Trendyol alışveriş mağduru

Mavistez

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
6.611
5.705
Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yani banlanmak istemem zaten geçen yanlış yere açtım diye uyarı aldım😅
Şimdi ben bir ürün aldım satıcı ertesi gün kargoya verdi. Trendyol express kargo ile gelecekti. Son teslimat tarihi 10 hazirandi. Kargom 2 transfer merkezi değiştirdi hala sabit biyerde gözükmüyor sadece gönderi alındı gözüküyor. 3 lokasyon değiştirdi. Daha önce hiç böyle bişey yaşamadım. Tahmini teslim tarihinden önce ulasirdi hep. Sonra şikayet var a yazmayı dusundumki bir ne göreyim. Herkes şikayetçi kargosunun gelmemesinden. Ürünün sağlam geleceğinden emin değilim artık. Böyle bir sorun yaşayan varmı ürününu teslim alabilen. Çünkü bir aydır kargo bekleyen bile var. Ne yapmam gerek.

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yani banlanmak istemem zaten geçen yanlış yere açtım diye uyarı aldım😅
Şimdi ben bir ürün aldım satıcı ertesi gün kargoya verdi. Trendyol express kargo ile gelecekti. Son teslimat tarihi 10 hazirandi. Kargom 2 transfer merkezi değiştirdi hala sabit biyerde gözükmüyor sadece gönderi alındı gözüküyor. 3 lokasyon değiştirdi. Daha önce hiç böyle bişey yaşamadım. Tahmini teslim tarihinden önce ulasirdi hep. Sonra şikayet var a yazmayı dusundumki bir ne göreyim. Herkes şikayetçi kargosunun gelmemesinden. Ürünün sağlam geleceğinden emin değilim artık. Böyle bir sorun yaşayan varmı ürününu teslim alabilen. Çünkü bir aydır kargo bekleyen bile var. Ne yapmam gerek.
Trendyol canlı destekten yazın kargo çıkış biriminde kaybolmuş yâda dezenfeksiyon işlemi esnasında barkodu düşmüş olabilir. Ürün elinize taahhüt edildiği tarihte geçmediği için 25 tl çek tanımlarlar büyük ihtimal ile. Mağdur olmazsınız merak etmeyin. En kötü kargo geri döner sizinde ödemeniz iade olur.

Trendyol canlı destekten yazın kargo çıkış biriminde kaybolmuş yâda dezenfeksiyon işlemi esnasında barkodu düşmüş olabilir. Ürün elinize taahhüt edildiği tarihte geçmediği için 25 tl çek tanımlarlar büyük ihtimal ile. Mağdur olmazsınız merak etmeyin. En kötü kargo geri döner sizinde ödemeniz iade olur.
Bakalım canlı desteğe yazdım beklememi söylediler zaten başka çarem yok gibi. Ay çekleri kendine kalsın ürünüm gelmiyorki alışveriş yapmaya devam edeyim. Yani şikayet varda her yazan aynı dertren muzdarip 45gundur bekleyen varmıştı☹️

Bakalım canlı desteğe yazdım beklememi söylediler zaten başka çarem yok gibi. Ay çekleri kendine kalsın ürünüm gelmiyorki alışveriş yapmaya devam edeyim. Yani şikayet varda her yazan aynı dertren muzdarip 45gundur bekleyen varmıştı☹️
Şikayetvarda tabiki herkes bundan yakınıcak çünkü orası Şikayetvar.
Bdv de neden herkes dert yanıyor gibi bir şey bu 😂
Nerdeyse her hafta trendyoldan alışveriş yaparım kargoya geç verildiği oldu ama kargonun geç getirdiği hiç olmadı. Hangi şehirdesiniz? Bazı şehirler için birkaç transfer merkezi değişebiliyor ama trendyol express en hızlı kargo şirketidir kesinlikle.

Trendyol expres biraz sıkıntı olabiliyor geç gelebiliyor birde muhatap bulamıyorsunuz diğer kargolar gibi. Benim 2 defa başıma geldi ikisi de belli bir süre sonra iadeye döndü . Siz belli aralıklar ile yazın canlı desteğe

Trendyoldan çok fazla alışveriş yapıyorum. Trendyol expresteki kargolar neye göre bilmiyorum bazen çok fazla aktarma merkezi geziyor. Kendi aracımla 3 saat uzaklıktaki şehirde 2 gün kaldığı sonra tekrar araca koyulduğu oldu. Ama tahmini teslim tarihinden geç sadece 1 kez geldi onda da hediye çeki verdiler.

Ay bir kere de PTT kargoyla kargom istanbuldan Diyarbakıra oradan ankaraya oradan afyona gidip öyle gelmişti bulunduğum şehre. Gezesi gelmişti herhalde :olamaz:

Para iadesi yapılır. Ama geri iadesi 2 ayı buluyor. Ben bana ulaşmadan geri giden ürünün iadesi için neredeyse 2 ay ücret iadesi bekledim.

Ben trendyolla hiç sorun yaşamadım şimdiye dek. Ama bütün alışveriş sitelerinde böyle sıkıntılar çıkabiliyor. İnternetten alışveriş yaparken biraz da göze alıyoruz bunu bence. Daha üstünden çok uzun süre geçmemiş. Siz müşteri hizmetlerine tekrar tekrar ulaşın, bir çözüm bulacaklardır muhakkak.

Aldığınız ürün pahalı bir ürünse bankanızla ya da ürünün distribütörüyle de görüşebilirsiniz. Onlar da sarıcıyla ve trendyolla görüşüp çözüm yaratırlar. Trendyolda değil ama başka bir sitede başımıza geldi benzer durum. Siteyle çözemeyince banka ve distribütör ile çözdük.

Daha teslim tarihi geçeli 3 gün olmuş, benim elime 10 12 günde ulaşan kargolarım oldu. Insan siparişi verir vermez anında kargo eline ulaşsın istiyor ama bazen aksaklıklar olabiliyor normal.
Bir kaç gün sonra yine iletişime geçin, gelmezse yine sorun en olmadı iptal edin para iadesi alırsınız

Trendyol asistana ara ara yazın. Benimde elime ulaşmayan kargom olmuştu. Kargo şirketi ürün gelmedi dedi, trendyolda verildi görünüyordu. Sonra barkod karmaşası oldugu anlaşıldı ücret iadesi yapıldı. Ama ben asistana gün aşırı sordum. Sizde tekrar sorun.

Bende sipara vermstm bedeni yanlis geldi musteri hizmtlrini arayp durumu arz ettim onlarda ozur dilege dilege bi kaldilar sonra hesaba para geri yatti bazi urunler gec cikiyo yogunluktan dolayi ama guzel saglam ben memnun kaldim yani insallh gelir kargonuz bi arayin musteri hzmtlrini googlede var numarasi

nıye saglam gelecegınden emın degılsınız teee çinden gemıyle urunler saglam teslım gelıyorda ulke ıcınden nıye saglam gelmesın
altı ustu bırkac kere aktarma olmus satıcının bulundugu yerle anlasmalı oldugu sube arası aktarmadır elınıze gelecektır lokasyon degısınce ne oluyor kı 5 lokasyon degısıp gelen urunlerım var bu bır kusur mu ? tahmını teslımat adından bellı tahmını teslımattır ılla su gun kesın denılen bır teslımat degıl . ptesı en gec carsamba gelır elınıze ulasır

cok ıstıyorsanız asıstan ıle gorusun o sorunuzu yanıtlar

sıparısı ıptal ettıgınızde urun satıcının elıne ulastıktan sonra 10 ıs gununde para bankanıza ıade yapılıyor ama bırkacgunluk gecıkme ıcın gerek var mı bıraz daha bekleyın
satıcıya soru sor kısmı var oradan satıcıya da ulasabılırsınız

Trendyol ekspress istanbul içinde yasamiyorsaniz yerel ya da daha kucuk kargo sirketleri ile getiriyor. Istanbul depodan çıkan mallar mesela ankarada bir şirkete teslim ediyor. Ankara'daki konyadakine konyadaki burdura iletiyor. Sürecin uzaması normal. Ben trendyol ekspres ile aldığım hizmeti hiçbir sirketle alamadım. Son derece kibarlar. Kargo 2 gun gecikti diye saglam gelmeyecegini dusunmek biraz saçma açıkçası.

X