Deri ve Cilt Hastalıkları Temre, demirevi duyan bilen ?

Allah razı olsun hepinizden mantarın üstünde duracağım mutlaka teşekkür ederim...

Zonaya benzemiyor. Zona gecirdim ben. Zona belli yerlerde cikiyor. Gogus altinda sirtta falan. Zonada cilt kuru olmuyor. Cok gecmis olsun. Tam teshis konulunca buradan yazarsaniz sevinirim.

Zonaya benzemiyor. Zona gecirdim ben. Zona belli yerlerde cikiyor. Gogus altinda sirtta falan. Zonada cilt kuru olmuyor. Cok gecmis olsun. Tam teshis konulunca buradan yazarsaniz sevinirim.
Aynen ben de tam bunu yazacaktım. Ayrıca zona iğne batıyormuş gibi bir acıya da sebep oluyor, kıyafet bile giyince canın açıyor, iyice batıyor. Benim sırtımda olmuştu ve üstüne bile yatamıyordum.

Aynen ben de tam bunu yazacaktım. Ayrıca zona iğne batıyormuş gibi bir acıya da sebep oluyor, kıyafet bile giyince canın açıyor, iyice batıyor. Benim sırtımda olmuştu ve üstüne bile yatamıyordum.
Zona sinir uclarinda cikan ucuk gibi. Dudagimizda ucuk cikar ya. Zona da sinir uclarinda cikiyor ve tedavi icin pek birsey yapilmiyor. Antiviral veriliyor bazen. Ama ucuk gibi kendi kendine geciyor. Genelde de kac yasinda isen o kadar gun suruyor. Size de cok gecmis olsun. Ben de gecirmistim. Zor biliyorum.

Zona sinir uclarinda cikan ucuk gibi. Dudagimizda ucuk cikar ya. Zona da sinir uclarinda cikiyor ve tedavi icin pek birsey yapilmiyor. Antiviral veriliyor bazen. Ama ucuk gibi kendi kendine geciyor. Genelde de kac yasinda isen o kadar gun suruyor. Size de cok gecmis olsun. Ben de gecirmistim. Zor biliyorum.
Yaaa öyle mi bu yaş konusunu bimiyordum ☺️ Ama bu arkadaşınki zona değil o kesin. Allah şifa versin resmi görünce çok üzüldüm ve korktum, yanık falan sandım.

Bu fotoda ki bolge sirt mi bel mi? Benim bildigim zona eklem yerleri ve sirtta cikiyo genelde. Zonaya pek benzetemedim zona gecirmistim ben lisede

Hemen doktora gideceğim tekrar, ama benimkisi pek sulu değil aksine kupkuru pul pul acaba mantar sulu mu oluyor ?
Her mantar farklı oluyor kimisi sulu kimisi kaşıntılı kimisi kaşıntısız oluyor.

Benim de 15 li yaşlarda boyun kısımlarında çıkmıştı benim lekeler kahverengiydi boynum kahverengi olmuştu hiç kaşıntı yoktu tedavi görürken o zaman doktor kokulu şeyler kullanmamı söylemişti kolonya, parfüm vs.

Bilemiyorum ama sizinki de mantara benziyor bence.

Konudan ilgisiz yazıyorum 21 yaşındasın sakın evlenme
Okuyun meslek sahibi olun lütfen
Hastalığa gelince Rabbim şifa versin inşaAllah

Bende de phtyriasis rosea olmuştu. Sizin yüklediğiniz resimler hiç ona benzemiyor. P.rosea ile ilgili doktor bütün vücuduna yayılabilir korkma, iz de kalmaz merak etme demişti. Bir tane merhem vermişti zamanında. Çok kaşıntın olursa iğne vurup, seni rahatlatırız demişti. Ama benimki tamamen strese dayalı oluşmuştu ve strese sebep olan etken geçince kendiliğinden yavaşça geçti.

Son düzenleme:
Fotoğrafı görmedim. Ama temre ise. Temre yi okumayı bilen birini (bizde eli olan kişi denir) bulmanız lazım. 3. Gün yok oluyor o.

Bende de phtyriasis rosea olmuştu. Sizin yüklediğiniz resimler hiç ona benzemiyor. P.rosea ile ilgili doktor bütün vücuduna yayılabilir korkma, iz de kalmaz merak etme demişti. Bir tane merhem vermişti zamanında. Çok kaşıntın olursa iğne vurup, seni rahatlatırız demişti. Ama benimki tamamen strese dayalı oluşmuştu ve strese sebep olan etken geçince kendiliğinden yavaşça geçti.
Ben babamı kaybettim tabi ilk günki gibi yaşamıyoruz acımızı elbet alışıyoruz ama ben de okudum o hastalık bu kadar uzamıyormuş benim 7 ay oldu yani 6 hafta en uzun seyreden size muhtemelen momecon veya codermo verdiler inanın 5-6 tüp bitirdim ama nafile

Hemen atayım farklı şekilleri var sönük hali de var daha ufak hali de var 7 ay oldu nerdeyse ağustostan beri uğraşıyorum son attığım da şuanki hali az önce çektim
Benim küçükken bacağımda vardı kocaman sonra naptıysak geçmedi şeker isi biraz hafifletti gibi falan sonra bi teyze bacağımı okuyup üfledi dua etti o zman geçti teyze de öldü sonra dan duydum şimdi hamileyim yine çıktı bu sefer el bileğimde birde iki ayağımın iç tarafında minik minik şimdi napıcam bilmiyorum daha önce zona geçirdim bu zonaysa o zaman genetik mi bilmiyorum dedem de ve annem de var ama onların tüm vücutta annem krem kullanıyor eczaneden aldı dermovate diye egzama kremi iyi geliyor geçirdi ama ben süremiyorum ne olur ne olmaz kaşıntıdan mahf oldum

Bu arada özellikle bu aralar hamileyim normalde domatese cok yemem kahvaltıda şimdi hamilelikten dolayı aşırı yiyorum ve gece kaşıntıdan mahf oluyorum büyük ihtimalle domates zararlı asitli gıdalar baharatlı çok tüketmemek gerek diye düşünüyorum

Ben babamı kaybettim tabi ilk günki gibi yaşamıyoruz acımızı elbet alışıyoruz ama ben de okudum o hastalık bu kadar uzamıyormuş benim 7 ay oldu yani 6 hafta en uzun seyreden size muhtemelen momecon veya codermo verdiler inanın 5-6 tüp bitirdim ama nafile
Gittin mi başka doktora ne yaptın

Vücut mantarı da illet bişey gerçekten allahtan benimkisi kaşınmayan türünden. dişi olduğu için sıçrama da yapıyor. Rahatsız oluyorum böyle olunca. Neyseki söndüler az bi yolum kaldı.

Ablamda da ellerinde sedef var kortizonlu ilaçlar kullana kullana çoğaldı. Cilt rahatsızlıkları nda kullanılan krem çok önemli gerçekten. Bitkisel krem kürü yapan birini bulduk kortizonlu ilaçların çoğalttığı hastalığı o krem yavaşlattı.

Çok üzüldüm bu kıza da :KK43:
Merhaba çok geçmiş olsun o bitkisel ürünü nerden temin ettiğinizi söylerseniz çok makbule geçer

Canım bak bu bence kesinlikle vücut mantarı tinea korporis, aslında çok basit bir tedavisi var, kremi ve hapı var ama hep yanlış teşhisten vücuda yayılıp genişliyor, bunu ben de yaşadım, bir ay boyunca yanlış tedavi uygulandı, çok ağrılı ve kaşıntılıdır ayrıca inanılmaz bulaşıcı, kişisel temizliğe ve havlu değişimine çok dikkat et lütfen. Benim sonradan doğru teshis kondu bir kaç aya iz kalmadan geçiyor merak etme
Merhaba hangi ilaçları kullandınız yazarsanız çok memnun olurum, çok geçmiş olsun

X