Tuketici haklari hakkinda bir sorum var

Meriy1

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
428
116
25
Merhaba kizlar bundan bes alti ay once vestel 109 ekran tv aldim kasko yapmami onerdi teknosa calisanlari ve kullanici hatalarinida kapsiycani soylediler tasinirken ekran kirildi kaskodan faydalanmak istedik kaskoyu aradik bizden foto istediler ekran fotosunu attik bikac gun sonra iste urunun hasari urunun fiyatini yuzde atmisina denk geldi icjn ekrani karsilamiyoruz dediler size uc bin yediyuz liralik hediye ceki verelim tv yi bize verin dediler biz tv ye bosunami kasko yapdik hasarimizi karsilayin dedik olmaz boyle bisey kabul edemeyiz dediler bizde tuketici haklarina bas vurduk kizlar sizce ne gibi bir sonuc cikar

Merhaba kizlar bundan bes alti ay once vestel 109 ekran tv aldim kasko yapmami onerdi teknosa calisanlari ve kullanici hatalarinida kapsiycani soylediler tasinirken ekran kirildi kaskodan faydalanmak istedik kaskoyu aradik bizden foto istediler ekran fotosunu attik bikac gun sonra iste urunun hasari urunun fiyatini yuzde atmisina denk geldi icjn ekrani karsilamiyoruz dediler size uc bin yediyuz liralik hediye ceki verelim tv yi bize verin dediler biz tv ye bosunami kasko yapdik hasarimizi karsilayin dedik olmaz boyle bisey kabul edemeyiz dediler bizde tuketici haklarina bas vurduk kizlar sizce ne gibi bir sonuc cikar
Tüketici hakları genelde bu konuda yardımcı olurlar. Sizin mağduriyetiniz giderilir

Öncelikle tüketici hakem heyetine başvuruyorsunuz e devletten onlar firmalarla görüşüyor hukuki olarak değerlendiriyor daha sonra size bir karar yolluyorlar. Olumsuz ise itiraz hakkınız var. Olumlu ise firmanın itiraz hakkı var. İtirazları da değerlendirip karar yolluyorlar.

Ayrıca aldığınız fiyatı teklif ettiler galiba. Bu kabul edilebilir durum değil, TV tarzı şeyler dolar bazlı olarak fiyat yükselişine giriyor.
Size o zamanın fiyatıyla değil, güncel tutara göre fiyat teklif edilmesi gerekiyordu

Etrafdan bi sonuc alamazsin diyenler oldu ve cok sinir bozucu bir durum sonucda kaskoyu bosuna yapmadik bikac aylik bir tv insallah bi sonuc cikar
Yok kesin sonuç alırsınız ama öyle 1 haftalık bir süreç değil. Birkaç ay sürebilir belki 1 yıla kadar uzayabilir

3700 e 109 ekran tv kalmadı ki
İşte onu diyorum, onlar alırken o fiyattaydı galiba. Ama dolar daha 20civarı yada altındaydı. Bu tarz eşyalar dolara endeksli olduğu için güncel tutar verilmesi gerekiyordu. Yada TV 10 bin ise 8 buçuk 9 teklif edilir. O da kullanım süresi vs osu busu yani. 3700 şaka gibi bir fiyat

İşte onu diyorum, onlar alırken o fiyattaydı galiba. Ama dolar daha 20civarı yada altındaydı. Bu tarz eşyalar dolara endeksli olduğu için güncel tutar verilmesi gerekiyordu. Yada TV 10 bin ise 8 buçuk 9 teklif edilir. O da kullanım süresi vs osu busu yani. 3700 şaka gibi bir fiyat
Evet bize tv niz kirilsa ekrani yapilmazsa yenisini veririz demislerdi hic eve servisde gelmedi iki foto istediler olmaz tamm dediler okdr

Ayrıca aldığınız fiyatı teklif ettiler galiba. Bu kabul edilebilir durum değil, TV tarzı şeyler dolar bazlı olarak fiyat yükselişine giriyor.
Size o zamanın fiyatıyla değil, güncel tutara göre fiyat teklif edilmesi gerekiyordu
Aldimiz fiyat yedibin civariydi ozaman

6 bin tl lik bi hasar cikardilar bize ama ben uc bintl yapdirmadik diye biliyorum orda onumuze bi kagit tutusdurdular gerekeni yapdik
Eğer kağıtta ayrıyetten belitilen durum yoksa kasko karşılamak zorunda. Gidin o kağıdı kendilerinden isteyin size örneği verilmediği içinde şikayetçi olacağınızı söyleyin vs çirkef olun
İste bizde ona sinir olduk zaten o paraya tv alamayiz

6 ay öncede o para değildir diye düşünüyorum valla

X