Tur Şirketleriyle İtalya Gezisi

okeanoss00

Kedileri severim :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
8.286
9.878
Merhaba sevgili KK Üyeleri bu kez güzel bir dertle karşınızdayım. Mayıs ayında Italya'ya gitmek istiyoruz. İlk kez yurt dışına çıkacağımız için tur sirketlerinden biriyle gitmeye karar verdik kendimize pek güvenmediğimizden. Hangi tur şirketi güvenilirdir ekstra turlara katılmak gerekli midir gibi bir çok soru dönüyor kafamda. Kimi turlar 7 gecelik kimi 4 gecelik hangisini tercih etmeli 4 gün buraları görmek için yeterli olur mu? Roma Floransa ve Venedik yani 3 şehir gezmeyi içeren bir tura katılmayı planlıyoruz. Gezgin kk hatunları bir yardım ediverin minnettar olurum :)

Yabancı dil sorununuz yoksa turla çıkmayı tavsiye etmiyorum. Simbiyotik yaşam tarzı, şirketin ticari kaygıları gibi sebeplerle keyif almanız zorlaşabiliyor.

Kendiniz halledip çıkmanız daha özgür bir ortam sağlar. Hem Gittiğin şehrin arka sokaklarında kaybolmayınca şehri tanıyamıyırsun ki...

Belki uffuzi müzesinde sen 5 saat harcamak isteyeceksin ama tur orada sana 1 saat ayıracak. İçinde hep birşeyler yarım ve olmamış kalacak.

Üstelik tur şirketleri genelde şehir dışında, dolayısıyla ulaşımı zor olan bölgelerde otel seçiyor saat 9 da da en geç otobüse sizi toplayıp otele götürüyor. Şehri gece ıskalıyorsunuz.

Ay daha da yazarım çok gıcığım tur şirketlerine.

Naçizane

Sırf Roma 4 gün alır. 1 hafta tercih edin bence, gitmişken tam gezin. Her zaman gidilemiyor sonuçta. Şirketler hakkında hiç bilgim yok ama ben tercih etmezdim, bağımlı oluyorsun programa.

Çözüm bulamayacağım ama benim de sizin gibi bir düşüncem var tabi çok yıllar var gerçekleşmesi için... Gelen önerileri okuyacağım sizin adınıza çok sevindim bol bol gezin :)

Yabancı dil sorununuz yoksa turla çıkmayı tavsiye etmiyorum. Simbiyotik yaşam tarzı, şirketin ticari kaygıları gibi sebeplerle keyif almanız zorlaşabiliyor.

Kendiniz halledip çıkmanız daha özgür bir ortam sağlar. Hem Gittiğin şehrin arka sokaklarında kaybolmayınca şehri tanıyamıyırsun ki...

Belki uffuzi müzesinde sen 5 saat harcamak isteyeceksin ama tur orada sana 1 saat ayıracak. İçinde hep birşeyler yarım ve olmamış kalacak.

Üstelik tur şirketleri genelde şehir dışında, dolayısıyla ulaşımı zor olan bölgelerde otel seçiyor saat 9 da da en geç otobüse sizi toplayıp otele götürüyor. Şehri gece ıskalıyorsunuz.

Ay daha da yazarım çok gıcığım tur şirketlerine.

Naçizane
Bu yazdıklarınızın ben de farkındayım lakin eşimin ingilizcesi için yok diyebilirim. Ben de şu her şeyi anlayan ama konuşmaya gelince kitlenen tiplerdenim :) Kaybolup sonra oturup aglariz galiba :))

Bu işi bana sorun..7 gecelik katıl gitmişken...Extra turların yerine göre bazıları yerine göre çoğu gerekli..Gecelere gitmezsiniz..Netten gezi siteleri var .En gerekli hangisi bakarsınız.Birkaç tanesine muhakkak gidersiniz.Oyüzden tur paket fiyatını uygun tutun...Gitmediiniz ektra tur için şehirde gezersiniz.Ama bunun için önceden şehir metro haritalarına bakmanız lazım..İngilizce çat pat idare etmese de eder....jollytur da mayıs turları kaldı mı bilmiyorum ,ben benelüks paris düşünüyorum.Ets var pronto var...Ben busefer ets ile gidebilirim çünkü jolly da bahar turları kalmamış.Daha uygun fiyatlı çünkü...
Anı tur var daha ucuz ama güvenemeyiyorum..

Ben 2013 te jolly ile orta avrupa turuna gittim memnun kaldım.

Bu yazdıklarınızın ben de farkındayım lakin eşimin ingilizcesi için yok diyebilirim. Ben de şu her şeyi anlayan ama konuşmaya gelince kitlenen tiplerdenim :) Kaybolup sonra oturup aglariz galiba :))
Ya inanamazsın ben çat pat İngilizcemle Budapeşte'nin ilçesine gittim arkadaşla..Önceden öğrendim nasıl gidileceğini seyahata bloglarından..Çünkü onlar kendi başlarına gidiyordu extra turlara ekonomik olsun diye...İngilizcem de gramer zamanında iyiydi pratik sıfır..üstündne de çok zaman geçti...Zor oldu ama oldu..Çatpat anlaştım...Yanımdaki arkadaş benim kadar bile bilmiyordu...Bize çok güzel bir anı oldu..Çılgınlık oldu kendi başımıza hareket etmek..Bilmediğim yabancı bir yerde yol bulmak beni inanılmaz tatmin etti özgüven kazandırdı..

Sırf Roma 4 gün alır. 1 hafta tercih edin bence, gitmişken tam gezin. Her zaman gidilemiyor sonuçta. Şirketler hakkında hiç bilgim yok ama ben tercih etmezdim, bağımlı oluyorsun programa.
7 gece düşünüyorum bu yüzden 2 gece Floransa 2 gece Venedik 3 gece Roma içeren bir tur buldum. Tek korkum bazı ekstra turlara katılmayip oteller şehir dışında olursa merkeze gitmeye çalıştığımızda cok zorlanır mıyız? Tür şirketi olmadan gitmeye cesaret edemem :/

Meb cnm ben esimle Jollytur la gitmistik. 7gece 8gunlugune. Roma venedik milano ve florens gezmistik. Ekstra tur cok duzenliolardi ve sirf para tuzagi diyebilirim cunki cok yuksek rakamlara cikiodu tum haftayi toplayinca. Cogu mnu esimle kendimiz tek gezdik yabanci dilim iyi oldugu icin gerek duymadik. Eger yabanci dil varsa kesinlikle kendin ayarlayip gezebilirsin. Hem istedigin gibi planlarsin nerde kac gun kalicagini

Roma ve Floransa için birer gün az gelebilir, müze gezmeyi seviyorsanız eğer Floransa tam bir cennet :) Venedik için açıkçası ben bir günün yeterli olduğunu düşünüyorum, Murano'ya gitmeyi isterseniz bir gün daha fazladan olabilir ama bence gereksiz.

1 haftalik gidin daha kisa olanlar yogun ve yorucu oluyor

Daha once mika, ets, jolly turlariyla gittim bi sknti olmadi

Ekstra turlardan cok para istiyorlar kendi kendinize gezin bazi yerleri

Bu işi bana sorun..7 gecelik katıl gitmişken...Extra turların yerine göre bazıları yerine göre çoğu gerekli..Gecelere gitmezsiniz..Netten gezi siteleri var .En gerekli hangisi bakarsınız.Birkaç tanesine muhakkak gidersiniz.Oyüzden tur paket fiyatını uygun tutun...Gitmediiniz ektra tur için şehirde gezersiniz.Ama bunun için önceden şehir metro haritalarına bakmanız lazım..İngilizce çat pat idare etmese de eder....jollytur da mayıs turları kaldı mı bilmiyorum ,ben benelüks paris düşünüyorum.Ets var pronto var...Ben busefer ets ile gidebilirim çünkü jolly da bahar turları kalmamış.Daha uygun fiyatlı çünkü...
Anı tur var daha ucuz ama güvenemeyiyorum..

Ben 2013 te jolly ile orta avrupa turuna gittim memnun kaldım.
ETS nin 7 gecelik bir turu aklıma yattı gibi ama bazı turları gereksiz geldi. Gözümü karartıp gideceğim sanırım. Ama tür şirketinden bağımsız gitmeye cesaret edemem. Hiç konuşamıyor değilim derdimi zor da olsa anlatırım anadolu lisesi çıkışliyim da kendime güvenim yok :)

7 gece düşünüyorum bu yüzden 2 gece Floransa 2 gece Venedik 3 gece Roma içeren bir tur buldum. Tek korkum bazı ekstra turlara katılmayip oteller şehir dışında olursa merkeze gitmeye çalıştığımızda cok zorlanır mıyız? Tür şirketi olmadan gitmeye cesaret edemem :/
Tur sirketleri genelde sehirden uzak otel bulup sehiri onlarla gezmen icin o sekilde ayarliyolar. Yollari bilmedigimiz icin mecbur katilalim diye..

Extra turlar günübirlik şehir, Ören yeri, sanat müzesi etkinlikliyse tavsiye ederim. Madem illa turla gideceksiniz . Ancak şu eğlenceli, kıvırtmalı olanlar cok bayat olur.

Bu arada bir haftalık gitmenizi tavsiye ederim. Roma salt sanat şehri ve büyük . 3 gece en az olmalı . Floransa ve Venedik ise 1-2 gün olmalı. Venedik bınlar içinde en sönük olanı. Mümkünse en az günü buraya ayırın derim.

Benim tecrübem yok ama bir arkadaşım geçen sene gitti. Bir mekana girileceği zaman rehber 5 Euro'luk masrafı 15-20 Euro falan diyormuş. Topluyormuş herkesten. Arkadaşım müzelerden birine girerken fark etmiş sormuş durumu. Tabii kem-küm. Dikkat edin rehberin çakalına denk gelirseniz yem olmayın.

Hepsi çok uzak olmuyor.Uzak olsa bile ulaşım oluyor.Ama tabi hepsine kendin gitmeye güç yetmez...Bir tanesini öğrenirsin ona para vermeden gidersin en kolaylarından...Diğerlerine para verir onlarla gidersin..Extra turların mahiyetini saeyehat bloglarından öğrenin ona göre gidersiniz..Benelüx paris te çoğu gerekli gibi görünüyor araştırmadım ama..

Extra turlar günübirlik şehir, Ören yeri, sanat müzesi etkinlikliyse tavsiye ederim. Madem illa turla gideceksiniz . Ancak şu eğlenceli, kıvırtmalı olanlar cok bayat olur.

Bu arada bir haftalık gitmenizi tavsiye ederim. Roma salt sanat şehri ve büyük . 3 gece en az olmalı . Floransa ve Venedik ise 1-2 gün olmalı. Venedik bınlar içinde en sönük olanı. Mümkünse en az günü buraya ayırın derim.
Ets turun 2 gece Floransa 2 gece Venedik 3 gece Roma olan bir programını buldum onu düşünüyorum açıkçası. Bir kaç tura katılmayıp Roma'yi kendimiz gezmeyi düşünüyoruz. Otel şehir merkezine uzak olursa merkeze ulaşımda çok sıkıntı yaşar miyim bu beni tedirgin ediyor.

Müzelere gitmeyin bence o masraf aradan çıksın.Extra turlar yeter...Şehri turlarsın müze turlayacağına..Gereksiz masrafları kırpın bazen otel kahvaltısıyla yetinip dışarda yemeyin mesela..Fındık fıstık yanında birşeyler idare ettirir bazen..

X