Deri ve Cilt Hastalıkları Temre, demirevi duyan bilen ?

beyzos1410

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mart 2021
15
0
24
Arkadaşlar lütfen yardım 7-8 aydır uğraşıyorum gül hastalığı dediler kullanmadığım ilaç kalmadı biyopsi verdim temiz çıktı hocaya okut dediler ona da okuttum resmini ekleyeceğim duyan bilen nası geçer gövdemin sağlı sollu iki tarafını sardı kaşıntıdan ölüyorum düğünüme 5 ay kaldı iz kalacak korkuyorum yardım eder misiniz..

Vücut mantarı olmasın bu ya?? Tinea corparus böyle yazılıyordu sanırım, bir araştırın derim. Lanet bir şeydir, teşhisi yanlış yapılıyor genelde ama tedavisi var

Arkadaşlar lütfen yardım 7-8 aydır uğraşıyorum gül hastalığı dediler kullanmadığım ilaç kalmadı biyopsi verdim temiz çıktı hocaya okut dediler ona da okuttum resmini ekleyeceğim duyan bilen nası geçer gövdemin sağlı sollu iki tarafını sardı kaşıntıdan ölüyorum düğünüme 5 ay kaldı iz kalacak korkuyorum yardım eder misiniz..
Gecmis olsun.Bende de cikmisti ama ilkokula gidiyordum ufaktim yani.Dr bisey dememisti diye hatirliyorum tam olarak.Ama temre bu bence.Benimkiler sirtimda cikmisti ve daha kucuk ve rengi daha acikti.Tek sebebinin stres oldugunu söylemişlerdi.Gercekten ds o donem stresli gunlerdi..

Vücut mantarı olmasın bu ya?? Tinea corparus böyle yazılıyordu sanırım, bir araştırın derim. Lanet bir şeydir, teşhisi yanlış yapılıyor genelde ama tedavisi var
Şu an bu dediğiniz bende var. Benim ki böyle değil. Sokak kedisini besleyip temizlemiştim. Ondan bulaştı. Kırmızı benek olarak cıkıyor sonra büyüyor ve kenarları halka şeklini alıyor.

Halk arasinda gece yanığı deniyor buna, zona diye de geçiyor arastirirsaniz bulursunuz. Stresli bir donemimde ayni yerde ayni sekilde bende de çıkmıştı. Tedavisi yok maalesef çok kaşınıyor ve yanık izi gibi iz kalıyor. Bana doktor sinir uçları yanıyor demişti. Hissizleşecek zaten orası sizde de. Suanda cok silik bir iz var ama dedigim gibi tedavisi yok maalesef, strese bağlı.

Şu an bu dediğiniz bende var. Benim ki böyle değil. Sokak kedisini besleyip temizlemiştim. Ondan bulaştı. Kırmızı benek olarak cıkıyor sonra büyüyor ve kenarları halka şeklini alıyor.
Evet biliyorum ama tedavi edilmeyince gitgide genişleyen dev halkalara dönüşüyor, farklı etkileri var🥺

diğer yorumlarda zona olabilir denmiş evet mantıklı, zona da böyle oluyor ama birleşip combo yapmış dev sivilcelere benziyor daha çok 🥺

Ben sedef hastasıyım, bunun dokusu sedefe benziyor, sanki üzerinde pullanma da var galiba.
Araştırıp iyi bir cildiye uzmanına gidin.

Evet biliyorum ama tedavi edilmeyince gitgide genişleyen dev halkalara dönüşüyor, farklı etkileri var🥺

diğer yorumlarda zona olabilir denmiş evet mantıklı, zona da böyle oluyor ama birleşip combo yapmış dev sivilcelere benziyor daha çok 🥺
Vücut mantarı da illet bişey gerçekten allahtan benimkisi kaşınmayan türünden. dişi olduğu için sıçrama da yapıyor. Rahatsız oluyorum böyle olunca. Neyseki söndüler az bi yolum kaldı.

Ablamda da ellerinde sedef var kortizonlu ilaçlar kullana kullana çoğaldı. Cilt rahatsızlıkları nda kullanılan krem çok önemli gerçekten. Bitkisel krem kürü yapan birini bulduk kortizonlu ilaçların çoğalttığı hastalığı o krem yavaşlattı.

Çok üzüldüm bu kıza da :KK43:

İşte tam tarif ettiğiniz gibiydi fakat attığım fotoğraf da çok kaşıntılı olduğu bir an üstüne kaşıntımı alsın diye krem sürdüm iyice kızardı benimki de etrafı halka ortası kendi derim şeklinde idi

Arkadaşlar ben çok araştırdım çok cildiyeye gittim ama phtyriasis rosea diye geçiyor biyopsi dahi verdim ama yok sönüyor kızışıyor bazı resimlerime bakıyorum çok açık kahverengi leke olmuş ama şuan böyle bi artıyor bir azalıyor ben babamı kaybettim yakın zamanda 9 ay oluyor ondan sonra olduğunu düşünüyorum büyük bi kaza geçirdik çok korktum ondan dolayı da olabilir bilemiyorum çok üzgünüm...

İşte tam tarif ettiğiniz gibiydi fakat attığım fotoğraf da çok kaşıntılı olduğu bir an üstüne kaşıntımı alsın diye krem sürdüm iyice kızardı benimki de etrafı halka ortası kendi derim şeklinde idi
Benim hiç bu hale dönmedi canım. Kırmızı şekilde kaldı. Kremsiz bi şekilde at daha sonra bi de öyle bakalım

%90 sedef bu. 15 yıllık sedef hastası olarak söylüyorum. Benim teşhisim de 1 yıl 5-6 doktor gezdikten sonra konuldu.

Arkadaşlar ben çok araştırdım çok cildiyeye gittim ama phtyriasis rosea diye geçiyor biyopsi dahi verdim ama yok sönüyor kızışıyor bazı resimlerime bakıyorum çok açık kahverengi leke olmuş ama şuan böyle bi artıyor bir azalıyor ben babamı kaybettim yakın zamanda 9 ay oluyor ondan sonra olduğunu düşünüyorum büyük bi kaza geçirdik çok korktum ondan dolayı da olabilir bilemiyorum çok üzgünüm...

Böyle miydi ?

Eklentiler

• IMG_20210306_212528.jpg
    IMG_20210306_212528.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 651
Benim hiç bu hale dönmedi canım. Kırmızı şekilde kaldı. Kremsiz bi şekilde at daha sonra bi de öyle bakalım
Hemen atayım farklı şekilleri var sönük hali de var daha ufak hali de var 7 ay oldu nerdeyse ağustostan beri uğraşıyorum son attığım da şuanki hali az önce çektim

Eklentiler

• 5A05DAE7-11F9-4180-B6BD-553EAB33CDC5.jpeg
    5A05DAE7-11F9-4180-B6BD-553EAB33CDC5.jpeg
    44,7 KB · Görüntüleme: 410
  • 4ADD9DDA-F230-4FC1-8610-FEE6675FAA29.png
    4ADD9DDA-F230-4FC1-8610-FEE6675FAA29.png
    446,9 KB · Görüntüleme: 318
  • 1AB8D304-E46B-4BB6-B06A-29C19F3EE35F.png
    1AB8D304-E46B-4BB6-B06A-29C19F3EE35F.png
    344,2 KB · Görüntüleme: 407
  • image.jpg
    image.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 991
Canım bak bu bence kesinlikle vücut mantarı tinea korporis, aslında çok basit bir tedavisi var, kremi ve hapı var ama hep yanlış teşhisten vücuda yayılıp genişliyor, bunu ben de yaşadım, bir ay boyunca yanlış tedavi uygulandı, çok ağrılı ve kaşıntılıdır ayrıca inanılmaz bulaşıcı, kişisel temizliğe ve havlu değişimine çok dikkat et lütfen. Benim sonradan doğru teshis kondu bir kaç aya iz kalmadan geçiyor merak etme

X