Tüketici Hakları - Haciz Durdurma

Yani sız sunu demek ıstıyorsunuz ;
sızınle konusup avukat oldugunu soyleyen ksıı aslında avukatın yanında calısanlardan bırı sız avukata ulasın onla konusun dogru anladoım degılmı ? bana sunu da dedıler ayrıca sıze lınk gonderecegım orada benım adıma odeme yapacaksınız bende sıze temız kagıdı gonderıcem dosya evraklarınızı da gonderıcem dedı bu olabılırmı
Hayır başka avukat bulun icraya itiraz edin diyorum o arayan bürodan avukatın yardımcısıdır.
İcra dairesine ödersiniz o büro fazla fazla söyler şimdi

Hayır başka avukat bulun icraya itiraz edin diyorum o arayan bürodan avukatın yardımcısıdır.
İcra dairesine ödersiniz o büro fazla fazla söyler şimdi
İcra takibi yok ki ortada. Onlar korkutmak ve ödetmek amaçlı icra takibi açtık derler baskı oluşsun diye

Tabi kapıya kağıt yapıştırıyorlar muhtara bıraktık diye. Ama zaten açılmış icra takibi olsa e devlette de çıkardı. Siz yine de muhtarı arayıp bir sorun. Dolandırıcı demiyorum, arayan yer hukuk bürosudur ama size baskı yapıp ödemenizi sağlamak için, icra ile uğraşmadan parayı tahsil etmek için, icra takibi açtık diyebilirler, korkutmak amaçlı.
İcra dosya açılmamış ilamsız takipte gidip icra dairesine benim böyle borcum yok diyecek 7 gün süresi olmalı süreleri tam hatırlamıyorum

İcra dosya açılmamış ilamsız takipte gidip icra dairesine benim böyle borcum yok diyecek 7 gün süresi olmalı süreleri tam hatırlamıyorum
İcra dosyası yok ortada, icra takibi fln açılmamış. neye itiraz edecek? ben avukatım bu arada

İcra dosyası yok ortada, icra takibi fln açılmamış. neye itiraz edecek? ben avukatım bu arada
e devlette görünürdü ilamsız takip başlamışlar eve gelen yazıyı tam bilmiyorum ilamsız takip kesinleşince e devlette gorunur diye biliyorum ben

İcra takibi yok ki ortada. Onlar korkutmak ve ödetmek amaçlı icra takibi açtık derler baskı oluşsun diye
Sonuçta oda masraf diye takip baslatmadan aradı belki gelen evragi görmek lazım icra dairesi diyor bir dosya numarası olmali

e devlette görünürdü ilamsız takip başlamışlar eve gelen yazıyı tam bilmiyorum ilamsız takip kesinleşince e devlette gorunur diye biliyorum ben
Evine gelen yazı avukatın ofisinde kendi yazdığı ihtar gibi bir şey. Konu sahibi edevlette hiçbir şey görünmüyor diyor. Muhtara bıraktık diye kapıya da yazı bırakmamışlar. İcra takibi açmamışlar ama ödesin diye baskı oluşturmak için açtık diyorlar. Bu işlerin böyle yürüdüğünü biliyorum.

Konu sahibi, e devlette bir şey görünmüyorsa, muhtarda da bir şey yoksa siz ödeme fln yapmayın kimseye. Eğer ilerde icra takibi, ödeme emri gelirse o zaman , itiraz edersiniz 7 gün içinde.

Evine gelen yazı avukatın ofisinde kendi yazdığı ihtar gibi bir şey. Konu sahibi edevlette hiçbir şey görünmüyor diyor. Muhtara bıraktık diye kapıya da yazı bırakmamışlar. İcra takibi açmamışlar ama ödesin diye baskı oluşturmak için açtık diyorlar. Bu işlerin böyle yürüdüğünü biliyorum.
Olabilir bazen borçlu icra davası değil de davası dosyası sorguluyordu bizde de Küçükçekmece icra dairesi dedi belki yanlış bakmıştır diye icra dairesinden sormasını söyledim zaten orda numarasıyla herşey çıkar ortaya tahsilat yapmak için korkutuyorlar oradaki elemanlar yalan da çok tabii ben de korktum çıktım zaten oralardan

Eğer sizi yine arayıp baskı yaparlarsa, benim böyle bir borcum yok, ben hizmet almadım. İsterseniz icra takibi açın, ben de o zaman avukata vericem, itiraz edicem deyin ve kapatın.

1/ sana adliyeden tabligat geldimi 2/ gelen kagit hukuk burrosundan borc bildirmmi
tebligat ise 7
gun icinde itiraz edersiniz。hukuk burosu ise oyle itiraz hakki yok gibii bisy olamaz。ayrica sanagelen tebligat mahkemeden degil icra dairesinden gelmeli。7
yil olmus zaten 10
yila girince zamanasimi olacak。uzerinize kayitli bisey yok ise hic onemsemene gerek yok。

Eğer sizi yine arayıp baskı yaparlarsa, benim böyle bir borcum yok, ben hizmet almadım. İsterseniz icra takibi açın, ben de o zaman avukata vericem, itiraz edicem deyin ve kapatın.
Ama böyle bir borcu var konu sahibinin. Senet imzalamış, ellerinde bu senet. İşi yokuşa sürüp belki uğraşmaktan vazgeçmelerini sağlayabilir ama ortada karşı tarafın resmi bir alacağı yok mu şu durumda?

Ama böyle bir borcu var konu sahibinin. Senet imzalamış, ellerinde bu senet. İşi yokuşa sürüp belki uğraşmaktan vazgeçmelerini sağlayabilir ama ortada karşı tarafın resmi bir alacağı yok mu şu durumda?
Senet var ama icra takibi açmamışlar, açmadan korkutarak tahsil etmeye çalışıyorlar sadece

1/ sana adliyeden tabligat geldimi 2/ gelen kagit hukuk burrosundan borc bildirmmi
tebligat ise 7
gun icinde itiraz edersiniz。hukuk burosu ise oyle itiraz hakki yok gibii bisy olamaz。ayrica sanagelen tebligat mahkemeden degil icra dairesinden gelmeli。7
yil olmus zaten 10
yila girince zamanasimi olacak。uzerinize kayitli bisey yok ise hic onemsemene gerek yok。
bana gelen evrak avukatlık burosundan , borcunuzu 3 gun ıcınde odemezsenız hacız gelecek ustunuze olan mallar satılacak evınızde ıcra yapılacak vsvs bırsuru sey yazılı ıcra daıresınden gelen hıcbırsey yok

Öncelikle neden KudrAlobar KudrAlobar K knickerbockerbande isimli üyelere kızıyorsunuz? Kendi fikirlerini yazıyorlar. Burada herkes yardımcı olmaya çalışıyor. Kimse sizi suçlamıyor, hukukta senetin tanımını yapıyorlar. Güzellik merkezlerinin senet dolandırıcılığı yeni bir şey değil. Yoldan insanları bedava seans diye çevirip haberi olmasan senet imzalatıp böyle seneler sonra büyük ücretler talep eden sözde güzellik merkezleri var, araştırabilirsiniz. Bu merkezler bile kapatılmıyor, sadece isim değiştiriyorlar ve seneler sonra ücreti talep ediyorlar. Mağdurların dava emsaline bakarsanız hepsi senet imzaladığının farkında olmadığını, üyelik sözleşmesi diye kandırıldığını savunuyor. Çünkü imzalanan belgenin hukuğa aykırı sayılması için kandırılmanız lazım. Siz bu güzellik merkezi normal bir merkez sonuçta senet imzalamışsınız iseni mahkemede parayı ödemenizi beklenir. Siz kendiniz araştırın ben hangi merkeze gittim, tek mağdur ben miyim, benden senet imzalayacağım gizlendi de bilmeden mi imzaladım gibi. Bu arada senetin üzerinden kabak gibi senet olduğu anlaşılıyor ise yine itirazınız kabul görmemesi muhtemel. Genellikle dolandırma amacı olanlar maddeleri ufacık altlara sıkıştırıyor. Eliniz sağlam değilse arkadaşlar doğru yazmış, hem icarlık borcu hemde masrafları ödemek zorunda kalabilirisniz.

muhtarı aradım yerınde degılmıs , tekrar arayacagım yarım saat sonra ,
bırde avukat dıye konustugum kısı ye sunu dedım sızın evrak ulastı tamam ıcranın evrakı neden ulasmadı adres aynı sonucta bana dedı kı bız postaneyle gonderıyoruz bızım evrak ulasır boyle bıseyymı var devlet de postaneyle gonderır

Fesh edince senetleri alman gerekirdi gitmediğini ispat edemeyeceğine göre ödemen gerekir sanırım 7 sene bekletildiği için bir şeyler yapılabilir belki o da büyük ihtimalle ödedikten sonra dava açarak olabilir benzer konulardan duyduklarımla okuduklarıma göre yazdım net bilgi için avukata danışsanız iyi olur

Yani sonuçta icra takibi de başlatabilirler, o hakları var. Şu durumda yokuşa sürmek yerine anlaşmak daha mantıklı olmaz mı icra sürecine girmeden?
Açacaklarını düşünmüyorum icra takibi, miktar az. Genelde, böyle açtık fln diyerek korkutarak, icra ile uğraşmadan tahsil etmeye çalışırlar. Ama açadabilirler tabiki, o zaman da 7 gün içinde itiraz edeceksiniz konu sahibi. Ben bu hizmeti almadım, aldığım kadarını ödedim, böyle bir borcum yoktur diye. Onlar da itirazın kaldırılması davası açmaları gerekiyor, o davada 1 2 yıl sürüyor zaten. Bu kadarlık miktar için uğraşacaklarını sanmıyorum

muhtarı aradım yerınde degılmıs , tekrar arayacagım yarım saat sonra ,
bırde avukat dıye konustugum kısı ye sunu dedım sızın evrak ulastı tamam ıcranın evrakı neden ulasmadı adres aynı sonucta bana dedı kı bız postaneyle gonderıyoruz bızım evrak ulasır boyle bıseyymı var devlet de postaneyle gonderır
Tabi ki, öyle bir şey yok, herşey ptt ile gönderiliyor:) yalan söylüyorlar çünkü

X