Tatil Meselesi

GrapeLady

Biz büyüdük ve kirlendi dünya...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
489
482
Merhaba hanımlar. Ben tesettürlüyüm ve muhafazakar otel bakınıyoruz ama bizi aşan ve bence normalin çok üstünde fiyatları var. Apart oteller vs var ama yemekle uğraşmak istemiyorum. Bize önerebileceğiniz,aile ortamı olan,tesettürümle rahat edebileceğim, 5 ve 10 yaş çocuklarımın da eğlenebileceği bir otel var mıdır acaba?

Merhaba hanımlar. Ben tesettürlüyüm ve muhafazakar otel bakınıyoruz ama bizi aşan ve bence normalin çok üstünde fiyatları var. Apart oteller vs var ama yemekle uğraşmak istemiyorum. Bize önerebileceğiniz,aile ortamı olan,tesettürümle rahat edebileceğim, 5 ve 10 yaş çocuklarımın da eğlenebileceği bir otel var mıdır acaba?
Etrafınızdaki bikinili, mayolu, üstsüz ablalar size rahatsızlık vermeyecekse Türkiye’nin herhangi bir yerindeki herhangi bir otelde rahat edersiniz. Aksi belirtilmediği sürece bütün oteller aile otelidir.

Sadece bazı oteller haşema ile havuza sokmuyor hijyenik sebeplerden dolayı. Bunu da arayıp öğrenirsiniz.

Etrafınızdaki bikinili, mayolu, üstsüz ablalar size rahatsızlık vermeyecekse Türkiye’nin herhangi bir yerindeki herhangi bir otelde rahat edersiniz. Aksi belirtilmediği sürece bütün oteller aile otelidir.

Sadece bazı oteller haşema ile havuza sokmuyor hijyenik sebeplerden dolayı. Bunu da arayıp öğrenirsiniz.
Ben rahatsız olmam aslında,çünkü zamanında ben de çok açıktım. Yadırgamam yani... Fakat üzerimdeki kıyafet farklılığından dolayı bana çevrilecek bakışlardan rahatsız olabilirim. Bu nedenden dolayı aslında...

Ben rahatsız olmam aslında,çünkü zamanında ben de çok açıktım. Yadırgamam yani... Fakat üzerimdeki kıyafet farklılığından dolayı bana çevrilecek bakışlardan rahatsız olabilirim. Bu nedenden dolayı aslında...
Burda bikaç konu açıldı da bikinili kadınlar için ondan söyledim. Yok siz onlara bakmazsanız onlar bakmaz bence. Ben bakmıyorum en azından. Ama turistlere değişik gelebilir kıyafetiniz tabi. O konuda bir şey diyemem.

Turistlerin tercih etmediği bölgeler tercih edebilirsiniz belki.

benim bi arkadaşımda tesettürlüü hatta haşemalı yerler ayrı girilecek denizde varmış kendisi randevu aldı gidicek
duyduguma göre açıkların girmesi yasak onlarında ayrı yerleri var

sear star butik otel isterseniz bi bakın araştırın :)

Son düzenleme:
Beş ve on yaşında iki çocukla muhafazakar otel zaten sizi çok zorlamaz mı

Yani çocuklar anneyle kalacak eşiniz tek başına havuz deniz keyfi yapacak gibi ortam hayal ettim ben

Ya da büyük çocuk eşiniz de erkekse küçük sizin de kalacak gibi bir ortam oluşacak Bu da bana hiç ailecek tatil hissi yaratmadı

Ama olağan bir otelde haşema ile denize girmenizde bir sıkıntı olmayacağına göre Herhangi bütçenize uyan bir otel de araştırabilirsin

oteldeki diğer kadınların bikinili olmasından rahatsız olmayacaksanız tabii

Yıllar önce bir tatilde oğlumla havuz başına gittik kenarda şezlonglarda Havlular vardı biz de onların yan tarafına havlu koyduk havuza girdik

Biz havuzdayken o kişiler de gelmiş havuzdan çıktık kurulandık oturduk ama kadın eşinin bize yakın şezlongda olmasından rahatsız oldu ona başka tarafa geçmesini söyledi

Burda bikaç konu açıldı da bikinili kadınlar için ondan söyledim. Yok siz onlara bakmazsanız onlar bakmaz bence. Ben bakmıyorum en azından. Ama turistlere değişik gelebilir kıyafetiniz tabi. O konuda bir şey diyemem.

Turistlerin tercih etmediği bölgeler tercih edebilirsiniz belki.
Teşekkür ederim yardımınıza... :KK200:

Bu sene her otel pahalı maalesef. Evde yaptığım işlerin aynısını yapınca tatil yapmış olmuyorum ben o yüzden otele gitmek istiyorum ama fiyatları görünce rotayı daha ucuz tatillere çevirmek zorunda kalıyoruz.

Tesettürlülere evet eskiden daha çok bakılırdı ama şimdi plajların yarısı tesettürlü

Hatta bazen çok iyi yüzenler var ben hayranlıkla bakıyorum sadece uzaktan zira onlar basıp açılmış oluyor 😀

Yani çocuklar anneyle kalacak eşiniz tek başına havuz deniz keyfi yapacak gibi ortam hayal ettim ben
Genelde karma havuzu olan otelleri tercih ettğimiz için bu sıkıntı olmuyor. Yoksa dediğiniz gibi mümkün değil. Tatil değil,eziyet olur.:)

Tesettürlülere evet eskiden daha çok bakılırdı ama şimdi plajların yarısı tesettürlü

Hatta bazen çok iyi yüzenler var ben hayranlıkla bakıyorum sadece uzaktan zira onlar basıp açılmış oluyor 😀
En son gittiğimiz otelde çarşaflı kadınlar vardı. Baya kadın kadına çocukları alıp tatile gelmiş dört beş kadın. Gayet rahat tatillerini yaptılar bence. Plajın en uzak köşesine oturup çocukları denize falan sokuyorlardı.

Bu sene her otel pahalı maalesef. Evde yaptığım işlerin aynısını yapınca tatil yapmış olmuyorum ben o yüzden otele gitmek istiyorum ama fiyatları görünce rotayı daha ucuz tatillere çevirmek zorunda kalıyoruz.
offf evet ya... Napıcaz bilmiyorum. Karar verene kadar yer de kalmıyor.

Genelde karma havuzu olan otelleri tercih ettğimiz için bu sıkıntı olmuyor. Yoksa dediğiniz gibi mümkün değil. Tatil değil,eziyet olur.:)

o zaman sıkıntı yok her yere gidersiniz

ben muhafazakar otel deyince kadın ayrı erkek ayrı havuz ve plajı olanları anlamıştım

bu arada alkolden rahatsız olursanız alkolsüz oteller de daha çok

hem de muhtemelen daha ucuzdur alkolsüz her şey dahil konsept

ama tabii hepsi çok pahalı da biraz bütçeye uyan yere göre araştırmak gerekiyor

Biz havuzdayken o kişiler de gelmiş havuzdan çıktık kurulandık oturduk ama kadın eşinin bize yakın şezlongda olmasından rahatsız oldu ona başka tarafa geçmesini söyledi
Rahatsız oluyorsa gitmeyecek işte öyle otellere... :) Öyle bir kadın değilimdir ben. Benim düşündüğüm bana çevrilecek bakışlar olursa işte o noktada bi tık huzursuz olabilirim.

Böyle düşünmeyin, bikini giyen kadar haşema giyen de var. Dikkat çekeceğinizi hiç zannetmiyorum. Muhafazakar oteller ekstra pahalı oluyor. Bence bütçenize göre normal bir otel bakın.

o zaman sıkıntı yok her yere gidersiniz

ben muhafazakar otel deyince kadın ayrı erkek ayrı havuz ve plajı olanları anlamıştım

bu arada alkolden rahatsız olursanız alkolsüz oteller de daha çok

hem de muhtemelen daha ucuzdur alkolsüz her şey dahil konsept

ama tabii hepsi çok pahalı da biraz bütçeye uyan yere göre araştırmak gerekiyor
muhafazakar olup,karma havuzu olan oteller de var. :) Önceden gidiyorduk ama fiaytlar uçmuş resmen... Dediğiniz gibi oteller var evet ama tavsiye üzere gitmek daha iyi olur diye konu açtım buraya. Çok teşekkürler yardımınıza. :KK200:

Böyle düşünmeyin, bikini giyen kadar haşema giyen de var. Dikkat çekeceğinizi hiç zannetmiyorum. Muhafazakar oteller ekstra pahalı oluyor. Bence bütçenize göre normal bir otel bakın.
Hem de ne ekstra... Fiyatların şokundan çıkamadım hala :)

Keşke kimse diğerini bakışlarıyla rahatsız etmese.
Ben bikini giyiyorum ama açıkçası bana yönelen garip bakışlar görmedim hiç otellerde. Tesettürlü arkadaşlarımızı daha çok rahatsız ediyorlar göz hapsine alarak.

Keşke kimse diğerini bakışlarıyla rahatsız etmese.
Ben bikini giyiyorum ama açıkçası bana yönelen garip bakışlar görmedim hiç otellerde. Tesettürlü arkadaşlarımızı daha çok rahatsız ediyorlar göz hapsine alarak.
Aslında mesele yadırgama, bunun ne işi var burda diye düşünme değil bence. Sadece farklı bir şey görünce ister istemez bakıyor insanlar. Ben muhafazakar bir otelin karma havuzunda bikini giysem orda da bana bakarlar. Bu kadar kırılgan olmamak gerekiyor bence bu konularda.

benim annem de haşemo ile giriyor. Her otele gidiyoruz. bakan bakar oturup kim bize bakıyor diye tatil yapmıyorum. Banane ben onlara bakmıyorsam onlar da bakmasın. Ama annem çok iyi yüzdüğünden dikkat çekiyor😅. Helal olsun teyzeye falan demişlerdi pandemi öncesi gittiğimizde. Öyle haşemolu diye bakacaksa da baksın napıyım iki gün sonra görmeyeceğim. Öbür türlü de saçma yani herkes ayrı yerde yüzüyor birlikte tatil olmuyor bence.

X