Tüketici Hakları - Haciz Durdurma

bana gelen evrak avukatlık burosundan , borcunuzu 3 gun ıcınde odemezsenız hacız gelecek ustunuze olan mallar satılacak evınızde ıcra yapılacak vsvs bırsuru sey yazılı ıcra daıresınden gelen hıcbırsey yok
哦zaman hic takilma bende 13
sene icra takibi yaptim。 bu tur gonderdigimiz kagitlar borclu eger anlamayan biriyse odeme yapar。 cunku gonderen eleman CALUSTIGI
avukata karsi tahsilat icin sorumlu。 ay sonu tahsilat Olmayinca buyuk sikinti。takibe koymuyor ise zatn sizin uzerinize kayitli bise goremediginden。gorse yada mmaas falan ols hic sikinti degil zaten para gelir。 yeni kanunlarla hacizin hic bir anlami yok。 ben son zamanlarda gitmiyodum bile

Açacaklarını düşünmüyorum icra takibi, miktar az. Genelde, böyle açtık fln diyerek korkutarak, icra ile uğraşmadan tahsil etmeye çalışırlar. Ama açadabilirler tabiki, o zaman da 7 gün içinde itiraz edeceksiniz konu sahibi. Ben bu hizmeti almadım, aldığım kadarını ödedim, böyle bir borcum yoktur diye. Onlar da itirazın kaldırılması davası açmaları gerekiyor, o davada 1 2 yıl sürüyor zaten. Bu kadarlık miktar için uğraşacaklarını sanmıyorum
o halde sımdı hıcbır odeme yapmıyorum , zaten dusununce olayın sacmalıgıda ortada ,
guzellık merkezını arıyorum bana dıyorlarkı gelın sıze hızmet verelım bu odeyecegınız tutar karsılıgında sızın gıbı bırcok ınsan var boyle mahkemeye verılen

o halde sımdı hıcbır odeme yapmıyorum , zaten dusununce olayın sacmalıgıda ortada ,
guzellık merkezını arıyorum bana dıyorlarkı gelın sıze hızmet verelım bu odeyecegınız tutar karsılıgında sızın gıbı bırcok ınsan var boyle mahkemeye verılen
Hayır ödeme fln yapmayın şuan. Onlar sizi korkutup tahsil etmeye çalışıyor sadece. Ararlarsa yine, açmayın yada açıp ben bu hizmeti almadım, güzellik merkezi de beni onaylıyor, icra takibi iaçarsanız açın, ben de itiraz edicem deyin. Açacaklarını sanmıyorum zaten. Onlarınki ya tutarsa mantığı

bana gelen evrak avukatlık burosundan , borcunuzu 3 gun ıcınde odemezsenız hacız gelecek ustunuze olan mallar satılacak evınızde ıcra yapılacak vsvs bırsuru sey yazılı ıcra daıresınden gelen hıcbırsey yok
Ya benim orda elemanlar arayıp şu an haciz yapıyoruz ödeyin diye arıyordu yanında bayan eleman ağlama sesi yapıyor ne tiyatro lar dediğim gibi
İcra açıyorlar mini minnacık dosyalara bile 100 TL lik 70 liralık dosya gördüm ben toplu açıyorlar ya ama dosyası olur itiraz etmez kesinlesirse maaş haczi vs olabiliyor takip etsin açacaklar mi ?
Avukata gitmesine gerek kalmadı söylediniz vekalet ücreti almadan
Bir amcaya üzülmüştüm bina için imza atmış evi yapılmamış kesinleşmiş ödemek zorunda kalmıştı dediğim gibi çok icim kaldırmadı calisamadim
Oralarda çalışmak için bayaa acımasız olunmalı bazi dosyalarda var adamlar almış bir sürü eşya odemiyorlar oda kötü senet denilen olay tamamen kaldırılmalı iki tarafida kötü niyet oldu mu madur eden bir ödeme aracı çek senet

Öncelikle neden @KudrAlobar K knickerbockerbande isimli üyelere kızıyorsunuz? Kendi fikirlerini yazıyorlar. Burada herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Kimse sizi suçlamıyor, hukukta senetin tanımını yapıyorlar. Güzellik merkezlerinin senet dolandırıcılığı yeni bir şey değil. Yoldan insanları bedava seans diye çevirip haberi olmasan senet imzalatıp böyle seneler sonra büyük ücretler talep eden sözde güzellik merkezleri var, araştırabilirsiniz. Bu merkezler bile kapatılmıyor, sadece isim değiştiriyorlar ve seneler sonra ücreti talep ediyorlar. Mağdurların dava emsaline bakarsanız hepsi senet imzaladığının farkında olmadığını, üyelik sözleşmesi diye kandırıldığını savunuyor. Çünkü imzalanan belgenin hukuğa aykırı sayılması için kandırılmanız lazım. Siz bu güzellik merkezi normal bir merkez sonuçta senet imzalamışsınız iseni mahkemede parayı ödemenizi beklenir. Siz kendiniz araştırın ben hangi merkeze gittim, tek mağdur ben miyim, benden senet imzalayacağım gizlendi de bilmeden mi imzaladım gibi. Bu arada senetin üzerinden kabak gibi senet olduğu anlaşılıyor ise yine itirazınız kabul görmemesi muhtemel. Genellikle dolandırma amacı olanlar maddeleri ufacık altlara sıkıştırıyor. Eliniz sağlam değilse arkadaşlar doğru yazmış, hem icarlık borcu hemde masrafları ödemek zorunda kalabilirisniz.
Benım kımseye kızdıgım yok , bır durum yasıyorum ve mantıklı hareket etmek ıstıyorum yapmaya calıstıgım tek sey bu ..
Durumu anlatıyorum 7 yıl once olan bısey senet ımzalamıs oldugumu bıle unuttum o zaman senetımı almazsam bu gıbı durumlarla karsılasacagımı bılmıs olsaydım zaten yapmazdım , bana ısrarla ama ımzalamıssın ama odeyeceksın ama masrafları bıle sıze odetırler deyınce elınıze ne gecıyor merak edıyorum ? 2 seans gıttım gıttıgım seanslar ıcın 350 tl odedım dıyorum kotu nıyetlı olsam hıc odemem degılmı ? memnun kalmadım gıttıgım kadarını odedım ve ayrıldım hepsı bu bana hıcbır bılgı verılmedı aradan 7 sene gecmıs suan orayı arıyorum sıızın gıbı bırsuru ınsan var o zaman memnun olmamıslar seanslara devam etmemısler hepsının senetlerı avukata verıldı ama sız odeyın ıstersenız gelıp hızmet alın dıyoırlar kım bu durumda kotu nıyetlı olan ? neden hakkımı elaleme yedıreyım asgarı ucrete calısıyorum 1 aylık emegımı gıdıp onlaramı vereyım yanı sımdı senet var dıye benımde hakkım var ıtıraz etmeye bunun yolunu bulmaya calısıyorum

Arkadaşlar , avukat olduğunu iddaa eden kişi bana mesaj attı bır lınk gondermıs odeme ıcın ,
lınkde avukatlık burosu yazıyor fakat ne adres ne tel no hıcbır bılgı yok sadece odeme sayfası aktıf :)
ayrıca ınternetten bu avukat adını sorguladıgımda baska ınsanlarıda guzellık merkezı senetınız var vs dıye aradıklarını baska ınsanlar yazmıslar , anlayacagınız dolandırıcı cıktılar , e devlette herhangı bır ıcra hacız dosyamda bulunmuyor zaten , yorumlar ıcın hepınıze tesekkur ederım

öncelikle hakkınızda gerçekten açıla bir takip var mı ondan emin olun varsa eğer itiraz süresi geçmiş mi geçmemiş ona göre dava açmanız gerekiyor icra takibini durdurma bu dava aşamasında ele alınır.

Aradan 7 yıl geçti o zaman devam etmek ıstemedıgımı soyledım onlarda bana herhangı bır bılgı vermedıler yanı sozlesme yaptık odeme zorunlulugu var vb hıcbırsey demedıler senetı gerı almama konusunda cok haklısınız ben senet ımzaladıgımı bıle unuttum bu evrak gelmese onlarda benım adıma senet oldugunu bıle bılmıyorum , hadı ben odemıyorum dıyerek odememe gıbı bır durum yok hızmetınden memnun olmadıgımız bıyere devam etme zorunluluguda yok o zaman demıslerdıkı gıttıgım seansların parasını odedıgım ıcın devam etmeyebılırsınız , sımdı yonetım degısmıs 7 yıl once olan olaydan avukata vermeye baslamısşlar
Keşke işinizi şansa bırakmayıp bu sözlerin üzerine senedinizi alsaydiniz.
Ben mahkemenin dava açsanız dahi sizin aleyhinizde karar vereceğini düşünüyorum çünkü ortada bir senet var ve taahhüt edildiği gibi ödenmemiş. Etik olarak sizi haklı bulsam da kanunda yazan uygulanacaktır.
Keşke daha dikkatli davransaydiniz, çok üzüldüm. Bu güzellik merkezleri çok güven sarsıcı yerler nedense hep bu tür olaylar ya ben güzellik merkezlerinde ya da dil kurslarında yaşanıyor.

muhtarı aradım yerınde degılmıs , tekrar arayacagım yarım saat sonra ,
bırde avukat dıye konustugum kısı ye sunu dedım sızın evrak ulastı tamam ıcranın evrakı neden ulasmadı adres aynı sonucta bana dedı kı bız postaneyle gonderıyoruz bızım evrak ulasır boyle bıseyymı var devlet de postaneyle gonderır
😂😂 buzim meslektaslar cosmus daha destekli sallasalarmis。muhtari ugrasma bile e devletden bak boyle bi cumle kurdularsa emin ol yasal takip yapmadular

İcra dairesine giderek itiraz et hakkın dolmadan , hatta önce arayıp icra dairesini bilgi isteyebilirsin.

Bir avukat ile görüşerek haksız kazanç talep ettikleriyle ilgili dava açabilirsin bir avukatla görüş telde bile bilgi verebilirler ulaştığın kişiler.

İmzaladığın senetler için yapılan sözleşmedeki fesih bölümünü incele açıklarını ara. Genelde tek taraflı fesihlerde hazırlayan tarafın yetkisi oluyor , imzalayan tarafa tek taraflı fesih tanınmıyor ama bir kontrol etmekte fayda var.

İnşallah istediğin şekilde sonuçlanır . Ve ödemek zorunda kalmazsın

Merhaba Sevgili Hanımlar ,
7 yıl önce bir güzellik merkezi ile lazer epilasyon hizmeti için anlaşmıştım fakat 2 seansdan sonra memnun kalmadığım için devam etmeme kararı aldım gittiğim 2 seansın ücretini ödedim daha sonra da 7 yıl içinde herhangi bir görüsme olmadı merkez ile aramızda ,

Sorun şu ki ; ben anlaşma yaptığım zaman 1500 tl tutarında bir senet imzalamışım ve şimdi bana borcumu ödemediğimden dolayı icraya vermişler
.Avukattan eve yazı geldi bu sabah arayıp görüştüm bana aktardığı bilgi ; evet hizmet almadığınızı kabul ediyorlar fakat ellerinde senet olduğu için bu mahkeme kanalında geçerli bir belge ve sizin adınıza haciz işlemi başlatabilirler
Gelen yazı da 3 gün içinde ödeme yapmam gerektiğini yoksa adıma haciz işlemi gerçekleşeceğini bildirmişler tüketici hakem heyetini aradım hacizlik bir durum olduğu için itiraz alamayacaklarını söylüyorlar , adliyeyi aradım haczi durdurma mahkeme kanalı ile olur dediler ,
Kafam çok karıştı ne yapacağımı bu işe nasıl itiraz edeceğimi nasıl çözümleyeceğimi bilemiyorum ,
Bilgi sahibi olan yol gösterebilecek arkadaşlar yardımlarınızı rica ederim , teşekkür ederim.
Bir avukattan yardım alman cok ıyı olur cunku haciz ıslemı baslamıssa onunda suresi 10 yıl. Yine bir supriz cıkmasın sana. Benim eski esımden alacagım var ziynet 7 yıl oldu alamadım cunku calısmıyor arac yok. Eve haciz olayı zaten artık kalktı.

öncelikle hakkınızda gerçekten açıla bir takip var mı ondan emin olun varsa eğer itiraz süresi geçmiş mi geçmemiş ona göre dava açmanız gerekiyor icra takibini durdurma bu dava aşamasında ele alınır.
Keşke işinizi şansa bırakmayıp bu sözlerin üzerine senedinizi alsaydiniz.
Ben mahkemenin dava açsanız dahi sizin aleyhinizde karar vereceğini düşünüyorum çünkü ortada bir senet var ve taahhüt edildiği gibi ödenmemiş. Etik olarak sizi haklı bulsam da kanunda yazan uygulanacaktır.
Keşke daha dikkatli davransaydiniz, çok üzüldüm. Bu güzellik merkezleri çok güven sarsıcı yerler nedense hep bu tür olaylar ya ben güzellik merkezlerinde ya da dil kurslarında yaşanıyor.
😂😂 buzim meslektaslar cosmus daha destekli sallasalarmis。muhtari ugrasma bile e devletden bak boyle bi cumle kurdularsa emin ol yasal takip yapmadular
İcra dairesine giderek itiraz et hakkın dolmadan , hatta önce arayıp icra dairesini bilgi isteyebilirsin.

Bir avukat ile görüşerek haksız kazanç talep ettikleriyle ilgili dava açabilirsin bir avukatla görüş telde bile bilgi verebilirler ulaştığın kişiler.

İmzaladığın senetler için yapılan sözleşmedeki fesih bölümünü incele açıklarını ara. Genelde tek taraflı fesihlerde hazırlayan tarafın yetkisi oluyor , imzalayan tarafa tek taraflı fesih tanınmıyor ama bir kontrol etmekte fayda var.

İnşallah istediğin şekilde sonuçlanır . Ve ödemek zorunda kalmazsın
Bir avukattan yardım alman cok ıyı olur cunku haciz ıslemı baslamıssa onunda suresi 10 yıl. Yine bir supriz cıkmasın sana. Benim eski esımden alacagım var ziynet 7 yıl oldu alamadım cunku calısmıyor arac yok. Eve haciz olayı zaten artık kalktı.
Arkadaşlar yardımlarınız , fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim ,
bu olay dün oldu o yuzden de henuz bıryere gıtme sansım olmadı calısıyorum cunku ,
dedıgım gıbı avukat oldugunu ıddıa eden kısı bana odeme yapmam ıcın lınk gonderdı , eger taksıtlı odeme yapmak ıstıyorsam yapabılıyormusum boyle bısey varmı bana mantıksız geldı ,
gercekten ben o tarıhde senedım varmı yokmu bılmıyorum ımzalamıssam onu bıle hatırlamıyorum 7 yıl gectı dun guzellık merkezıyle olan konusmamda bız bısey yapamayız avukatlık durumlarda odeme yapacaksınız dedıler gercekten senedım varsa kımde onu da bılmıyorum ,
guzellık merkezıne gıdıp ben sıze olan borcumu odeyecegım senedımı verın desem senede ulasabılırmıyım acaba ?

Arkadaşlar yardımlarınız , fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim ,
bu olay dün oldu o yuzden de henuz bıryere gıtme sansım olmadı calısıyorum cunku ,
dedıgım gıbı avukat oldugunu ıddıa eden kısı bana odeme yapmam ıcın lınk gonderdı , eger taksıtlı odeme yapmak ıstıyorsam yapabılıyormusum boyle bısey varmı bana mantıksız geldı ,
gercekten ben o tarıhde senedım varmı yokmu bılmıyorum ımzalamıssam onu bıle hatırlamıyorum 7 yıl gectı dun guzellık merkezıyle olan konusmamda bız bısey yapamayız avukatlık durumlarda odeme yapacaksınız dedıler gercekten senedım varsa kımde onu da bılmıyorum ,
guzellık merkezıne gıdıp ben sıze olan borcumu odeyecegım senedımı verın desem senede ulasabılırmıyım acaba ?
soylenilen miktari odersen senet isteyebilirsin。icra dairesinde mudurun kasasinda durur。 ama sizinji icrada degil ne koparabilirim diyen hukuk burosunda tamamini odersen verirler。 ama gormedigin seyi asla odeme。 hos normaldede odeme oyle bi borc varsa bile zamanasimina az kalmis。

Arkadaşım senedin zamanaşımı var
3 yılı geçmiş zamanaşımına uğramış
Kambiyo senedi olma vasfını yitirmiş.
Bu da demek ki bu yolla icraya veremezler
En fazla ilamsız takip yoluyla olabilir onda da icra dairrsine 1 dilekçe yazarsınız borcum yok diye. Takip durur.
Onlarda buna itiraz edip dava açabilirler ama astarı yüzünü geçeceği için açmazlar. Bürodan istediklerini göndersinler önemli olan resmi daireden gönderilen

Bu bütün takipler için boyledir

Herkes avukat kesilmiş ya bilip bilmeden sinir oluyorum böyle yorumlara:KK11:

soylenilen miktari odersen senet isteyebilirsin。icra dairesinde mudurun kasasinda durur。 ama sizinji icrada degil ne koparabilirim diyen hukuk burosunda tamamini odersen verirler。 ama gormedigin seyi asla odeme。 hos normaldede odeme oyle bi borc varsa bile zamanasimina az kalmis。
zamanasımı 10 yıl mı ?
avukat oldugunu soyleyen bu kısı bana bır lınk gondermıs , sayfaya baktıgınızda avukatlık burosunun sayfası gıbı fakat hıcbır bılgı yok ne adres ne telefon sadece odeme sayfası aktıf boyle bırsey mumkun mu

Arkadaşım senedin zamanaşımı var
3 yılı geçmiş zamanaşımına uğramış
Kambiyo senedi olma vasfını yitirmiş.
Bu da demek ki bu yolla icraya veremezler
En fazla ilamsız takip yoluyla olabilir onda da icra dairrsine 1 dilekçe yazarsınız borcum yok diye. Takip durur.
Onlarda buna itiraz edip dava açabilirler ama astarı yüzünü geçeceği için açmazlar. Bürodan istediklerini göndersinler önemli olan resmi daireden gönderilen

Bu bütün takipler için boyledir
Teşekkür ederim cevabınız için , senet ıcın zamanasımı 3 yıl mı ?
dosyayı gonderın bakalım dıyorum telefonu suratıma kapatıyorlar ,
ıcradan kagıt gelmıs ama sıze ulasamamıslar gerı donmus dıyorlar sızın gonderdıgınız evrak nasıl ulasıyor o zaman dıyorum bız ıadelı taahhutlu gonderıyoruz postayla dıyor , sacmalık dolu soyledıklerı

Teşekkür ederim cevabınız için , senet ıcın zamanasımı 3 yıl mı ?
dosyayı gonderın bakalım dıyorum telefonu suratıma kapatıyorlar ,
ıcradan kagıt gelmıs ama sıze ulasamamıslar gerı donmus dıyorlar sızın gonderdıgınız evrak nasıl ulasıyor o zaman dıyorum bız ıadelı taahhutlu gonderıyoruz postayla dıyor , sacmalık dolu soyledıklerı

Bacım dosya numarası iste tamam dosya numarasını verin o zaman icra dairesine ödeme yapıcam diyin.

Evet zamanaşımı 3 yıl senetlerde.

Avukatlık bürosu bile doğru düzgün bilgi vermezken bu konuda bilgisi olmayan kişilerin bilgi vermesi de ayrıca sinir bozucu ya iki üç mesajı anca okuyabildim :KK11:

Bacım dosya numarası iste tamam dosya numarasını verin o zaman icra dairesine ödeme yapıcam diyin.

Evet zamanaşımı 3 yıl senetlerde.

Avukatlık bürosu bile doğru düzgün bilgi vermezken bu konuda bilgisi olmayan kişilerin bilgi vermesi de ayrıca sinir bozucu ya iki üç mesajı anca okuyabildim :KK11:
:) ben kızınca yardım etmeye calısıyoruz sız kızıyorsunuz dıyorlar , avukat oldugunu soyleyen kısı dosya no yada ıcerıgı herhangı bırsey paylasmadı odeme yapmam ıcın lınk atmıslar bırde wp dan odedınız mı dıye soruyorlar ,
bır arkadas avukatmıs o cok yardımcı oldu suan kafanıza takacak bır durum yok ıcralık bırsey olursa resmı evrak gelır o zaman ıtıraz edersınız dedı

:) ben kızınca yardım etmeye calısıyoruz sız kızıyorsunuz dıyorlar , avukat oldugunu soyleyen kısı dosya no yada ıcerıgı herhangı bırsey paylasmadı odeme yapmam ıcın lınk atmıslar bırde wp dan odedınız mı dıye soruyorlar ,
bır arkadas avukatmıs o cok yardımcı oldu suan kafanıza takacak bır durum yok ıcralık bırsey olursa resmı evrak gelır o zaman ıtıraz edersınız dedı

O wptan yazan benim elime gecseydi keske stres atardım:bicak:

X