Tüp mide

Merhaba bu ameliyattan sonra sigara kullanan var mı ben 21 kasımda olacagim ama sigara içiyorum acaba içmeli miyim bilmiyorum

Ameliyat olun diye demiyorum bu kişisel bir karar ama ben hep kaçtım bu seçenekten. Hadi son kez dene yapacaksın diye diye seneler geçti 20 verdim 30 aldım 10 verdim 15 aldım. Çünkü hep pes etme ve sınırsız yeme seçeneğim vardı bir köşede. Şuan pes etme şansım yok çünkü önüme koysanda yiyemem. Henüz bir ayda bel ağrılarım düzeldi artık ellerim ve ayaklarım şişmiyor gıdım gitti :) yani boşuna ertelemişim hep. ameliyattan önceki saat bile acaba son kez denese miydim diyordum ama biliyorumki yapamayacaktım.

Sarkma konusunda kolajen, sıkılaştırıcı krem ve bol yürüme öneriyor doktor. 6. Aydan sonra şu salonda yapılan ağırlıklı vs sporlara izin veriliyor. Ameliyattan bir hafta sonra eliptik bisiklet yapanıda gördüm ama benim doktorum kesinlikle izin vermiyor onlara midenin iç stapler hattının iyileşmesi en sz 6 haftaymış. 3 aydan önce mekiğe bile hayır diyor. Bir ay dolana kadar dışarıda hafif tempolu bir ay dolunca da Bol bol yürüme bandında yürü dedi banada.
Merhaba beni de hastane ve doktor konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

X