Tasarruf amaçli gram altin

avenerica

ikinci kuşum geliyor...
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2006
2.032
1.177
Arkdaşlr tasarruf amaçlı gram altın satılırken işçilik alınıyormu bilginiz var mı

sanmam kalıba dökülmüş şeyin işçiliği olur muki?

Altın her zaman değerleniyor ama uzun vadede.
Kısa dönem alım satımlarda zarar ediliyor. Dolayısıyla en az 1-2 sene dokunmayacağınız parayla altın alın derim.
Külçede zarar edilmiyor ama onda da komisyon alıyorlar diye biliyorum. Yani hiçbir zaman altını aldığınız paraya satamassınız ancak bekletmeniz lazım.

bende geçen yıl goldaşın külçe altınını bi kenara atayım gün gelir lazım olur diye aldım,kısa zaman sonra ihtiyaç oldu bozdurdum ve ne yazıkki bayağı zarar ettim,uzun vadeli düşünürseniz iyi ama kısa vadeyse hiçmi hiç tavsiye etmem arkadaşlar.

altına yatırım yapacaksanız uzun vadede yapın örneğin çeyrek altın alırsanız eski tarihli alın 1 ytl aşağı satılıyor yeni tarihli alırsanız elinizde tuttuğunuz zaman sene sonuda yaklaşıyor o da eski tarihli olucak.ben üm yatırımlarımı altına yapıyorum iyi kazandırıyor elinizde tutarsanız işçilik olanlar bileklik taşlı kolyeler küpe gibi altınlar kolye almam kesinlikle mesela müthiş zarar ediliyor aldığın anda zarar etmiş oluyorsun.düz bilezik zararı hemen bozarsanız 15-20 ytl gibi bişey elinizde tutarsanız tuttuğunuz sürece kazanırsınız.pazarlık yapın birde kuyumcuyla önce gramını sorun birkaç kuyumcuya sonrada pazarlık yapacak yeri seçin.doğrudan hemen almayın.ben öyle yapıyorum 15-20 gün önce 39.5 tu gramı 38.5 tan aldım.

güzelim gram altın alıp evine götürüp Allah korusun çaldırcanmı. Hiç gerek yok. Bankaların altın hesapları var. paranı altın alıyormuş gibi yatırıyorsun, paranı çekerken altın bozduruyormuş gibi o günkü altın fiyatı üzerinden hesaplıyorlar. hem de altının güvende olmuş oluyor.

CANIM ONUDA ARAŞTIRDIM altın hesabı alırkende satarkende piyasaya göre avantajlı değil alırken daha pahalı alıp daha ucuza satılıyor tşk ler ilgine

arkadaşlar eşim bi ara has altın almıştı..şekilsiz teneke parçasına benziyordu bildiğim kadarıyla o altınları satarken fazla fiyat farkı olmuyor

X