Tatil Meselesi

Otellerin açıklamasında hasema ile havuza girilebilir ibaresi var ise sorun olmaz. Bende gittiğim otellerde çok gördüm haşema ile havuza giren ve kimsede dönüp bakmıyor. Zaten herkes havuzda kendi keyfinde. Hiç muhafazakar otelde tatil yapmadım ama daha önce duyduğum kadarıyla hem daha pahalı hemde kadın erkek havuzu ayrı imiş galiba. Ben şahsen eşimle birlikte tatile gitmiş isem beraber vakit geçirmek isterim.
öyle öyle gerçekten... Ayrı takılacaksak tatilin bir anlamı olmuyor ki?

Ucak fiyatlari daha pahali oldu. Mesela önceden biletleri cocuklar dahil 500 euroya alabiliyorduk. Su anda 800 € altinda bizim gidebilecegimiz zamanda yok. Oteller de baya fiyatlari cikartti talep cok oldugu icin. Onun icin büyük ihtimal yaz tatili iptal edicegiz. Tamam herkes kazansin da ama 4 gün içinde 2500 Euro da az degil 😅
Of diyorum off :)

Karadenizi çok severim, suyu soğuk doğası güzel keyif alırım orada denize girmekten. Orada denize giren çoğu kadın tesettürlü, asıl bikini giydiğim için bana tuhaf bakiyorlar. Suyu soğuk demezseniz oradaki otellere bakabilirsiniz

Antalyadaki hersey dahil otellerde rahat bir sekilde tatilinizi yapabilirsiniz.kimse kimseye rahatsiz edici bir tavir sergilemiyor.hele turistler asla yadirgamiyorlar.arap turist cok geldigi icin herkes icin gayet normal bir durum yani tesetturlu olmaniz.
sadece oteli arayip hasema konusunu sorun cogu yer kabul ediyor zaten.

ben yanlış değilsem muhafazakar diye pazarlanan oteller ekstradan pahalı oluyor

madem ki siz kendiniz bi rahatsızlık duymuyorsunuz, millet de bir zahmet sizden rahatsız olmasın
ben bikini giyiyorum ama sizden neden rahatsız olayım ki?

bence yer belirleyin, beach'i otele yakın olan bir otel seçin, (çocuklarla git gel olmasın mesela) yeter. yer verirseniz buna göre 1-2 yer önerebilirim. muğlada yaşıyorum.

ha yok siz denize değil havuza giriyorsanız otel donanımı ve otelin müşteri profili daha önemli oluyor o durumda. otel ağırlıkla yabancıya çalışıyorsa o zaman biraz siz tek gibi kalabilirsiniz.

Ama şunu da söyleyim ben kapalı annemle de tatil yaptım. ki annem modern kapalı da değil, düz anadolu kadını. Alanya'da alayı yabancı bir otelde de kaldık. kimse de dönüp bakmadı yani....

Bence yadırganmazsınız öyle düşünmeyin, ben uhd tercih ediyorum ve gittiğim oteller de a+ oteller oluyor, son iki senedir tesettürlü hanımları cok görüyorum alkollü olduğu için ilk başta garipsemiştim ama eşleri kullandığı içinmiş sonradan fark etmiştim, alkolsüz yerleri tercih edebilirsiniz🥰

Geçen sene Asos’a gittiğimde haşema giyen çok kişi gördüm. Yanında da üstsüz kadın yatıyordu. Garipseyen gözlerle bakanların kendileri garip, herkes kendi işine baksın. İster kollarımı kapatır girerim denize ister üstsüz girerim. Kimse bakışlarıyla sizi tedirgin edemez. Kendinizi ötekileştirmeyin lütfen.

Biz değil dünya böyle. Farklı olana bakıyoruz, dikkat çekene bakıyoruz. Klasik insan davranışı bence. Haşema olayında da genelde turistler bakıyor zaten. Değişik geliyor, ilgilerini çekiyor. Ben de bacak kılları uzun ablalara bakmıştım mesela bi keresinde. Çünkü farklıydı. Bakıştan rahatsız olacak kadar hassas olmamak lazım çünkü insandır bakar. Herhangi bir şekilde müdahale edilmiyorsa sorun yok.

Bence turistle alakasi yok. Yurtdisinda en meshur ve bilinen kalabalik plajlardan birinde hasema ile girip yuzdum. Bir tane bile bakis hatirlamiyorum. Maalesef bizim ulkemizde tesetture karsi bir kabullenememe var. Dogal olarak da hasemaya. Bu iki tarafli da calisiyor ama. Mini etekli/bikinilisine de uzun etekli/hasemalisina da bön bön bakiliyor. Bu ulkede her kadin her ortama diledigi kiyafetle girebilmeli. Ben bunu savunuyorum.

Bence turistle alakasi yok. Yurtdisinda en meshur ve bilinen kalabalik plajlardan birinde hasema ile girip yuzdum. Bir tane bile bakis hatirlamiyorum. Maalesef bizim ulkemizde tesetture karsi bir kabullenememe var. Dogal olarak da hasemaya. Bu iki tarafli da calisiyor ama. Mini etekli/bikinilisine de uzun etekli/hasemalisina da bön bön bakiliyor. Bu ulkede her kadin her ortama diledigi kiyafetle girebilmeli. Ben bunu savunuyorum.
Burda aksini savunan yok sanırım. Ama ben bu kadar hassasiyeti de normal bulmuyorum açıkçası. Bakan bakar, müdahale edilmediği sürece dert edilecek bir konu değil. Bana da bakıyorlar şort giyince falan. Baksınlar, yapacak bir şey yok.

Bu arada sizin özelinizde genel de bir yorum yapayım. Ben ayrı alanlara karşı değilim bu tip durumlarda. Herkesin rahat edebilmesi için kendi gibi insanlarla bir arada olacağı ortamlara ulaşabiliyor olması gerekiyor. Muhafazakar oteller bence çok başarılı bir girişim. Bu oteller bikinili kabul etmese ben alınmam ya da normal bir otel haşemalı kabul etmese kapalı bir arkadaşım bundan rahatsız olmamalı. Hatta hayatın diğer alanlarına da yayılmalı bu sistemler. Çocuksuz otellerin sayıları artmalı. Sigara içenlere ve içmeyenlere özel oteller ya da en azından alanlar ayrılmalı. Bir otel 30 yaş altına hizmet verip eğlencenin dibine vurdururken diğeri 50 yaş üstüne hizmet verip daha dingin bir tatil imkanı sunmalı. Herkes her yerde rahat etsin evet ama daha rahat edeceğimiz alanlara da ulaşabilelim. Her zaman her yerde bir arada olmak zorunda değiliz.

Bu arada sizin özelinizde genel de bir yorum yapayım. Ben ayrı alanlara karşı değilim bu tip durumlarda. Herkesin rahat edebilmesi için kendi gibi insanlarla bir arada olacağı ortamlara ulaşabiliyor olması gerekiyor. Muhafazakar oteller bence çok başarılı bir girişim. Bu oteller bikinili kabul etmese ben alınmam ya da normal bir otel haşemalı kabul etmese kapalı bir arkadaşım bundan rahatsız olmamalı. Hatta hayatın diğer alanlarına da yayılmalı bu sistemler. Çocuksuz otellerin sayıları artmalı. Sigara içenlere ve içmeyenlere özel oteller ya da en azından alanlar ayrılmalı. Bir otel 30 yaş altına hizmet verip eğlencenin dibine vurdururken diğeri 50 yaş üstüne hizmet verip daha dingin bir tatil imkanı sunmalı. Herkes her yerde rahat etsin evet ama daha rahat edeceğimiz alanlara da ulaşabilelim. Her zaman her yerde bir arada olmak zorunda değiliz.

Kud böyle yazınca güzel de uygulanınca pembe vagon gibi olur

Bu aşamada olağan olan otele gitmeye konu sahibi tereddüt ediyor zira madem tesettürlüsün muhafazakar otele git denilebileceğini hissediyor

Ya da işte pembe vagon varken sen neden karma vagona bindin denilebilecek hatta pembe vagon varken karma vagona bindiği işin aranıyordu yorumları yapılabilecek

Yahut bikiniler için olan oteller dururken sen hem karma otele gelip hem bikini giyiyorsun denilebilecek

Evet ben kendi çocuğum olduğu halde otellerdeki çocuk gürültüsünden bunalıyorum yetişkin oteli istemek gayet makul ama madem çocuğunuz yok siz neden normal otele geldiniz demeye de kimsenin hakkı olmamalı

Alternatifler arttıkça kişiler o otellere hapsedilecek gibi geliyor yani yaşlı annenle gideceksen yaşlı oteline git normal otelde asansörden yahut merdivenden yaşlı diye şikayet etme diyecek vs

Ben çok turistlerin baktığını görmedim doğrusu
Yine bizler bakıyoruz bikinili yada hasemolu bakıyoruz
Akdenizde muhafazakar oteller daha yoğunlukta daha rahat edeceğiniz illaki bir yerler vardır ücretleri nedir bilmiyorum her bütçeye uygun odalar oluyor 5 yıldızlı oteller olmadığı sürece

7 yıldır tesettürlüyüm ilk sene muhafazakar otel tercih etmiştim haşemayla havuzda yüzmekten hoşlanmadığım için. Ama insan düdüklemekten başka bi şey değil alkol gibi önemli bir masraf kalemi olmamasına rağmen fahiş fiyatlar. Bi de ben arkadaşlarımla gitmiştim evli olanlar hiç tercih etmemeli bence ayrı havuz ayrı plaj. Adamı göremeyince napayım tatili yani 😂O yüzden normal bi otel tercih edin merak etmeyin gayet rahat edeceksiniz. Bakan olursa da aldırmayın alışık olmadıkları için olabilir kötü algılamayın yani. Hepbirlikte daha uyguna güzel bi tatil yapmış olursunuz.

Kud böyle yazınca güzel de uygulanınca pembe vagon gibi olur

Bu aşamada olağan olan otele gitmeye konu sahibi tereddüt ediyor zira madem tesettürlüsün muhafazakar otele git denilebileceğini hissediyor

Ya da işte pembe vagon varken sen neden karma vagona bindin denilebilecek hatta pembe vagon varken karma vagona bindiği işin aranıyordu yorumları yapılabilecek

Yahut bikiniler için olan oteller dururken sen hem karma otele gelip hem bikini giyiyorsun denilebilecek

Evet ben kendi çocuğum olduğu halde otellerdeki çocuk gürültüsünden bunalıyorum yetişkin oteli istemek gayet makul ama madem çocuğunuz yok siz neden normal otele geldiniz demeye de kimsenin hakkı olmamalı

Alternatifler arttıkça kişiler o otellere hapsedilecek gibi geliyor yani yaşlı annenle gideceksen yaşlı oteline git normal otelde asansörden yahut merdivenden yaşlı diye şikayet etme diyecek vs
Öylesi de olsun böylesi de olsun benim istediğim. Ya da otellerde buna uygun alanlar olsun.

Çocuklu ailelere hizmet verdiği belli olan, çocuk dostu diye geçen otellerden birine gidip çocuk gürültüsünden şikayet edip çocuklu aileyi rahatsız eden olursa ona yallah adult otele diyebilecek kapasitedeyim ben valla 😂 kenarda kendi kendine rahatsız olsun bi zahmet. Ya da ben sessiz +16 alanda kitabımı okurken bu havuz boşmuş diye bebesini alıp bağırış çağırış eğlenen birine yallah aqua parka diyebilmeliyim.

Bak başıma geleni anlatayım. Belekte baya meşhur bir oteldeyiz bir yaz. Sessiz havuzda sigara içilen alanda bi köşeye yerleştik, takıldık bikaç saat. Yemeğe gittik geldik yanımıza birileri oturmuş, dikkatimi çekmedi bile. Yemek sonrası sigarası yaktım yandaki abla anında bağırdı sigaranızı söndürün lütfen ben hamileyim diye. E sigaralı alandasın ama. Hayır rica etse yine sorun yok çıngar çıkarıyor abla. Bana mı yaptın çocuğu, niye ben düşünüyorum senin bebenin sağlığını. Sigara içilen alanlar zaten havuzlarda da plajda da kıç kadar yerler. Diğer her yer senin. Sen niye benim alanıma gelip benim keyfime tecavüz ediyorsun?

Burada gittiğimiz bir beach var. Sık sık gideriz işletmecisini de tanıyoruz artık. Geçen instada bütün fotoların altında “tesettürlü kabul etmiyor buraya gitmeyin” diye yorum yapan bir abla vardı. E gitme kabul etmiyorsa. Yani adamın kendi işletmesine koyduğu kural niye seni rahatsız ediyor. Yandaki beach alıyor tesettürlü oraya git. Dün gittik bu dediğim yere adama sordum böyle böyle yorumlar var doğru mudur diye, doğru dedi. Geçen yıl alıyorduk bir takım tatsızlıklar yaşandı artık almıyoruz dedi. Detay bilmiyorum, tatsızlık nedir fikrim yok. Ama adam öyle bir kural koymuş, bunu neden bu kadar içselleştiriyorlar anlamıyorum ben.

tesettürlülerin denize girdiği kıyafet yapışıp daha dikkat çekici hale gelmiyor mu
deminki birikim konusunun üstüne bir de
bu insanların hassasiyetlerinden faydalanıp aynı hizmetleri fahiş fiyata vermek helal yani
zaten fiyatlar yüksek kimseyle alakası olmayan korunaklı villlar bakın

X