi olan napoli ve pompei turuna katıldık mü-kem-mel di :) mutlaka rehberle git vezu yanardağının orda zaten tek başınıza asla gidemezsiniz bide antik bir yer rehber bir sürü şey anlatıyor .. yani hayran olucaksın garanti veriyorum ...oranın girişi zaten 50 eurodu ama biz para vermedik ekstra tur ücretinin içindeymiş çok yorgun otele donuşunden sonra ertesi gün ekstra tur vardı gene romanın en ucuz alışveriş yeriymiş ona katılmadım ben ogünü metroya binip roma merkeze gittik, bu arada bileti metronun içinde makina var ordan aldık ..romada kız kardeşimle gezdik rahat rahat ertesi gün uçakla istanbula.. valla herşeyi anlattım aklna bir şey takılırsa sor :)

Çok teşekkür ederim Ets'yi tercih edeceğim sanırım güzel yorumların için teşekkürler.

Defalarca kere yurtdışına çıktık ilk tecrübemiz İtalya idi. Herşeyi kendimiz ayarladık. Çat pat İngilizce var ise bireysel gidilmesi taraftarıyım.

X