Taşınma ve yerleşme problemi ve kalabalık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
konu sahibi kizmayin ama tam olarak nasil bi yardim bekliyorsunuz bu konuyu acarken?

butun yorumlari okudum insanlar normal olarak “gelmemeleri lazimdi, cagirmasaydiniz, kendiniz yapsaydiniz” demisler. her seye bir cevap veriyorsunuz “aa oyle degil, kotu niyetli degiller, yoo aramizda sorun yok, yoo onlari agirlamiyorum” gibi. ee o zaman sorun ne? bu islerin bir standardi yok ki kimisi tek yapar kimi burda oldugu gibi toplu yapar yardimlasir. birkac gun surecek bir is onlar cekip gidince kendiniz duzene girersiniz.
Tam ben de onu yazacaktim.Siz benden cok yasayacaksiniz.Bu konuyu acmadaki amac ne??Bir derdim var bolumunde esinizin ailesini atiyorsunuz.Sonra da yok cok sukur biz iyiyiz ki,bizim bir sorunumuz yok ki.Ben gelmelerinden mutluyum diyi cevap veriyorsunuz.Mutluysaniz neden o kadar satir yazdiniz bosa yordunuz kendinizi.Ben bu isyen hicbir sey anlamadim..

Yardım beklemiyorum. İçimi döktüm, konunun başında da yazmışım zaten.

Yazılanlara cevap veriyorum evet, mesela cahil diyen de oldu, çünkü tanımıyorlar, tabiki cahil değiller diyeceğim olmadıkları için. İnsanları gömmeme gerek yok. Bana bu şekilde cevap hakkı doğuran yorumlara neden cevap yazmayayım?

eklemenizi ciddiye almadim cunku ben konuyu eklemeden once okudum ve diger yorumlari da okurken eklemeyi fark etmedim bile. hos fark etsem de bir sey degismez cunku ortada dert yok. karsi tarafi seviyorsunuz, sizde olmalarindan sikayetci degilsiniz, ama bazi huylari hosunuza gitmiyor. insanlar size uyarin deyince kayinvalideye laf soyletmiyorsunuz. yani konunun bir cikis yolu yok maalesef benim acimdan da uzerinde konusulacak bir sey kalmadi bu mesajinizdan sonra. iyi forumlar, yerlesme isi icin kolay gelsin.

Anlayışınız için teşekkür ederim. Yok, cahil falan demek istemem değiller çünkü, ben tek çocuğum mesela, görümce demedim hiçbir yerde belki farkettiyseniz, Ablam derim, kaynana demem, annem derim.

Bazen insanlara yardım etmek isteriz de istemeden bazı şeyler yolunda gitmez, öyle oldu. Belki de ben nankörlük yapıyorum.
Tamam anlaşıldı arkadaşlar bu üyenin mesajlarını yorumlarını kocası okuyor. 40 metre öteden tanırım ben böyle yazıların neden yazıldığını:oha:

eklemenizi ciddiye almadim cunku ben konuyu eklemeden once okudum ve diger yorumlari da okurken eklemeyi fark etmedim bile. hos fark etsem de bir sey degismez cunku ortada dert yok. karsi tarafi seviyorsunuz, sizde olmalarindan sikayetci degilsiniz, ama bazi huylari hosunuza gitmiyor. insanlar size uyarin deyince kayinvalideye laf soyletmiyorsunuz. yani konunun bir cikis yolu yok maalesef benim acimdan da uzerinde konusulacak bir sey kalmadi bu mesajinizdan sonra. iyi forumlar, yerlesme isi icin kolay gelsin.

Eklemeden önce de yazmıştım içimi döktüm diye, ciddiye alıp almamanız benim için problem teşkil etmiyor. Kayınvalideme laf söyletmemem neden bu kadar sorun oldu anlamıyorum, her konuda beddua saati mi yapalım yani? Bu da bir iç dökme. Ben çıkış yolu aramıyorum. Anlamak bu kadar zor olmasa gerek. Burda ıy tüüü kaka desem herhalde hep birlikte gaza gelip mutlu olacaktık.

Tamam anlaşıldı arkadaşlar bu üyenin mesajlarını yorumlarını kocası okuyor. 40 metre öteden tanırım ben böyle yazıların neden yazıldığını:oha:

Baya güzel tespit; eşimin haberi var mı acaba üyeliğimden, sordunuz mu kendisine? Buraya her konu açan, kayın ailesinden nefret etmek, onlara sövmek, onlara yapılan olumsuz her yoruma kafa sallamak zorunda mı? Fesatlıktan başka bir şey değil. Cahil değilse değildir, benim hatam varsa vardır, neden olmayanı var gibi göstereyim? Hangi biriniz beni tanıyorsunuz ya da tanıyacaksınız da kendimi cici gösterip karşımdakileri öcü göstereyim?

Mune Mune konumu kapatır mısınız lütfen? Arkadaşlar kayınvalide ve görümcelere rahat rahat sövüp destek alabilecekleri bir konuyla meşgul olsunlar, benimkiyle vakit kaybetmesinler.

Tam ben de onu yazacaktim.Siz benden cok yasayacaksiniz.Bu konuyu acmadaki amac ne??Bir derdim var bolumunde esinizin ailesini atiyorsunuz.Sonra da yok cok sukur biz iyiyiz ki,bizim bir sorunumuz yok ki.Ben gelmelerinden mutluyum diyi cevap veriyorsunuz.Mutluysaniz neden o kadar satir yazdiniz bosa yordunuz kendinizi.Ben bu isyen hicbir sey anlamadim..

Konunun başına dikkat ederseniz ( ekleme yapmadan önce de ) içimi döktüm yazıyor. Amaç bu. Anlamak neden bu kadar zor? Siz hiç eşinizle tartışıp, moraliniz bozulmuyor mu? Ama eşinizle mutlusunuz ki birliktesiniz. Anormal olan ne?

Ben anladım konu sahibini. Taşınma stresi ve yorgunluk germiş hepinizi. Kalabalık çok yorar. 2 gün sık dişinizi. Ağzımızın tadını bozmayın. Motivasyonunuz 2 gün sabır olsun. Herkes gidince, dilediğinizce yerleşirsiniz. Güle güle oturun.

Sanırım kendini kayınvalideciğine yanlış anlattığın gibi okuduğun şeyleri de doğru anlayamıyorsun. Bu sosyal hayatta ciddi bir problem. Yazdığım yorum senn lehine bir yorumdu . Gereksiz yere yorum yapma çabasına girmişim evet insan anlaşılabileceğini zannederek yazıyor.

Bir yorumdan sosyal hayatımı da çözdünüz, tebrikler.

Ben anladım konu sahibini. Taşınma stresi ve yorgunluk germiş hepinizi. Kalabalık çok yorar. 2 gün sık dişinizi. Ağzımızın tadını bozmayın. Motivasyonunuz 2 gün sabır olsun. Herkes gidince, dilediğinizce yerleşirsiniz. Güle güle oturun.

Teşekkür ederim, aynen sorun bu stres ve yorgunluk.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X