Trendyol alışveriş mağduru

Bizde de benzer bir problem oldu. Sitede kargoya verildi gözüküyor ama kargoyu aradığımda böyle bir ürün bize verilmemiş dendi. Asistanla görüştüm 3-4 gün içinde siparişi iptal edip para iadesi yaptılar.

Trendyol ekspress istanbul içinde yasamiyorsaniz yerel ya da daha kucuk kargo sirketleri ile getiriyor. Istanbul depodan çıkan mallar mesela ankarada bir şirkete teslim ediyor. Ankara'daki konyadakine konyadaki burdura iletiyor. Sürecin uzaması normal. Ben trendyol ekspres ile aldığım hizmeti hiçbir sirketle alamadım. Son derece kibarlar. Kargo 2 gun gecikti diye saglam gelmeyecegini dusunmek biraz saçma açıkçası.
gercekten adamlar kıbarlar
bırde cogu kargo kapıya kadar getırmıyor bızım burada ...hatta dagıtıma bıle cıkmadan evde yoktu degıp ıade yapıyor ozellıkle mng , hergun takıp edıyorum subeye gelıyor cok sukur bugun elıme ulasır dedıgım an bı bakıyorum ıade olusmus sebep neymıs evde yokmusuz 1 bucuk senedır evden cıkmadım ben :KK70: subeye geldıgı gun bırde daha dagıtıma bıle cıkmamıs dusunun

trendyol express bulamadıgında arıyor paketı bırakmamızı ıstedıgınız yer var mı dıye sıze hemen nasıl ulastırabılırız dıyorlar bırtek onlarda gordum bunu sagolsunlar

bırde cogu kargo kapıya kadar getırmıyor bızım burada ...hatta dagıtıma bıle cıkmadan evde yoktu degıp ıade yapıyor ozellıkle mng , hergun takıp edıyorum subeye gelıyor cok sukur bugun elıme ulasır dedıgım an bı bakıyorum ıade olusmus sebep neymıs evde yokmusuz 1 bucuk senedır evden cıkmadım ben :KK70: subeye geldıgı gun bırde daha dagıtıma bıle cıkmamıs dusunun

trendyol express bulamadıgında arıyor paketı bırakmamızı ıstedıgınız yer var mı dıye sıze hemen nasıl ulastırabılırız dıyorlar bırtek onlarda gordum bunu sagolsunlar
Ay evet. Geçen gün telefonum sessizde kalmış ve evde de yoktum. 3-4 defa aramışlar. Wpdan yazmışlar. Ben de mesajı 2 dk sonra gördüm aradım hemen. Sağolsunlar geri dönüp kargoyu kapıya koyup birde fotoğrafını çekip yollamışlar. Gerçekten bence de güzel yapıyorlar işlerini.

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yani banlanmak istemem zaten geçen yanlış yere açtım diye uyarı aldım😅
Şimdi ben bir ürün aldım satıcı ertesi gün kargoya verdi. Trendyol express kargo ile gelecekti. Son teslimat tarihi 10 hazirandi. Kargom 2 transfer merkezi değiştirdi hala sabit biyerde gözükmüyor sadece gönderi alındı gözüküyor. 3 lokasyon değiştirdi. Daha önce hiç böyle bişey yaşamadım. Tahmini teslim tarihinden önce ulasirdi hep. Sonra şikayet var a yazmayı dusundumki bir ne göreyim. Herkes şikayetçi kargosunun gelmemesinden. Ürünün sağlam geleceğinden emin değilim artık. Böyle bir sorun yaşayan varmı ürününu teslim alabilen. Çünkü bir aydır kargo bekleyen bile var. Ne yapmam gerek.
10 günde geldi kargoyla ama gelmişti.

Ayni fikirdeyim. Ben de ups ve ptt den boyle seyler yasiyorum. Dagitima cikti mesajı gelmeden evde yoktunuz sebebiyle geri gonderiliyor. Ben de 1 bucuk senedir evdeyim 🤣🤣🤣
Telefonda kibar konuşuyorlar, rahatsizlik vermeyecek sekilde davraniyorlar. Cok seviyorum trendyol ekspresi🥰🥰

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yani banlanmak istemem zaten geçen yanlış yere açtım diye uyarı aldım😅
Şimdi ben bir ürün aldım satıcı ertesi gün kargoya verdi. Trendyol express kargo ile gelecekti. Son teslimat tarihi 10 hazirandi. Kargom 2 transfer merkezi değiştirdi hala sabit biyerde gözükmüyor sadece gönderi alındı gözüküyor. 3 lokasyon değiştirdi. Daha önce hiç böyle bişey yaşamadım. Tahmini teslim tarihinden önce ulasirdi hep. Sonra şikayet var a yazmayı dusundumki bir ne göreyim. Herkes şikayetçi kargosunun gelmemesinden. Ürünün sağlam geleceğinden emin değilim artık. Böyle bir sorun yaşayan varmı ürününu teslim alabilen. Çünkü bir aydır kargo bekleyen bile var. Ne yapmam gerek.
Teslim tarihinden 4-5 gün sonra ulaştığı oldu bana. Yoğunluktanda olabilir. Ordan çok alışveriş yaparım bi sorunla karşılaşmadım.

Şikayetvarda tabiki herkes bundan yakınıcak çünkü orası Şikayetvar.
Bdv de neden herkes dert yanıyor gibi bir şey bu 😂
Nerdeyse her hafta trendyoldan alışveriş yaparım kargoya geç verildiği oldu ama kargonun geç getirdiği hiç olmadı. Hangi şehirdesiniz? Bazı şehirler için birkaç transfer merkezi değişebiliyor ama trendyol express en hızlı kargo şirketidir kesinlikle.
Şikayet varda tabiki ovecek halleri yok dalga gecerken zeka seviyen yetmiyorsa yapma komik olan sen oluyorsun. Orada başka kargo şirketinden yada kargo kaybolmasından ürünün sağlam gelmemesinden bahsedilmemis günlerce herkes aynı ortak derdi yazmış demekki Trendyol express kargodan bu ara herkes muzdarip ben yakın zamanda 15gun içinde alışveriş yapıp mağdur olanı sordum bende ilk kez alışveriş yapmıyorum

Trendyol expres biraz sıkıntı olabiliyor geç gelebiliyor birde muhatap bulamıyorsunuz diğer kargolar gibi. Benim 2 defa başıma geldi ikisi de belli bir süre sonra iadeye döndü . Siz belli aralıklar ile yazın canlı desteğe
Teşekkür ederim sanırım benimkide geri dönecek 🤦🏻‍♀️🤷

Trendyoldan çok fazla alışveriş yapıyorum. Trendyol expresteki kargolar neye göre bilmiyorum bazen çok fazla aktarma merkezi geziyor. Kendi aracımla 3 saat uzaklıktaki şehirde 2 gün kaldığı sonra tekrar araca koyulduğu oldu. Ama tahmini teslim tarihinden geç sadece 1 kez geldi onda da hediye çeki verdiler.

Ay bir kere de PTT kargoyla kargom istanbuldan Diyarbakıra oradan ankaraya oradan afyona gidip öyle gelmişti bulunduğum şehre. Gezesi gelmişti herhalde :olamaz:
Benimkide şuan aynı durumda ya😂😂 umarım gelir benim tahmini teslim süresini geçti ama bakalım bekleyip göreceğiz

kesinlikle trendyol express en başarılı kargolardan biri. diğerleri eğer o an yoksan ve alamıyorsan direkt şubeye götürüyorum gelip alın diyor ama bu adamlar ertesi gün tekrar geliyor mesela. bu çok hoşuma giden bir yaklaşımdı.

ben 1 kez trendyolla böyle bir sorun yaşadım. geçen sene nisan gibi, yani tam pandemi kaosu başlamışken oldu o da.
normalde hep iş yerinin adresi tanımlıydı. evde çalışmaya döndük tabi o dönemde. ben sipariş verirken adresi değiştirmeyi unutup iş yerinin lokasyonuun bırakmıştım.
yasaklar olduğu için oraya bıraktırma şansım da yoktu çünkü iş yeri kargo teslim almama kararı almıştı. ama ben adres hatasını geç farkettim ve o arada bir karışıklık oldu. ürünüm uzun zaman ulaşmayınca (15 gün) para iadesi istedim, hemen iade ettiler.
bunu da normal buldum açıkçası çünkü hem pandeminin ilk dönemiydi, süreci tam organize edememiş olabilirlerdi hem de benim de hatam vardı.

Ben trendyolla hiç sorun yaşamadım şimdiye dek. Ama bütün alışveriş sitelerinde böyle sıkıntılar çıkabiliyor. İnternetten alışveriş yaparken biraz da göze alıyoruz bunu bence. Daha üstünden çok uzun süre geçmemiş. Siz müşteri hizmetlerine tekrar tekrar ulaşın, bir çözüm bulacaklardır muhakkak.

Aldığınız ürün pahalı bir ürünse bankanızla ya da ürünün distribütörüyle de görüşebilirsiniz. Onlar da sarıcıyla ve trendyolla görüşüp çözüm yaratırlar. Trendyolda değil ama başka bir sitede başımıza geldi benzer durum. Siteyle çözemeyince banka ve distribütör ile çözdük.
Teşekkür ederim ♥️ yani bekleme süresini göze aldım ama şu son zamanda çok şikayet yazmışlar iki aydır Trendyol express kargo bekleyen var bu biraz telaslandirdi ürün sağlam gelmez sorun çıkar falan diye. Bakalm trendyolla işletim kurmaya çalışacağım once

Bahsettiğiniz site ile birçok sorun yaşadım ama hiçbiri sonuçsuz kalmadı.
Telafileri için küçük hediye çeki ile gönül alıyorlar.
Şuna eminim ki ne malınız ne paranız ziyan olmaz, her türlü ikisinden birine ulaşırsınız.

Daha teslim tarihi geçeli 3 gün olmuş, benim elime 10 12 günde ulaşan kargolarım oldu. Insan siparişi verir vermez anında kargo eline ulaşsın istiyor ama bazen aksaklıklar olabiliyor normal.
Bir kaç gün sonra yine iletişime geçin, gelmezse yine sorun en olmadı iptal edin para iadesi alırsınız
Pandeminin dahada yogin olduğu ozellikle yasak olan günlerde benmde 15gun snra elime gelen kargolarım oldu ama böyle peşine dusmedim. Bu Trendyol express normalde daha hızlı çalışması ve şikayet varsa son zamanda çok sorun yaşamları kargolarina 45gundur ulasamayanlari falan görünce belki hiradada vardır son günlerde bu kargo ile sorun yaşayan diye sormak istedim yoksa bende sorun yapıp verdikleri tarihi aştı diye telaslanan biri değilimdir illa geliyordu kargom ama bu sefer 3 merkez falan dolasinca bı acaba dedim bakalm bekleyip göreceğim☺️

Teşekkür ederim ♥️ yani bekleme süresini göze aldım ama şu son zamanda çok şikayet yazmışlar iki aydır Trendyol express kargo bekleyen var bu biraz telaslandirdi ürün sağlam gelmez sorun çıkar falan diye. Bakalm trendyolla işletim kurmaya çalışacağım once
Cuma günü verdiğim sipariş dün geldi. Muhtemelen karışıklık olmuştur. Günde onbinlerce sipariş çıkıyor sonuçta olur öyle şeyler. Acil ihtiyaçları internetten almıyorum ben 15 gün beklediğim de oluyor çünkü. Siz peşini bırakmayın tabi.

X